Jump to content

Донник белый (буркун)

Струк
 Share

Recommended Posts

Вот осмелюсь предложить еще одну заметочку о донниках, которую прочел всё в том же журнале "Пасека", в последнем в этом году номере.

Очень интересная информация :ay::ax::hi:

• 3 months later...

как сеять донник ? если просто на землю или траву сверху бросать- приймется? или нужно закапывать?

как сеять донник ? если просто на землю или траву сверху бросать- приймется? или нужно закапывать?

Любая культура лучше приживается, если семена заделать в землю. В случае с донником это нужно делать неглубоко - до 1-го сантиметра.

сори за глупый вопрос , но после цветения он сам может насеватся на следующий год??? и вообще у меня есть невспаханное поле чем лучше его засеять чтобы не вспахивать землю??? ;)

сори за глупый вопрос , но после цветения он сам может насеватся на следующий год???

Сам - конечно же может. Но в первый раз нужно уделить внимание.

• 11 months later...

Добрый день ,вчера на рынке нашел донник по 40гр кг :blink: .Вот думаю реальная ли цена?

• 2 weeks later...
Добрый день ,вчера на рынке нашел донник по 40гр кг :blink: .Вот думаю реальная ли цена?
Як на мене то дорого, В м. Острозі бачив по 23 грн за кіло

• 1 month later...
Є чудовий фільм про медоноси: Лекция о медоносах. Савин А.П. Погугліть і знайдете. В мене він скачаний як "Пермакультура и пчеловодство. Донниковая система земледелия. СавинА.П. 2008, часть 1 и 2." Я вважаю, що всім бджолярам потрібно подивитись цей фільм. А краще закачати на комп (бо його потрібно дивитись ну десь як "Настольная книга Пасечника"). І питання форума всі відійдуть самі по собі. Ну хіба що вже дуже професійні. :IMHO1:

Є чудовий фільм про медоноси: Лекция о медоносах. Савин А.П. Погугліть і знайдете. В мене він скачаний як "Пермакультура и пчеловодство. Донниковая система земледелия. СавинА.П. 2008, часть 1 и 2." Я вважаю, що всім бджолярам потрібно подивитись цей фільм. А краще закачати на комп (бо його потрібно дивитись ну десь як "Настольная книга Пасечника"). І питання форума всі відійдуть самі по собі. Ну хіба що вже дуже професійні. opr06K9M.gif

Не всі можуть скачати і подивитись ,для того і форум щоб розповісти, Розкажіть краще. :)я посіяв цей рік Буркун однорічний , але ще зосталось з пів кілограма насіння , тепер думаю якщо розсіяти по траві чи проросте що ? чи краще хай лежить в торбі.

• 1 month later...
Є чудовий фільм про медоноси: Лекция о медоносах. Савин А.П. Погугліть і знайдете. В мене він скачаний як "Пермакультура и пчеловодство. Донниковая система земледелия. СавинА.П. 2008, часть 1 и 2." Я вважаю, що всім бджолярам потрібно подивитись цей фільм. А краще закачати на комп (бо його потрібно дивитись ну десь як "Настольная книга Пасечника"). І питання форума всі відійдуть самі по собі. Ну хіба що вже дуже професійні. :IMHO1:
http://www.ex.ua/view/4438060 можно не скачивать а "дивитися онлайн" - много интерестного про донник и не только, действительно толковая лекция но на мой взгляд чуток с завышенными цифрами и уж очень "карамельными")

А можно донник сеять после уборки ранних зерновых?

• 2 weeks later...

є в наявності лишніх 4 т насіння білого буркуну дворічного.

Буркун білий 100_6984.JPG Буркун - надійний медонос, дає взяток по 3-4 кг на сім'ю за день. Медопродуктивніть - 250-300 кг, а за умов доброї агротехніки до 500 кг з 1 га. Він рекомендований для поліпшення кормової бази бджільництва, зокрема способом вирощування на невикористовуваних землях: на схилах ярів, балок, у кручах, біля доріг. Буркун білий однорічний мало відрізняється від буркуну білого дворічного за своєю будовою. Єдина суттєва різниця між ними та, що буркун білий однорічний є рослиною ярого типу (висівають навесні), цвіте й плодоносить у рік сівби, а за продуктивністю зеленої маси на 15-20 % поступається дворічному, оскільки майже не відростає після скошування у фазі бутонізації - цвітіння. Дуже добрий медонос. Цвіте в липні-серпні. В Україні вирощують два однорічних сорти буркуну: Херсонський сувенір і Донецький. Рослина однорічна. Корінь стрижньовий, потовщений у верхній частині, добре розвинений в орному шарі і глибоко (до 1,5-2,0 м) проникає в грунт. Буркун успішно витримує посуху, використовуючи вологу з глибоких горизонтів грунту, і виділяє нектар за будь-якої погоди. Тому навіть у найпосушливіше літо бджолярі завжди бувають з медом. Завдяки наявності на корінні бульбочкових бактерій, буркун добре забезпечує себе і наступні культури азотом. Стебло пряме, розгалужене, зелене у нижній частині. Висота рослини - 1,8-2,5 м. Листки трійчасті, зубчасті, подовжено-оваль-ні. Квітки білі, двостатеві, неправильної форми, пониклі на коротких квітконосах, зібрані в суцвіття - нещільні китиці завдовжки 15-26 см. Пелюстки квіток покривають одна одну зверху вниз, чашечка зрослолиста з п'ятьма зубчиками. Будова квітки така, що дощ не вимиває нектар. Форма насінини округло-яйцеподібна, поверхня сітчасто-зморшкувата, блідо-жовтого або буро-сірого забарвлення. Розмір насінини -1,7-2,2 мм. Маса 1000 насінин -1,8-2,12 грама. Розмножується буркун насінням, польова схожість якого не втрачається понад 10 років. Вегетаційний період - 120-146 днів. Квітування триває 2-2,5 місяця. Урожайність зеленої маси -300 ц/га, насіння - 600-1200 кг/га. Мед з буркуну має приємний ванільний запах, належить до найцінніших медів і ідеально придатний для споживання бджолами під час зимівлі. Висівати буркун можна з ранньої весни: з кінця березня-початку квітня і продовжувати до середини травня. Буркун не вибагливий до грунтів, може рости на найбідніших грунтах, не витримує лише кислих та заплив-них, тому на кислих грунтах проводять вапнування. Можна його сіяти під зиму: в середині - кінці листопада, щоб насіння не встигло зійти. Висівають з міжряддями 15 см, витрати насіння - 20 кг/га. Г.І. Кузьменко, м. Чернігів З матеріалів журналу "Український пасічник"

• Like 1

• 4 months later...

Я чув,що буркун можна сіяти весною по снігу, що топиться. Може хтось практикував такий спосіб сівби, напишіть про результати. Дякую.

• 2 months later...
Я чув,що буркун можна сіяти весною по снігу, що топиться. Може хтось практикував такий спосіб сівби, напишіть про результати. Дякую.
Краще восени перед снігом по розсівати. Під вагою снігу насіння втиснется в землю і весною буде гарно проростати. В мене буркун сам розсівається по горбаках і ніхто його не досіває... Якщо чесно, то я навіть не знаю який він там - дворічний чи однорічний. Але мед з нього чудовий, дійсно має щось спільне з ваніллю. І дуже гарний мед вийшов на пополам з акацією :ay:

• 10 months later...

а велика рогата худоба їсть молоді пагони буркуна?

Краще восени перед снігом по розсівати.

Бджолопотам, буквально ждать снега? :hi: ... подозрения возникают по поводу грызунов и птичек... :dntknw: Может кто-нибудь пробовал метод Фукуока (семена погружать в глиняную оболочку) для подобных посадок?

а велика рогата худоба їсть молоді пагони буркуна?
Молодий неохоче, але їсть, як то кажуть без ентузіазму, наші спеціалісти кажуть треба скотину привчати поступово :dntknw: , все таки, як кормова рослина - буркун не дуже, хиба що силос з нього...Думаю спробувати козлятник, кажуть їдять добре, молокогонний і т.п.

Бджолопотам, буквально ждать снега? :hi: ... подозрения возникают по поводу грызунов и птичек... :dntknw:
Да не обов'язково. Просто завдяки ваги снігу насіння утрамбовується в землю і весною гарно проростає. Взагалі то насіння буркуну в землі може без шкоди лежати кілька років і потім прорости. Наскільки я знаю - не треба боятись пташок і гризунів - не де не бачив такої інформації :dntknw:

• 2 weeks later...

Донник белый (Melilotus albus Dest.) принадлежит к семье бобовых, растет в диком состоянии и культивируется как кормовое и медоносное растение Засухоустойчивое, высокоурожайное и медоносное растение, не требовательное к грунтовым условиям, легко размножается. Его сеют весной под покров ячменя, овса, проса, фацелії и других культур. В течение первого сезона образует хорошо развитую корневую систему и вырастает на осень до 50- 60 см высотой. В следующем году за два укосы дает 300-500 ц/га зеленой массы. Ветвистые стебли имеют большое количество мелких цветков, собранных в длинные кисти. Они стойко выделяют нектар, даже в жаркую погоду. Обычно зацветает в первой половине июня, а при скашивании травостою в фазе бутонизации или в начале цветения - через 15-17 дней. Донник - надежный медонос, дает взяток по 3-4 кг на семью за день. Медопродуктивнисть250-300, а при применении передовой технологии - до 500 кг/га. Рекомендованій для улучшения кормовой базы пчеловодства на неиспользуемых землях: на крутых склонах оврагов, балок, около дорог. Норма высева 13-16 кг/га.Известна и культивируется однолетняя форма донника белого. Его цветение начинается во второй половине июля, длится около 40 дней. Сеют его в чистом виде и в смеси с кукурузой на зеленый корм. Медопродуктивнисть 200 кг/га. post-1517-1358148980_thumb.jpg

• 6 months later...

Кто то может помочь с покупкой семян, пару кг, обошел все магазины и базар :(

як кормова рослина - буркун не дуже

Буркун лікарський використовують фітотерапевти для розрідження крові, але напари- настоянки з буркуна можна вживати не більше 1-2 тижнів, потім перерва 3-6 місяців, інакше з'являється високий ризик кровотеч. Тварини тому і не їдять, бо кепсько почуваються при різкому зниженні тиску

• 5 months later...
Наскільки я знаю - не треба боятись пташок і гризунів - не де не бачив такої інформації

Бджолопотам, Сам не пробував , а люди говорять, що буркуном відлякують мишей. То може й насіння вони його не їдять, бо воно точно так же пахне.
Кто то может помочь с покупкой семян, пару кг, обошел все магазины и базар

Кривич, Якщо ще не придбали, зверніться до Єгошиних. Я у них придбав змішаний буркун, в тому числі і однорічний, за яким я років з п'ять ганявся.Синяк у нього теж був.
Буркун лікарський використовують фітотерапевти для розрідження крові, але напари- настоянки з буркуна можна вживати не більше 1-2 тижнів, потім перерва 3-6 місяців, інакше з'являється високий ризик кровотеч. Тварини тому і не їдять, бо кепсько почуваються при різкому зниженні тиску

язичник, А п'янкий запах сіна? Саме буркун і надає йому цього запаху. Видно, все залежить від кількості, як і завжди. Бо у малих дозах і сильна отрута буває дуже ефективними ліками. :ay: Ще деяка корисна інформація щодо медоносних буркунів. На території України поширені вісім видів роду буркун. Всі вони – медоносні рослини. Але на полях культивуються переважно два види – буркун білий (однорічний або дворічний) і лікарський. Буркун білий цінується як кормова культура, яка продукує високі врожаї зеленої маси, використовується для згодовування тваринам або для виготовлення трав’яного борошна, силосу, кормових добавок сіна. В одному кілограмі зеленої маси міститься 0,18 кормової одиниці, тоді як в люцерні – 0,14, конюшині – 0,16. Але тварини погано поїдають буркун через наявність в ньому гіркої речовини – кумарину. Його вміст у рослинах залежить від місця, де він росте, погодних умов і віку. Значно менше кумарину в посушливі роки, а також у фазі цвітіння. Крім того, якщо буркун годувати тваринам систематично, то вони звикають до гіркоти і тоді поїдають його не гірше, ніж люцерну. Рослина прекрасно відростає після скошування і може цвісти аж до заморозків. Буркун білий невибагливий до ґрунтів Це посухостійка рослина добре росте на засолених ґрунтах, покращуючи їх склад. За період вегетації (півтора року з підсіву) на кожному гектарі накопичується 20-25 тонн органічних речовин у вигляді кореневих залишків (корінь біля кореневої шийки 10-12 мм завтовшки проникає в ґрунт на глибину 150-200 см), які містять велику кількість бульбових бактерій, багатих азотом. Буркун є чудовим попередником для багатьох сільськогосподарських культур (кукурудзи, цукрового буряку, озимої пшениці). Буркун білий – однорічна або дворічна рослина висотою 0,5-2 м. Стебла прямостоячі, розгалужені. Нижні і середні листки складаються з трьох назад яйцевидних листочків, а верхні – з довгасто ланцетних. Квітки – білі, на коротких квітконіжках зібрані в негусті кисті і розпускаються поступово знизу вгору. Суцвіття також утворюються нерівномірно. У міру зростання в пазухах листків формуються нові гілки з суцвіттями. Одне суцвіття має від 40 до 120 квіток. Залежно від умов цвітіння кисті триває 6-12дней. На одному стеблі буркуну розвивається до 70 суцвіть з 3-5 тис квіток. Одночасно на одній рослині розпускається по 30-50 квіток а в період масового цвітіння по 80-200. Буркун лікарський за будовою подібний буркуну білому, але відрізняється від нього забарвленням квіток (вони жовті). А тому його ще називають буркуном жовтим. Як показали спостереження, він на 1 кв. м має більше стебел і більше суцвіть, на одному стеблі менше квіток в суцвітті більш високу цукристість нектару і в загальних рисах вища нектаропродуктивність. Буркун білий і лікарський чудові медоноси, які виділяють багато нектару і пилку. Ще древні греки називали їх медовою травою. Одна квітка може виділяти 0,15-0,50 мг нектару, цукристість його складає 0,02-0,05 мг, концентрація цукру в нектарі – від 22 до 55%. На відміну від інших медоносів буркун виділяє нектар і в суху погоду, тому бджоли працюють на ньому протягом усього дня. Найактивніше у найспекотніші години, оскільки в цей час рослина виділяє багато кумарину і накопичує більше нектару, а пильовики буркуну утворюють багато пилку. Запах кумарину приваблює комах. Медопродуктивність в середньому становить 120-200 кг / га. Будова квітки сприяє збереженню виділеного нектару, він майже не піддається випаровуванню і вимивання. За час цвітіння буркуну сильні сім’ї запасають 20-45 кг світлого меду який вважається одним з кращих для підгодівлі бджіл узимку. post-6465-1421229096_thumb.jpg Буркуновий мед. Буркуновий мед ароматний, білого кольору, якісно краще гречаного і багатьох інших сортів. Дослідженнями встановлено (Фалалеев1965), що він містить 37% глюкози і 40% фруктози. Мед з буркуну здавна використовують для лікування грипу, простудних захворювань і т. п. Він містить до 60 різних лікарських компонентів. Вживання меду підвищує вміст гемоглобіну і кількість еритроцитів у крові. Його ферменти поліпшують роботу органів травлення. Буркун білий і лікарський росте на схилах, прибережних пісках, на пустирях як бур’ян у посівах і степах, на луках і галявинах а також культивується на полях як кормова культура. Зазначені види поширені по всій території Україні. Висівають буркун в чистому вигляді і в суміші з іншими кормовими культурами. Одним з недоліків вирощування цієї рослини є низька схожість його насіння з-за твердої оболонки. Для підвищення схожості насіння проводять скарифікацію. Норма висіву повинна бути не менше 10-14 кг / га. Насіння висівають на глибину 2-3 см, а потім обов’язково накочують Посів широкорядний, з міжряддями 45 – 60 см. Після збирання покривної культури або наступної весни буркун підживлюють. На насіння буркун білий однорічний необхідно висівати якомога раніше. Через 18-21 день з’являються сходи, які швидко ростуть. Буркун білий утворює багато насіння (одна рослина продукує 4 – 12 тис) середній урожай складає 5,5-8,5 ц / га. Насінники слід починати скошувати коли насіння дозріють в нижній третині рослини а потім валки підсушують протягом 5 – 6 днів. За цей час дозріває.
  • Like 1

• 11 months later...
Кто то может помочь с покупкой семян, пару кг, обошел все магазины и базар :(
Кривич, і всі ті, хто запитував у личку і по тел. дивіться тут насіння буркунів.Є й фацелія. Сам довго шукав, пока дізнався. Довго готують відправлення, але пока не підводили і сходить насіння добре. Тут я й мордовник шарголовий (крутай) вперше діставав. http://lechec.com.ua/ Можна замовити й тут,- буркуни, синяк. Леонід Єгошин т.097 969 14 00.
  • Like 1
  • Thanks 1