Перейти к содержанию

Сітчаті днища у вуликах: досвід використання, рекомендації


Beecanin

Рекомендуемые сообщения

Хочу звернути увагу на суттєвий мінус сітчатих днищ - СИНИЧКИ зимою.:hunter::hunter::hunter:!!! Станом на сьогодні зимівля проходить добре у всіх вуликах крім "засіткованих" (їх у мене 4 штуки). Вулики стоять на підставках 30-40 см - синички заїдають саме цих 4-х. Одного так роздраконили, що бджоли по всьому вулику літали-лазили (мусив закрити льоток повністю) - і це ж мабуть не один день так продовжувалось. Підмору (попередньо) на сітці зараз більше ніж на звичайному дні - бджоли тривожились і застигали на дні. Тепер маю сім"ю потенційного клієнта на горщик або й на той світ.

Напиляв заготовок на 15 таких днищ сиджу тепер і думаю - нафіга вони потрібні, як що з ними такі проблеми.

Хто як вирішує проблеми з синицями? В минулому сезоні всі "сітки" стояли на піддонах то була сирість під плівкою...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, yu1986ra сказал:

Хочу звернути увагу на суттєвий мінус сітчатих днищ - СИНИЧКИ зимою.:hunter::hunter::hunter:!!! Станом на сьогодні зимівля проходить добре у всіх вуликах крім "засіткованих" (їх у мене 4 штуки). Вулики стоять на підставках 30-40 см - синички заїдають саме цих 4-х. Одного так роздраконили, що бджоли по всьому вулику літали-лазили (мусив закрити льоток повністю) - і це ж мабуть не один день так продовжувалось. Підмору (попередньо) на сітці зараз більше ніж на звичайному дні - бджоли тривожились і застигали на дні. Тепер маю сім"ю потенційного клієнта на горщик або й на той світ.

Напиляв заготовок на 15 таких днищ сиджу тепер і думаю - нафіга вони потрібні, як що з ними такі проблеми.

Хто як вирішує проблеми з синицями? В минулому сезоні всі "сітки" стояли на піддонах то була сирість під плівкою...

 

Вы в одном корпусе зимуете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір, маю сітчаті днища не на все дно а 20х30. Спочатку був зробив з малим підрамковим простором  в такому варіанті підставляв пустий магазин. В подальшому підрамковий збільшив до 7,5см.(вище дно) і вже не підставляю магазини. Синиці ганяють, але не бачу серйозної небезпеки. На фото один точок частина з підставленими магазинами (низьке дно), на другому вже вище дно і без магазинів. Думаю це не синиці розтривожили бджіл, а проблема в сім"ї і своєю поведінкою (шумлять) вони привертають увагу синиць. А вот зелений дятел минулої  зими роздовбав мені пару пінополеуретанових корпусів (маю пару 8-ми рамкових, брав на пробу). Пасіка стаціонарна, сітчаті днища вибрав із за того, що не треба мудрувати з вентиляцією (верхньою) утепленням, а так верх глухий- плівка кришка всередині з пінопластом.

20190106_155540.jpg

DSC04405.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимують на одному корпусі рута. Магазини під низ в цьому році не ставив нікому - не сподобалося. Дно 10 см, підрамковий 3, сидять більшість сімей зверху. До снігу (випав тиждень назад) зимували усі однаково добре. Зі снігом прилетіли синиці і почалось - лізуть переважно в засітковані. Самий проблемний стоїть з краю, вони під ним сніг розгребли як кури (не думав що таке можливо), провокують бджіл на виліт у будь-яку погоду. 

Поки бачу проблеми сім'ї тільки у сітчатому дні , або їх не значному % на пасіці (летять відразу до них). Весна покаже.

Позакривав льотки повністю (в сітчатих днищах), під дно настелив рейок з щілинами 1-2см

Далі буде.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Повішайте кормушку за межами пасіки, та кусок старого сала, і ваші синиці забудуть про бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, VВиталий сказал:

Повішайте кормушку за межами пасіки, та кусок старого сала, і ваші синиці забудуть про бджіл.

Приманить синиц со всей округи И ждать нападения всей своры ,когда кончится сало 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вот когда слетаются на,, банкет,, то в работу вступает воздушка.І кіт задоволений,і синиці не дістають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, VВиталий сказал:

А вот когда слетаются на,, банкет,, то в работу вступает воздушка.І кіт задоволений,і синиці не дістають.

Птичек убивать грех ,

проще занести пчёлок в помещение ,

или прилампачить на летки противосиничные приспособы ,

можно натянуть мелкую рыбацкую сеть перед летками 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго времени. У меня пасека небольшая  на сегодняшний день 30 смей на 230 рамке.Зимуют на двух корпусах в верхем семья в нижнем несколько пустых рамок суши. Пробовал делать дно частями сеткой зимовали хорошо. Теперь два года делаю полностью дно сеткой , а на верху полетилен  это на зиму и на лето .,После весеннего облета убераю корпус  с сушью и утепляю фольгоизолом . Первый опыт пчеловодства был лежаки.  Разницу заметил большую , начиная от проведения работ с семьями в сезон  до зимовки . Но не подумайте ,что я хочу кретиковать другие виды ульев.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Рудченко Николай сказал:

Доброго времени. У меня пасека небольшая  на сегодняшний день 30 смей на 230 рамке.Зимуют на двух корпусах в верхем семья в нижнем несколько пустых рамок суши. Пробовал делать дно частями сеткой зимовали хорошо. Теперь два года делаю полностью дно сеткой , а на верху полетилен  это на зиму и на лето .,После весеннего облета убераю корпус  с сушью и утепляю фольгоизолом . Первый опыт пчеловодства был лежаки.  Разницу заметил большую , начиная от проведения работ с семьями в сезон  до зимовки . Но не подумайте ,что я хочу кретиковать другие виды ульев.

можно не стесняться и зимовать сразу на одном

меньше работы весной

даже если 5-6 рамок внизу оставить и раздвинуть все равно бывает что цветут рамки

а бывает что даже на раздвинутой улочке клуб цепляется и матка начнет червить именно там

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да именно так я и делаю , ставлю 4-5 рамки суши и широко расставляю - это своего рода как я говорю холодильник для суши . Да и нижний корпус дает воздушную подушку. И немаловажно,  я  освобождаю место в помещении для зимних работ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, yu1986ra сказал:

Хочу звернути увагу на суттєвий мінус сітчатих днищ - СИНИЧКИ зимою

на каком расстоянии от земли дно?  какая высота подставки?

у меня стоят на разрезанных паллетах,  я думаю они туда физически не смогут P81202-115635.thumb.jpg.a4472afb1c686432ee2f07115260133d.jpg

 

P81202-114940.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня на деревянных поддонох. Это оптимальная подставка , как на зимней стоянке так и при переезде на точек.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, artemishe сказав:

на каком расстоянии от земли дно?  какая высота подставки?

у меня стоят на разрезанных паллетах,  я думаю они туда физически не смогут P81202-115635.thumb.jpg.a4472afb1c686432ee2f07115260133d.jpg

 

P81202-114940.jpg

Мої всі стоять 30-40 см від землі.

Минулої зими стояли на піддонах, коли засипало снігом крайні рамки були сирими в деяких вуликах. На піддоні втрачається основна перевага сітчатого дна :IMHO:. Та й синиці шниряли під дерев"яним піддоном як сніг трохи сходив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, VВиталий сказав:

Повішайте кормушку за межами пасіки, та кусок старого сала, і ваші синиці забудуть про бджіл.

Кормушка тільки приваблює птахів. Спочатку летять до неї, а потім до вуликів (чи навпаки), далі знову до чиєїсь кормушки. Так нальотами кілька разів на день з"являються.

Зараз замість годівнички в мене собача миска (собака прихворів, не доїдає). Там пів округи пташиної чергує.

Синички голодні хижаки, як вже почують "запах чужої крові", то кілька підстрелених побратимів їх не зупинить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, yu1986ra сказал:

крайні рамки були сирими в деяких вуликах

вам виднее, у меня снежный покров это редкость, как правило под днищем всегда продувает. 

а вы крайние рамки вытягиваете? в смысле 10ую?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, artemishe сказав:

вам виднее, у меня снежный покров это редкость, как правило под днищем всегда продувает. 

а вы крайние рамки вытягиваете? в смысле 10ую?

Та і в нас з снігом як пощастить. Всю Україну засипає, а в нас дощ.

Ну от  перевіряю чи будуть сиріти. Минулого року не витягнув осінню - виймав в кінці січня. На вищих підставках поки сирості нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, yu1986ra сказал:

 Минулого року не витягнув осінню - виймав в кінці січня. На вищих підставках поки сирості нема.

10ую рамку надо убирать в любом случае,  никакая сетка не спасет

там получается не целая улочка а как бы половина улочки и цветет аж бегом

а если 9 то все хорошо 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоже заметил ульи стоящие на поддонах под ними следов синиц меньше а вот те которые 30-40см от земли вот там синицы выдалбывают пчелиный подмор через сетку.

Сало непомогло за 7дней с 0.5кг сала неследа!

Думаю попробывать два варианта.

-под сету положить сетку из под овощей.

-под сетку вырезать кортон.

Покаместь пододин ряд загорнул снег.

IMG_20190109_112512.jpg

IMG_20190109_112507.jpg

IMG_20190109_112453.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю на пасіці годівничку, там є постійно насіння  соняху, просо, сало не солоне, і фарш той що продається для тварин. Синички до вуликів не лізуть. Зима сніжна, пташечки собі харч роздобути не можуть. Грош нам ціна якщо ми їм бідненьким в таку скрутну для них годину не допоможем. Вони нам обов’язково віддячать знищуючи в наших садках, гусінь, і інших шкідників

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 300-сот метро от меня маслобойня(думаю всех мне непрокормить)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Игоревич сказал:

Тоже заметил ульи стоящие на поддонах под ними следов синиц меньше а вот те которые 30-40см от земли вот там синицы выдалбывают пчелиный подмор через сетку.

 

Согласна. Сегодня на пасеке наблюдала картину... Все ульи стоят на поддонах, под гнездовыми корпусами - магазинные. А один улей подняла над поддоном на магазин. Дно с сеткой оказалось доступным для мелкой птицы.Вот под ним-то как раз и " работала" синичка. На фото этот улей хорошо видно. И как итог, клуб у этой семейки находится почти у задней стенки. Пришлось вырезать полоски пенопласта и закрыть доступ по периметру, а семье помочь - положила из страхового запаса медовую лепешку.

P90110-140232.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, nadij сказал:

 Пришлось вырезать полоски пенопласта и закрыть доступ по периметру, а семье помочь - положила из страхового запаса медовую лепешку.

 

Да да. этих птиц пчёлами не корми  - дай пенопласт только поклевать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Засипати снігом це хороша ідея. Як буде відлига птахів не буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

Да да. этих птиц пчёлами не корми  - дай пенопласт только поклевать.

К счастью, синицы пока его не трогают. Во втором ряду, где стоит 4 улья, один из них стоит также, как и тот, о котором речь. И тоже закрыт пенопластом с самого ноября месяца. Все пока нормально. А дальше ... :hmm:будем смотреть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...