Jump to content
mashika

Инструментальное осеменение маток (ИОМ)

Recommended Posts

Однин повний оборот гвинта пересуває планку на 3мм. Внутрішній Діаметр шприца 5мм (поршень за китайським штангелем має 4.9мм). 

Інші зауваження будуть обов'язково враховані. Дякую.:ay:

3 години тому, Mihail-ves сказав:

Однин повний оборот гвинта пересуває планку на 3мм. Внутрішній Діаметр шприца 5мм (поршень за китайським штангелем має 4.9мм). 

Інші зауваження будуть обов'язково враховані. Дякую.:ay:

Ого... оце різьба. 

Це при перерахунку, якщо я нічого не наплутав вийде майже 60 мкл за один оберт.

• Like 1

Теж сів тепер порахував. Вийшло 58,875 мм кубічних.

Як на мою думку, крок різьби великий.

Доза в 8 мкл буде видавлюватись при досить малих кутах повороту.

1 хвилину тому, юрко)) сказав:

крок різьби великий.

Занадто великий. В ідеалі треба 0,5 мм

• Like 1

Можливо комусь буде цікавий такий варіант канюль та перехідних трубок. 

Виготовив з пробірок "епендорф 1,5 мл".

Пробірки прозорі, а сам матеріал стійкий до дезинфікуючих речовин.

20210218_173811.jpg

20210218_173129.jpg

• Like 3
6 хвилин тому, юрко)) сказав:

Можливо комусь буде цікавий такий варіант канюль та перехідних трубок. 

Виготовив з пробірок "епендорф 1,5 мл".

Пробірки прозорі, а сам матеріал стійкий до дезинфікуючих речовин.

20210218_173811.jpg

20210218_173129.jpg

Нормальний варіант, але під ці пробірки треба спеціально переробляти маткотримач - внутрішній діаметр пробірок занадто великий

Внутрішній діаметр 10 мм. Маткотримач у мене з 8 мм вала. 

З ущільнювальним кільцем все тримається добре. Головне посадочну канавку заглибокою не виточити.

20210218_182100.jpg

1 година тому, Ліпатов Віталій сказав:

Ого... оце різьба. 

Пару сторінок назад дехто писав що потрібно швидко переміщувати капіляр, то якраз велика рейка ідеально для таких цілей. ;)

1 година тому, юрко)) сказав:

Доза в 8 мкл буде видавлюватись при досить малих кутах повороту.

Виходить що все таки треба буде малювати риски на капілярах, а не дивитись на міліметри.:( Але думаю що все буде гаразд. У 19 році своїх перших маток осіменяв саме цим шприцом, правда подачу роби звичайним 4мм болтом. 

Можна попробувати прикріпити інсуліновий шприц, там діаметр меньший. 

Зменшення площі поршня звичайно покращить точність, але все ж крок дуже грубий ...

А інша рейка з цього механізму теж такий крок має?

13 хвилин тому, юрко)) сказав:

А інша рейка з цього механізму теж такий крок має?

Ще більший, один повний оборот дорівнює 16мм.:umora:

48 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

дехто писав що потрібно швидко переміщувати капіляр, то якраз велика рейка ідеально для таких цілей. ;)

Переміщення капіляра і переміщення поршня в шприці - це дуже величезна різниця. Для капіляра цей механізм може і піде, для шприця - завеликий крок, буде важко ловити мікролітри...

51 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

Треба не шприц міняти, а крок різьби робити менший

2 часа назад, davolodya сказал:

Занадто великий. В ідеалі треба 0,5 мм

В идеале нужно меньше 0,33мм. Но на станке Веселы шаг 1 мм. 

44 хвилини тому, davolodya сказав:

Треба не шприц міняти, а крок різьби робити менший

Попробував працювати з капіляром. Набирав і видавлював воду. Все працює наче гарно, але треба все таки на капілярах малювати риски.:IMHO:

за 3.5мм по лінійці рейки -  заповнення капіляра було на 63мм. Це десь біля 49.5мкл. 

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Попробував працювати з капіляром. Набирав і видавлював воду. Все працює наче гарно, але треба все таки на капілярах малювати риски.:IMHO:

за 3.5мм по лінійці рейки -  заповнення капіляра було на 63мм. Це десь біля 49.5мкл. 

Миша, ты говоришь шаг 3мм. Разбей колесо поворота на 6 секторов - это по циферблату по 2 часа, поворот на 1 сектор даст тебе 8 мкл. Только колёсико сделай большего диаметра, будет намного удобней. А если разобъёшь на 12 секторов - получишь эконом дозу в 4 мкл.

• Thanks 1
3 часа назад, Mihail-ves сказал:

Виходить що все таки треба буде малювати риски на капілярах, а не дивитись на міліметри.:( Але думаю що все буде гаразд. У 19 році своїх перших маток осіменяв саме цим шприцом, правда подачу роби звичайним 4мм болтом. 

Основная проблема инсулиновых шприцов в поршне . Он не так работает как нам нужно . Что бы роботал как надо ,нужно проточка (канавка) на поршне ,и резинка .       Обыкновенный советский кубовый шприц с поршнем будет работать как нам нужно . Можно последывать  за Виталием и резьбу к поршню припаять . Резьба там наверно м3 будет .

• Thanks 1
7 годин тому, Гурович сказав:

Миша, ты говоришь шаг 3мм. Разбей колесо поворота на 6 секторов - это по циферблату по 2 часа, поворот на 1 сектор даст тебе 8 мкл. Только колёсико сделай большего диаметра, будет намного удобней. А если разобъёшь на 12 секторов - получишь эконом дозу в 4 мкл.

Про циферблат годинника була думка. Тепер бачу що в цьому щось є Дякую.

7 годин тому, koste сказав:

Основная проблема инсулиновых шприцов в поршне .

Позаторік я працював з радянським, а торік з пластиковим інсуліновим. Різницю побачив, тому зараз знову вертаюсь на скло. 

Тільки що, Mihail-ves сказав:

Позаторік я працював з радянським, а торік з пластиковим інсуліновим. Різницю побачив, тому зараз знову вертаюсь на скло. 

Вчора замовив однокубовий чеський скляний з металевим поршнем і з сальником. Подивлюсь як буде його робота.

3 години тому, Mihail-ves сказав:

Вчора замовив однокубовий чеський скляний з металевим поршнем і з сальником. Подивлюсь як буде його робота.

Питання у кроці різьби зараз більш актуальне для вас ніж зміна шприця.

Гвинт 4мм якщо не помиляюся, за стандартом має 0.75 крок. Тому ви могли норм ним працювати. А у вас 3!

• Like 1
10 хвилин тому, Ліпатов Віталій сказав:

Питання у кроці різьби зараз більш актуальне для вас ніж зміна шприця.

Гвинт 4мм якщо не помиляюся, за стандартом має 0.75 крок. Тому ви могли норм ним працювати. А у вас 3!

Думаю з чеського зробити рух поршня різьбою яку наріжу на його ж штоці. Поки що така думка. 

Цю рейку попробую, коли появляться перші трутні. Тому що вода і сперма трішки різні.

І люблю експерименти, іноді це добре спонукає мозок до бурління.

Торішній робочий варіант обладнання для ІО стоїть без змін. А все новеньке тільки в роботі.

1 годину тому, Mihail-ves сказав:

Думаю з чеського зробити рух поршня різьбою яку наріжу на його ж штоці. Поки що така думка. 

Цю рейку попробую, коли появляться перші трутні. Тому що вода і сперма трішки різні.

І люблю експерименти, іноді це добре спонукає мозок до бурління.

Торішній робочий варіант обладнання для ІО стоїть без змін. А все новеньке тільки в роботі.

Нарізати важче ніж взяти готове. Тимпаче що різати ви будете по штоку з покриттям яке буде відлущуватися, або його треба буде знімати перед тим. Таких штоків я можу вам вислати безкоштовно. 

Резинка на ньому так собі (якщо ви взяли такі ж які я використовуючи 1 мл Чирана)

• Like 1
19.02.2021 в 12:18, Ліпатов Віталій сказав:

Резинка на ньому так собі (якщо ви взяли такі ж які я використовуючи 1 мл Чирана)

Ось такий 

7e98cb30178b3af79b7aff8f732ba9e9.jpg

4 години тому, Mihail-ves сказав:

Ось такий 

7e98cb30178b3af79b7aff8f732ba9e9.jpg

Який там внутрішній діаметр? Так на око виглядає не менше 6 мм. Радянські на 1 мл ніби трішечки грубші, зате маю невеличкий запас :).

Цікавить, бо також підходжу до цього етапу модернізації. Недоліки інсулінових вже добряче дістали, але тут якось лякають великі діаметри. Ви ніби пробували обидва варіанти, то як воно у порівнянні?