Перейти к содержанию

Нові технології в бджільництві


Рекомендуемые сообщения

Дорогой Юрий, первые шаги в усовершенствовании оборудования в пчеловодстве были сделаны не вами, а 200 лет назад Прокоповичем, Губером, Лангстротом и другими выдающимися учёными. Вы что претендуете на лавры их всех вместе взятых? Человека красит скромность по-моему. Что ж тогда делают тысячи пчеловодов во всём мире, ждут ваших очередных открытий или что? Вы высказываетесь неправильно. Вы совершенствуете оборудование и технологию в конкретно взятом случае применительно к своей местности и своим целям!!!
Я вірю, що знайдуться люди, які захочуть продовжити мою справу.

"Наша справа" делалась и до нас, и будет делаться после нас. Вы применяете модифицированную технологию Вельса с частными доработками по конкретным технологическим приёмам!!! Пчеловод должен быть трудолюбив, умён и скромен в своих деяниях, а не глашатаем на все стороны "посмотрите что я сделал". Каждая пчела в улье не стремится выделится, но работает на благо общее, такими должны быть и мы. А если наше дело полезное, то люди это заметят и отблагодарят
Не на чії лаври я не претендую! :hi: Будучи скромним, як Ви запевняєте, ніхто не дізнається про Ваші розробки чи результати досліджень. :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я бачу, що інноваторство у бджільництві не потрібне. :IMHO1: Всі утримують своїх бджіл у дуплянках і стверджують, що це рентабельно. :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотілося б почути думку фахівців про ринки збуту бджолиної отрути в Україні, технологічні новинки та перспективи розвитку цієї галуззі бджільництва. Які підприємства в Україні займаються виготовленням приладів для збору бджолиної отрути? Заздалегідь дякую! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я бачу, що інноваторство у бджільництві не потрібне.

Одного разу, один чоловік придумав постелити вздовж всієї дороги залізні рейки і по них їздити на залізних колесах. Його звичайно висміяли, і пояснили, що це не можливо, хоча б про причині того, що при швидкості 40км/год людина може померти від зміщення крові в тілі. Чим закінчилось відомо :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Sij,я впевнений,що і Прокоповича,і Грушку,і ще багатьох-багатьох новаторів звинувачували у будь-чому і висміювали будь-хто та будь-де.І чим це кінчалось,ми також знаємо.Так що Юрію Геннадійовичу не треба ображатися та ремствувати,а робити,що хоче , що може і що вдається найбільше.Доречі,я,аби скоротити міжкорпусний простір у багатокорпусниках,додумався фальці закладати рейочками перетином 10 на 10 мм.Покласти вищу рейочку (20 мм.) і міжкорпусний простір зникне зовсім!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не на чії лаври я не претендую! Будучи скромним, як Ви запевняєте, ніхто не дізнається про Ваші розробки чи результати досліджень.

Скромность в морально-этическом плане, правильно надо понимать, а не читать с эмоциями и перпекладывать на свою личность. А за рекламу я обеими руками, потому что это двигатель торговли и экономики. Но рекламируйте продукт, который доведён до ума, всем понятен и его можно увидеть воочию. А вас пчеловоды просят - выложите хотя бы фотографии своих конструкций, ни одной нет до сих пор. А на компьютере я тоже могу намалевать и рассказывать умным языком не хуже Эйнштейна. Теперь касательно исследований и экспериментов. Исследования должны проводиться серъёзно: сначала ставится цель, разрабатывается методика проведения исследований понятная всем, проводятся исследования согласно утверждённой методики, обрабатываются полученные результаты, анализируются результаты, делаются на основе анализа результатов выводы и по выводам производятся рекомендации. Это типичная схема проведения исследований и экспериментов, которая существует в научных заведениях. Я вам рекомендую провести свои эксперименты по этой схеме, тогда к вам не будет лишних вопросов. Я помимо того что обслуживаю свою сотню и 350 семей с напарником на двоих, ещё учусь в аспирантуре под руководством авторитетного профессора-трудяги, так вот он мне говорит: в достижении научного или практического результата должна применяться жёсткая методика, которая должна вести экспериментатора точно к цели и результату, и полученный результат должен быть чётким и неоспоримым, т.е истина превыше всего! Никакие эмоции и веяния души не должны стоять на пути к истине в науке, тем более в массовой исследовательской науке, плодами которой пользуются многоие и многие
Я бачу, що інноваторство у бджільництві не потрібне.

Инноваторство нужно как воздух, но оно должно быть понятно всем, быть практичным и восприниматься со временем в теории. Инноваторство это как эволюция, улучшение. И вы как человек с экспериментаторской стрункой в душе не должны высказываться подобным образом.
Всі утримують своїх бджіл у дуплянках і стверджують, що це рентабельно.

Эти слова - слова человека, который либо остро реагирует на критику, либо обижается по пустякам. Критика - прекрасное средство направить и свои и чужие мысли в правильном направлении. Если вас критикуют, значит ваши тезисы слушают и обсуждают, и плоды ваших трудов осмысляются либо позитивно либо негативно. Вас на форуме критикуют, это хорошо, потому что не всё понимают и требуют уточнений, разъяснений, а вы ставите себя в положение "обиженного", говоря фразы "инноваторство не нужно" или "все содержат пчёл в дуплянках и утверждают, что это рентабельно". Умейте по деловому воспринимать критику, никаких рюмсаний, истина дороже всего!!! Я рад чтот есть такие пчеловоды как вы, которые в пчеловодстве ищут не только выгоду, а и трудятся умом и руками на благо чудесной божой комашки. Побольше б таких как вы, и решали б мы проблемы быстро, и мёду качали всё больше и больше. Так что давайте вести диалог дальше, диалог практичный, по существу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так что давайте вести диалог дальше, диалог практичный, по существу.

І я за це! Я ж писав. Тож,Юрій Геннадійович, таки дайте відповідь на мої запитання! А тих хто тримає бджіл в дуплянках, принаймі масово, тут напевно нема(хіба може для душі парочку). Та і навряд чи в НЕТ виходять люди які проти інноваторства і прогресу. Допустимо я хотів би спробувати такого вулика, але маю сумніви. Робити його справа все-одно трудомістка, а тратити час, коли сумніваєшся в результаті - це просто нерозумно. Переконайте мене і я Вас підтримаю. А наразі крім декларацій і пректів нічого суттєвого, даруйте, не бачу. :hi: Доречі! Ви займаєтесь збором бджолинної отрути? Я чув що це досить небезпечно. Хотілося б почитати про це детальніше...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Допустимо я хотів би спробувати такого вулика, але маю сумніви

"Это невозможно!" – сказала Причина... "Это безрассудство!" – заметил Опыт... "Это бесполезно!" – отрезала Гордость... "Попробуй!" – шепнула Мечта...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Попробуй!" – шепнула Мечта...

:ay: так от и пробуем, как не одно так другое. А вообще Ю.Г, молодец. Пускай себе дальше генерирует , глядишь и выйдет что то полезное для всеобщего блага.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Это невозможно!" – сказала Причина... "Это безрассудство!" – заметил Опыт... "Это бесполезно!" – отрезала Гордость... "Попробуй!" – шепнула Мечта...

Мрія то добре, але кожний хто тримав рамку з свіжим нектаром горизонтально знає що з тим нектаром трапляється. Питання ж в тому, щоб мрію таки втілити в життя. Чи тут діє принцип - мрія яка збулася, перестає бути мрією... ? ;) Втім звичайно що ніякі ідеї не бувають абсолютно беззмістовними... Генеруйте, Юрій Геннадійович :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Збираючи отруту, отримав дуже гіркий досвід з її реалізацією. :ak: Випробував усі методи, навіть вдосконалив технологію та створив свій прилад для відбору отрути, про який нижче піде мова, що дозволив отримати набагато більше чистішої отрути. Але все закінчилося лише реєстрацією авторських прав на винахід. Зібрану отруту не зміг реалізувати в Україні. В усіх інформаційних джерелах пишеться про гостру необхідність бджолиної отрути фармацевтичною промисловістю усього світу. Так чому ж її не купують? Чи це лише ажіотаж, який проводився у радянські часи. :IMHO1: Дуже прикро, що найцінніший продукт бджільництва нікому не потрібний. Я вважаю, що ця проблема хвилює багатьох пасічників. Будемо сподіватися, що на Україні знайдуться ринки збуту для бджолиної отрути. Прилад для відбору бджолиної отрути Як було доведено інститутами бджільництва, організм бджоли по анатомічним та біохімічним аспектах не відрізняється від інших організмів. Тому всі фізіологічні процеси, що притаманні живому організму, поширюються і на бджолу. Бджола має центральну та периферичну нервові системи та м’язи, якими ці системи керують. Керуючі команди нервової системи регулюються в свою чергу сигналами, які проходять по чутливим нервовим шляхам від рецепторів, розташованих як в середині, так і на поверхні організму бджоли. Одним серед найкращих подразників для бджоли виступає електричний струм, так як нерви і м’язи функціонують завдяки біоелектричним процесам, що протікають в них. Найкраще імітують ці процеси такі показники струму – 25-35В, частота 1000-1200Гц , експозиція імпульсів 1,5сек., перерва 2сек., щоб бджола мала можливість пересуватися далі. В даному приладі для відбору бджолиної отрути усунуто усі недоліки існуючих аналогів, а саме: -на відбір бджолиної отрути у приладі кліматичні умови не впливають, бо прилад ізольований від навколишнього середовища; -відбір бджолиної отрути проводиться майже від усіх бджіл, а не від 15-20%, які захищають сім’ю при існуючих методах; -відсутнє явище, коли бджоли через 40хв. звикають до дії струму і знову повертаються на відбираючу рамку, тим самим не даючи іншим бджолам віддавати отруту; -завдяки створеним умовам для швидкого віддавання бджолиної отрути, відсутні випадки прополіскування відбиваючої рамки, що знижує якість продукції; -конструкція прилада виключає можливість бджолам переміщуватися в один бік вулика, як це відбувається при використанні рамки для відбору бджолиної отрути; -відсутній прямий контакт бджіл з полірованим склом, що зменшує забруднення отрути механічними домішками. У звичайній рамці для відбору бджолиної отрути електродами виступають натягнуті металеві дроти, на які сідають бджоли і їх прихвачує струмом. Хоча і використовують імпульсний струм, що дозволяє їм частково розслабити брюшко і залози з отрутою, але цього недостатньо. Для максимальної віддачі отрути бджоли повинні піддаватися дії струму декілька разів з переривами для кращого розслаблення брюшка, щоб залози почали працювати в режимі імпульсного скорочення. А повне розслаблення залоз під час перерв між дією струму настає, коли бджоли рухаються. Саме ці умови і втілені в конструкції прилада. Відбирання отрути проводиться так: Відбір отрути починаємо весною від сімей силою не менше 8-9 вуличок, коли пройшла заміна бджіл, які зимували. Сеанси відбирання проводимо через кожні38днів. Це період часу, за який сім’я оновиться, вийде нове покоління бджіл(21день) та на 17-й день їх життя вони накоплять в собі найбільше отрути, а за цей час старе покоління спрацьовуватиметься та відмиратиме. З печатного розплоду, який знаходиться у вулику на момент відбору, будуть виходити бджоли, які і обслуговуватимуть наступне покоління. Тому виходить, що відбір отрути у бджіл ми проводимо лише один раз за їх період життя. Це до мінімуму зводить негативний вплив струму, який на них діяв. Бо відомо, що провідник, по якому тече струм, нагрівається. Так само і при замиканні бджолою електродів по її тілу протікає струм, що призводить до травмування тканин. Дослідження показують, що при зменшені частоти відбору бджолиної отрути від сімей їхня продуктивність навпаки збільшується, не рояться і зимують краще. Це викликано тим, що бджоли, відчуваючи зниження захисної функції сім’ї, намагаються збільшити свою силу за рахунок продуктивності матки. Краще відбирати отруту ввечері або рано вранці. Процедура займає від 0,5 до 1год. Пасічник повинен записувати до журналу черговість відбору отрути від сімей, щоб через 38 днів знову почати відбирати отруту в тій же послідовності. Так як останній раз відбір отрути проводимо в кінці серпня, бджоли встигають підготуватися до зими і добре зимують. Якщо проводити сеанси з відбору через кожні 12днів, отрути отримаємо на 10% більше, але при цьому бджоли дуже погано розвиваються, а товарного меду взагалі не буде. Використовуючи даний прилад і технологію відбору, ми зможемо отримати максимально можливу кількість отрути при мінімально-негативних впливах на бджолосім’ю. На даний момент, проводяться дослідження для створення приладу на основі поєднання різних фізіологічних факторів, щоб бджоли взагалі не піддавалися дії струму. Автор Закускін Ю.Г.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Свій сайт я удалив. Бо зрозумів, що не кожен може осмислити та примінити мої технології у себе на пасіці. Намагатимусь розміщувати у Вас на форумі більш детальні та грунтовні статті про свої розробки, які зможуть створити навіть початківці. Я також за просте та раціональне бджільництво. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Это невозможно!" – сказала Причина... "Это безрассудство!" – заметил Опыт... "Это бесполезно!" – отрезала Гордость... "Попробуй!" – шепнула Мечта...

Мрія то добре, але кожний хто тримав рамку з свіжим нектаром горизонтально знає що з тим нектаром трапляється. Питання ж в тому, щоб мрію таки втілити в життя. Чи тут діє принцип - мрія яка збулася, перестає бути мрією... ? ;) Втім звичайно що ніякі ідеї не бувають абсолютно беззмістовними... Генеруйте, Юрій Геннадійович :az:
Вулик з горизонтальним розміщенням рамок я запропонував, як гіпотезу. Досліди над горизонтальним розміщенням рамок проводили інститути бджільництва. Довели, що це можливо. Хоча порушується обмін інформацією у бджіл-збиральниць. Рельний вулик - це багатокорпусний вулик в кожному корпусі якого є матка, які розділені між собою. Вулик має загальний медовий корпус. Металева сітка 3х3мм подвійна, але можна використовувати і перфоровані перегородки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Збираючи отруту, отримав дуже гіркий досвід з її реалізацією. Випробував усі методи, навіть вдосконалив технологію та створив свій прилад для відбору отрути, про який нижче піде мова, що дозволив отримати набагато більше чистішої отрути. Але все закінчилося лише реєстрацією авторських прав на винахід. Зібрану отруту не зміг реалізувати в Україні. В усіх інформаційних джерелах пишеться про гостру необхідність бджолиної отрути фармацевтичною промисловістю усього світу. Так чому ж її не купують?

Отвечаю на интересный вопрос. Мой двоюродный брат Олег несколько лет назад тоже занялся сбором пчелиного яда, но когда пришло время его продать, то оказалось что в яде действительно нуждаются предприятия фармацевтической промышленности, но канал прямого сбыта напрямую фармацевтам чётко контролируется по всей Украине бандитами, они сказали "хочешь продать - продавай через нас, а так вали, и не вздумай придумывать обходных путей". В итоге почесал Олег голову и отдал им за копейки, а они, как выяснилось, перепродают фармацевтам за приличные суммы. Это рынок контролируется не нами, а другими, а эти другие знают куда руки запускать. Жаль...
Вулик з горизонтальним розміщенням рамок я запропонував, як гіпотезу.

Юра, надо было ж и говорить что у вас это на стадии гипотезы и теоретической разработки, а то понаписывали как вроде бы вы это уже опробировали на практике, а форумчане в недоумениях. Опрбуйте это всё на практике, определите практическую достоверность и вероятность данной технологии, сделайте выводы, основанные на действительности, и потом обсудим всем миром. А так выкладывать теоретическую основу и без практического обоснования уверять в ней не годится никак, за рубежом насколько я знаю на вас никто и глазом не глянет, если вы чистой теорией только кормить будете. Практика, подкреплённая теорией, - основа всего производства, по отдельности они малопонятны.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вулик з горизонтальним розміщенням рамок я запропонував, як гіпотезу.

Юра, надо было ж и говорить что у вас это на стадии гипотезы и теоретической разработки, а то понаписывали как вроде бы вы это уже опробировали на практике, а форумчане в недоумениях. Опрбуйте это всё на практике, определите практическую достоверность и вероятность данной технологии, сделайте выводы, основанные на действительности, и потом обсудим всем миром. А так выкладывать теоретическую основу и без практического обоснования уверять в ней не годится никак, за рубежом насколько я знаю на вас никто и глазом не глянет, если вы чистой теорией только кормить будете. Практика, подкреплённая теорией, - основа всего производства, по отдельности они малопонятны.
А за випробування на практиці я і не писав. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отвечаю на интересный вопрос. Мой двоюродный брат Олег несколько лет назад тоже занялся сбором пчелиного яда, но когда пришло время его продать, то оказалось что в яде действительно нуждаются предприятия фармацевтической промышленности, но канал прямого сбыта напрямую фармацевтам чётко контролируется по всей Украине бандитами, они сказали "хочешь продать - продавай через нас, а так вали, и не вздумай придумывать обходных путей". В итоге почесал Олег голову и отдал им за копейки, а они, как выяснилось, перепродают фармацевтам за приличные суммы. Это рынок контролируется не нами, а другими, а эти другие знают куда руки запускать. Жаль...
А як Ви думаєте, є в Україні люди, які б зацікавилися виробництвом мого прилада для відбору бджолиної отрути? Чи це марна справа, якщо отруту ніхто не збирає, то навіщо і прилад. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як Ви думаєте, є в Україні люди, які б зацікавилися виробництвом мого прилада для відбору бджолиної отрути?

Дуже складне запитання в частині реалізації кінцевого продукту.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як Ви думаєте, є в Україні люди, які б зацікавилися виробництвом мого прилада для відбору бджолиної отрути?

Дуже складне запитання в частині реалізації кінцевого продукту.
Ви вважаєте, що ніхто не буде купувати приладів. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як на мій погляд,збирання отрути--справа досить складна технологічно і небезпечна для здоров"я збиральника.Та й збут обмежений.У мене,приміром,такий генератор даремно припадає пилом роками,а касети розмотав і дріт використав за більш реальним призначенням.Втім,я мешкаю у глибинці і суджу з власного досвіду та можу якісь аспекти просто незнати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як на мій погляд,збирання отрути--справа досить складна технологічно і небезпечна для здоров"я збиральника.Та й збут обмежений.У мене,приміром,такий генератор даремно припадає пилом роками,а касети розмотав і дріт використав за більш реальним призначенням.Втім,я мешкаю у глибинці і суджу з власного досвіду та можу якісь аспекти просто незнати.
Збирати отруту не складніше, ніж відкачувати мед. Потрібно лише серйозно віднистися до техніки безпеки при відборі. :af: Якщо дотримуватися простих правил з техніки безпеки, то отруєння взагалі можна уникнути. А саме: збирати отруту потрібно лише в боксі(шафі з витяжкою) із распіратором на обличчі. :az: Я вважаю, що ця галузь бджільництва має право на життя! :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вважаю, що ця галузь бджільництва має право на життя!

Поза всілякими сумнівами, але ж головне - то безпека, а це майже завжди така складова, якою нехтують.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отруту мало зібрати--її треба очистити,висушити і якось реалізувати.Фармація настільки корумпована,що намагатиметься збити ціну і взяти ваш товар майже задарма.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отруту мало зібрати--її треба очистити,висушити і якось реалізувати.Фармація настільки корумпована,що намагатиметься збити ціну і взяти ваш товар майже задарма.
Я вважаю, якщо організувати масовий збір бджолиної отрути всіма пасічниками по всій Україні, то масово з'являться і приймальні пункти, які прийматимуть навіть сирець апітоксину. :af: Було б бажання збирати отруту? :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вважаю, якщо організувати масовий збір бджолиної отрути всіма пасічниками по всій Україні

І що з нею в таких кількостях робити?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вважаю, якщо організувати масовий збір бджолиної отрути всіма пасічниками по всій Україні * І що з нею в таких кількостях робити?

Пошли по кругу. В 90-х, когда пчеловоды закупив н-е количество оборудования и собрав, рискуя жизнью десятки кг яда попробовали его спихнуть хоть по любой цене,чтобы расчитаться за ядосборники - узнали наконец, что всему СССРу в год требовалось всего 5 кг, для медицинской промышленности. Сейчас белок синтезирован и надобность добывать его варварским способом отпала. Ю.Г.! Если хотите войти в историю как великий вынахидець - изобретите аппаратик, с помощью которого можно бы было закупать у пчеловодов мед дороже на 50 копеек, чем Бартник, например. Поверьте мне, надобность в дальнейших изобретениях отпадет за ненадобностью. Будете отдыхать на берегу океана в белых штанах с бокалом тэкилы. Причем доход будет постоянный. А не как у зернотрейдеров. Один раз в десять лет, благодаря погодным условиям!!!, взяли рекордный урожай и уже кричит Президент, как он завалит Европу хлебом. Это при том, что год назад закупали у всего мира! ;) Дерзайте! Кроме шуток. И обо мне не забывайте, когда вскарабкаетесь наверх, ок? :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...