Jump to content
Said

Тоже собрался пчеловодить

Recommended Posts

Покупать пчел лучше весной, в середине мая примерно, когда уже сменится зимовалая пчела и можно судить о качестве семьи.
Это справедливо и для пакетов, или только для полноценной семьи? Время облёта, я так понимаю, зависит еще и от местности где пчёлы содержатся?
Поки бджоли не облетяться після зимівлі, їх перевозити неможна.
Тобто це теж десь приблизно травень, чи раніше? І як краще поступити, якщо потрібно перевезти разом з вуликами наприклад на відстань 200-300 км?
Пакети набагато простіше транспортувати, у Вас немає досвіду транспортування на великі відстані, не факт що і зможете довести на таку відстань бджіл у вулику без втрат. Потрібна буде у вулика ідеальна вентиляція, щоб бджола не запарилася. Як на мене варіант пакет кращий, або бджіл купити на місці недалеко. Бджола в основному у сім'ї змінюється до середини травня, тому пакет у травні гарантовано буде мати молоду бджолу, але мед з нього реально буде на кінець липня або взагалі цього року не буде. Edited by Wladimir K
Як на мене варіант пакет кращий, або бджіл купити на місці недалеко.
Справа в тому, що племіннику знайомий віддає декілька вуликів. Але знаходяться вони у Вінницькій області, а перевезти потрібно в Фрунзівку Броварського району. Мова про це зайшла ще восени, але було вже запізно для перевезення. Тому і намагаюся уточнити, в який календарний термін це вже можливо робити, і як це краще зробити. Читав, що перевозити треба лише вночі. Відносно вентиляції - як саме її потрібно облаштувати? Чи є досвід перевезення у того знайомого не знаю, поки ще все одно рано говорити про перевезення, тому вирішив запитати про всі нюанси у знаючих людей.
Справа в тому, що племіннику знайомий віддає декілька вуликів. Але знаходяться вони у Вінницькій області, а перевезти потрібно в Фрунзівку Броварського району. Мова про це зайшла ще восени, але було вже запізно для перевезення. Тому і намагаюся уточнити, в який календарний термін це вже можливо робити, і як це краще зробити. Читав, що перевозити треба лише вночі. Відносно вентиляції - як саме її потрібно облаштувати? Чи є досвід перевезення у того знайомого не знаю, поки ще все одно рано говорити про перевезення, тому вирішив запитати про всі нюанси у знаючих людей.
Ну, вот в начале мая можно будет перевозить, как полностью облетятся после зимы и часть пчелы уже сменится. Вентиляция на время перевозки - сетка на весь периметр улья и везите днем, не слушайте сторонников ночных “бдений“ - в этом нет необходимости. Закрыть летки надо с вечера, а везти когда удобно.
Ну, вот в начале мая можно будет перевозить, как полностью облетятся после зимы и часть пчелы уже сменится. Вентиляция на время перевозки - сетка на весь периметр улья и везите днем, не слушайте сторонников ночных “бдений“ - в этом нет необходимости. Закрыть летки надо с вечера, а везти когда удобно.
Підтримую, на травневі свята упакувати ввечері а виїжати зранку. Єдине, може у племінника вже такі вулики, що там і перевозити крім сімей немає що.
Підтримую, на травневі свята упакувати ввечері а виїжати зранку. Єдине, може у племінника вже такі вулики, що там і перевозити крім сімей немає що.
Дякую за поради! Це вже будемо потім дивитися, чи є що везти, чи ні. Головне визначитися зі строками. Я так розумію, що і пакети раніше травня теж немає сенсу купувати? Тобто до травня ще є час підготувати "базу"? Можливо, що доведеться перевезти в тих вуликах, які є а на місці вже переселяти в нові, якщо вулики не дуже гарні? Звісно, що будемо дивитись на місці, чи є взагалі сенс їх везти.
Вентиляция на время перевозки - сетка на весь периметр
С сеткой но без крышки? Или как? Не совсем понял.
Можливо, що доведеться перевезти в тих вуликах, які є а на місці вже переселяти в нові, якщо вулики не дуже гарні? Звісно, що будемо дивитись на місці, чи є взагалі сенс їх везти.

Простіше переселити в ящики для перевезення, які підготовити раніше, ніж вести у вуликах які будуть розвалюватися. Пакети в квітні будуть, ще зі старою бджолою, яка своє вже віджила. А за сітку правильно сказали, максимальна вентиляція, по максимуму сітка, при перевезенні бджоли збуджуються і підіймають температуру, якщо не буде вентиляцію, то запарюються і швидко гинуть.
Вентиляция на время перевозки - сетка на весь периметр
С сеткой но без крышки? Или как? Не совсем понял.
Всё верно. С сеткой, но без крыши и сверху ничем не загромождать.
Можливо, що доведеться перевезти в тих вуликах, які є а на місці вже переселяти в нові, якщо вулики не дуже гарні? Звісно, що будемо дивитись на місці, чи є взагалі сенс їх везти.

Простіше переселити в ящики для перевезення, які підготовити раніше, ніж вести у вуликах які будуть розвалюватися. Пакети в квітні будуть, ще зі старою бджолою, яка своє вже віджила. А за сітку правильно сказали, максимальна вентиляція, по максимуму сітка, при перевезенні бджоли збуджуються і підіймають температуру, якщо не буде вентиляцію, то запарюються і швидко гинуть.
:IMHO: Достатньо зняти утеплення і зробити сквознячок. Перевозити ліпше вночі, коли сонце не пече. За ніч і управитеся. І можна це зробити вже після першого обльоту. Головне, щоб не було багато набризку у вулику. А Ваші умови значно ліпші, чим там, де зараз бджоли. У Фрунзовці і ліси поблизкості , і болота - луги з медоносами, особливо верболозами. Так що, чим раніше перевезете після першого обльоту, тим краще. Я так, у звичайних вуликах, і при відкритих задніх вікнах перевожу бджіл у легковушці на кочівлю вже не один десяток років. І безо всякої підготовки. :hi: Edited by ДобровоЛ
У Фрунзовці і ліси поблизкості , і болота - луги з медоносами, особливо верболозами.
До лісу у мене приблизно така сама відстань як і у Вас, причому ліс з двох боків rrrr_240.jpgi.gif
Так що, чим раніше перевизете після першого обльоту, тим краще.
Після першого обльоту це втравні? чи раніше? а то тут чесно кажучи трохи заплутався :ah:
Після першого обльоту це втравні? чи раніше? а то тут чесно кажучи трохи заплутався :ah:
Первый облет будет в первых числах марта. Но облетаются не все пчелы семьи, как правило. Поэтому планируйте перевозку на вторую половину апиеля. :IMHO1:

Я знову за порадою до "колективного розуму" форуму :ah: Яка необхідна підготовка нового вулика до заселення? Пофарбувати ззовні це зрозуміло (за вибором фарби піду у відповідну тему) А що ще? Зсередини треба якісь роботи проводити чи достатньо приготувати рамки з вощиною і чекати новоселів?

А що ще?

ПОставили рамки и всё. Ничем внутри мазать или натирать не надо. Лишняя работа
А що ще?

:ay: підтримую! Так і заселяю все гуд! :ay: Но якщо боїтесь що там зараза то тоді паяльна лампа. :IMHO1:
Но якщо боїтесь що там зараза то тоді паяльна лампа.

Яка необхідна підготовка нового вулика до заселення?

Вова, товарищ спрашивал о подготовке нового улика :)
Я знову за порадою до "колективного розуму" форуму :ah: Яка необхідна підготовка нового вулика до заселення? Пофарбувати ззовні це зрозуміло (за вибором фарби піду у відповідну тему) А що ще? Зсередини треба якісь роботи проводити чи достатньо приготувати рамки з вощиною і чекати новоселів?
Фарбуй звичайною масляною фарбою, але хоч за тиждень до заселення, щоб фарба видихнулася. Бо зазвичай продають нові вулики нічим не покриті. Покрий вулик типографськими алюмінієвими листами,- десь у чора тут була ця тема. Це легке і надійне покриття. Але під нього ліпше щось підстелити перед покриттям,- я стелив утеплення, яке кладуть під паркет. І поділи вулик на дві половини вставкою,яка виймалася б легко з ДВП. :hi: Edited by ДобровоЛ
Но якщо боїтесь що там зараза то тоді паяльна лампа.

Яка необхідна підготовка нового вулика до заселення?

Вова, товарищ спрашивал о подготовке нового улика :)
а я і написаі "ЯКЩО БОЇТЬСЯ! ,,, Люди є різні))

Маю деякий досвід. Доводилося продавати-дарувати надлишки сімей "хорошим" людям в межах Харківської області. Це здебільшого більш за 150 км. Чим тільки не возили: "Запорожцем", "Нивою", "Мерседесом" (фургон) і навіть електричкою. Все залежить від гаманця. Так от, всі наведені тут поради слушні і корисні. Додам ще кілька, на мій погляд, вони випали з точки зору.

Чи є досвід перевезення у того знайомого не знаю, поки ще все одно рано говорити про перевезення, тому вирішив запитати про всі нюанси у знаючих людей.

Запитайте у того знайомого: які в нього рамки? Якщо без розділювачів, то треба виготовити заздалегідь розпорки між рамками, щоб рамки не хитались і не повзали. В наших краях це називається "розклинити рамки". Ще гірше, якщо у Вашого знайомого так звані "стульчаті" рамки. Судячи з повідомлень, вони ще зустрічаються в Ваших краях. Там проблема буде з ветиляцією. Матку, бувало, садили в кліточку. Це якщо є час напередодні. Приїздила і так і сяк. Сітку зверху часто заміняли легкою тканиною. По периметру ретельно кнопкама... Нижній льоток відкритий на повну, засіткований. Кришки їдуть поряд, або залишаються вдома.

Беріть з вуликами, якщо дають. Тара не буває зайвою. Пасічникувати будете в нових. а старі для роїв. Поставите на подвір"ї, рій залетить і мене згадаєте...
А що ще?

:ay: підтримую! Так і заселяю все гуд! :ay: Но якщо боїтесь що там зараза то тоді паяльна лампа. :IMHO1:
Паяльная лампа эффективна для смаления кабана, но никак не для ульев! ;)
А що ще?

можна ще ультрафіолетом дуже допомага і нешкоде вулику і вбиває всі бактерії
А чим паяльна лампа не гуд?Я користувався у 2013 році.Нефарт те,що розпалювати кожен раз.Але всеж... Їх не треба підсмажувати,а тільки пройтись полум*ям.(як мені казали тоді.)Підготувати десяток вуликів та разом пропекти.Я так робив.Це зараз я :af: "грамотний" газову горілку придбав.(Її розпалювати не треба.) :IMHO1:
А чим паяльна лампа не гуд?Я користувався у 2013 році.Нефарт те,що розпалювати кожен раз.Але всеж... Їх не треба підсмажувати,а тільки пройтись полум*ям.(як мені казали тоді.)Підготувати десяток вуликів та разом пропекти.Я так робив.Це зараз я :af: "грамотний" газову горілку придбав.(Її розпалювати не треба.) :IMHO1:
Підтримую на всі 100% :)
Не гуд тем , что это марна праця. Обжиг древесины не дезенфицирует улья. научно обоснованный факт, что в волокнах древесины зараза остаётся после обжарки. Но есть одно НО, процедура становится эффективной после обжарки до легкого уголька, после чего этот слой удаляется наждаком или стеклом, после чего замачивание в кацинированной соде или формалине. Но этот метод необходим при серьёзных заболеваниях, ну а при весенней профилактике достаточно промыть проточной водой и промыть дезраствором. Я к примеру по весне обрабатываю из росинки ЛИЗОФОРМИНом. Edited by ДобровоЛ

Дерево оброблене паяльною лампою набагато довше експлуатується, при чому корисно обробити і з ззовні і з середини. :ay:

процедура становится эффективной после обжарки до легкого уголька, после чего этот слой удаляется наждаком или стеклом, после чего замачивание в кацинированной соде или формалине.
Замочити в кальциновані соді чи формаліні і не треба жарити.
процедура становится эффективной после обжарки до легкого уголька, после чего этот слой удаляется наждаком или стеклом, после чего замачивание в кацинированной соде или формалине.
Замочити в кальциновані соді чи формаліні і не треба жарити.
;) Живец, не ламайте мужикам кайф, ну пусть пожарят. :az: Edited by ДобровоЛ