Перейти к содержанию

Проблемы с электричеством


Рекомендуемые сообщения

В 23.12.2022 в 18:09, Гурович сказал:

Пахомича спитай.

пахомич не фізик :umora:мені також важко розібратись рівна не рівна синусоїда. Але !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
В 19.11.2022 в 23:09, Троян сказал:

Ні, цей варіант дуже дорогий.

Панель 200 Вт коштує 6-8 тис грн.  Ці вати вона видасть при ідеальних умовах - світло, орієнтація, чистота повітря, зовнішня температура. Реально в цей час в похмурну погоду, а в зимовий період в більшості так, панель видає десь 20% від заявленої потужності. Щоб на щось розраховувати потрібно панелей не менше3-5 кВт. Плюс до цього акумулятор хоч би 100 Агод  - не менше 10 тис грн, плюс інвертор - не менше 10 тис (чиста синусоїда), плюс контролер, плюс кабелі. Всього без вартості монтажу економ варіант з двома панелями на 300-400 Вт обійдеться десь під 50 тис по сьогоднішнім цінам. І що матимете? - Можливість забезпечити роботу лиш одного циркуляційного насоса.

Тому потрібно мінімум 3-5 квт сонячних батарей, щоб мати гарантовано в день 1 кВт. А це вже коштує десь 300 тис грн.

Інша справа невеличка панель десь 0,5 м2 для зарядки телефона і освітлення 12 в. Без інвертора + контролер і невеликий акумулятор. Такий варіант десь до 10 тис грн. В самому контролері вже є гніздо USB для зарядки телефона.

Даруйте, але ви зробили розрахунок уже як для стаціонарної гібридної електростанції. Все можна зробити набагато простіше.

Акумулятор придбати LiFePo4 або замовити виготовлення такого акумулятора. Хоч дорожче, зато має набагато меньшу вагу, і в десяток разів більший ресурс,

Інвертор звичайний, або безперебійник від компьютера.

І контролер для заряду акумулятора від сонячної панелі, ось такого типу або будь-якого іншого https://www.battery-group.com/inshe/kontroler-zaryadu-sonyachnyh-batarej-pwm-30a-12-24v

І само-собою сонячна панель на 250-400вт. Більшу гадаю не має сенсу бо у неї велика вага і розмір, краще поставити декілька маленьких.

Якщо багато є лишніх коштів то можна зробити це більш "по крутому" але я особисто такою конфігурацією користуюся і не тільки в господарстві, а і вдома.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Kasilov321 сказав:

Даруйте, але ви зробили розрахунок уже як для стаціонарної гібридної електростанції. Все можна зробити набагато простіше.

Акумулятор придбати LiFePo4 або замовити виготовлення такого акумулятора. Хоч дорожче, зато має набагато меньшу вагу, і в десяток разів більший ресурс,

Інвертор звичайний, або безперебійник від компьютера.

І контролер для заряду акумулятора від сонячної панелі, ось такого типу або будь-якого іншого https://www.battery-group.com/inshe/kontroler-zaryadu-sonyachnyh-batarej-pwm-30a-12-24v

І само-собою сонячна панель на 250-400вт. Більшу гадаю не має сенсу бо у неї велика вага і розмір, краще поставити декілька маленьких.

Якщо багато є лишніх коштів то можна зробити це більш "по крутому" але я особисто такою конфігурацією користуюся і не тільки в господарстві, а і вдома.

 

Я говорив про інвертор з чистою синусоїдою, який втричі, як мінімум, дорожчий.
У вас одна панель, а я враховував мінімум 2.
Ви робили все самі, а я вказав ціну з монтажем.

Цікаво, у скільки вам обійшовся ваш варіант?

Минулої осені я реалізував варіант гібридної сонячної ел.станції на 3,2 квт потужності сонячних панелей і 5 квт час AGM акумуляторна батарея.  Монтаж в основному власними силами. Вартість комплектуючих в районі  80 тис грн. З огляду на воєнний час затрати виправдані. Зеленого тарифу не маю. Насправді в самий похмурий день потужність всього 10%, але цього в мене вистачає на самі нагальні потреби - насос опалення, освітлення, холодильники, роутери. У нас в січні був більше 10 днів повний блекаут в зв'язку з ожеледдю,  якого ми практично не помітили. Більше незручностей було від відсутності мобільної мережі і інтернету.
Щоб почуватись ще комфортніше, то потрібно сонячних панелей для приватного будинку мінімум 5 квт і, як ви зауважили, LiFePo4 літій ферум фосфатні акумулятори. Але ці акумулятори втричі дорожчі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Троян сказал:

Я говорив про інвертор з чистою синусоїдою, який втричі, як мінімум, дорожчий.
У вас одна панель, а я враховував мінімум 2.
Ви робили все самі, а я вказав ціну з монтажем.

Цікаво, у скільки вам обійшовся ваш варіант?

Минулої осені я реалізував варіант гібридної сонячної ел.станції на 3,2 квт потужності сонячних панелей і 5 квт час AGM акумуляторна батарея.  Монтаж в основному власними силами. Вартість комплектуючих в районі  80 тис грн. З огляду на воєнний час затрати виправдані. Зеленого тарифу не маю. Насправді в самий похмурий день потужність всього 10%, але цього в мене вистачає на самі нагальні потреби - насос опалення, освітлення, холодильники, роутери. У нас в січні був більше 10 днів повний блекаут в зв'язку з ожеледдю,  якого ми практично не помітили. Більше незручностей було від відсутності мобільної мережі і інтернету.
Щоб почуватись ще комфортніше, то потрібно сонячних панелей для приватного будинку мінімум 5 квт і, як ви зауважили, LiFePo4 літій ферум фосфатні акумулятори. Але ці акумулятори втричі дорожчі.

Свинцева батарея довго не прослужить.  Для хати то дороге задоволення , в мене вже 2 роки простоює панель на 270 вт. На кочівлю прекрасна штука .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Пахомич сказав:

Свинцева батарея довго не прослужить.  Для хати то дороге задоволення , в мене вже 2 роки простоює панель на 270 вт. На кочівлю прекрасна штука .

Залежить від режима експлуатації. В мене звичайні автомобільні стартерні акумулятори служать по 10 років. Особливо скорочує їх ресурс глибокий розряд. Дай Бог нам прожити стільки під час війни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Троян сказал:

Залежить від режима експлуатації. В мене звичайні автомобільні стартерні акумулятори служать по 10 років. Особливо скорочує їх ресурс глибокий розряд. Дай Бог нам прожити стільки під час війни.

В автомобілі і в сонячні панелі акомулятор працює в різних режимах. В автомобілі  крутанув стартер і зараддився в сонячні  постійно розряд -  заряд.  В мене свинцевий прослужив 3 роки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Пахомич сказав:

В автомобілі і в сонячні панелі акомулятор працює в різних режимах. В автомобілі  крутанув стартер і зараддився в сонячні  постійно розряд -  заряд.  В мене свинцевий прослужив 3 роки.

Мій акумулятор зі Шкоди Октавії, на якій стоїть блямба "Виготовлено в Україні", купленої з нуля,

пропрацював безперебійно 7,5 роки.:dntknw: І якби не тодішня люта зима, він іще з півроку віддубасив би.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я брав форестер з салону. Так там акумулятор був панасонік і чарез 3 роки він здох.(там щось ємність зовсім мала була 350 Ан). Потім купив мутлу який проробив 6 років. Зараз 4 рік стоіть солайт. Зняв їого з іншої поламаної машини. (Двічи висадила цей акум до 1 вольта)

Дивно як він стільки пропрацював після цього.

Літом зробив вдома станцію на базі гібридного інвертора на 3 квт 24В, та двох акумуляторів на 190А.  Виручає постійно бо часто вирубають світло. Ще маю 3 генератори :umora:

Доречі не знайшов характеристив моїх акумуляторів (яким струмом заряджати, до скількох вольт заряджати та розряджати)

Може хтось підкаже?

 

 

20240226_163204.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...