Jump to content
bercik alex /liliya

Українська степова порода

Recommended Posts

Кто-то работал последние года с пчелой (матками) из хозяйства " Прибузькі медобори"? И может есть контактные даные? Старые телефоны не работают.

В 28.01.2018 в 19:21, Рус сказав:

Кто-то работал последние года с пчелой (матками) из хозяйства " Прибузькі медобори"? И может есть контактные даные? Старые телефоны не работают.

Ми з Богданом, моїм товаришем по бджільництву  і маємо маток звідти, тобто від Яцишина- задоволені

• Like 1

Бджолосімя з маткою від Григорків,  №2...надано допомогу

20180128_111910.jpg

20180128_111919.jpg

20180128_111924.jpg

20180128_111941.jpg

• Like 1
  • Sad 2
24 минуты назад, Uran сказал:

20180128_111910.jpg

20180128_111919.jpg

20180128_111924.jpg

20180128_111941.jpg

А що з нею не так? Якщо корма в цю пору кінчились то лише то Ваша провина. 

• Like 7
  • Thanks 1
53 минуты назад, Uran сказал:

Ви показуєте пасічникам свою недолугість. Клуб на середині рамок, яка допомога була потрібна? Ваша вина 100%, що з літа не забезпечили кормами сім'ю. А тепер викладаєте світлини зі спасінням...

• Like 8
  • Sad 1
4 години тому, Bee_Keeper сказав:

Ви показуєте пасічникам свою недолугість. Клуб на середині рамок, яка допомога була потрібна? Ваша вина 100%, що з літа не забезпечили кормами сім'ю. А тепер викладаєте світлини зі спасінням...

Ні, я показую можливості підгодівлі зимою у випадку зимівлі відводка( в даному випадку з однією з маток від Григорків). Штучною підгодівлею не займаюся , найкращим в цей період є сотовий мед, а не канді чи сироп. Мені краще вчасно додати корму натурального, ніж літом втюхувати сироп чи мед...це спонукає бджолосімю економно росходувати запаси нимиж принесені. Причому зима дуже не звичайна і таке прийшлося проробитище з двома відводками іншої породи. Дивіться відео на каналі bee oleg.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
40 минут назад, Uran сказал:

Ні, я показую можливості підгодівлі зимою у випадку зимівлі відводка( в даному випадку з однією з маток від Григорків). Штучною підгодівлею не займаюся , найкращим в цей період є сотовий мед, а не канді чи сироп. Мені краще вчасно додати корму натурального, ніж літом втюхувати сироп чи мед...це спонукає бджолосімю економно росходувати запаси нимиж принесені. Причому зима дуже не звичайна і таке прийшлося проробитище з двома відводками іншої породи. Дивіться відео на каналі bee oleg.

Зважаючи на Ваш стаж роботи з бджолами, експерименти з підгодівлі зимою взагалі недоречні. І порода тут не причому. Чи матки там Григорків, чи Єгошина...не має значення. А відводки, на мою думку,  це категорія  ризику в певній мірі, тому пасічник має з подвійним ставленням віднестись до підготовки до зимівлі даних особин. Навіть, якщо створені були запізно.

Нажаль, коментарі до відео відключені...

• Like 7
  • Thanks 1
15 минут назад, Bee_Keeper сказал:

Зважаючи на Ваш стаж роботи з бджолами, експерименти з підгодівлі зимою взагалі недоречні. І порода тут не причому. Чи матки там Григорків, чи Єгошина...не має значення. А відводки, на мою думку,  це категорія  ризику в певній мірі, тому пасічник має з подвійним ставленням віднестись до підготовки до зимівлі даних особин. Навіть, якщо створені були запізно.

Але тут можна прокоментувати 

Минулорiчне втручання з показом вiдео закiнчилось трагiчно для сiмьi 

Ось ще одну сiмейку проконтрольовано :rofl:

• Like 2
  • Thanks 1
1 час назад, Uran сказал:

Многие  Форумчане ни как не могут понять, что  такие фотки выставлять нельзя. Это пища для асов. Здесь надо писать, что клуб у передней стенки и меда еще на две зимовки ну и т. д, ..Очень не приятно читать негативные посты в сторону Форумчан, которые выставляют фото. Да они допускают ошибки, а кто их не допускает?

• Like 8
36 минут назад, Bee_Keeper сказал:

Положил сотового и спас семью от гибели-ну и молодец. А то, что там с кормами не всё гуд, причин может быть море. Я к примеру с 1 Августа  и по середину Сентября, сидел на уколах(спину сорвал) соответственно поздно откачал пасеку со всеми вытекающими последствиями для зимовки, ну и что, что есть то есть. А с такими комментариями, Вы отбиваете у фурумчанина всё желание что то  тут печатать. 

• Like 10
10 часов назад, Uran сказал:

Ми з Богданом, моїм товаришем по бджільництву  і маємо маток звідти, тобто від Яцишина- задоволені

Есть контакты?

5 годин тому, Uran сказав:

Якщо можна то коментуйте свої відео що б не було зайвих сперечань:hi:

конференція в Полтаві по УС.

друга частина . відповіді.

• Like 7
  • Thanks 3
В 28.12.2017 в 20:21, Tarass сказал:

До сьогоднішнього дня про ус не зустрічав схвальних відгуків ,матки що попадались давали тільки сторожове потомство,не раз бувало-вже сідаєш в машину і влупить під око і два дні в подвіря не зайдеш,в знайомих аналогічно.Попідсаджував іноземців,вже ставив хрест на місцевих, зарікався,але  всеж хочеться свого но не гіршого,По іноземцям якось більше інформації

Такая же ситуация была и у меня. Я описывал в блоге это пару лет назад. "Сторожове потомство"  - на 100% правда.

На сегодняшний день имеем спокойную, миролюбивую, хорошо развивающуюся по весне пчелу. И это только пару лет интенсивной работы по улучшению качест. Сравнивал по развитию с известными селекционерами УС - мои не отстают. Наилучший результат который есть по УС - зимовка. При правильном  уходе, речь о зимних потерях можно вообще не вести. По медосбору: пока маток не продаю - 50-60 кг с пчелосемьи, когда маток буду продавать - думаю медопродуктивность возростет до 150 кг, а может и выше. :umora: Весной хочу провести полный морфологический анализ. Со всеми промерами, фотографиями  и т.д. Доследить не только своих, но и пчел которые находятся рядом. Когда сделаю опишу в блоге. 

• Like 13
В 31.01.2018 в 13:48, Добровольский РВ сказал:

Наилучший результат который есть по УС - зимовка

100% правда:az:   по зимовке,лучшие! 

• Like 2
21 хвилину тому, охотник пчел сказав:

100% правда:az:   по зимовке,лучшие! 

Та вони і по зимівлі класні і по медозбору теж, матки червлять довго і багато, перевершуючи туж карпатку в загальному. Просто, як казав Артем, потрібно стабілізувати племінну групу українки по принципах сказаних ним на конференції. Те що крім українки деякі утримують декілька порід, то це не на завжди. Якщо є лінії інших порід, які приступають до медозбору в ранні строки чи середні., то це можливо і в популяції українки.

• Like 4

2 часа назад, Uran сказал:

Те що крім українки деякі утримують декілька порід, то це не на завжди

были на пробе карника- благополучно скончалась, итальянка -идет тудаже:hmm:, а наши местные  без  проблем зимуют.   Все работы проводятся на пасеке одинаково, так что  эксперимент чистый, и для себя выводы я сделал. 

• Like 5

втручатися в процес зимівлі я почав ще маючи карпатку і реанімувати  її зимівлю не вдавалося...нозематоз їх косив і кліщі і гнильці різні...та вже з українкою ще зняв ролик де двохрічна матка від Єгошина...десь 2015 року початок...там син мій знімав...так от там були проблеми з бджолами перед наданням цієї матки в сімю і додавання рамок від загиблих карпаток...вижили...перевів з 14ти рамкового в 24ри рамковий і їх було повний вулик і не було маточників і на початку червня я зробив відводки(рамки українські були)...з загиблої карпатської з багатокорпусного вибрав рамок з медом  частково і пергою і поставив на місце бувшого українського. струсивши бджіл і стару матку Єгошина туди...але розвиток не пішов так стрімко, а йшов вяло. Адже поки начервила, поки облетілися нові бджоли...і тоді появилися маточники  під тип ройових, але то були маточники заміни...взагальному було створено чотири відводки з 24 рамкового українця і три з них на даданівську рамку. Вже переходив повністю на 10ти рамковий корпусний...хоч їх мав небагато ще з 90х...і впровадив магазинні корпуси на 145ту, замість надставочних 230х і 250х гніздових...230ті залишились як гніздові і себе оправдали з магазинними з медом зверху. Вражала чистоплотність українок і їх висока медоносність...вирішив через знайомих взяти маток в Шамро і Яцишина...залишились одна Яцишина що принесла найбільше меду...через Вереда звязався з Бабенко...матки виявилися атасовські по поведінці і меду...через Шамро звязався з Григорків...матки виявилися також класні...брав маток і в Старій Синяві, але розвиток їх в моїх умовах відстає, тобто набирають велику силу лиш з десятих чисел червня...але може мені так попали такі матки...Для себе зробив висновки про доцільність племінної роботи з українською лісостеповою бджолою(степовою...і який д... її так назвав), працюю над створенням нуклеусного точка і ШЗ придбати бажання є , але ми живем в УКРАЇНІ де грошей не так багато получають робочі щоб враз вирішити основні задачі

• Like 6

В мене знову питання по кубітальному індексу УСП. Як писав пан Kumpel у темі селекція

УСП

Цитата

У звичайної породистої сім'ї в цих межах (2-2.75) має знаходитись не менше 66% бджіл. За логікою програми, якщо в цих межах опиниться від 91,5% і більше бджіл, то така сім'я буде оцінена як засновниця нової лінії.

Пік графіків КІ для "правильної" степової слід очікувати в межах 2,16...2,53 (17-18 класи).

Ось звідси і питання чому так мало виділили класів УСП тільки 4 класи. Ось наприклад "карніка" має 10 класів, Лігустіка і CГК по 6 класів.

І я з першого абзацу бачу що з 2 до 2.75 буде 4 класи це піки (по яким потріно набрати не менше 66% крил бжілок), то потрібно для кращої картини добавити ще по одному зліва і справа, тоді буде все гаразд. І УСП займе також 6 класів. Виходить що УСП буде знаходиться у полосі від 1.86 до 3.00 з 2-до-2.75 = 66%.

30 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

В мене знову питання по кубітальному індексу УСП. Як писав пан Kumpel у темі селекція

УСП

Ось звідси і питання чому так мало виділили класів УСП тільки 4 класи. Ось наприклад "карніка" має 10 класів, Лігустіка і CГК по 6 класів.

І я з першого абзацу бачу що з 2 до 2.75 буде 4 класи це піки (по яким потріно набрати не менше 66% крил бжілок), то потрібно для кращої картини добавити ще по одному зліва і справа, тоді буде все гаразд. І УСП займе також 6 класів. Виходить що УСП буде знаходиться у полосі від 1.86 до 3.00 з 2-до-2.75 = 66%.

будь яка матка може давати робочих  бджіл що будуть знаходитися  і в  4-х і в 12 класах.  Питання в тому що матки використовуємо за різними призначеннями. Матка яка дає бджіл у 4 класах є придатною для заснування нової лінії. Вона має добре зконсолідовані показники в якомусь, потрібному селекціонерові параметрі. При тому, не факт що то буде добра сім"я для використання на медозборах. Крім того, необхідно брати до уваги інші показники колонії. Морфометричний аналіз це лише перший  крок до визначення придатності  матки цієї сімї  для подальшої селекційної роботи.

Хороша сім"я ,повинна мати  бджіл не менше ніж в 6 класах. Кращі медоносні сім"ї  ,зазвичай , гібридизовані  і мають бджіл у 8-12 класах. В науці цей параметр ( ширина по класах) називається величина ековалентності. Для селекційних маток це 4 класи , репродукційних 6 класів, користувацьких більше 6 класів, не залежно від породи, при умові  відповідності породі  інших породовизначальних рис та характеристик. 

• Like 2
44 минуты назад, Mihail-ves сказал:

УСП

Вы правы .Но для начала работы надо отобрать с 4 классов. а потом можно переписать. Если сразу расширить то не пойми что будет и так все сложно. Мера вынужденная и временная.:hi:

20 минут назад, Mihail-ves сказал:

УСП

УС з КІ 1,86 - 3  можна прирівняти до чорної дири в космосі. З такими примітивними технологіями що на відео з Полтави і через 50 років не буде результату. Я розумію , що програму потрібно опановувати , удосконалювати, робити доступною. Панове ! Це все вимагає точних даних і не тільку по крилу. Якщо точніше , ТА ну йго в болото!!:hi:    

Дивився відео на каналі Булатов 100, де дає інтервю Субота, дуже цікаво розповідає про минуле породи, те що не кожен знає і про перспективи роботи в фірмі Очколаса промислова пасіка. Про реальні плани створити 16 тисяч маткомісць і про його напрацювання і можливість поставки на острів в майбутньому році свого племінного трутня від найкращих маток дочок. Також було затронуто болюче питання кадрів на майбутнє, тому що пасіки фактично держаться на ентузіастах любителях. І якщо ваша пасіка маючи байдуже яку велику кількість бджолосімей не передасться в надійні руки дітей чи родичів, то робота припиниться. Бджоли це не фабрика по випічці хліба чи шахта...А взагалі і є плюси що великий бізнес зацікавився українською степовою породою бджіл і йому вже не втюхаєш пакети іншої породи якщо вони вияснили реальну цінність українки....

• Like 4
2 години тому, Mihail-ves сказав:

Не тільки виходить, а власне так і є. І у програмі Карташова, і в MorphoXL породний діапазон степової заданий в межах 1,86...3,00 (класи 15...20). При цьому, для звичайної (медової) породистої степової, в межах класів Кі 16-19 має бути не менше 66% бджіл,  в межах 13-15 та 20-22 класів не більше ніж 15% в кожному,  а лівіше 13 і правіше 22 класів не більше ніж по 2%. Але пік варіаційної кривої обов'язково має бути в межах класів 17-18. Тобто повний розмах варіаційної ктивої, за таких умов, може сягати аж 12 класів . Попросту у Карташова зелені вертикалі стоять на межі породного діапазону, а у MorphoXL - на початках критичних діапазонів першого рангу (див. інструкцію).

Пишучи все це, я всього лиш переповідаю Рутнера ... :)

• Like 4

Ось не ідеальна сімя за промірами. Чи можу я брати такі виміри маркером для визначення породності бджіл для нашої УСП? Як на мене, то "такі да" (як кажуть в Одесі), але я тільки вчуся, і краще спитати чим щось самому видумувати.

5a754a43531b7_31.thumb.png.ca1bdbf70e89cab18b65abfca262bfd2.png

по КІ десь 80-86% в середині відведеної полоси 2-2.75. Не сильно гарний графік діскоідального зміщення (пік притримається до лігустіки), а гантельний індекс якраз займає також середину.

• Like 2