Jump to content
bercik alex /liliya

Українська степова порода

Recommended Posts

1 хвилину тому, koste сказав:

Так  а шанс что там залетные пчелы есть остается в подморе . Проблема наша что 50 пчел жалко ,а результаты хотим хорошие .:IMHO1:

Зальотна УС вона все рівно УС! І я не працюю з 30 крилами, мені треба 100 крил.

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Зальотна УС вона все рівно УС! І я не працюю з 30 крилами, мені треба 100 крил.

А Карпатка не залетит ?:ah:

Тільки що, koste сказав:

А Карпатка не залетит ?:ah:

Моя карпатка близька до УС, тому і залишилась на пасіці. І я вже напевне навчився бачити де зальотні, а де з цього вулика,  за три роки праці в  морфометрії. 

• Like 1
1 година тому, koste сказав:

Так  а шанс что там залетные пчелы есть остается в подморе . Проблема наша что 50 пчел жалко ,а результаты хотим хорошие .:IMHO1:

Основна маса залітних осипається до другої половини зимівлі.  Очистивши дно від підмору зараз, на кінець лютого - початок березня, можна мати відносно "правдиву пробу".

• Thanks 1
1 година тому, koste сказав:

а шанс что там залетные пчелы есть остается в подморе

5 годин тому, Mihail-ves сказав:

нуклеуси не можу переміряти, оскільки відсутній підмор

• Like 1

Сохраним Украинских пчел .

• Like 1
23 минуты назад, koste сказал:

Сохраним Украинских пчел .

вы сохраните или они сохранят?:dntknw:

• Ульи:Многокорпусные
  • Порода пчел:Карника
  • Haha 1
4 минуты назад, Рудаков Юрий сказал:

А это уже зависит от желающих обединятся по сохранению У.С. 

В 20.02.2020 в 19:04, Рудаков Юрий сказав:

Тут Рудаков ясно написав, що хто тримає карніку, про збереження української бджоли мріє,  як вовк про ягнят. А далі слово мовиться...були дужет  хороші бджоли з матками від Бабенко, від старого Ратміра Єгошина, спочатку від Леоніда після батька були хороші. Ще від Паланочки непогані. Поки результатів масових не бачу.  Спочатку і від Григорків були хороші...Але люди працюють. От наприклад від Михаїла Вес були матки потужні, але злі як чортюги, може тому що з моїм бакфастом неплодки облітались...але навряд чи, бо були ройові і стали добріші, інші матки неплодки дворняжки колись.

• Like 2

Ио и острова это всего лишь инструмент в селекции,сама- же селекция это очень серьезный проект которым должны заниматься специалисты а не пасечник медового направления или тот кто купил себе станок и считает себя селекционером да еще и с большой буквы!Пасечник медового направления может принимать участие в селекции по средством тестов материала на своей пасеки, и тем самым вносить свой вклад в общее дело! 

• Like 3
  • Thanks 3
1 година тому, Uran сказав:

От наприклад від Михаїла Вес були матки потужні, але злі як чортюги, може тому що з моїм бакфастом неплодки облітались...але навряд чи, бо були ройові і стали добріші, інші матки неплодки дворняжки колись.

Відносно злобливості - для мене новина. Правда замовляв завжди плідних маток - як кошенята:). З прошлого року залишилась матка (дочка, облітана на моїх - місцевих трутнях) теж злоби не помітив.

51 хвилину тому, Дима Бердянск сказав:

Ио и острова это всего лишь инструмент в селекции,сама- же селекция это очень серьезный проект которым должны заниматься специалисты а не пасечник медового направления или тот кто купил себе станок и считает себя селекционером да еще и с большой буквы!Пасечник медового направления может принимать участие в селекции по средством тестов материала на своей пасеки, и тем самым вносить свой вклад в общее дело! 

Хто б сперечався, але де ж ті спеціалісти? Хто заважав "спеціалістам", на протязі десятків років, займатися тим про що Ви пишете? Зокрема: освоїти ШО та організувати облітники на островах? "Иван Федорович Крузенштерн?" (с):)

• Haha 1
1 час назад, Дима Бердянск сказал:

Не Боги горшки обжигают. по этому селекцией может заниматься всякий кому не лень  и в любом направлении, просто результат будет не такой быстрый как хочется и главное сохранить результат трудов. :IMHO1:

• Like 1
  • Thanks 2

Підготовлюю точок під умовний облітник. В минулому році поборов трохи карніку-карпатку, в цьому постараюсь розібратися з кавказянкою + вилізла звідкись полісянка (мож хто з місцевих любителів екстріму привіз)

Графік кубітального індексу по сім'ям все частіше з піком в 17-ому класі. Процес іде, але поки немає достойних варіантів

ETtTnrHWoAAWMh9?format=png&name=smallETtVGOWXsAAeKSM?format=png&name=smallETtT6ARWkAUlZNm?format=png&name=smallETtVRjqWkAENA3s?format=png&name=smallETtUTutWsAAqCxe?format=png&name=smallETtViHWXkAA8KyR?format=png&name=small

Edited by Олександр Коваль
  • Like 1
  • Thanks 2

Имею УС от 3-х матководов, и если по промерам это степная. То по ХПП это разные пчелы. 

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 2
3 хвилини тому, Сіверянин сказав:

Имею УС от 3-х матководов, и если по промерам это степная. То по ХПП это разные пчелы. 

Які в кого ХПП/ГКО? Можна якось прослідкувати залежність характеру бджіл від матковода? :hi:

• Like 2
13 минут назад, Олександр Коваль сказал:

Підготовлюю точок під умовний облітник. В минулому році поборов трохи карніку-карпатку, в цьому постараюсь розібратися з кавказянкою + вилізла звідкись полісянка (мож хто з місцевих любителів екстріму привіз)

Видать, больше всего, та зараза осталась в крови местных пчёл ещё из тех лет её неоправданной "популярности". Так что с облётником у вас вряд ли что выйдет....  :ah::IMHO1:

Edited by Pchelnik 2
  • Like 2
1 хвилину тому, Pchelnik 2 сказав:

Больше всего, та зараза осталась в крови местных пчёл ещё из тех лет её неоправданной "популярности". Так что с облётником у вас вряд ли что выйдет....  :ah::IMHO1:

хочу колег-сусідів на цю тему присадити, а то жаліються, що баночного збуту меду немає. Подивимось як воно далі буде

• Like 3
В 10.03.2020 в 19:36, Женя Циба сказал:

Егошина?! :crazy: Имел я как-то  "удовольствие"  ознакомления с ними. Были они почти что  на одном уровне по       

" толерантности" с полесскими лесными.:vinny:

Edited by Pchelnik 2
  • Like 1
  • Haha 3
3 хвилини тому, Pchelnik 2 сказав:

Егошина?! :crazy: Имел я както  удовольствие  ознакомления с ними. Были на одном уровне по " толерантности" с полесскими лесными.:vinny:

тест треба проводити перед зміною погоди. Тоді злобливість, якщо вона є, проявляється в усій красі :ay:

• Like 2
2 минуты назад, Олександр Коваль сказал:

тест треба проводити перед зміною погоди. Тоді злобливість, якщо вона є, проявляється в усій красі :ay:

Точно. Особенно когда отлчная летная погодка превращается во что-то ужасное.:umora::ay:

• Like 2
  • Haha 1
7 минут назад, Олександр Коваль сказал:

Тоді навіть сама спокійна порода може дати жару :).

• Like 1
  • Haha 1
14 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Тоді навіть сама спокійна порода може дати жару :).

Точно подмечено! :ay:

• Like 1
  • Haha 1
2 часа назад, Pchelnik 2 сказал:

Егошина?! :crazy: Имел я как-то  "удовольствие"  ознакомления с ними. Были они почти что  на одном уровне по       

" толерантности" с полесскими лесными.:vinny:

Вы просто злых не видели 

Вспоминаю 2006 год качевку на донник

Пчелы стояли в 2 ряда вдоль леса 

Бить начинали метров за 200 от точка со стороны полевой дороги 

Били и в лесу между берёз. 

Даже если мы их не тревожили откачкой и осмотрами. 

Недалеко стояли узбекские пакетные и карпатка. Они лезли и тревожили и мои стояли дыбом. 

Переехал на другое место и пчелы в разы стали спокойнее. НО конечно злость осталась, но за 200 метров уже не били. 

И в лесу уже не трогали. 

Вспоминаю, бледнею.. 

Избавился от такой пчелы за 2 года в 2007 и 2008 

Спрос на пчелу у нас был хорошим и я всех злых пораспродавал пакетами. 

Уже в июле 2007 пчела за пределами пасеки недосождала 

А в 2008 уже и между ульями 

Edited by Рудаков Юрий
  • Like 4
  • Haha 4