Перейти к содержанию

Итальянская порода пчёл (A.m.Ligustica)


einar

Рекомендуемые сообщения

15 часов назад, Укроп сказал:

Так у мене кордован і так зимував п`ять зим геть без проблем, на вулиці сітка-дно. 

На соняшниковому меді?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Укроп сказал:

Мінесоту колись привозив. Гарно дуже зимує

Місто  Інтернешенал-Фолс, штат Мінесота, на кордоні з Канадою називають ще "Холодильником нації", абсолютний мінімум :  - 48,3 градусів С.  Для "Мінесоти" наша зима була як курорт)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Медвідь сказал:

На соняшниковому меді?

Ніколи на соняшниковому медові в зиму не пускав, і не пускатиму будь яку породу. Я прихильник зимівлі на цукровому сіропі. Той мед який залишається потроху в гнізді з весни, плюс цукровий сіроп, і до весни геть не перймаюсь як там зимують мої бджолки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У кого можно заказать маток ИО Итальянок ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба трохи розбавити чудові відгуки про кордован :)

Використовували кордован ІО, комбінація cd10 на cd77 від всім відомого матковода. Позитивні риси: таки да, миролюбність материнки дуже хороша, воскові перемички між рамками мінімальні, схильні до тихої зміни матки. На цьому позитивні характеристики закінчилися. Була помітною низька життєва сила як самої материнки ІО так і більшості її дочок (добре, що багато не виводили :) ). Відповідно до сили переважно мали і низьку медопродуктивність, погано будували соти. Приблизно те саме було і у знайомого пасічника з кордованом від того ж матковода. На додачу він відмічав ще й поширеність захворювань розплоду у дочок.

Цікавий факт: материнка ІО була 2018 року, у кінці травня 2019 бджоли заклали маточник тихої зміни. Материнку було відсаджено у відводку. Її замінили тихою зміною десь в кінці червня. Сама ця тихозмінна матка пропала сама по собі десь у серпні, бджоли вивели свищуху, ну ця свищуха вже була темна як карніка і живуча. :) Дожила до листопада, але я її задавив, залишки приєднав (там вже була десь одна повна вуличка бджіл до того часу :) ).

Звісно це все стосується конкретного матеріалу, який трапився, вірю, що є і хороший кордован.

Була і італійка від Кантоні Оттані, злобливість була присутня у материнки і дочок. Влітку 2018 ця злобливість місцями зашкалювала: при піднятті корпусу бджоли сильно кидалися у ноги. Кілька дочок залишилося у 2019 і що цікаво: злобливість зменшилася; ще злобливість зменшувалася восени, не хотіли вони на холод вилітати чи що :) З позитивних рис можна було відмітити нероїння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, evan сказал:

Використовували кордован ІО, комбінація cd10 на cd77 від всім відомого матковода

То був у Вас геть не той кордован який є в Америці. То у Вас була лише не вдала комбінація місцевого розливу. Я вже писав тут неодноразово що саме дужче мене бісить в цій бджолі, це відсутність орієнтації

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Хто зараз займається постачанням маток з Італії? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Из Италии бог с ними, не судьба наверно в этом году. А вот пару итальянок природного облета в  я бы взял,  есть у кого заказать, обзавитесь пожайлуста?  чистых брать рано надо эфок испробовать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

В эту дождливую прохладную весну , пока что в лидерах итальянка , поставил третьи корпуса дадан 10 на некоторых 4тые . Отдельные линии даже мёда валом принесли с рапса - по корпусу будет.  Докачаю рапс поделаю фотки выложу сюда, картина очень даже не плохая... Разные линии показывают разный результат...:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Ну, друзі, в кого як італійка справцювала? В мене дочки від L513, сім'ї досить сильні. Проблеми з роїням майже в усіх, але мед є. Подобається те що меду в гнізді немає, лише в магазинах. Є італійка,яка минулого року була облітана на о. Джарилгач вона в рекордсменах по меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

В этом году у меня в лидерах по меду Итальянка Кордован (с Италии).Семьи ровные, не смотря на не своевремменные расширения пчела не ройливая.Меда принесли по два рута+ четыре магазина на рамку 150 мм(корпуса десятирамочные).Был один взяток с подсолнуха,то есть качал один раз.

 

А у вас какая Итальянка рулит?:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.02.2020 в 13:38, evan сказал:

Використовували кордован ІО, комбінація cd10 на cd77 від всім відомого матковода.

Брал ИО у этого матковода. Такая же комбинация 2018г. Не понравилось.Пришлось взять у МАА . Укроп 3 года "за нос водил" обещаниями кордована с США. По сравнению с лигустикой :ay:(привозил Кузьмич с Италии) небо и земля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, дон57 сказав:

Брал ИО у этого матковода. Такая же комбинация 2018г. Не понравилось.Пришлось взять у МАА . Укроп 3 года "за нос водил" обещаниями кордована с США. По сравнению с лигустикой :ay:(привозил Кузьмич с Италии) небо и земля.

нічого не зрозумів...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, whale сказав:

нічого не зрозумів...

як на мене, то все там зрозуміло. Чисто італійська бджола не прижилась через неадаптованість до українських умов, довелось брати перевірену :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

як на мене, то все там зрозуміло. Чисто італійська бджола не прижилась через неадаптованість до українських умов, довелось брати перевірену :hi:

ну які це такі умови в Україні ,  що бджола виявилась неадаптована...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.02.2020 в 13:38, evan сказал:

Використовували кордован ІО, комбінація cd10 на cd77 від всім відомого матковода.

 

23 часа назад, дон57 сказал:

Брал ИО у этого матковода. Такая же комбинация 2018г. Не понравилось.Пришлось взять у МАА .

Сd 10 и Cd 77  это обе линии от МАА( Майстерчук Артём Анатольевич) 

дон57, а Вы кого подразумеваете под "всім відомий матковод"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.08.2020 в 08:24, whale сказал:

нічого не зрозумів...

Укроп 3 года обещал кордован с Америки. И так и не привез. Балабол. 

Пришлось взять у Паланочки ИО. Скажу мягко. Не понравился.

Завозил первых Кузмичь. Отличная лигустика. Немного строгая ранней весной и осенью.

Сила семьи ,медопродуктивность. зимовка:ay:.Ни какого блуждания не замечал. Ориентация в порядке при том, что улей стоят стенка к стенке.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.08.2020 в 08:24, whale сказал:

нічого не зрозумів...

 

IMG_20200824_122108 (2).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, дон57 сказал:

Ориентация

Бытует мнение что у Итальянки плохая ориентация и она блуждает  по ульям.

Что тогда делает серая пчела в ульях Итальянки? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ved сказав:

Что тогда делает серая пчела в ульях Итальянки? 

по домах розводить:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, дон57 сказал:

Укроп 3 года обещал кордован с Америки. И так и не привез. Балабол. 

Пришлось взять у Паланочки ИО. Скажу мягко. Не понравился.

Завозил первых Кузмичь. Отличная лигустика. Немного строгая ранней весной и осенью.

Сила семьи ,медопродуктивность. зимовка:ay:.Ни какого блуждания не замечал. Ориентация в порядке при том, что улей стоят стенка к стенке.

Первый абзац, Крайнее слово в десятку 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, дон57 сказал:

Укроп 3 года обещал кордован с Америки. И так и не привез. Балабол. 

Тоді коли в нас був сезон, звідтіль ніхто не їхав. Тоді коли була можливість привезти, в нас вже була зима. Сам я їх звідтіль не везу, підстроююсь під родичів, якщо їдуть. В цьому сезоні мали 28 травня приїхати, але вірус все поламав знову. В наступному році в кінці травня, якщо буде послаблення карантину то приїдуть. Везти з Америки, і з Європи то є дві великі різниці. З Америки дуже важко. Тому я вже нікому не обіцяю. Приїдуть і вже по факту їх продам. Хто перший зголоситься їх купити, тому вони і дістануться. Собі я їх не беру, тому що тримаю, лише одну породу в себе на пасіці. Вести їх дуже важко, якщо вловлять, штраф конкретний буде. Все то робиться нелегально. Того ніхто не розуміє, та і навіщо їм те розуміть, забивати чимось зайвим свою голову.? Добре як брат їде, той йде на ризик без проблем. Але якщо хтось із знайомих, то не сильно погоджуються везти. Я три роки купував там маток, а привезти не міг. Добре що брат тримає пасіку то вони в нього живуть у вуликах і не пропадали. Як би брат не тримав бджіл то був би постійно попандос на гроші. Брат не має постійно можливості їздити в Україну коли сезон. Адже сам тримає пасіку 2000 сімей. В подальшому якщо будуть то по факту продаватимуться. Якщо не будуть ну то так і буде. Я особливо не перейматимусь від того. Адже кордованом не займаюсь. Можу дати контакти, домовляйтесь самі. Америка далеко, і привезти велика проблема. Шкурка вичинки не вартує

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Укроп сказав:

Тоді коли в нас був сезон, звідтіль ніхто не їхав. Тоді коли була можливість привезти, в нас вже була зима. Сам я їх звідтіль не везу, підстроююсь під родичів, якщо їдуть. В цьому сезоні мали 28 травня приїхати, але вірус все поламав знову. В наступному році в кінці травня, якщо буде послаблення карантину то приїдуть. Везти з Америки, і з Європи то є дві великі різниці. З Америки дуже важко. Тому я вже нікому не обіцяю. Приїдуть і вже по факту їх продам. Хто перший зголоситься їх купити, тому вони і дістануться. Собі я їх не беру, тому що тримаю, лише одну породу в себе на пасіці. Вести їх дуже важко, якщо вловлять, штраф конкретний буде. Все то робиться нелегально. Того ніхто не розуміє, та і навіщо їм те розуміть, забивати чимось зайвим свою голову.? Добре як брат їде, той йде на ризик без проблем. Але якщо хтось із знайомих, то не сильно погоджуються везти. Я три роки купував там маток, а привезти не міг. Добре що брат тримає пасіку то вони в нього живуть у вуликах і не пропадали. Як би брат не тримав бджіл то був би постійно попандос на гроші. Брат не має постійно можливості їздити в Україну коли сезон. Адже сам тримає пасіку 2000 сімей. В подальшому якщо будуть то по факту продаватимуться. Якщо не будуть ну то так і буде. Я особливо не перейматимусь від того. Адже кордованом не займаюсь. Можу дати контакти, домовляйтесь самі. Америка далеко, і привезти велика проблема. Шкурка вичинки не вартує

Брав неплодок у Кузьмича, одна пропала, адві облітались на трутнях бакфаст. Але одна наростила бджіл і бджоли було валом , а меду пусто майже. Інша в тих же умовах наростила масу бджоли і меду принесли добре. Всі від L30. Що до бджіл Кантоні і оттані, то ті що були раніше, по ходу були злобнуваті і в дочірних покусували і в ШЗ з бакфаст Тєплова теж.То я тих маток замінив. Для мене, як і для багатьох важливо, щоб бджоли принесли багато меду, були сильними на весну. Орієнтиром є пасічники Канади, де бджіл на весну по два Рути. Дались вам ті кордован. Ті з Канади що при епідемії і загибелі бджолосімей від трахейного кліща плюс кліщ вароа в районі 2004-2005 років брали з Баттон Руж вже перевірених руьких-приморських маток і облітали їх на трутнях італо-карніки в Саскачевані, інші на трутнях італьянки і результати були обнадійливі. Пасічник з Канади Назарій каже що саскатраз нарощують страшну силу бджоли, але в зиму дуже голодні і потребують багато їди.  Проте обоє з Йаном Степлером заказували маток тих, якусь кількість, щоб в своїх умовах від тих маток прививатися і облітати на їх трутні. в Монітобі Канада. От з Канади даний матеріал маток був би бомбою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Uran сказал:

даний матеріал маток був би бомбою.

Який розiрве вулик на друзки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Uran сказав:

Брав неплодок у Кузьмича, одна пропала, адві облітались на трутнях бакфаст. Але одна наростила бджіл і бджоли було валом , а меду пусто майже. Інша в тих же умовах наростила масу бджоли і меду принесли добре. Всі від L30. Що до бджіл Кантоні і оттані, то ті що були раніше, по ходу були злобнуваті і в дочірних покусували і в ШЗ з бакфаст Тєплова теж.То я тих маток замінив. Для мене, як і для багатьох важливо, щоб бджоли принесли багато меду, були сильними на весну. Орієнтиром є пасічники Канади, де бджіл на весну по два Рути. Дались вам ті кордован. Ті з Канади що при епідемії і загибелі бджолосімей від трахейного кліща плюс кліщ вароа в районі 2004-2005 років брали з Баттон Руж вже перевірених руьких-приморських маток і облітали їх на трутнях італо-карніки в Саскачевані, інші на трутнях італьянки і результати були обнадійливі. Пасічник з Канади Назарій каже що саскатраз нарощують страшну силу бджоли, але в зиму дуже голодні і потребують багато їди.  Проте обоє з Йаном Степлером заказували маток тих, якусь кількість, щоб в своїх умовах від тих маток прививатися і облітати на їх трутні. в Монітобі Канада. От з Канади даний матеріал маток був би бомбою.

для нарощування бджоли потрібний ще медодайний конвеєр,якого в нас немає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...