Перейти к содержанию

Тоже собрался пчеловодить


Said

Рекомендуемые сообщения

дело прибыльное при правильном подходе, но как и все -нужно брать и заниматься - только тогда поймешь твое ли это дело, еще момент - как психологически переносишь укусы пчел, например если штук 5-6 одновременно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не буду "бджолиним романтиком" і скажу відверто, що метою такого рішення є прибуток

Нічого у Вас ТАК не получиться... :) Або полюбите бджіл, або не схочете такого прибутку. Удачі ! :wave:
Серед пасічників побутує думка, що до 30-и вуликів прибутку ще немає. Вище цього вже будете мати хосен. Ну а 1-5 вуликів, то самі збитки.

Згідний. І один вулик може дати прибуток, в плані що прихід перекриє видатки. А з 30-ма можна потерпіти збитки. Тільки те що одному вулику важче дати раду ніж з 3-4-м. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Згідний. І один вулик може дати прибуток,

Звичайно може, тільки маленький :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нужен интерес к пчёлкам ,если думать только сколько можно урвать то не стоит и побывать . Возьмите 4 семьи,года 3 поухаживайте а там Сами и поймёте.Мои знакомые тоже хотели покупали и в первый сезон неудача, то время нет то больно жалят

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня любовь к пчелам была сколько себя помню, еще когда совсем маленький был соседка держала пару ульев я постоянно любил наблюдать как она к ним заглядала :) На счет укусов - это дело опыта, по возможности нужно не бояться тогда кусают меньше, а со временем выработается все до автоматизма - будете делать все быстро, четко и практически без укусов :IMHO1: Желательно с самого начала не привыкать к перчаткам, каждое ужаление это ваша неакуратность или ошибка и пчелы вам дадут понять что так делать нельзя :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

немножко рискуеш.поговори сначало с соседями Если участок на окраине то всё тогда нормально. на ветре не ставь. покупай только у знакомих.Держать можно и 5-7 билаб охота и любов к пчёлам :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

привіт всім форумчанам .підкажіть початківцю чи можливо зараз при цій погоді плюс овій перевезти вулики з бджолами.відстань пару км єможливість купити .якщо ні то коли це краще зробити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підкажіть початківцю чи можливо зараз при цій погоді плюс овій перевезти вулики з бджолами.відстань пару км єможливість купити .якщо ні то коли це краще зробити

Покупать пчел лучше весной, в середине мая примерно, когда уже сменится зимовалая пчела и можно судить о качестве семьи. Что сейчас можно увидеть?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

привіт всім форумчанам .підкажіть початківцю чи можливо зараз при цій погоді плюс овій перевезти вулики з бджолами.відстань пару км єможливість купити .якщо ні то коли це краще зробити
Поки бджоли не облетяться після зимівлі, їх перевозити неможна. Під час перевозки ви їх розтривожите і вони можуть обпоноситися.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
привіт всім форумчанам .підкажіть початківцю чи можливо зараз при цій погоді плюс овій перевезти вулики з бджолами.відстань пару км єможливість купити .якщо ні то коли це краще зробити

Расстояние пару км. Певевозите чем раньше тем лучше, под честное слово продавца , что пчелы хороши. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

привіт всім форумчанам .підкажіть початківцю чи можливо зараз при цій погоді плюс овій перевезти вулики з бджолами.відстань пару км єможливість купити .якщо ні то коли це краще зробити

Бджіл краще забирати через місяць після обльоту - тоді реально видно що собою сім"я представляє(повністю обновиться після зимівлі). :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Привіт усім пасічникам.Хочу поприсити у вас поради.Два роки назад до моєї родичкі прилетів рій бджіл, і поселився у будинок ( будинок у неї вибудуваний в канал(цегле-пустота -цегла) і вони найшли щілинку, і залізли в неї, і оселилися в цій пустоті.Минулого року вони відпустили роя і цей рій оселився в цьому будинку тільки з іншої сторони.Отже у будинку е дві сімї пчіл.Після цього як вони прилитіли я дуже зацікавився ними, і я вирішив завести собі пчіл, і зрозумів шо я нічого не знаю про бджіл, про їхне життя, про їхню поведінку.Я зареєструвався на цьому сайті скачав декілька книг, ще одну непогану книжку я знайшов у сільській бібліотеці,і почав читати про життя пчіл.Цьго року я зробив вулик(чотирьохкорпусний на рамку 435/230) зробив рамкі купив вощину все готово тільки хочу почути поради досвідчених пасічників як заманити мені іх у цей вулик?Я би міг купити пчіл, з цим у нас пробле немає,але я дуже привязався до цих бджіл і хоті би іх заманити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я би міг купити пчіл, з цим у нас пробле немає,але я дуже привязався до цих бджіл і хоті би іх заманити.

Ну ясна справа. Вони ж уже рідня. Пробувати можна по різному. На Форумі вже я бачив таке питання і детальні поради, як з дупла виманити бджіл. Пошукайте. Але тут є заковика. У дуплі один вихід. А у ваших пустотах думаю їх багато. Тому мені здається, що це зробити буде не просто. Якщо не сказати, неможливо. Може дасте детальнішу інформацію про розташування сімей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна сім'я росташована на відстані 2 метри від кута будинку,і на висоті 1 метр від фундаменту під вікном.Ця сім'я літає через два виходи.Друга сім'я розташована по тій самій стіні ,тільки з іншого кута будинку на відстані 2 метри і на висоті від фундаменту 2,3 метри.Ця сім'я літає через один вихід.Якщо ви думаєте що це одна сім'я, то це майже не можливо ,тому що довжина стіни 13 метрів і посередині перемуровано на глухо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна сім'я росташована на відстані 2 метри від кута будинку,і на висоті 1 метр від фундаменту під вікном.Ця сім'я літає через два виходи.Друга сім'я розташована по тій самій стіні ,тільки з іншого кута будинку на відстані 2 метри і на висоті від фундаменту 2,3 метри.Ця сім'я літає через один вихід.Якщо ви думаєте що це одна сім'я, то це майже не можливо ,тому що довжина стіни 13 метрів і посередині перемуровано на глухо.

класна у вас хата :umora::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Родственники сбежали из села в город. Несколько лет назад я им перевез ульи деда. Месяц назад предложили взять их мне. Три недели назад я их себе перевез( у них нет транспорта, а перебрались почти через пол-Украины). Кроме 5 ульев с пчелами есть еще пустой, со старыми рамками(требует ремонта и дезинфекции ). Инвентарем на первое время обеспечили( медогонка,трансформатор,ножи,стамеска,ящик,приспособление для натягивания проволоки в рамках, маска, дымарь). Рамок с сушью, кроме тех, что в ульях - нет. С вощиной - тоже. Через неделю пошел чистить улей со слабой( относительно других) семьей. Вынул 4 рамки с пустой сушью, выгреб кучу мусора - мертвых пчел и восковые крошки. Осталось три рамки с расплодом и по две с каждой стороны частично с медом. Рамки от стенки сместил к центру ( где-то успел прочитать, что семью надо располагать по центру - сейчас уже сомневаюсь в правильности поступка ), диафрагмами с двух сторон не закрыл( с одной стороны была - ее оставил ) . Утепление во всех ульях убрал на просушку. С свободным временем был напряг, через неделю полез еще в два. Я так понял что очень их беспокоил, т.к. раскрывал полностью и перемещал рамки чтобы почистить. Во втором улье было 16 рамок, полностью пустых не было, пчел много - мусора мало. Они начинали строить соты где попало, я посрезал. В третьем 14 рамок, пчел меньше, 8 рамок с медом и, похоже что и со свежим( уже хорошо отцвел абрикос, цветут вишни, черешни, начинают яблони ). Это улей был вообще чистый, лишнего строительства не видно. Во втором и третьем вентиляционные решетки в потолочинах от воска прожег горелкой. Сегодня поеду куплю вощины. Рамки из пустого улья попробую зарядить. Завтра выходной - пойду обследовать следующие. Думаю обжечь пустой улей, чтобы переставить в него рамки из неосмотренных на время чистки для повышения производительности труда, а то переставлять рамки с места на место много раз - долго. Из третьего улья пчелы пожалили ( правда заканчивал когда начинало темнеть, и они уже меньше летали ). Подскажите, что делать, чтобы сильно не накосячить с пчелами. Надо усилить слабую семью, сильные, наверное, готовить к разделению. Я уже выяснил, что надо чтобы пчелы настроили еще сот. Как располагать семью в улье ? Как добавлять вощину в гнездо ? Как избежать роения ? Я, конечно, сейчас перелопачиваю литературу дедовскую, пасусь у вас на форуме, скачиваю книги. Но слишком все неожиданно, без предварительной подготовки, в голове из каши знания выкристаллизуются не сразу. В мае иду в отпуск, планирую съездить на дедову родину, выгрести оттуда все, что осталось - ульи, крышки, рамки. Все ульи требуют ремонта. Хочется доставшееся богатство не растерять, а приумножить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подстеречь рой, собрать его и посадить в улей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите, что делать, чтобы сильно не накосячить с пчелами. Надо усилить слабую семью, сильные, наверное, готовить к разделению. Я уже выяснил, что надо чтобы пчелы настроили еще сот. Как располагать семью в улье ? Как добавлять вощину в гнездо ? Как избежать роения ? Я, конечно, сейчас перелопачиваю литературу дедовскую, пасусь у вас на форуме, скачиваю книги. Но слишком все неожиданно, без предварительной подготовки, в голове из каши знания выкристаллизуются не сразу. В мае иду в отпуск, планирую съездить на дедову родину, выгрести оттуда все, что осталось - ульи, крышки, рамки. Все ульи требуют ремонта. Хочется доставшееся богатство не растерять, а приумножить.

У меня тоже лежаки. Семьи располагаю с одной стороны улья - ближе к летку. С обоих сторон ставлю утеплительные рамки (простая рамка, внутри пенопласт, сверхув обшито пеноизолом), затем подпираю диафрагмой, там где стенка - диафрагмы нет. Как только семья разовьется до 5-6 рамок печатного расплода подставляю вощину, ставя ее между расплодом, деля его на 2, 3 части. как отстроят хотя бы наполовину - можно отстроенную забрать и поставить новую (если матке есть куда сеять). Так формирую запас суши на главный взяток (завела пчел в прошлом году, поэтому испытываю недостаток суши). Как будет 8-9 рамок расплода - отбираю рамку с печатным расплодом вместе с обсиживающими его пчелами и переставляю в слабую семью для выравнивания. Если все семьи уже выравнялись - можно делать отводок. Задавайте конкретные вопросы, здесь с удовольствием ответят и помогут. Желаю успеха.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

где-то успел прочитать, что семью надо располагать по центру

Это только на зиму и если одна семья в лежаке.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна сім'я росташована на відстані 2 метри від кута будинку,і на висоті 1 метр від фундаменту під вікном.Ця сім'я літає через два виходи.Друга сім'я розташована по тій самій стіні ,тільки з іншого кута будинку на відстані 2 метри і на висоті від фундаменту 2,3 метри.Ця сім'я літає через один вихід.Якщо ви думаєте що це одна сім'я, то це майже не можливо ,тому що довжина стіни 13 метрів і посередині перемуровано на глухо.

Та ні , так не думаю. Але на головне питання відповіді не одержав. Сформулюю його так:"Як гадаєте, якщо закрити отвори через які літають бджоли, вони знайдуть собі інші льотки, чи ні?". Зрештою це легко перевірити експериментально. Попробуйте на день так зробити. Сповістіть про результат. Ну а тоді можна думати, як Вам зарадити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чесно сказати - дивна цегляна кладка з такими пустотами... Там де 1 м відземлі можна перед вильотом поставити корпус з двома отворами(льоток і ззаду, де отвір у стіні) і заповнений рамками. Є шанс що матка перейде в корпус, тоді його відставити і бджоли злетять з часом у нього... Проте як поступити з стільниками в стіні? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чесно сказати - дивна цегляна кладка з такими пустотами...

Це дивно для нас. У мого брата є цегляна хата (в півтори цегли) 10х12м. Зимою у приміщеннях вище +15 (коли на дворі -10) не піднімається. Зрозуміло, що економлять газ. Та все ж основна причина у тих монолітних цегляних стінах, що не прогріваються. А от пустоти, якраз дають можливість прогріти внутрішній шар і не витрачати тепло на обігрів зовнішнього. Я коли був в Мукачево, то побачив цегляну стіну будинку збудованого 1939 (здається) чехами. Цегла квадратна(в перерізі) і пустотіла (чотири пустоти). Фактично просто оболонка для повітря. Супер тепла будівля.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

рій можна виманити із стіни якшо тільки зайшов і матці ще ніде сіяти, а так вони там вже набудували стільників, насіяли розплоду і матка звідти вже не вийде

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

л.Цьго року я зробив вулик(чотирьохкорпусний на рамку 435/230) зробив рамкі купив вощину все готово тільки хочу почути поради досвідчених пасічників як заманити мені іх у цей вулик?Я би міг купити пчіл, з цим у нас пробле немає,але я дуже привязався до цих бджіл і хоті би іх заманити.

Це марна справа! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна сім'я росташована на відстані 2 метри від кута будинку,і на висоті 1 метр від фундаменту під вікном.Ця сім'я літає через два виходи.Друга сім'я розташована по тій самій стіні ,тільки з іншого кута будинку на відстані 2 метри і на висоті від фундаменту 2,3 метри.Ця сім'я літає через один вихід.Якщо ви думаєте що це одна сім'я, то це майже не можливо ,тому що довжина стіни 13 метрів і посередині перемуровано на глухо.

Та ні , так не думаю. Але на головне питання відповіді не одержав. Сформулюю його так:"Як гадаєте, якщо закрити отвори через які літають бджоли, вони знайдуть собі інші льотки, чи ні?". Зрештою це легко перевірити експериментально. Попробуйте на день так зробити. Сповістіть про результат. Ну а тоді можна думати, як Вам зарадити.
Закрив я їхні виходи в одній і другій сім'ї на день і вони нігде в іншому місці не виходили
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...