Перейти к содержанию

Ива козья дводомна


sewerby

Рекомендуемые сообщения

Ива козья (S. caprea L.) Начинает цветение раньше от других видов - в конце марта или в начале апреля, как только соййдет снег. Растет в лесах и подлесках, на опушках и склонах - небольшим деревом или высоким кустом. Одно из высокопродуктивных медоносных растений - дает взяток почти ежегодно (150 кг/га). Сбор нектара и пыльцы может прекращаться только через непригодную для лета пчел погоду. Из заростей ивы пчелиные семьи приносят за день по несколько килограммов нектара, из которого производят высококачественный мед золотисто-желтого цвета. post-1517-1358156349_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С удивлением для себя обнаружил, что ива козья не размножается черенками... :(:dntknw: Только семенами и прививкой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
С удивлением для себя обнаружил, что ива козья не размножается черенками... :(:dntknw: Только семенами и прививкой.
не переживайте :) эта информация которую препечатывают все сцайты друг у друга, на самом деле неправда, это относится только к декоративным искуственным сортам ивы козьей там да только прививка, реже семена, веточки дикорастущей козей ивы отлично укореняются.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Дуже цінний і хороший медонос, це точно! Жаль, що його цвітіння часто збігається з єврейськими кучками, або з хрестиянською вербною неділею, які весь час бувають холодні. post-6465-1390010879_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
Дуже цінний і хороший медонос, це точно! Жаль, що його цвітіння часто збігається з єврейськими кучками, або з хрестиянською вербною неділею, які весь час бувають холодні.
Неподалік від моєї пасіки - практично стояча річечка - болотце, що утворилося після створення регаційної системи. Воно практично по всьому річищу(а це з півтора кілометра) заросло цією івою (котиками, як її найчастіше звуть у народі). Кілька дерев я посадив на лісовій поляні. З них з*явились не кущі, а самі настоящі дерева. Чому так,- не знаю. Може із-за підрізки. Але це найперший серйозний пилко - і медо-нос побіля моєї пасіки, якщо не враховувати мати-мачуху, кизил, підсніжники та інші первоцвіти, які хоч і малопродуктивні, але є незамінними для весняного розвитку сімей. Котики для моєї пасіки,- це перший весняний взяток, що створює, при відповідній погоді, правда й невеличкий, але все ж весняний запас кормів. Вже так хочеться весни та першого обльоту, що виставлю й ці весняні фото з мого архіву. Для настрою. post-6465-1420752636_thumb.jpg post-6465-1420752673_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже цінний і хороший медонос, це точно!
Цей рiк кози. Може цей медонос i дасть перший мед в честь року кози
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже цінний і хороший медонос, це точно!
Цей рiк кози. Може цей медонос i дасть перший мед в честь року кози
О! Суттєве уточнення! А я, Романовичу, про це й забув. Але він по китайському календарю наступає десь близько 10 лютого, а не з 1 січня, - якраз коли ці котики й починають просипаються до весняного розвитку, а в сім*ях появляється перший розплід! Тобто - практично збігається з початком пасічного сезону у нас. :hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З них з*явились не кущі, а самі настоящі дерева. Чому так,- не знаю. Може із-за підрізки.

Так і повинно бути. Бо це не кущ а дерево. Деревина крихкувата а тому само дерево не довговічне і часто пошкоджується буревіями.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
З них з*явились не кущі, а самі настоящі дерева. Чому так,- не знаю. Може із-за підрізки.

Так і повинно бути. Бо це не кущ а дерево. Деревина крихкувата а тому само дерево не довговічне і часто пошкоджується буревіями.
Перші котики(іва козяча, рік якої вже наступив) теж вже почали просипатися! Все, - на пасіку! Ура! :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З них з*явились не кущі, а самі настоящі дерева. Чому так,- не знаю. Може із-за підрізки.

Так і повинно бути. Бо це не кущ а дерево. Деревина крихкувата а тому само дерево не довговічне і часто пошкоджується буревіями.
Перші котики(іва козяча, рік якої вже наступив) теж вже почали просипатися! Все, - на пасіку! Ура! :ole_ole:
Ще з тижнів 2-3 до цвітіння, тут головне щоб погода не підвела і якщо є бджола зроблять запас на розвиток аж до садів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене понесли пилок 8-го березня, але не з козячої а з якоїсь інакшої. Вона розквітла раніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
У мене понесли пилок 8-го березня, але не з козячої а з якоїсь інакшої. Вона розквітла раніше.
Маркіяне, то, очевидно, ліщина запилкувала. У мене якраз у цей час вона й зацвіла сережками. А козяча вже десь зараз починає "колоситися" . Для росту й розвитку сімей у мене,- це просто незамінима рослина.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жаль, не можу цьогоріч полюбуватися взятком з верби козячої. Але на інші верби все ж встигну. Сьогодні почався Вербний тиждень. Тож традиційно, знаю, похолодало у нас в Україні і дощі мабуть проскакують. Бо у вербну завжди так, як виняток був торік. Навідь з кількох рамок для проби скачав мед з верби...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жаль, не можу цьогоріч полюбуватися взятком з верби козячої. Але на інші верби все ж встигну. Сьогодні почався Вербний тиждень. Тож традиційно, знаю, похолодало у нас в Україні і дощі мабуть проскакують. Бо у вербну завжди так, як виняток був торік. Навідь з кількох рамок для проби скачав мед з верби...
25 березня трохи знімав.За три дні забили рамки пилком і нектаром ,до слідуючого потепління хватить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жаль, не можу цьогоріч полюбуватися взятком з верби козячої. Але на інші верби все ж встигну. Сьогодні почався Вербний тиждень. Тож традиційно, знаю, похолодало у нас в Україні і дощі мабуть проскакують. Бо у вербну завжди так, як виняток був торік. Навідь з кількох рамок для проби скачав мед з верби...
25 березня трохи знімав.За три дні забили рамки пилком і нектаром ,до слідуючого потепління хватить.
Надіюсь що мої те ж запаслися вдосталь, під боком в лісі гектари верби. Біля річки є верби, які цвітуть в кінці квітня, але з них в основному нектар і падь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сегодня в одном месте встретил даннуй вербу, нарезал веток, насыпал в пластиковую бутылку земли и поставил туда ветки. цвет оборвал, чтобы не тянул силы. Наверно, не совсем правильно, но все же решил так попробовать. Когда вообще и как правильно размножать ветками? Р.S. Как -то удивило, что растет и деревом и кустом, нарвал и там и там. Думал разные виды.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наверно, не совсем правильно, но все же решил так попробовать. Когда вообще и как правильно размножать ветками?
Если есть корневин можна полить.Если нет можна розвести одну столовую ложку меда на литр воды,сутки выдержать черенки в этом ростворе потом посадить .Этим роствором можна и полить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наверно, не совсем правильно, но все же решил так попробовать. Когда вообще и как правильно размножать ветками?
Если есть корневин можна полить.Если нет можна розвести одну столовую ложку меда на литр воды,сутки выдержать черенки в этом ростворе потом посадить .Этим роствором можна и полить.
Note, Дочинець ,а можна просто поставити так із землею й на вікні з зими чи й зараз на два-три тижні, майже щодня поливаючи,- верби всі дуже люблять воду. За цей час і корінці з"являться, тож можна десь біля води чи криниці й висадити. Але хоч на перших порах потребує поливу. Приживається добре.А котики зривати - то лишнє,- можна пошкодити паростки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
основная все таки часть почек оставалась на ветке
А біля пасіки у мене ще медоносить козяча й пилок добре з неї несуть бджілки. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В киевской обл она цветет еще полным ходом P.S. мои ветки уже пустили листья, надеюсь приживутся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В киевской обл она цветет еще полным ходом P.S. мои ветки уже пустили листья, надеюсь приживутся.
Головне, хоч на перших порах, навіть пару раз на тиждень достатньо поливки. Я так же садив був у піску і виросло ціле дерево. Правда ходив там нещодавно,- хтось вже зрізав. Ну що тут зробиш? :dntknw: А пилок з котиків носять ще й зараз, хоч вже наповну квітує кизил. Та й де-не-де абрикоси цвітуть на дачі. Ну, а в Києві вже на всю квітують.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
В Sunday, April 12, 2015в12:02, Note сказал:

В киевской обл она цветет еще полным ходом P.S. мои ветки уже пустили листья, надеюсь приживутся.

І як результат? Приживається? Думаю розсадити, та насторожує інформація з Інтернету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, все ОК. Поливать только нужно хорошо первое время.

А что за информация вас настораживает?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 час назад, Note сказал:

А что за информация вас настораживает?

Та, що ніби не розмножується черенками. Дякую, завтра наріжу черенків, оброблю "корневіном" та й Порозсажую. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...