Jump to content
sij

Древесина

Recommended Posts

Добре Вам.... А мені треба матеріал купляти... Ще й нормальної пилорами не знайдеш... Ріжуть 35ку, то на виході дошки виходить або 40 або 30...

2 години тому, Вадим Попов сказав:

Ріжуть 35ку, то на виході дошки виходить або 40 або 30...

Таких спеців по всюди вдосталь , тому свого часу і прийшлось ставити свою пилораму .

Edited by Конструктор
  • Like 1
  • Thanks 1

Сьогодні черговий виріб з сухостойної смереки поїхав до господаря,ще три чекають фінішу,фото звіт буде,завтра треба дивитись до бджіл,на столярку невистарчить часу.:hi:

P_20200424_190351_p.jpg

P_20200424_190420_1_p.jpg

P_20200424_190435_p.jpg

• Like 4
Таких спеців по всюди вдосталь , тому свого часу і прийшлось ставити свою пилораму .
Де б знайти таку пилораму, щоб пильщик був нормальним і пилорама теж...
Я б купив кілька кубів сосни та порізав би на дошку... А так, доводиться обходитися тим, що є...
В 24.04.2020 в 20:04, Ворон сказал:

Сьогодні черговий виріб з сухостойної смереки поїхав до господаря,ще три чекають фінішу,фото звіт буде,завтра треба дивитись до бджіл,на столярку невистарчить часу.:hi:

P_20200424_190351_p.jpg

P_20200424_190420_1_p.jpg

P_20200424_190435_p.jpg

А чем крышка покрыта?

39 хвилин тому, siverit сказав:

А чем крышка покрыта?

• Дах вулика накритий бляхою заготовкою з закаточних кришок,таку привіз заказчик.:hi:
  • Like 1

По древесине прихожу для себя к следующим выводам. Субъективно и применимо к Харькову.
Смерека, верба, осина - экзотика на уровне махагони и зебрано. Не рассматриваю даже.
Самый удобный и стабильный для работы материал - сосна. Причём есть один нюанс: гнаться за дешевизной на самом деле дорого. Обосновываю... Выгоднее взять нулёвку или первый сорт, чем второй. На входе кажется дороже, но!!! Не надо вырезать сучки и ощутимо меньше обрезков. И времени. В общем, то на то и выходит. Исключение - второй сорт с мелкими живыми сучками, приближающийся к первому. Но это скорее экзотика.
Липа - только для рамок.
Ёлка - никак и никогда. Совсем. Обилие мелких чёрных сучков - это жесть. И смерть ножам просто мгновенная.

• Like 4
  • Haha 1
16 хвилин тому, Voblin_UA сказав:

По древесине прихожу для себя к следующим выводам. Субъективно и применимо к Харькову.
Смерека, верба, осина - экзотика на уровне махагони и зебрано. Не рассматриваю даже.
Самый удобный и стабильный для работы материал - сосна. Причём есть один нюанс: гнаться за дешевизной на самом деле дорого. Обосновываю... Выгоднее взять нулёвку или первый сорт, чем второй. На входе кажется дороже, но!!! Не надо вырезать сучки и ощутимо меньше обрезков. И времени. В общем, то на то и выходит. Исключение - второй сорт с мелкими живыми сучками, приближающийся к первому. Но это скорее экзотика.
Липа - только для рамок.
Ёлка - никак и никогда. Совсем. Обилие мелких чёрных сучков - это жесть. И смерть ножам просто мгновенная.

Вся пасіка з сухостою смереки,красота,фото зверху,хороші ножі,невідчувають сучків,працюю не один рік.:hi:

• Like 1
37 хвилин тому, Voblin_UA сказав:

Липа - только для рамок.

Все правильно, і не тільки для Харкова!!!

Коли ріжуть тополю вздовж доріг можна запитати куди її везуть та замовити кілька кубів дошки. Її мало крутить, пориста і добре просочується всякими захистами. То на вулики. 

А рамки сподобались з акації, позаторік робив такі. Дерево міцне, планки можна робити тонші, не пліснявіють зимою в складних ситуаціях, шанс зламати менший. Навіть з дуба трохи зробив, на пилорамі продавали 20-ку, залишки биті шашелем, теж хороші вийшли. На віка :).

А липа м`яка сильно на рамку, не надійна, мені не подобаються. 

Edited by sitava
1 година тому, sitava сказав:

А рамки сподобались з акації, позаторік робив такі. Дерево міцне, планки можна робити тонші, не пліснявіють зимою в складних ситуаціях, шанс зламати менший. Навіть з дуба трохи зробив, на пилорамі продавали 20-ку, залишки биті шашелем, теж хороші вийшли. На віка :).

Ще можна попробувати варити металеві з профільної труби :rofl:

• Like 2
  • Haha 7
9 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

Їх тре красити, а то не зовсім є добре.

• Like 1
1 хвилину тому, gardener сказав:

Їх тре красити, а то не зовсім є добре.

Може запрополюсують і корозії не буде

• Like 1
  • Haha 2
1 час назад, Сергій-апі сказал:

Та що, що було з того і робив :). Зрізав стару грушу - зробив з груші, яблуню - зробив з яблуні. Підібрав по дорозі колоду акації - роблю з акації.

А от з граба не робіть - крутить сильно.

• Like 2

Термінове доопрацювання вуликів кука,які стоять на платформі,десять сімей освоїли три корпуси,зробив наставки їм,надставка сндартна на 145 рамку,покрасив,завтра поставлю на освоєння.:hi:

P_20200722_203124_p.jpg

• Like 1

Шалом Словяні :az:

Підскажіть будьласка, липа для виготовлення рамок підходить ? і як довго служить ?

Дякую !!!

Шалом Словяні default_az.gif

Підскажіть будьласка, липа для виготовлення рамок підходить ? і як довго служить ?

Дякую !!!

Доброго вечора .

Ви з якого місяць впали?

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

• Like 1
40 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Шалом Словяні :az:

Дякую !!!

якось можна миритися

але ж все ж я би рекомендував поберегти медодайний фонд

Edited by Олександр Коваль
  • Like 5
30 минут назад, uam_63 сказал:

Доброго вечора .

Ви з якого місяць впали?

І Вам доброго здоров'я  !!!

Вродь би не падав :dntknw: :hmm::umora:

Знайомий запропонував обрізки кругляка липи по 80см  по бартеру на рамки, маю не велику свою стрічкову пилораму та добрий станок, сам рамки робив з клена, дикої груші, маслини, осокора, але найілььше з верби. а продажі бачив рамки з верби, та сосни , з липи ні коли не зустрічав тому і питаю.

15 минут назад, Олександр Коваль сказал:

якось можна миритися

але ж все ж я би рекомендував поберегти медодайний фонд

Дякую, я задумаюсь над своєю поведінкою...

Але ж можуть буди варіанти  що.. вербу зламав вітер, десь на дурницю купив дошку і т.д, т.д,  т.д...

Знайомий запропонував обрізки кругляка липи по 80см  по бартеру на рамки, маю не велику свою стрічкову пилораму та добрий станок, сам рамки робив з клена, дикої груші, маслини, осокора, але найілььше з верби. а продажі бачив рамки з верби, та сосни , з липи ні коли не зустрічав тому і питаю.

А тепер серйозно .
Чисто моя думка для рамок немає різниці з якого дерева , но липа якраз саме то хоч в основному всі з сосни роблять.
Такщо все підходить.

• Thanks 1
4 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Липа добре обробляється, легка , досить міцна , не колеться при збивані . 

Взагалом більшість старих пасічників , липу вважають найкращим матевіалом для рамок, тому що при збиванні цвяхами вона майже не колеться.

Єдиний недолік , що через мякість сильно врізається проволка , потім провисає , хоча на це теж є управа.

• Like 2
  • Thanks 1
7 минут назад, uam_63 сказал:

Чисто моя думка для рамок немає різниці з якого дерева ,

Робив рамки також з вишні і яблуні, але з усих варіантів найбільше подобаєця рамки з верби, в цім році почав робити верхній брусок клен, бокові планки та низ верба, така рамка  взагалі супер :ay:і крепка і легка і цвях на 30мм з верхньої планки не вилазить, в бокові планки під дріт бью скобу степлера.

• Like 1
Робив рамки також з вишні і яблуні, але з усих варіантів найбільше подобаєця рамки з верби, в цім році почав робити верхній брусок клен, бокові планки та низ верба, така рамка  взагалі супер :ay:і крепка і легка і цвях на 30мм з верхньої планки не вилазить, в бокові планки під дріт бью скобу степлера.
Теж робив з верби , але в моїй місцевості
хоча її в досталь від неї дуже багато відходів при виробництві.

• Like 1