Перейти к содержанию

Инструментальное осеменение маток (ИОМ)


mashika

Рекомендуемые сообщения

Для наглядности теории по Рутнеру . 10 мкл это тоже что 2×2мкл . Смотрим 

Screenshot_20230110-112037.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, koste сказал:

Для наглядности теории по Рутнеру . 10 мкл это тоже что 2×2мкл . Смотрим 

Screenshot_20230110-112037.jpg

Крім кількості є ще один показник - (якість) виживання сперматозоїдів в сперматеці . Чим вища ферментативна активність сперматозоїдів , тим довше залишитись живими в сперматеці .  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Пахомич сказал:

Крім кількості є ще один показник - (якість) виживання сперматозоїдів в сперматеці . Чим вища ферментативна активність сперматозоїдів , тим довше залишитись живими в сперматеці .  

Вот именно ,по этому не нужно много излишка спермы матке . Все равно не все дойдут до сперматеки . А только самые живучие . И этого достаточно матке на всю жизнь . А нужно заботится о качестве трутня и полученой от него  качественной спермы .:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Новый шприц от Виталия . Простой и надёжный .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 10.01.2023 в 17:44, koste сказал:

Вот именно ,по этому не нужно много излишка спермы матке . Все равно не все дойдут до сперматеки . А только самые живучие . И этого достаточно матке на всю жизнь . А нужно заботится о качестве трутня и полученой от него  качественной спермы .:)

Спробуй запліднити від одного трутня і шоб матка зачервила ,от тоді ти будеш майже спеціалістом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мої вітання усім майстрам ШЗМ!

Кому потрібні навіски ТРІС- та КИЇВбуферів, ласкаво просимо: https://tochok.info/topic/11473-навески-для-приготовления-растворов-для-иом/#comment-875012

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Якщо хтось самотужки збирає станок то може знадобиться блок лінійної подачі. Мені не підійшов через якість загальну. Але для кулібіних підійде. 500 грн на зсу, картку волонтера надам.

20230308_092151.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Вітаю всіх.

Порадьте яка доза ШЗ (ІО), одноразово чи дворазово оптимальна для використання бджоломаток протягом три-чотири роки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Yuri Nikolayevich сказав:

Вітаю всіх.

Порадьте яка доза, одноразово чи дворазово оптимальна для використання бджоломаток протягом три-чотири роки?

Я роблю 4-6 мкл, як для себе так і тим маткам які йдуть іншим пасічникам. Вчора перевіряв дві матки зроблені в 20 році, працюють на повну.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу зробити 5 + 5 - Ваша думка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Yuri Nikolayevich сказав:

Хочу зробити 5 + 5 - Ваша думка?

Навіщо так багато дворазово? Цілком достатньо 2+2 або 3+3, а можна взагалі не заморочуватися з дворазовим осіменінням і робити разово 6 або стандартні 8 мкл, так як інсемінують європейські селекціонери. Від того, що залиєте в матку 10 чи більше мкл матка не обов'язково буде довше сіяти, а от проблем собі точно додати можна...

На тривалість роботи ІОшки впливає багато факторів, і доза там не на першому місці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... я читав і чув про те, що при одноразовому спаровуванні не вся сперма засвоюється в спермотеці і нерідко що бджоломатка вилітає на дообліт, ось чому в штучному заплідненні застосовується дворазовий підхід.

Ваша думка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Yuri Nikolayevich сказав:

... я читав і чув про те, що при одноразовому спаровуванні не вся сперма засвоюється в спермотеці і нерідко що бджоломатка вилітає на дообліт, ось чому в штучному заплідненні застосовується дворазовий підхід.

Ваша думка?

Дворазовими інсемінаціями полюбляють бавитись поляки, вся ж Європа інсемінує разово 8 мкл і не заморочується. Якийсь резон в дворазових маніпуляціях є, але не настільки великий - це вимагає більше часу і роботи, натомість є подвійний ризик травмувати матку. З іншого боку, 2+2 або 3+3 дозволяє економити сперму, при масових інсемінаціях це має значення 

Велика доза - не головне, більше значення мають фактори, що впливають на засвоєння маткою сперми - бо інколи так буває, що матка з дозою 4 мкл сіє довше, ніж з 8 мкл...

І перестаньте писати червоним шрифтом, дотримуйтесь правил форуму!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.03.2023 в 08:32, Yuri Nikolayevich сказал:

... я читав і чув про те, що при одноразовому спаровуванні не вся сперма засвоюється в спермотеці і нерідко що бджоломатка вилітає на дообліт, ось чому в штучному заплідненні застосовується дворазовий підхід.

Ваша думка?

Да так и есть . Я считаю что двох и трех разовое осеменение лучше чем одноразовое . Притом что у матки нету  такого желания лететь на спаривание . 

В 22.03.2023 в 07:49, Yuri Nikolayevich сказал:

Вітаю всіх.

Порадьте яка доза ШЗ (ІО), одноразово чи дворазово оптимальна для використання бджоломаток протягом три-чотири роки?

Зависит от опыта . Для начинающего лучше 6мкл одноразово . Для себя считаю 3×3мкл или 4×4мкл оптимально . Очень нравится и трехкратные осеменения в разной дозировкой . Но не больше 4мкл за осеменение . 4×1×3мкл или 4×1×4мкл ....

 

В 22.03.2023 в 07:54, Yuri Nikolayevich сказал:

Хочу зробити 5 + 5 - Ваша думка?

Хорошая доза что бы погубить матку .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

... не пойму, Вы специалист или ..., чтобы так высказываться?

штучне запліднення.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 02.04.2023 в 08:40, Yuri Nikolayevich сказал:

... не пойму, Вы специалист или ..., чтобы так высказываться?

штучне запліднення.jpg

Вони хочуть бути спеціалістами . Але є одне але !!! Всі вони володіють ІО і продають матки ІО . Дурдом 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Пахомич сказал:

Вони хочуть бути спеціалістами . Але є одне але !!! Всі вони володіють ІО і продають матки ІО . Дурдом 

Хоча спеціалісти і мають велике бажання довести, що для якісного запліднення матки достатньо  і 1 трутня, але якщо подивитися статистику, то при природньому спарюванні сперміїв в сперматеці все таки більше, ніж при шз. Висновок - або спермії не якісні, або вливають мало, або і одне і друге.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Пахомич сказал:

Вони хочуть бути спеціалістами . Але є одне але !!! Всі вони володіють ІО і продають матки ІО . Дурдом 

Я не продаю , хотя может и нужно было уже продавать . 

 

2 часа назад, Гурович сказал:

Хоча спеціалісти і мають велике бажання довести, що для якісного запліднення матки достатньо  і 1 трутня, але якщо подивитися статистику, то при природньому спарюванні сперміїв в сперматеці все таки більше, ніж при шз. Висновок - або спермії не якісні, або вливають мало, або і одне і друге.

Один не достаточно . Хотя бы по тому что у спермы есть конкуренция.  И для самой матки нужно генное разнообразие каторое от одного трутня не получишь . Теперь в отношении природного облёта . Бывают случаи когда матка вылетает на спаривание однаразово . Ориентировочный облёт не считаю . То есть когда уже после ознакомительного облёта матка спаривается . Бывает что после нету хорошей погоды.  Но до этого спаривание произошло, она сидит а после  начинает сееть . Понятно что это будет не суперовая матка ... подразумеваем что с трутнем было всё нормально, он хорошего качества.... Ну и что у матки физиологических проблем тоже нету ....

   Теперь когда ничего не мешает матке ,она летает на  спаривание и три раза ...и получает столько спермы сколько ей нужно.  

  Доза 8мкл поевилась как некая альтернатива природному... альтернатива, то бишь замена не всегда хорошая . Потому что всё она не усвоит ,лишнее выйдет.  Но этот процент будет больший , а если мы эти 8мкл поделим на два осеменения . То доза усвоеной спермы будет больше , что будет больше сообветствовать ,или приближать нас к природному облёту .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, koste сказал:

Я не продаю , хотя может и нужно было уже продавать . 

А  хто свистить , то шо ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Поставив запитання, але зрозумілої та однозначної відповіді так і не отримав. Починається сезон для фахівців зі штучного запліднення, а я так і не визначився з замовленням дози ШЗ матки, доведеться гадати як на ромашці по типу - кохає чи не кохає.

... тільки один koste надав добрі поради.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Yuri Nikolayevich сказал:

Поставив запитання, але зрозумілої та однозначної відповіді так і не отримав. Починається сезон для фахівців зі штучного запліднення, а я так і не визначився з замовленням дози ШЗ матки, доведеться гадати як на ромашці по типу - кохає чи не кохає.

... тільки один koste надав добрі поради.

Хочите з економити на дозі "заправки" матки , чи що ? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Yuri Nikolayevich сказал:

Поставив запитання, але зрозумілої та однозначної відповіді так і не отримав. Починається сезон для фахівців зі штучного запліднення, а я так і не визначився з замовленням дози ШЗ матки, доведеться гадати як на ромашці по типу - кохає чи не кохає.

... тільки один koste надав добрі поради.

Це реклама Koste ? Бо щось погано бачу:crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, B 740 сказал:

Хочите з економити на дозі "заправки" матки , чи що ? 

... якби ви уважно читали, то не давали б недоречних питань - ні про яку економію не йдеться.

Та й взагалі, хто ти такий В 740, у тебе що немає імені ні батьківщини ні прапора?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Yuri Nikolayevich сказал:

... якби ви уважно читали, то не давали б недоречних питань - ні про яку економію не йдеться.

Та й взагалі, хто ти такий В 740, у тебе що немає імені ні батьківщини ні прапора?

Шановний....  Я до вас не "тикав " .

І попросіть свого косте підтягнути граматику, бо таке враженя шо пише дванадцятирічна дитина , тяжко читати.

  • Подобається 1
  • Ха-Ха 1
  • Сумно 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...