Перейти к содержанию

Случаи на пасеке и не только


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Взяв у руку та поставив до кліточки. Аж веселіше стало, що не загинула бідака.

Злетівша матка завжди повертається на те місце звідки злетіла, перевіряв неодноразово, хіба що вороги з‘їдять. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Злетівша матка завжди повертається на те місце звідки злетіла, перевіряв неодноразово, хіба що вороги з‘їдять.

О! То тепер, як підсаджу її до сім"ї, може знов повернутись до вікна?. Для надійності треба її на іншу пасіку завезти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О! То тепер, як підсаджу її до сім"ї, може знов повернутись до вікна?

Так, але трохи не так. Якщо завтра та сама матка злетить Вам з рамки відкритого нуклеуса, то на ту саму рамку того самого нуклеуса і вернеться за якийсь час, а не на сьогоднішнє вікно. А чого їй злітати з сім'ї? Чи Ви неплідну будете підсаджувати?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

-осматриваю семью обнаруживаю на всех рамках горбатый расплод-дело понятное-матка высеялась заменить над-ищу-нет матки бросил это дело пошел дальше ревизию делать. возвращаюсь к поиску-нет матки. через несколько дней после неоднократных попыток все же нашел-пряталась -мож знала какая участь ждет ее. в других случаях с поиском матки типа таких как деление семьи пересадка нахожу моментально -а тут....?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В суботу спостерігав історичний момент в житті осиротілої сім’ї — урочисте повернення в вулик матки з шлейфом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В суботу спостерігав історичний момент в житті осиротілої сім’ї — урочисте повернення в вулик матки з шлейфом.

Я такого ніколи не бачив. Просто часу на спостерігання немає. Приїздиш на пасіку і починається суцільна "запарка". А два роки тому узяв вперше на пасіку свого чотирирічного онука який в очі до того не бачив бджіл. Тільки з моїх розповідей. Ну от. Я бігаю, мечусь між вуликами, щось роблю, а мій онучок сидить на стільчику між вуликами (а вони тісно розташовані, так 1 -1,5 м один від одного) та й все те спостерігає. Ну і часом свої коментарі проголошує: "Ось трутень пролетів, а ось бджілка з жовтими лапками ...і ще щось в цьому дусі. А в один момент: "А ось і маточка полетіла". Я про себе тільки посміхнувся і не обертаючись кажу:"молодець, який ти у мене глазастий, та розумний все знєш". А він сидить та каже:"Дідусь ну подивись на матку", "бачу, бачу (кажу не обертаючись). А він знов те ж саме і "Та вона навколо мене літає, я боюсь, що вкусить". Тут, вже як онукові небезпека, то треба дивитись. Обертаюсь.Очам не вірю. Дійсно навколо онука кружляє із шлейфом матка. А до льотка з якого вона прилетіла (і навпроти якого онук сидів) метра 1,5 було. От так перший раз за все пасічникування мені онук матку із шлейфом показав. Звідки тільки він знав, що то матка?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напомним, что в 2008 году на наибольшей автомагистрали Канады произошел подобный инцидент, перевернулся грузовик, который перевозил 1320 ульев,
Гг, мне б такую машину, в которую влазит 1320 ульев :ay::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гг, мне б такую машину, в которую влазит 1320 ульев

Как только будет больше тысячи семей то и машина найдется! :ay:
Я такого ніколи не бачив. Просто часу на спостерігання немає.

Мені щастить в цьому плані, за сезон бачу 10-15 шлюбних вильотів. Воно і не дивно- в окремі роки віводжу до 200 маток. :)
Злетівша матка завжди повертається на те місце звідки злетіла

А в мене було інакше, при пересадці матки з пересильної в металеву кліточку матка від Гайдара вилетіла. Я ждав мабуть з півгодини- не прилітає. З сумними думами ходжу по пасіці і помічаю що з одного вулика викучуються бджоли (ніби вихід рою але не злітають а їдуть по стінці) як придивився то між ними моя втікачка(мічена). Сім`я виявилась безматочною(згубилась молода на спаруванні) тож зайду прийняли на ура! :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
http://www.lenta.ru/news/2010/06/24/bees/ вот так бы карпатка делала - цены б ей не было
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

http://www.lenta.ru/news/2010/06/24/bees/ вот так бы карпатка делала - цены б ей не было

Як на мене дуже цікава стаття.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вот так бы карпатка делала - цены б ей не было
Дуже цікаво. У бджіл, виявляється, теж бувають пролетарські революції :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Я чув теорію, що один раз з тисячі може з незаплідненого яйця вирости матка... Втім факти такі підтвердити важко. А те що робочі бджоли не спроможні спаровуватись - це ж науковий факт... Чи не чергова це "сенсація" - тепер таке в моді. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Розповім цьогорічну історію однієї сімейки. Як і все в цьому році доволі аномальне :umora: . Почалось усе з виїзду на ріпак. Сімя з зимівлі вийшла доволі сильна, підмору 200-400г., запасу корму вистачило навіть на цвітіння ріпаку, який цього року в міру погодних умов не медував :blink: . Після ріпаку огляд сімей, показав наявність хвороби розплоду(на Зах.Україні цей рік це не рідкість) :ak: . Профілактичними заходами хворобу вдалось побороти :ole_ole: . Побороли до такої степені, що на прикинці травня сімя зароїлась, враховуючи те, що перебувала вона на 16 рамках Рут, 4-ри з яких були з вощиною :blink: . Роїння зупиняв зтрушуванням всієї сімї на вощину. За кілька днів матку під стамеску :hunter: , не потрібні нам такі "королеви". Та не все так просто, вже за кілька годин спостерігалась картина дружнього дизертирства, основної маси бджіл, в сусідню сімю. :crazy: . Для самих стійких було видано нагороду за відважність у вигляді 1л сиропу. :ax: , який вони за тиждень з успіхом перетворили в 4-ри рамки високоякісних чарунок, наполовину забризганих "нектаром". :ay: За що і було видано їм орден у вигляді маточника на виході. Контрольна перевірка показала наявність гарненької чисто чорної маточки. Та знову погода показала свої пакості, два тижні був безоблітний період :ak: , за яким настало довгоочікуване чудо. МАТКОЧКА зачервила, та так, що любо глянути в кожну чарунку. Ну все думаю діло в шляпі можна :veselo: . Огляд 01.08.10 показав гарну картину, розплід рівномірний, правда бджіл всього на 4-ри рамки, запасів корму достатньо, нуклеус короче кажучи. Думаю гут, знову можна :friend_drink: . Дзуськи... 02.08.10 в період між 14:00 - 15:00 мої бджоли дружньо, під патронатом моточки, зробили прощальний круг над подвірьям і ... полетіли. Залишили в вулику дві рамки розплоду і кілька бджіл (20-50шт) :crazy: зрадники :ak: . От така історія зльоту сімейки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От така історія зльоту сімейки.
Про зльоти я теж багато чув, осінні. Розповідали, як в одного мужика минулого року злетіло 4 з 7. Може у вас у вулику якась зараза залишилась після хвороби, або хвороб було кілька, або цей безсмертний кліщ. Я думаю, просто так вони не злітають.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Залишили в вулику дві рамки розплоду і кілька бджіл (20-50шт) зрадники .

похожа історія була в знайомого тільки дьорнула сім я яку забрали із зваляного дерева ,вітер звалив. так само оставила розплод на виході іжменя бджіл, хто що може сказати
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

А у мене зимою оселилась " охорона", винищувач гризунів.Шкода мав лиш телефон, якість не айс. Тиждень сову наблюдав, потім десь пропала.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
А как вам такой случай. Перевез половину ульев. Прощаюсь со сторожем, говорю вторую часть завтра ночью привезу. И так вышло ,что машина подвела, пока вторую нашел - отложил на день еще. Загрузились, едем. Я чуть вперед вырвался, чтоб машину поставить и освещать место для заезда. Подьезжаю к будке сторожевой, зову - никто не спешит мне навстречу. Посветил фанариком , а сторож лежит возле кровати, холодный уже. А грузовик уже вот , сигналит , куда сдавать ему. Грузчики выпрыгивают с кабины - смеются , о предстоящем шоу прикалываются. Взял грех на душу - прикрыл дверь в будку и повел людей разгружаться. Только в конце рассказал. Гляньте , говорю, свидетелями вдруг прийдется быть. Да уж - говорят - веселая у вас , пчеловодов, работа. Они уехали , перекрестившись, а у меня та еще ночка была. Хорошо мобильный уже был. Милиция , собака воющая и не пускающая никого к телу хозяина. Свет мигалок, фар и мои открытые , после переезда, ульи с бушующими пчелами...А на утро, разговор с женой сторожа...Вот такое холодное лето.
У нас на пасеке был похожий случай.Наняли мы одного мужичка,платили деньги привозили еду,бывало и спиртным балували его,он любил это дело.пасека была далеко от села 40 км.Тогда стояли в акации 25га.И одним прекрасным днем сторож наш пропал,оставив все свои веши.Спустя некоторое время местные видели его возле села в одном ботинке,но домой он так и не вернулся.Он был холостой,может нашел себе кого-то в соседнем селе,а может и нет :( бродит до сих пор по лесу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

На днях від укусу бджоли в одному селі помер пасічник. Раніше його теж кусали і все було нормально. Чоловіку було більше 40 років, пасіку планував розширяти. Під час огляду струшував рамку і бджола вжалила в живіт. Спочатку було ніби нічого, але потім самопочуття значно погіршилося. Викликали медиків, але врятувати не змогли. Районна газета розтрезвонила цю "сенсаційну" новину не дбаючи про імідж бджіл. Тепер спробуй знайти місце для точка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Я так для себя понял то такая реакция возникает после посещения полей обрызганых химией. При чем химию я так понимаю никто особо не контролирует. Далее после недавного случая у жены я вообще начал сомневаться в эфективности скорой в подобных случаях. Т.к. со всей помощи от скорой был укол ношпы как обезбаливающее. Врач стояла как школьница не зная что делать, а тетя с удя по возрасту с опытом. Так что как говорят на бога надейся а сам не плошай. У меня дома все знают что делать в случае сильной аллергической реакции и препараты все имеются вот недавно даже адреналином разжился. А вообще по поводу таких случаев видел курьезы, когда люди после 150 грам шли к пчелам - смотреть, при этом даже без накомарника, в футболке - естественно тут же получали с пару десятков

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер спробуй знайти місце для точка.

проблем особых нет: подальше от селений! :) Если всё сложится, то можно начинать от рапса озимого и до сентября...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так для себя понял то такая реакция возникает после посещения полей обрызганых химией. При чем химию я так понимаю никто особо не контролирует. Далее после недавного случая у жены я вообще начал сомневаться в эфективности скорой в подобных случаях. Т.к. со всей помощи от скорой был укол ношпы как обезбаливающее. Врач стояла как школьница не зная что делать, а тетя с удя по возрасту с опытом. Так что как говорят на бога надейся а сам не плошай. У меня дома все знают что делать в случае сильной аллергической реакции и препараты все имеются вот недавно даже адреналином разжился. А вообще по поводу таких случаев видел курьезы, когда люди после 150 грам шли к пчелам - смотреть, при этом даже без накомарника, в футболке - естественно тут же получали с пару десятков
Я знаю одного пчеловода,который пока соточку не употребит к пчелам не идёт. И вроде бы и не алкоголик, а так, традиция у него что ли такая? Держит он 60 семей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

проблем особых нет: подальше от селений! :) Если всё сложится, то можно начинать от рапса озимого и до сентября...
Ну, не з моєю кількістю вуликів переселятися в поля. А з ціною на бджоли вони (бджоли) стають прямо золоті, щоб їх так залишати. Хіба що знайти компанію однодумців. На жаль мені чомусь поки що трапляються такі "однодумці", яким треба все розказувати, показувати і зрештою вулики оглядати. Щодо ста грамів, знав одного діда, вже покійного, який також любив це діло. Бджоли у нього завжди були злі. Краще не пити взагалі або пити стільки, щоб укусів не відчувати :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Герой твору В.Войновича Чонкін, женучи самогон з гамн..., стверджував і доказував на практиці, що у природі усе -"кругооборот дерьма".... Десь недільку назад мій собака приніс з вулиці баночку з залишками меду. Я її поставив на вулик і до вечора бджоли баночку почистили, поповнивши свої зимові запаси... Нічого особливого, але почитавши етикетку - виходить цікава історія- 1. Ново Зеландські бджоли збирали мед з конюшини -New Zealand Clover Honey 2.Фасовано у Англії 3. Дистрибютори привезли мед у Словакію А потім хтось привіз цю баночку в Ужгород, а потім собака приніс її на пасіку Тепер мої бджоли будуть зимувати частково на Новозеландському меді... -Ось такий кругооборот меду у природі. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Побуваав в мене сьогодні в мене СПРАВЖНІЙ БДЖОЛЯР :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...