Перейти к содержанию

Дереза (повій), годжі, тибетьський та китайський барбарис....


sewerby

Рекомендуемые сообщения

11 часов назад, СЄРЖ сказал:

я написав те, що пам'ятаю, не ствержував

Я зрозумів..)) тому і написав сій допис стверджувальний. як це розумію я - меду з шипшини в природніх умовах небува. А то шо вона розростється - ну так .розростається. я просто доповнив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23.12.2021 в 14:00, Cfif сказав:

Ніколи вона не медувала. Шипшина розквіта одразу після окацї. тому бджои по ній (буває) лазять щоб назбирати хочаб пилку. Але взятку в цей час нема. Та і я скільки не спостерігав - ніколи не бачив щоб бджоли працювали на шипшині збираючи нектар, ді 90% бджіл на ній то осмії...

У мене посаджено вздовж огорожі пасіки шипшина, через 30см кущ, близько 30м. Кущі розрослися і коли цвітуть бджіл на них дуже багато, збирають пилок. Нектар щоб збирали теж не помічав.

А от дереза, не зважаючи на її невибагливість, чомусь не хоче рости. Пару кущиків спеціально посадив: і годжі, і дерези, для заготівлі живців, але вони не живуть, а мучаться і це при догляді.. Не всюди таки вона може рости, шкода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, sitava сказал:

А от дереза, не зважаючи на її невибагливість, чомусь не хоче рости. Пару кущиків спеціально посадив: і годжі, і дерези, для заготівлі живців, але вони не живуть, а мучаться і це при догляді.. Не всюди таки вона може рости, шкода.

Напевне у Вас суглинки більше ніж супісі... дереза потребує легкі. гарно дреновані грунти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Cfif сказав:

Напевне у Вас суглинки більше ніж супісі... дереза потребує легкі. гарно дреновані грунти.

Чого нема того нема.. Доведеться відмовитись від дерези. А я вже думав привезти з батькіщини, з хмельниччиини, трохи, на пробу.

 Ще посподіваюся на сніжноягідник, вроді теж цвіте довго дуже, до заморозків майже, а от чи так і медуватиме не відомо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.12.2021 в 15:11, sitava сказал:

У мене посаджено вздовж огорожі пасіки шипшина, через 30см кущ, близько 30м. Кущі розрослися і коли цвітуть бджіл на них дуже багато, збирають пилок. Нектар щоб збирали теж не помічав.

А от дереза, не зважаючи на її невибагливість, чомусь не хоче рости. Пару кущиків спеціально посадив: і годжі, і дерези, для заготівлі живців, але вони не живуть, а мучаться і це при догляді.. Не всюди таки вона може рости, шкода.

На кручах от Вытачива до Канева Годжи куртинами цветёт с мая до морозов. Особенно вокруг дач между Стайками и Ржищевом. Кто-то сделал доброе дело диким роям, птицам и зверям. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Oblik сказал:

Уже эспацет червоний ? 

Він таким завжди і був, як перестигла вишня. Ви крім читать- його бачили хоч раз в житті???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Oblik сказал:

Вика и Козлятник теж - Мед дуже прозорий.

Віки і козлятника не бачив. А за еспарцет - то все шо ви привели вище - дурниці!! Мед темний і на окацію не схожий взагалі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.12.2021 в 14:45, sitava сказав:

Чого нема того нема.. Доведеться відмовитись від дерези. А я вже думав привезти з батькіщини, з хмельниччиини, трохи, на пробу.

 Ще посподіваюся на сніжноягідник, вроді теж цвіте довго дуже, до заморозків майже, а от чи так і медуватиме не відомо.

Та добре вона росте й на глинистих грунтах. Я її не раз зустрічав і у таких місцях, особливо на крутих спусках, де вона росте як живопліт на межах. А сніжноягідник теж  медує добре - зустрічав повідомлення, що до 100 кг нектару з га  суцільних насаджень дає. У мене є старий кущ , то бджоли охоче відвідують його квіти ледь не усе літо. :ay::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Oblik сказал:

Можливо ваш червоний мед бджоли зібрали з Ведмежої Крові. Якщо їм вже нічого не залишилось, - то з Аморфи. От він вам і мариться вишневим від фіолетового аморфового пилку. Навіть бджоли той пилок не їдять.  А відтак, дивіться не обманюйте довірливих покупців. Адже аморфовий мед алергенний. Акацієвий же мед люди купують заради його гіпоалергенних властивостей. Та й це дикість збір меду з пилком.   

 

Шо ви несете??...:blink: Попийте холодної води і заспокойтесь...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25.12.2021 в 00:56, Oblik сказав:

Можно увеличить медосбор с акации. - Насейте карагану. Семена есть в продаже. Она разберется с шиповником  + добавит ещё добрую неделю медосбора с акации. Мёд с неё как с белой, даже лучше. 03.05.2021 ↔ 12.05.2021 + с караганы 20.04.2021 ↔ 02.05.2021 = 21 дня медосбора на 50 га - это вы там серьёзно бицы накачаете. Шиповник цветёт в июне. Как вы его купажируете непонятно? Акациевый мёд пчёлы запечатали ещё в мае. Там у вас что-то иное. Как бы там ни было надо дать пчёлам альтернативу, хорошую прозрачную не ароматную, что цветёт в это время - эспарцет, козлятник, вику, клевер белый. Они не проявятся на акации. Но увеличат смесь. Я бы выбрал клевер белый. Семена доступны - Н.Зеландия в мешках. Трава не напрягает. Нектар не горчит.  

Ви хоч інколи дивіться на теми про що пишите... А то потім сиди та перенось ваші опуси ! :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

А по темі питання можна? 

...(повій), годжі, тибетський та китайський барбарис... це має якесь відношення до тої ДЕРЕЗИ, що часто в занедбаних селах росте на межах? :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
14.02.2022 в 20:15, Lastochka сказав:

А по темі питання можна? 

...(повій), годжі, тибетський та китайський барбарис... це має якесь відношення до тої ДЕРЕЗИ, що часто в занедбаних селах росте на межах? :hmm:

В досліжденнях на медоносність, принаймі, приймав участь саме наш Повій, який росте по межах, ліціум барбарум. Він і цвіте не хвилями, як ліціум китайський(тібетський, годжі), а постійно, все літо та осінь, до заморозків і, якщо надумаєте поласувать ягодами, теж придатний до вживання, лиш треба збирати визрівший. У незрілій ягоді, як і у незрілому пасльоні, містяться в певній мірі отруйні алкалоїди. Втім, незрілий і не смачний..

Дуже добре вкоріюються живці, як раз вже можна заготовляти. Спробую весною знову підсадити, все таки бджілки люблять цю рослину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...