Перейти к содержанию

Рекомендуемые сообщения

Я зрозумів що ціна 20 грн за кг це для соняшникового меду. А інші сорти меду не купуєте , якщо купуєте яка ціна?
Поки що немає оптових пропозицій іншого, окрім соняшникового стільникового меду. Малоймовірно, що й з`являться, адже пасічнику вигідніше продати акацієвий або липовий мед вроздріб, бо його мало. Хіба що хтось зможе спеціалізуватись на гречаному або різнотравному стільниковому меді. Але я сам поки що не готовий гарантувати закупівлю такого меду за узгодженими заздалегідь цінами, бо не знаю, як люди будуть його купляти. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И сколько в цене выходит рамка на 145 сотового меда, если 20 грн кило? ну там плюс - минус

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И сколько в цене выходит рамка на 145 сотового меда, если 20 грн кило? ну там плюс - минус
Не знаю, не рахував... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И сколько в цене выходит рамка на 145 сотового меда, если 20 грн кило? ну там плюс - минус
Така рамка за звичай важить від півтора до двох з половиною кг. Відповідно від 30 до 50 грн за рамку. Не знаю... як для соняшникового меду оптова ціна можливо і нормальна. Для решту сортів - мізер.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зі всією повагою до Prostomed, не зовсім погоджуюсь з розрахунком ціни. Ще раз проаналізуємо порівняльний розрахунок стільникового і центрифужного соняшникового меду. 1. Для порівняння трудомісткості отримання стільникового меду скористуємось рекомендаціями з книги Буренин Н.Л., Котова Г.Н. - "Справочник по пчеловодству 1984" post-637-1361026501_thumb.jpgpost-637-1361026538_thumb.jpgpost-637-1361026552_thumb.jpgpost-637-1361026523_thumb.jpgpost-637-1361026570_thumb.jpg Розрахунок ведемо на 1 сім'ю, вважаючи, що за один раз буде відбиратись 10 стільників з медом 435х145: -трудомісткість для стільникового меду (беремо виділене червоним, або виключаємо виділене синім) - 49,76хв(0,83 год) на 10 стільників: -трудомісткість центрифужного меду - 22,4 хв(0,38 год) на 10 стільників. Отже, трудомісткість отримання стільникового меду в 2 рази вища. Для пасіки в 100 сімей це додаткові 83 години за один відбір, або 10 днів роботи по 8 год на добу. Я для спрощення відкидаю те, що потрібно мати як мінімум подвійну кількість рамок - вийняв з медом, а нові з вощиною поставив. 2. Тепер про віск, вощину і відбудову стільників. З кожним зданим стільником пасічник, як вказувалось раніше, втрачає 100 г воску, або при ціні за віск 50 грн/кг - 5 грн/стільник. Відбудова стільників. Це ключовий момент в розумінні вартості ціни стільникового меду. Всім відомо, що при доброму восковиділені сильна сім'я стільник 435х300 відбудовує щонайшвидше за 3 дні. Нехай на взятку з соняшнику вона буде відбудовувати навіть швидше - за 1 добу стільник 435х145. Отже на повну відбудову 10 рамкового корпусу потрібно як мінімум 10 днів, та ще ж стільки на його наповнення медом і запечатування - в цілому 20 днів. Відбираючи стільниковий мед, у пасічника завжди буде ситуація, коли один корпус - свіжовідбудовані напівпусті стільники, другий - нова вощина, і цей другий можна буде бідібрати не раніше ніж через 20 днів. Враховуючи, що медозбір з соняшнику триває приблизно 30-40 днів, максимум на що можна розраховувати - два відбора по 10 стільників 435х145, або 40 кг стільникового меду з сім'ї. За цей же час при звичайній технології з відкачкою меду, коли у пасічника на головному взятку використовуються уже відбудовані стільники, чого досягається роками, пасічник відкачує тричі по 25-30 кг на таку ж сім'ю (в середньому виходить 80 кг/сім). Отже підіб'ємо результати міркувань для однієї сім'ї. Стільниковий мед: - 40 кг х 20гр/кг=800 грн валового доходу пасічника. -відкинемо вартість втраченого воску з 20 стільників(5 грн/ст) - 100 грн. -і відкинемо вартість додаткового затраченого часу на 1 сім'ю: 1,66 год(за два відбора) х 19 грн/год(з розрахунку середньої зарплати по країні 3000 грн/місяць) = 31 грн. -відкинемо вартість доставки меду до пункту прийомки на відстань 70 км (всі оптові покупці забирають мед своїм транспортом у пасічника на дому): для пасіки 100 бдж. сімей один відбір - 2 тн меду(4 м куб об'єму) - 450 грн (сереня ціна автоперевізників автомобілем Газель). З врахуванням зворотньої доставки порожніх стільників і тари під них, таких рейсів потрібно 4 за сезон - всьго 1800 грн, або 18 грн/сім. -добавимо, враховуючи, що при останньому відборі пасічник відкачає додатково по 10 кг/сім залишків меду і реалізує його по 12 грн/кг = 120 грн Всього дохід пасічника від реалізації стільникового меду складе на одну сім'ю: 800+120-100-31-18=771 грн Центрифужний мед -80 кг х 12грн/кг=960 грн. -відкинемо вартість відкачки на 1 сім: 1,14 год(три відкачки) х 19грн/год=22грн. Всього дохід пасічника від реалізації центрифужного меду складе на одну сім'ю: 960-22=938 грн Отже, займатись стільниковим медом при ціні 20грн/кг для мене збитково. Щоб мати рівноцінний дохід ціна стільникового меду повина бути: Х+120-100-31-18=938, Х=959 грн(валовий дохід), або при 40 кг/сім - 959/40=24грн/кг І то така ціна 24 грн/кг не зовсім вигідна для пасічника, адже йому прийдеться затратити більше власного часу в напружений літній період, а отже це обмежує його по кількості бджолосімей. Напам'ятаю, що розрахунок прив'язано до мінімальної на сьогодні оптової ціни на соняшниковий мед - 12 грн/кг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И сколько в цене выходит рамка на 145 сотового меда, если 20 грн кило? ну там плюс - минус

30 грн +-
Така рамка за звичай важить від півтора до двох з половиною кг.

якщо повний комплект у корпусі то ніколи рамка 145 не заважить 2,5 кг :IMHO1:
Не знаю... як для соняшникового меду оптова ціна можливо і нормальна. Для решту сортів - мізер.

виходить так що якщо мед ви продаете оптом по 12 грн (без тари) то тут якщо в рамці 1.5 кг рамка коштує 30грн , мед в ній 1,5кг - (по 12 грн) 18 грн , то 30 - 18=12 грн сам сот , іншими словами при такій ціні ми продаем суш по 12 грн за рамку а мед по оптовій ціні. отакі в мене розрахунки.... як на мене даром.... :IMHO1:
Напам'ятаю, що розрахунок прив'язано до мінімальної на сьогодні оптової ціни на соняшниковий мед - 12 грн/кг.

мені розрахунок сподобався :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4. На рамку 435х145мм зі стільниковим медом йде 120г воску, при відкачуванні з забрусом йде з швидкого обороту воску близько 20г. Отже, зі стільниковим медом продається додатково 100г воску. При перерахунку на мед з загальноприйнятим коефіцієнтом 2,5 одержимо (120-20)х2,5=250г меду.

Середня ціна воску- 60 грн, отже, якщо за коефіцієнт береться соняховий мед, то це +500 г меду.
Не можна прирівнювати ціну сировини(воску) до ціни виробу з неї(стільник). Стільники - як хтось казав - золотий запас пасіки. Це все одно що купувати діамант за ціною вугілля.
-відкинемо вартість доставки меду до пункту прийомки на відстань 70 км (всі оптові покупці забирають мед своїм транспортом у пасічника на дому): для пасіки 100 бдж. сімей один відбір - 2 тн меду(4 м куб об'єму) - 450 грн (сереня ціна автоперевізників автомобілем Газель). З врахуванням зворотньої доставки порожніх стільників і тари під них, таких рейсів потрібно 4 за сезон - всьго 1800 грн, або 18 грн/сім.
"Стесняюсь спросить". Ніколи просто з цим не стикався. А що, оптовик приїзджає за медом за рахунок пасічника?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Стесняюсь спросить". Ніколи просто з цим не стикався. А що, оптовик приїзджає за медом за рахунок пасічника?

Судя по оптовой цене, то как минимум за счет пчеловода :IMHO1::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що, оптовик приїзджає за медом за рахунок пасічника?

Ні. Як правило у них і свої вантажники. Але у нашому випадку (дане оголошення) мед мені прийшлось би везти самому, тому й були включені транспортні видатки до розрахунку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо вощину в медові корпуси та ще гніздові треба до третини замінювати. то недобір по меду буде суттєвий і в технології утримання треба вносити корекції.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зі всією повагою до nibond, хочу викласти деякі зауваження до його розрахуноку ціни: 1. Не треба натягувати дріт на рамках 435х145мм для стільникового меду. При невеличкому охолодженні до кімнатної температури такі рамки витримають транспортування 70км. Мені теж краще - не треба витягувати дріт зі стільників. 2. Ні разу не бачив, щоб пасічники дезинфікували свіжовідкачані рамки, навпаки - дають їх бджолам вважаючи, що ті відразу будуть їх відбудовувати і заливати нектаром. Може й так, але ж можливе перехресне запилення хворобами... Отже, дезинфікувати рамки (стільники) чи ні залежить не від того, яким способом відібраний мед (медогонка чи стільники), а від інших чинників. 3. Після вирізання стільника кожну планку рамки потрібно очищати від воску і прополісу з чотирьох сторін, а після (або до) медогонки - з трьох сторін. Різниця невелика. 4. Отже, суттєва операція для одержання рамки для стільникового меду - навощування і трохи більше зачистки, а для центрифужного меду - розпечатка стільників, відкачування меду, розлив в тару, фільтрація, відстоювання, зачистка поверхні. Мені здається, що трудомісткість (у пасічника) одержання центрифужного меду більша, ніж стільникивого. До того ж Вам не треба зберігати використану суш, яка накопичує хвороби і дуже смачна для молі. 5. Витрати на транспортування надставок з рамками, мабуть, більші, ніж для бідонів з медом, але мені важко оцінити, наскільки. :hi: Далі буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

яка накопичує хвороби і дуже смачна для молі.

ви хіба гніздові рамки берете?? рамки з магазинів служать набагато довше ніж гніздові і хвороб там немає, розплід там не виводиться бджоли на них не зимують, пасічник продаючи стільники з магазинів втрачає частину майбутнього медозбору, це 100% а в гнізді всерівно треба відбудовувати стільники для заміни. а зберігати рамки всерівно прийдеться, бо пасіка без запасів стільників то тільки пів пасіки ... по такій ціні (20 грн) пасічник працює собі в збиток :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер про віск, вощину і відбудову стільників.
В мене немає пасічницького досвіду, тому посилання на досвід я спростувати не можу, але попробую обійти: 1. Продаючи мені рамку 435х145мм сільникового меду, Ви по добрій волі продаєте мені 1,4-2,4кг меду і 100г суші. Ринкові ціни зараз на мед 12-13грн/кг і 8-10 грн/шт за суш (можу дати адресу). При цьому саму рамку я можу Вам : не повернути, повернути із залишками воску, без залишків воску, повністю навощену. Розглянемо варіант без повернення рамки, бо всі інші тільки зменшують ціну закупівлі меду: Виторг за рамку: {1,4-2,4}кг*{12-13}грн/кг+{8-10}грн={24,8-41,2}грн Ціна за нетто-кг: {24,8-41,2}грн/{1,4-2,4}кг={17,7-17,2}грн/кг Тобто, ціна стільникового меду (без врахування чинників, які зменшують медозбір) не більше 18грн/кг. 2. При орієнтації на стільниковий мед дійсно зменшиться загальний медозбір, оскільки вологість стільникового меду, як правило, нижча, ніж соняшникового центрифужного. На мою думку, це тому, що пасічники качають рамки, запечатані, в кращому разі на 1/3, тобто незрілий мед. Звертаю увагу шановних бджолярів, що: - мед (про гречку ні слова) з вологістю менше 17,5% не скисне при будь-яких умовах; - на міжнародному ринку ніхто не хоче купувати мед з вологістю більше 18,5% (вищий сорт за ДСТУ 4497:2005); - соняшниковий мед в Україні одержують з вологістю найчастіше 19-22%, що неприпустимо! В наступному сезоні будуть проблеми з надмірною вологістю, як у експортерів, так і у пасічників! - "дозарювання" меду нічого не дає, забудьте про нього. Принаймі закупівельна ціна буде залежати від вологості. - Якщо качати повністю запечатані рамки, то медозбір будеприблизно однаковий для центрфужного і стільникового меду. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1. Не треба натягувати дріт на рамках 435х145мм для стільникового меду. При невеличкому охолодженні до кімнатної температури такі рамки витримають транспортування 70км. Мені теж краще - не треба витягувати дріт зі стільників.

Інколи доводится транспортувати неохолоджені і повномедні- в полі ніде охолодити :)
Мені здається, що трудомісткість (у пасічника) одержання центрифужного меду більша, ніж стільникивого. До того ж Вам не треба зберігати використану суш, яка накопичує хвороби і дуже смачна для молі.

Пасічник вийняв рамки з медом й віддав на відкачку. На їх місце поставив відкачані. У випадку "віддав рамки з медом вам"- на їхнє місце просто не буде чого поставити.. різниця є... :)
соняшниковий мед в Україні одержують з вологістю найчастіше 19-22%, що неприпустимо!

ЧИм швидше мед кристалізується, тим з більшою вологістю бджоли його печатають. Акацію можуть запечатати з 16%, сонях з 20 :hi:
- Якщо качати повністю запечатані рамки, то медозбір будеприблизно однаковий для центрфужного і стільникового меду

Як ви вважаєте, який процент пасічників, з тих, що здають вам мед, качають мед лише тоді, коли його бджоли повністю запечатують? :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

- на міжнародному ринку ніхто не хоче купувати мед з вологістю більше 18,5% (вищий сорт за ДСТУ 4497:2005);
Ну озвучте при цьому по якій ціні беруть такий мед оптовики на міжнародному ринку
Принаймі закупівельна ціна буде залежати від вологості.
Дуже б хотілось щоб разом з якістю піднялись і ціни на продукцію.. P.S. -
"дозарювання" меду нічого не дає, забудьте про нього.
Згідний на всі 100% :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

- Якщо качати повністю запечатані рамки, то медозбір будеприблизно однаковий для центрфужного і стільникового меду. opr06K93.gif

З повністю запечатаними рамками проблема в лежаку у вулику з магазинами на 145 весь мед качаеться печатаний , принаймні в мене так... а медозбір зменшиться по причині відсутності стільників під мед в наступному взятку . :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний Prostomed. Розрахунок вартості стільникового меду я провів перш за все для себе, щоб розібратись вигідно це, чи ні, навіть, не уявляючи - 20 грн/кг це мало, чи багато. Можу погодитись з тим, що дріт можна не натягувати, а от очищати від залишків воску верхню планку при цьому прийдеться обов'язково, бо до неї потрібно буде якось кріпити вощину - чи в прорізь, чи припаюванням або прикатуванням, всі ці способи більш трудомісткі, ніж ел. навощування. Відносно дезинфекції. Тут я не ризикуватиму і обов'язково промию їх, адже у Вас там будуть не тільки мої рамки і мед. В себе на пасіці, звісно, це не потрібно, коли все благополучно. Ну, врешті, припустимо, що стільниковий мед не збільшує трудомісткість. В такому разі ціна стільникового меду зменшується всього на 25 коп - 23,75 грн/кг.

Виторг за рамку: {1,4-2,4}кг*{12-13}грн/кг+{8-10}грн={24,8-41,2}грн Ціна за нетто-кг: {24,8-41,2}грн/{1,4-2,4}кг={17,7-17,2}грн/кг
А от такий розрахунок не коректний, бо він не враховує мої втрачених, як мінімум, 20 кг меду з сім'ї. Головні втрати - це кількість меду. При відсутності достаньої кількості відбудованих стільників значна частина бджіл відволікається на будівельні роботи, а льотні бджоли збиральниці "простоюють". Я припустив, що ці втрати будуть в межах 30%, але більш прийнято вважати, що це 50%. Ось процитую беззаперечного авторитета в бджільництві професора Кашковського В.Г., книга "Технология ухода за пчелами" :
Пчелы собирают на цветках нектар различной влаж- ности. Влажность нектара в условиях Алтая и Кемеров- ской области колеблется от 20 до 90 %, чаще всего она составляет 45-65%. При переработке нектара в мед пчелы обогащают его ферментами и подвешивают в ви- де капель в ячейках для испарения из него воды. Эти капли пчеловоды называют "напрыском". При неосто- рожном обращении с рамками "напрыск" выливается из сотов. Чтобы расположить в ячейках 1 кг нектара 65%-ной влажности в виде капель, требуется одна рам- ка размером 435X300 мм, то есть 1 кг "напрыска" за- нимает площадь в 4 раза большую, чем 1 кг меда. Такой нектар превращается в мед только на 7-8-й день. Все это время нектар будет занимать целую рам- ку, и только к концу 8-го дня пчелы соберут его на 1/4 части рамки. Так как нектар поступает ежедневно, для него требуются свободные ячейки. При силе взятка 4 кг в день второй корпус 12-рамочного улья будет заполнен через 6 дней. При взятке 5 кг на семью надо иметь 2 корпуса и 3-й нижний с расплодом. Два верхних кор- пуса при этом взятке будут заполнены через 10-14 дней. При взятке 6 кг 2 корпуса заполняются через 9-13 дней, при 7 кг - через 7 дней, при 8 кг - через 6 дней, при 16 кг - через 3-4 дня. В Алтайском крае, Кемеровской, Томской, Новосибирской областях и Крас- ноярском крае при нормальных погодных условиях взя- ток может быть от 6 до 18 кг в день. Следовательно, чтобы не терять мед, надо иметь на каждую пчелиную семью 3 корпуса - 1 для расплода и 2 для меда, а также 30-40 рамок размером 435x300 мм. Если сотов будет мало, то во время главного взятка пчелиные семьи вместо того, чтобы собирать мед, будут строить соты. Пока они будут отстроены, взяток кон- чится, и семья не соберет не только товарного меда, но и кормов для себя.
Я обіцяв, що цього року поекспериментую, тоді вже скажу точно. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виторг за рамку: {1,4-2,4}кг*{12-13}грн/кг+{8-10}грн={24,8-41,2}грн Ціна за нетто-кг: {24,8-41,2}грн/{1,4-2,4}кг={17,7-17,2}грн/кг Тобто, ціна стільникового меду (без врахування чинників, які зменшують медозбір) не більше 18грн/кг.
Вибачте, помилився в арифметиці. Повинно бути так: Ціна за нетто-кг: {12-13}грн/кг+{8-10}грн/{1,4-2,4}кг={15,3-20,1}грн/кг Тобто, ціна стільникового меду (без врахування чинників, які зменшують медозбір) не більше 20грн/кг. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки що немає оптових пропозицій іншого, окрім соняшникового стільникового меду.

Prostomed, а вы уже пробовали продавать закристаллизованный подсолнечниковый мед в сотах (холодных сотах) ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

очищати від залишків воску верхню планку при цьому прийдеться обов'язково
Думаю, що очищати від залишків воску та прополісу треба буде кожну з 4-х граней 4-х планок, а при центрифужному добуванні меду 3 з 4-х граней 4-х планок.
потрібно буде якось кріпити вощину - чи в прорізь, чи припаюванням або прикатуванням, всі ці способи більш трудомісткі, ніж ел. навощування.
Згоден, трудомісткість оцінити не можу.
Головні втрати - це кількість меду. При відсутності достаньої кількості відбудованих стільників значна частина бджіл відволікається на будівельні роботи, а льотні бджоли збиральниці "простоюють".
Я не маю уявлення про розподіл обов`язків в сім`ї, але припустив, що віск виробляється при переробці нектару в мед, продуктивність цього процесу залежить тільки від кількості переробленого нектару. Інша справа, що бджоли не завжди використовують свій піт (віск) на відбудову стільників, а можуть просто втрачати (скинути на дно вулика чи приліпити де попало). Завдання пасічника - забезпечити бджіл достатньою кількістю вільних рамок зі свіжою їстівною вощиною. Це, звичайно, додаткові витрати.
Я обіцяв, що цього року поекспериментую, тоді вже скажу точно.
Я впевнений, що Ви і ми знайдемо оптимальне рішення. :hi:
Prostomed, а вы уже пробовали продавать закристаллизованный подсолнечниковый мед в сотах (холодных сотах) ?
Пробую, в кінці тижня розкажу про перші результати. :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробую, в кінці тижня розкажу про перші результати.

... все "новое" - забытое старое :) Удачи вам :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завдання пасічника - забезпечити бджіл достатньою кількістю вільних рамок зі свіжою їстівною вощиною.

По этому пункту придётся делать вощину самостоятельно, т. к. та, которую мы берём на обмен в местных "пчёлоконторах" не выдерживает критики... Днепропетровская точно не подходит. Отсраивать рамки совсем без (или почти) вощины post-653-1361173625_thumb.jpgещё более накладно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По этому пункту придётся делать вощину самостоятельно, т. к. та, которую мы берём на обмен в местных "пчёлоконторах" не выдерживает критики...
Якщо буде нормальний збут стільникового меду (експорт), то ми спільними зусиллями умовимо виробників вощини підвищити її якість. Я збираюсь відібрати зразки усіх відомих виробників вощини, перевірити в європейській лаблраторіїї і оприлюднити результати. :ay: Нічого особистого, тільки бізнес! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я збираюсь відібрати зразки усіх відомих виробників вощини, перевірити в європейській лаблраторіїї і оприлюднити результати.

:ay: Вот это очень нужное и полезное дело :ay: Я думаю многим будет интересно узнать результаты! Да и сами производители после таких проверок будут по-другому относится к качеству своего товара (производства)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ми спільними зусиллями умовимо виробників вощини підвищити її якість.

Готов самостоятельно делать "органическую" вощину. post-653-1361175661_thumb.jpgЭто не сложно. И всё же продать в розницу литр не "технического" мёда (из акации, клёнов, липы и другой экзотики) предпочтительней. По причине меньших трудозатрат. Можно сказать иначе! Одни и те же действия пчёловода по-разному оплачиваются мёдом акации и мёдом подсолнуха в сотах соответственно. Даже очень неплохо, что мёда акации мало! Или счастье в труде до усталости? :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...