Перейти к содержанию

Мордовник шароголовый (крутай, головатень)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

7 годин тому, Иосифович сказав:

Вот картинки увидел и узнал. Я очень долго искал мордовник шароголовый, и вот все-же  нашел. Но на этом сильном медоносе не было НИ ЕДИНОЙ ПЧЕЛЫ. 

Вопрос №1 - так это мордовник шароголовый или нет?

Вопрос№2 - так почему пчелы на него не пошли? Причина в режиме влажности и в температуре? / У нас сухо и жарко/.

1 - так.

2 - на жаль  не можу сказати. В мене в період цвітіння крутая (мордовкик) також цвіте золотарник і масиви золотарника набагато більші ніж крутая, тому буває також що на ньому крім мух і джмелів нічого не видно. Але й бувають дні коли на головках по 2-3 бджоли працюють. В мене земля нормальна, чорна.. коли цвіте також  буває спекотно, але чому не постійний результат  можна сказати тільки тоді коли висіяти плантацію 2-3 га і спостерігати за ним кілька років....:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Бджолопотам сказал:

1 - так.

2 - на жаль  не можу сказати. В мене в період цвітіння крутая (мордовкик) також цвіте золотарник і масиви золотарника набагато більші ніж крутая, тому буває також що на ньому крім мух і джмелів нічого не видно. Але й бувають дні коли на головках по 2-3 бджоли працюють. В мене земля нормальна, чорна.. коли цвіте також  буває спекотно, але чому не постійний результат  можна сказати тільки тоді коли висіяти плантацію 2-3 га і спостерігати за ним кілька років.

Спасибо большое за помощь. Во первых мордовник меня интересовал как составляющая лекарства. И гребанные медики отказались от него, Мне показывали семена мордовника в лаборатории / при том уж очень не дешевые/ - так они совсем не схожи. И от той лаборатории пришлось отказаться - принимать неизвестно что, не в моих правилах.

Во вторых - за два сезона ни единой пчелы - как-то странно это.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Иосифович сказав:

Во вторых - за два сезона ни единой пчелы - как-то странно это.

Я вище давав посилання - є три види крутая (мордовника) - можливо у Вас не той різновид що треба... Не знаю... Треба щоб тут відписувались ті, в кого є більш-менш пристойні площі посівів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Иосифович сказав:

Спасибо большое за помощь. Во первых мордовник меня интересовал как составляющая лекарства. И гребанные медики отказались от него, Мне показывали семена мордовника в лаборатории / при том уж очень не дешевые/ - так они совсем не схожи. И от той лаборатории пришлось отказаться - принимать неизвестно что, не в моих правилах.

Во вторых - за два сезона ни единой пчелы - как-то странно это.

за часту відвідування бджолами шароголового мордовника є вдмінним при будь яких грунтах та вологості, велику схожість з мордовником шароголовим має мордовник звичайний,но його відвідування бджолами є низьким,за те гарно відвідують джмілі,а от з лікарством на мордовнику будьте обережні,передозування веде до серйозних ускладнень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Я вище давав посилання - є три види крутая (мордовника) - можливо у Вас не той різновид що треба... Не знаю... Треба щоб тут відписувались ті, в кого є більш-менш пристойні площі посівів.

Спасибо за уделенное мне внимание. Спасибо. Я читал то что Вы писали выше, и тему мордовника юзал почти три года. Но то что получилось - описал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, miro сказал:

велику схожість з мордовником шароголовим має мордовник звичайний,но його відвідування бджолами є низьким,за те гарно відвідують джмілі,а от з лікарством на мордовнику будьте обережні,передозування веде до серйозних ускладнень.

Спасибо МИРО. Обыкновенны имеет синеватые головки и высоту около 1м. Этот что был у меня под два метра с вот такими как на фото головками. Но я не спорю - все может быть. Возможно и ошибка / потому и отказался от услуг медиков/. Спасибо за предупреждение.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Бджолопотам сказал:

На даний момент перші головки з'явились - по величині - як сливи... до цвітіння тижнів 3-2

Если можно фото на сегодняшний день. Хочу посмотреть на какой стадии и сравнить с растущим на моей грядке. Посадил в прошлом году. Скоро зацветет первый раз.

У меня мордовник как у  Просто Саша 

В 16.06.2017 в 07:51, Бджолопотам сказал:

:hmm:Це у вас мабуть не той шароголовий що треба.

А хочется чтобы был тот (шароголовый) и не получилось так:

27 минут назад, Иосифович сказал:

за два сезона ни единой пчелы - как-то странно это.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мой мордовник.

Фото 28.07.

IMG_20170628_144123~6.jpg

IMG_20170628_144024~4.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, pushkin15 сказав:

Если можно фото на сегодняшний день. Хочу посмотреть на какой стадии и сравнить с растущим на моей грядке.

В завтра буду на пасіці - зфотографую...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

В завтра буду на пасіці - зфотографую...:hi:

Коли його сіють,просто під дощ на землю,чи скопати?Поясніть будь ласка,якось я придбав....:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, pushkin15 сказав:

 

Как наблюдения? Скоро зацветет?

Интересно посмотреть на ваши фото.

фото мого мордовника на сьогодні 30.06.17 р.

DSC_0088.jpg

DSC_0089.jpg

DSC_0087.jpg

DSC_0086.jpg

DSC_0083.jpg

DSC_0085.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Просто Саша сказал:

фото мого мордовника на сьогодні 30.06.17

Такого б крутаю  та гектар 50 або 100 .

Був би ексклюзивний медок 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, povar2702 сказав:

Коли його сіють,просто під дощ на землю,чи скопати?Поясніть будь ласка,якось я придбав....:hi:

Якщо літом, то просто під сапку, Якщо в зиму, то просто можна розкидати насіння перед снігом за зиму під снігом вдавиться в землю і гарно ранньою весною проростає. Восени свіже насіння також гарно проростає, просто впало на землю і під дощем вдавилось частково в землю, проростає дуже гарно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Мико сказав:

Такого б крутаю  та гектар 50 або 100 .

Був би ексклюзивний медок 

Буду собирати насіння та розсіватиму по різних територіях (полезахисні смуги, яри, чагарники т.і. місця яких не торкнувся ще плуг "великих" господарів на землі, які розорюються куди б тільки  плуг заліз). Рослина невибаглива до вирощування:IMHO1:

Надія на ексклюзив в майбутньому у мене є)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Якщо літом, то просто під сапку, Якщо в зиму, то просто можна розкидати насіння перед снігом за зиму під снігом вдавиться в землю і гарно ранньою весною проростає. Восени свіже насіння також гарно проростає, просто впало на землю і під дощем вдавилось частково в землю, проростає дуже гарно.

А на густу траву якщо зараз угуддя паю по під лісом мабуть не проросте,не потрапить на землю?:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, povar2702 сказав:

А на густу траву якщо зараз угуддя паю по під лісом мабуть не проросте,не потрапить на землю?:IMHO:

Проросте більш за все весною. Можно по кротовинах пройтись під сапу, тоді б могло зійти цього року... Я так помітив що воно краще сходить весною або восени коли прохолодна погода і більше вологи...

:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Бджолопотам сказал:

Проросте більш за все весною. Можно по кротовинах пройтись під сапу, тоді б могло зійти цього року... Я так помітив що воно краще сходить весною або восени коли прохолодна погода і більше вологи...

:IMHO:

Я мабудь спочатку його розмішаю у воді (добре промочу) як буряк....тоді як говорите під сапку по місцям доступу...Якщо бачите літа у нас були жаркими,та під сапку сіяв я,а зійти не зійшло,розраховував на дощ,а під кінець літа було би не погано на зарослу розсіяти траву,вона пересихає на зиму.Ну як конюшину люцерну,так як перша зелень сходить та притіняє насіння,а тоді вже те що сієш пізніше сходить.Бо буває посієш на голу землю,а як жара так висушить може.Дякую земляче :az: за інформацію,якось краще коли запитаєш,як його сіть.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.06.2017 в 10:11, pushkin15 сказав:

Если можно фото на сегодняшний день. Хочу посмотреть на какой стадии и сравнить с растущим на моей грядке. Посадил в прошлом году. Скоро зацветет первый раз.

Сьогоднішнє фото. Висота близько 2 метрів, величина головок ще не досягла розмірів тенісного м'ячика

927a63736390.jpg e5b807e48934.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я Осенью садил под тяпку.Всходы есть дождь способствует. Будет цвести в этом году не понятно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Будет цвести в этом году не понятно

В мене деякі кущі зацвітали...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

Сьогоднішнє фото. Висота близько 2 метрів, величина головок ще не досягла розмірів тенісного м'ячика

927a63736390.jpg e5b807e48934.jpg

 

Он у вас уж очень густой. У меня ни такой... интересна хронология посещения его пчелами в течении дня

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 раза сеял и смотрю, что 2й посев тоже будет цвести на 3й год. Чего так, не пойму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Починають розквітати окремі квіти мого мордовника

IMG_20170705_183958.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як мені не хотілось , але довелось 2 гектари мордовніка переорати - землельні війни за паї змушують не давати приводу для "законного" відбирання у мене землі за злісну "забур'яненість" . Люди сміялись що я вовків в тих колючках розводжу , і як не пояснюй то нема розуміння у покоління совка . Весна видалась посушливою тому ніде не побачив сходів минулорічного опалого насіння . Того року було багато опадів і мордовнік непогано квітував - до обіду бжоли на сонях летіли а після на мордовнік , а цього року поодинокі рослини ледве виросли у пояс і на них напала якась пошесть - майже не квітують .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Зморений сказав:

землельні війни за паї змушують не давати приводу для "законного" відбирання у мене землі за злісну "забур'яненість"

Незнання законів не звільняє від відповідальності за власні збитки:umora:. Головатень це лікарська рослина. А вирощування лікарських рослин відноситься до сільськогосподарського виробництва

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Мордовник шароголовый (крутай, головатень)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...