Перейти к содержанию

Метод Цебро В.П.


sash88

Рекомендуемые сообщения

А якщо тепер підсилити якоюсь слабкою сім"єю?

Думаю что подсиливание, слабой семьей быть не должно (это плохо отразиться на ПС), со следующего года планирую ежегодно срабатывать на мед 10 % слабый ПС, исходя из данных работы пчел в этом году (по записям). :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відводки ....... Або взагалі не буду робити.

Важко буде уникнути роїння , якщо не буде постійного пристойного взятку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пішла, але по силі ще не достатня, щоб сказати, що по методу Цебро зимує, цей сезон з весни почну

А якщо тепер підсилити якоюсь слабкою сім"єю? Ось я підсилив свої корпусні дадани саме з цього приводу. Відводки буду робити все ж по одному. Або взагалі не буду робити. А поствлю нагору другий корпус. Перенесу туди весь розплід. Маточник і Решітка. А в нижньому дам суш і вощину. Це в районі 10 травня. Таким чином спробую взяти акацію. А після цього заберу решітку.
Маркіян, Я теж не повністю з усим згоден. Дещо підлягає модернізації, дещо можна повністю перейняти у нього, але то вже буде інший метод, не "чистий" Цебро. Та треба пам'ятати, що хоч він і наш земляк, але господарював у холодній Росії. Отож і кожухи з утепленням і т.п. Думаю простіше все це застосовувати в одному великому вулику на постійному стаціонарі, що я успішно й роблю (принаймі дещо з його пропозицій) вже два десятка років. А для акаційних медів без маток - помічниць і не обійтися! Не дарма ж Володимир Петрович й говорив дуже просту істину,- що "чим більше бджіл, тим і сильніший взяток". З цього положення й треба виходити. А у нас трапляються горе-пасічники, що десь знаходять "м'ясних"(!!) бджіл. Мабуть такими вони самі є, якщо не взмозі забезпечити прекрасну роботящу сім'ю достойною роботою. Чи ж не так? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вулик Цебро сьогодні облетівся, хоча всі решту сиділи тихо 9-Mml7Vmvts

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вулик Цебро сьогодні облетівся, хоча всі решту сиділи тихо
Красиво Ви ,sij, його оформили. Любо глянути й душу радує. А яка ж температура була при обльоті? Ну от Вам і зелені Карпати... Думаю, що й маток у наступному сезоні може від Ваших земляків одержимо раніше, якщо північний "брат " зі своє щедрості душевної не кине нам своїх тридцятиградусних морозів. :blink: Ваш обліт показує, що В.П.Цебро добре знав, що робить і з розумінням враховував місцеву погоду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А яка ж температура була при обльоті?

+11,більше в той день не піднімалась, вночі нижче +4 не опускалась
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А яка ж температура була при обльоті?

+11,більше в той день не піднімалась, вночі нижче +4 не опускалась
sij, Моя племінна бакфаст В-73(АР) і карніка Прима(ця значно менше) літали восени й при +10 у затишку, але при сонячній погоді. Я їм виставляв маломедні рамки. Зараз не був на точку, тож і не знаю, як вони там. В одному вулику використовую деякі методи Володимира Петровича Цебро, але тільки деякі моменти з його технології. Там карпатка Ф-3. Але вони майже вже не літали при +10.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В одному вулику використовую деякі методи Володимира Петровича Цебро, але тільки деякі моменти з його технології. Там карпатка Ф-3. Але вони майже вже не літали при +10.
В нашем регионе не получается применить его метод, занадто жирные получаются при +9 начинают летать. Но метод привлекателен. Для степной больше подходит.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Важко буде уникнути роїння , якщо не буде постійного пристойного взятку.

А чи не спрацює
А поствлю нагору другий корпус. Перенесу туди весь розплід. Маточник і Решітка. А в нижньому дам суш і вощину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В нашем регионе не получается применить его метод, занадто жирные получаются при +9 начинают летать. Но метод привлекателен. Для степной больше подходит.
Дивно але я завжди бачу зимові обльоти починаючи з "0",а при t +6...+8 це вже такий обліт, що сім"я повністю очищається. Вдеякі роки сніг перед вуликами ставав рябий. Метод В.П.Цебро вартий уваги в любому регіоні, але з змінами. Головне суть самого методу: використання швидкого нарощування, для послідуючого роїння, яке по методу Цебро , не наступає ніколи, а лише нарощування. При такому способі сім"я не зупиняється в нарощуванні і дає за один сезон максимальний дохід, а це не лише мед, а й відстроєний відводками сушник,декілька високопродуктивних маток які можна продати і бджоли які теж можна продати після медозбору.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивно але я завжди бачу зимові обльоти починаючи з "0",а при t +6...+8 це вже такий обліт, що сім"я повністю очищається. Вдеякі роки сніг перед вуликами ставав рябий. Метод В.П.Цебро вартий уваги в любому регіоні, але з змінами.
Если при "0" то это непорядок полнейший. Осталось приспособить изолятор хмары. ;) Норма от 12 до 15. Если вы внимателино сушали его там есть большое но которое он подчеркнул _ надо идти в ногу с природой. Остальное второстепенное.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

надо идти в ногу с природой
Треба іти в ногу з вимірюваннями. Якщо на термометрі, який знаходиться на відсонні - "0" то на сонці може бути і "+20" і тоді ваші доводи не актуальні, Який сенс у тому, щоб вимірювати температуру на сонці, похибка занадто велика. :hi: Аможе і причина в тому, що в зиму мої бджоли йтуть на 15-ти рамках і через завелику силу і температуру в гнізді легше підтримувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...