Jump to content

Сітчаті днища у вуликах: досвід використання, рекомендації

Beecanin
 Share

Recommended Posts

Зараз сподіваюсь на відлигу, бо синиці бджіл в рутах добряче турбують, лежаки не чіпають. Сьогодні був незначний + по погоді, з деяких вуликів вилітали бджоли на погибель.

• Like 1

В 08.01.2019 в 20:51, yu1986ra сказал:

Хто як вирішує проблеми з синицями

Три чи чотири роки користуюсь дном із сіткою та поки ні разу не бачив синиць на сітці внизу. А взагалі, в листопаді (коли припиняється льот бджіл) забираю поролон з нижнього льотка(на всю ширину корпуса) закриваю шматком пластикової р/решітки і прикриваю льоток похило чим небуть(на всю ширину). Верхніх льотків в корпусах не має. Сім'ї в двох корп. рута. Підставки під вулики різні: в кого з арматури (20-25см), хтось на піддонах. Вулики, які на піддонах припідняв на 2см, щоб дно не так намокало і була кращою вентиляція. Шмаття роздільної решітки на льотка виконують двояку функцію: по-перше - закриває мішам доступ до вулика, а по-друге - затримує у вулику бджіл, які своє віджили і воліли б покинути домівку, таким чином привабивши синичок.

В 14.01.2019 в 14:43, Север сказав:

Верхніх льотків в корпусах не має. Сім'ї в двох корп. рута.

Певно, головний чинник "холодна", порівняно велика відстань між льотком (сіткою) і клубом :IMHO:.  На той рік сам хочу таке спробувати...

В 14.01.2019 в 14:43, Север сказав:

забираю поролон з нижнього льотка

:hmm::blink:

2 часа назад, Павло Михайлович сказал:

:hmm::blink:

Льоточок невеличкий 38см. шириною і 2см. висотою.:dntknw:

• Like 1

13 години тому, Север сказав:

Льоточок невеличкий 38см. шириною і 2см. висотою.:dntknw:

а при чому тут поролон??:dntknw:

12 минут назад, Павло Михайлович сказал:

а при чому тут поролон??:dntknw:

Ширину льотка регулюю поролоном. Зимою він не потрібен.

1 минуту назад, Север сказал:

Теж пробував регулювати поролоном восени щілину льотка, так синиці через день все повитягали.:umora:

21 минуту назад, Север сказал:

Чи не простіше мати дерев"яну вставку з стандартним загороджувачем, користуватись як восени так і весною,  а поролон лише як тимчасовий вихід,.........

• Like 2

4 минуты назад, Николай S сказал:

Чи не простіше мати дерев"яну вставку з стандартним загороджувачем, користуватись як восени так і весною,  а поролон лише як тимчасовий вихід,.........

Самі знаєте: На вкус и цвет ...

26 минут назад, Konstantin_b сказал:

Теж пробував регулювати поролоном восени щілину льотка, так синиці через день все повитягали.:umora:

Так і я об том же.

• Like 1
  • Haha 1

• 3 weeks later...

Какой размер ячейки в сетке будет самым оптимальным? И чем лучше обработать чтобы не ржавела? 

Ось моє сітчасте дно, фото знімав зовсім недавно. Дивився на кількість підмору

8256D84B-D780-451B-B4DD-7454E5D73F79.jpeg

• Like 3
  • Thanks 1

1 година тому, Укроп сказав:

з Вашої точки зору висоту такого дна яку варто робити? Яка у вашого дна відстань від сітки до деревяних реєчок, і від реєчок до нижнього бруска рамки?

• Like 1

Только что, Lefty сказал:

з Вашої точки зору висоту такого дна яку варто робити? Яка у вашого дна відстань від сітки до деревяних реєчок, і від реєчок до нижнього бруска рамки?

Навіть не міряв ніколи. Взавтра виміряю і скажу

1 хвилину тому, Укроп сказав:

Навіть не міряв ніколи. Взавтра виміряю і скажу

....та то можна приблизно

А навіщо там рейки?Краще задвижку.

25 минут назад, VВиталий сказал:

А навіщо там рейки?Краще задвижку.

Але ж тодi навiщо сiтка ,якщо задвижка на  все  дно ?

26 минут назад, VВиталий сказал:

А навіщо там рейки

щоб язики не будували 

33 минуты назад, Мико сказал:

щоб язики не будували 

13 часов назад, Укроп сказал:

Не можу понять , для чого сітку  розполагать на відстані більше 25мм від рамок , а потім рейки ложить 

Якщо хочется восоке дно , так ніщо немішає його зробить ниже сітки хоть на 200мм , все рівно дна як таго нема :dntknw:

• Like 2

16 хвилин тому, AVA сказав:

Не можу понять , для чого сітку  розполагать на відстані більше 25мм від рамок , а потім рейки ложить 

Якщо хочется восоке дно , так ніщо немішає його зробить ниже сітки хоть на 200мм , все рівно дна як таго нема :dntknw:

ІМХО при такій конструкції підмор практично не попадає на сітку а відповідно і синиці значно менше турбуватимуть бджіл

11 хвилину тому, Lefty сказав:

ІМХО при такій конструкції підмор практично не попадає на сітку а відповідно і синиці значно менше турбуватимуть бджіл

Який тоді сенс в сітчастому дні, якщо рейки над сіткою %70 площі дна перекривають?

• Like 2

24 хвилини тому, davolodya сказав:

Який тоді сенс в сітчастому дні, якщо рейки над сіткою %70 площі дна перекривають?

ХЗ можливо і достатньо, тут тільки із практики можна щось сказати. ІМХО і від матеріалу вулика багато  залежить і від системи вентиляції...

1 час назад, AVA сказал:

Поки клипав рамки придумав тільки одну причину такої конструкції дна , це літом під рейками збираються лишні бджоли ( борода )

Хотя літом і на вулиці можуть пожить , як нема чого їм робить

• Like 1

6 минут назад, AVA сказал:

Поки клипав рамки придумав тільки одну причину такої конструкції дна , це літом під рейками збираються лишні бджоли ( борода )

Хотя літом і на вулиці можуть пожить , як нема чого їм робить

:hi:

IMG_20140525_081548.jpg

IMG_20140525_081631.jpg

IMG_20160112_103604.jpg

• Like 1

3 часа назад, AVA сказал:

Трапик кладеться щоб бджоли не тягли язики, між трапиком  і сіткою,весною засовується вставка, з екструдованого полістриролу. Вставка слугує для зберігання тепла при весняному нарощуванні бджіл, коли сім’я нароститься вставка витягується і лежить до наступної весни.  

• Like 1

У мене не тягнуть.

• Like 2