Перейти к содержанию

Тоже собрался пчеловодить


Said

Рекомендуемые сообщения

А звідки брати тоді медово-пергові рамки для фрмування сімї в зиму? А для підкормки весною? opr06K94.gif

В зиму вони самі собі запасуть, а маломедні, що будете виймати "зайві" з гнізда при скороченні гнізд на зиму будуть Вам слугувати веснянною підгодівлею. Щодо зберігання таких рамок читайте ТУТ
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А звідки брати тоді медово-пергові рамки для фрмування сімї в зиму? А для підкормки весною? :dntknw:
У меня две слева и две справа медоперговые(я их не трогаю и не тусую) средние 6 шт расплодные (это всё в нижнем расплодном).Если в расплодных заливают -поднимаю в верхний(в замен вощину).В лежаке отодвигал к боковинам. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні отримав перше "бойове" хрещення. Як кажуть : розумний вчиться на своїх помилках, а дурний на своїх - отак і я. Зате я чітко тепер знаю : - коли гасне димар при відкритому вулику - це погано! - не варто навіть з необережності задавити бджілку! - і головне : в мене нема реакції на бджолину отруту! Сьогодні при огляді гнізда і добавлянні рамок з вощиною в мене потух димар(ну ще не спец). Думав попрацюю і так(Бувало і без маски, рукавиць, і майже без диму). Та не тут було. Як я потім зрозумів - всі бджоли були у вулику (дощило вчора і сьогодні). І при переставленні однієї з рамок (стара рамка туго входила) я труснув нею. Ну тут вони і сказилися:руки , ноги, спина, груди, і поки я зняв із себе комбінезон скільки їх вжалило? Потім порахував, то близько 20 штук. правда я закінчив роботу , потім обробив тіло і душу бойовими 100 грам. Дякувати богу через 15 хвилин - тільки маленькі цятки залишились (правда зразу після ужалень почервоніння на 1 см в діаметрі було).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні отримав перше "бойове" хрещення.

З чим Вас і вітаємо! :az:
- і головне : в мене нема реакції на бджолину отруту!

Це не так головне, як дуже важливе! :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні отримав перше "бойове" хрещення. Як кажуть : розумний вчиться на своїх помилках, а дурний на своїх - отак і я. Зате я чітко тепер знаю : - коли гасне димар при відкритому вулику - це погано! - не варто навіть з необережності задавити бджілку! - і головне : в мене нема реакції на бджолину отруту! Сьогодні при огляді гнізда і добавлянні рамок з вощиною в мене потух димар(ну ще не спец). Думав попрацюю і так(Бувало і без маски, рукавиць, і майже без диму). Та не тут було. Як я потім зрозумів - всі бджоли були у вулику (дощило вчора і сьогодні). І при переставленні однієї з рамок (стара рамка туго входила) я труснув нею. Ну тут вони і сказилися:руки , ноги, спина, груди, і поки я зняв із себе комбінезон скільки їх вжалило? Потім порахував, то близько 20 штук. правда я закінчив роботу , потім обробив тіло і душу бойовими 100 грам. Дякувати богу через 15 хвилин - тільки маленькі цятки залишились (правда зразу після ужалень почервоніння на 1 см в діаметрі було).
Перечитайте тиць і тиць2 В мене сперша реакції також ніякої не було, як вияснилось з практики і потім з прочитаного (хоча мало б бути навпаки), реакція з часом може з’явитись. Організм сперша не знає, як боротись з отрутою, от і не реагує. Потім може навчитись розпізнавати її і відповідно утворювати антитіла - реагувати. А як прочитав які "пригоди" з дружиною мав Pasha_max... комплектуйте аптечку!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аптечка в мене є, просто не прийшлося скористуватися. 1. А чи можуть укуси джмелів дати "прививку" на укуси бджіл?( тоді на 1-2 години запух як бараболя)? 2. В одному із вуликів розвиток іде не так як в другому : повільніше тягнуть вощину,менше меду, хоча кількість прилітаючих бджіл одинакова на обидвох, обсиджують одинакову кількість рамок 12 шт, кількість печатного і відкритого розплоду одинакова. Питання : а вони не хочуть роїтися? При огляді підозрілого нічого не бачив (заложених маточників). 3. Чи можна зробити відводок і чи не пізно ще? Дякую! PS. Медогонка буде тільки через недільки 2, а що робити з рамками з медом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2. В одному із вуликів розвиток іде не так як в другому : повільніше тягнуть вощину,менше меду, хоча кількість прилітаючих бджіл одинакова на обидвох, обсиджують одинакову кількість рамок 12 шт, кількість печатного і відкритого розплоду одинакова. Питання : а вони не хочуть роїтися? При огляді підозрілого нічого не бачив (заложених маточників).

В это случае работа пчел зависит от качества и породы маток.
3. Чи можна зробити відводок і чи не пізно ще?

Ще не пізно.
PS. Медогонка буде тільки через недільки 2, а що робити з рамками з медом?

Если есть взяток, изъять рамки с медом и отставить куда-нибудь в отдельный ящик с крышкой, а вместо них - сушь или вощину. Если нет взятка или слабый взяток, или плохая погода - оставить пчелам :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Всем привет! Вот и я решил весной купить пчел. Я хочу сразу же 5 вуликов. Сколько мне нада денег на все, и на пчел, и на все остальное???? Подскажите пожалуйста...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

багато

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем привет! Вот и я решил весной купить пчел. Я хочу сразу же 5 вуликов. Сколько мне нада денег на все, и на пчел, и на все остальное???? Подскажите пожалуйста...
5 пустых новых уликов - 2500грн 5 семей - 5000грн. 2 пачки вощинки- 500грн Медогонка - 1000грн 100 рамок 300мм - 300грн Дымырь, щеточки, клеточки и т.д - 500грн. Можно еще породных маток заказать по 100грн/шт Можно конечно и економнее - б/у и семьи искать дешевле, но тут как повезёт. Итого около 10тыс грн и за года 2-3 (даст Бог) и отобъется... А вообще деньги потом уходят на второй план. Так затягивает, что даже на море не хочется - пусть семья едет, а меня оставят на пасеке... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем привет! Вот и я решил весной купить пчел. Я хочу сразу же 5 вуликов. Сколько мне нада денег на все, и на пчел, и на все остальное???? Подскажите пожалуйста...
По минимуму считай вот так: 1) 5 б/у уликов = 500-750грн 2) 5 пчелопакетов = 2500-3000грн 3) 1 упаковка вощины примерно 400грн (~70 листов) 4) медогонка б/у от 100грн 5) рамки либо самому делать либо покупать. 6) инвентарь и пара костюмов = 500грн (это самое необходимое для начала) Вот и считай что понадобится как минимум 5000грн
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем привет! Вот и я решил весной купить пчел. Я хочу сразу же 5 вуликов. Сколько мне нада денег на все, и на пчел, и на все остальное???? Подскажите пожалуйста...

5 вуликів Б/у по 200--300 гривень 5 роїв по 200 гривень пачку вощини на перший час досить Медогонку позичити а бо купити невелику 400 гривень Димар до 100 гривень і костюм бджоляра не знаю скільки так що можна при бажані вкластись в 3-4 тисячі а далі буде видно. І ще купуйте те що потрібно на даний час
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо большое... Подскажите вот такой еще вопросик....сколько за год можно заработать денег с одного вулика? если можно напишите минимум и максимум....заранее спасибо!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо большое... Подскажите вот такой еще вопросик....сколько за год можно заработать денег с одного вулика? если можно напишите минимум и максимум....заранее спасибо!
По Паланочки розрахунках орієнтовно: мінімум - мінус 3-4 тис. грн. Максимум - плюс 3-4 тис.грн. , себто "0" - "зеро", враховуючи видатки :IMHO::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо большое... Подскажите вот такой еще вопросик....сколько за год можно заработать денег с одного вулика? если можно напишите минимум и максимум....заранее спасибо!
По Паланочки розрахунках орієнтовно: мінімум - мінус 3-4 тис. грн. Максимум - плюс 3-4 тис.грн. , себто "0" - "зеро", враховуючи видатки :IMHO::hi:
Я так понял это 3-4 тисячи с одного улика?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так понял это 3-4 тисячи с одного улика?

Взагалі-то так, але якщо рахувати і максимум витрат, то на один вулик буде десь за 2 тис. Бо - новий вулик з рамками - 1000 грн, пакет - 500, вощина - 140(20 листів), Димар, сіта, стамеска(скромні), переносний ящик(купити) - 200. Медогонка - від 1300. Дріб всякий - кліточки, ковпачки, ліки і т.д. ... Ще Ви не написали де мешкаєте... :hi: А ще є прикмета серед суєвірних пасічників - якщо думати про мед, а не про бджоли, то лишишся без нічого... ;):wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так понял это 3-4 тисячи с одного улика?

Взагалі-то так, але якщо рахувати і максимум витрат, то на один вулик буде десь за 2 тис. Бо - новий вулик з рамками - 1000 грн, пакет - 500, вощина - 140(20 листів), Димар, сіта, стамеска(скромні), переносний ящик(купити) - 200. Медогонка - від 1300. Дріб всякий - кліточки, ковпачки, ліки і т.д. ... Ще Ви не написали де мешкаєте... :hi: А ще є прикмета серед суєвірних пасічників - якщо думати про мед, а не про бджоли, то лишишся без нічого... ;):wave:
Я живу в Миколаївській області... :wave: 'Mapet', напишіть будь ласка свою електрону адресу...., вот моя Vadim0938126335@ukr.net
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

'Mapet', напишіть будь ласка свою електрону адресу...., вот моя Vadim0938126335@ukr.net

В профілі є і відправити по пошті і система особистих повідомлень. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так понял это 3-4 тисячи с одного улика?

Взагалі-то так, але якщо рахувати і максимум витрат, то на один вулик буде десь за 2 тис. Бо - новий вулик з рамками - 1000 грн, пакет - 500, вощина - 140(20 листів), Димар, сіта, стамеска(скромні), переносний ящик(купити) - 200. Медогонка - від 1300. Дріб всякий - кліточки, ковпачки, ліки і т.д. ... Ще Ви не написали де мешкаєте... :hi: А ще є прикмета серед суєвірних пасічників - якщо думати про мед, а не про бджоли, то лишишся без нічого... ;):wave:
Я живу в Миколаївській області... :wave: 'Mapet', напишіть будь ласка свою електрону адресу....,
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Vladimirovich, Ви вперто ігноруюте Правила Форуму :(
не зрозумів. І чому?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не зрозумів. І чому?

Уважно прочитайте Правила Форуму. Особливо про дублювання тем і повідомлень. Не створюйте теми під себе, спершу таки ознайомтися з тим, що вже написано. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
плодоносные деревья, так же липа, акация. Так же имеются поля гречихи.

Плодоносные деревья- это на весеннее развитие, если с погодой повезет. Остальное - это уже взяток. Место выбрали хорошее.
нового материала , которого по пчеловодству невероятно много есть.

Остановитесь на двух-трех учебниках разных авторов от Варшавы до Москвы. МАтериал в них систематизирован. Ваши вопросы будут легче находить цель. А блоги это высший пилотаж. (Судя по Вашему костюму, Вы меня поймете.) Определитесь как часто будете посещать пасеку. Оцените возможности (обычно это финансовые) по её вличине. В случае крупного хозяйства - капитальные постройки и ещё... - вопросы сбыта. Удачи!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...
Сьогодні отримав перше "бойове" хрещення. Як кажуть : розумний вчиться на своїх помилках, а дурний на своїх - отак і я. Зате я чітко тепер знаю : - коли гасне димар при відкритому вулику - це погано! - не варто навіть з необережності задавити бджілку! - і головне : в мене нема реакції на бджолину отруту! Сьогодні при огляді гнізда і добавлянні рамок з вощиною в мене потух димар(ну ще не спец). Думав попрацюю і так(Бувало і без маски, рукавиць, і майже без диму). Та не тут було. Як я потім зрозумів - всі бджоли були у вулику (дощило вчора і сьогодні). І при переставленні однієї з рамок (стара рамка туго входила) я труснув нею. Ну тут вони і сказилися:руки , ноги, спина, груди, і поки я зняв із себе комбінезон скільки їх вжалило? Потім порахував, то близько 20 штук. правда я закінчив роботу , потім обробив тіло і душу бойовими 100 грам. Дякувати богу через 15 хвилин - тільки маленькі цятки залишились (правда зразу після ужалень почервоніння на 1 см в діаметрі було).
:P Цікава тема. Незаслужено забута. :IMHO: Тож вирішив її оновити саме цим дуже цікавим повідомленням ivandva , як початківця. Ну і як, ivandva, цікаво, чи вжились Ви з бджолами? :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Покупать пчел лучше весной, в середине мая примерно, когда уже сменится зимовалая пчела и можно судить о качестве семьи.
Это справедливо и для пакетов, или только для полноценной семьи? Время облёта, я так понимаю, зависит еще и от местности где пчёлы содержатся?
Поки бджоли не облетяться після зимівлі, їх перевозити неможна.
Тобто це теж десь приблизно травень, чи раніше? І як краще поступити, якщо потрібно перевезти разом з вуликами наприклад на відстань 200-300 км?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...