Перейти к содержанию

Объединение семей


Рекомендуемые сообщения

В 22.07.2016 в 22:12, vetalikdalnik сказал:

Подскажите как поступить.при отборе рамок на откачку , неделю назад, скорее всего повредил матку и при осмотре сегодня обнаружил кучу маточников их поудолял.семья в лежаке , есть пустые корпуса, пересадить в корпус и через газету поставить корпус с отводком  .

Якщо поряд є сім"ї то не парься. Стряхни просто на дошку перед льотком . А вулик забери геть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Маркіян сказал:

Якщо поряд є сім"ї то не парься. Стряхни просто на дошку перед льотком . А вулик забери геть.

Спасибо!Там уже разобрался-дал матку:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

є два відводки через глуху перегородку - один з маткою (4 рамки), другий без (3 рамки, молода десь пропала). як порадите об'єднати найкраще? думав над варіантом струсити з рамок всіх бджіл (там що без матки), вечором витягти перегородку попередньо збризгавши чимось пахучим?

  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, skif сказал:
23 минуты назад, skif сказал:

 

  

є два відводки через глуху перегородку - один з маткою (4 рамки), другий без (3 рамки, молода десь пропала). як порадите об'єднати найкраще? думав над варіантом струсити з рамок всіх бджіл (там що без матки), вечором витягти перегородку попередньо збризгавши чимось пахучим?

  

Та не видумуйте ви нічого. Візьміть матку на 3 доби під ковпачок, збрискайте з росинки водичкою із краплями м"яти чи іншого чогось пахучого обидві частини і просто прийміть перегородку під вечір. Я так з"єдную по 3-6 нуків в одну сім"ю і ніколи вони не конфліктують.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав з"єднувати відводки і нуки. Сьогодні  чотири пари - бризкаю горілкою, стелю газету, ставлю наверх другу сім"ю і теж наливаю сто грамм:umora: Маток після обіду знайшов і забрав (задавив). Карпатці F1 виводу 2014 року повезло - забрав у шпріц, потім дивлюсь що молодша червить гірше - то задавив молодуху а ту випустив. Ще є по 2-3 рамки з червою, личинками і яйцями. Але я підгодовував по 0,5 л через день бо взятку немає хоч верес ще цвіте. Знову засуха:( так скоро тут буде Африка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

У меня всего три семьи. В этом году совсем не было взятка, семьи развились слабо. Сейчас идёт подсолнух совсем слабый, три дня дует сильный ветер. пчела поизносилась, откачивать совсем нечего. В этом году буду без мёда. Думаю об"единить пару семей, а весной взять отводок карники. Хочу миролюбивых пчёл, соседи жалуются. Когда лучше об"единить? Думал, на зиму поместить в лежак две семьи и весной убрать перегородку. Вроде безболезненное об"единение. Может есть другие предложения, советы?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

На пасіці є 2 слабенькі сімейки.Як їх зєднати відсталь між вуликами 7метрів?Вулики Рута.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Володимир74 сказав:

На пасіці є 2 слабенькі сімейки.Як їх зєднати відсталь між вуликами 7метрів?Вулики Рута.

В одній з них забираю матку. Ту, що без матки, залишаю на місці, зверху через газету ставлю корпус з другою сім'єю ( з маткою), льоток у верхній сім'ї  закритий. Всі об'єднання проводжу під вечір, коли мінімальний літ бджіл. Зараз нелишнім буде надати спільний запах обом сімейкам, я використовую для цього ефірні олії, вистачає по одній краплі. Через 2-3 дні газету прогризуть і об'єднаються, залишиться тільки перетасувати рамки, скласти гніздо як потрібно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

В одній з них забираю матку. Ту, що без матки, залишаю на місці, зверху через газету ставлю корпус з другою сім'єю ( з маткою), льоток у верхній сім'ї  закритий. Всі об'єднання проводжу під вечір, коли мінімальний літ бджіл. Зараз нелишнім буде надати спільний запах обом сімейкам, я використовую для цього ефірні олії, вистачає по одній краплі. Через 2-3 дні газету прогризуть і об'єднаються, залишиться тільки перетасувати рамки, скласти гніздо як потрібно.

Льотна бджола не буде шукати старий вулик?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть що буде.На мою думку краще підсувати вулик потроху.Червлять 2-ві матки,додаткові бджілки підуть  в зиму Час ще є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Шавлюк сказал:

Мабуть що буде.На мою думку краще підсувати вулик потроху.Червлять 2-ві матки,додаткові бджілки підуть  в зиму Час ще є.

Підсовувати не виходить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна дочекатися холодів і об'єднати без пошуку матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Володимир74 сказав:

Підсовувати не виходить.

Не підсовуйте.

Я вткористовую 2 методи.Обидва прості і радикальні.Бо ці совання...

1.Чекаєте вже осені, жовтня і просто переносите рамки з бджолами в інший вулик.Матку хай виберуть самі.Як правило, залишать свіжішу.Вулик ліквідований забираєте взагалі з того місця.Вони об*єднаються в клуб і добре перезимують.

2.Ліквідовуєте в одному вулику матку.Вирізаєте періодично у них всі маточники, тобто добиваєте їх повним осиротінням.9 днів достатньо.Виносите той вулик чепед пасіки і просто витряхуєте на траву.Вони зазвичай всі полізуть проситись до сусідів.Розплод печатку віддаєте кому вважаєте за потрібне.

Я в цьому році 2 раза так трусила вулики і все успішно.Можуть трохи матку за бари потягать, маточники *прибульці* поліпить з тиждень у новій сім*ї.То нормальне явище.Алк потім заспокоюються і арбайтен на суспільне благо сім*ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А можливо не потрібно з'єднувати, може трохи простимулювати і на зиму встигнуть наростити бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Сергій-апі сказав:

А можливо не потрібно з'єднувати, може трохи простимулювати і на зиму встигнуть наростити бджіл.

3 рр критого на сьогодні  має бути і можуть зимувать, спо-кій-но.

Але тотмають буть 3 рамки в понятті повної рамки, а не ляп-ляп по рамкам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, Володимир74 сказав:

Льотна бджола не буде шукати старий вулик?

Сильно небуде. Вулики при об'єднанні ніколи несоваю туди-сюди. Об'єднав і старий вулик зразу забрав зовсім. 2-3 дні  пройде, поки об'єднуються, потім якась частина бджіл деньок покрутиться на старому місці і все, таким чином об'єдную вже не один рік

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Об'єднання сімей
21 час назад, davolodya сказал:

Сильно небуде. Вулики при об'єднанні ніколи несоваю туди-сюди. Об'єднав і старий вулик зразу забрав зовсім. 2-3 дні  пройде, поки об'єднуються, потім якась частина бджіл деньок покрутиться на старому місці і все, таким чином об'єдную вже не один рік

Дякую за відповіді!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 06.09.2016 в 20:45, katran54 сказав:

Почав з"єднувати відводки і нуки. Сьогодні  чотири пари - бризкаю горілкою, стелю газету, ставлю наверх другу сім"ю і теж наливаю сто грамм:umora: Маток після обіду знайшов і забрав (задавив). Карпатці F1 виводу 2014 року повезло - забрав у шпріц, потім дивлюсь що молодша червить гірше - то задавив молодуху а ту випустив. Ще є по 2-3 рамки з червою, личинками і яйцями. Але я підгодовував по 0,5 л через день бо взятку немає хоч верес ще цвіте. Знову засуха:( так скоро тут буде Африка.

Хоч і давно те було, але не дуже то й давіть тих маток ... бо доведеться ще й пошкодувати за ними...:IMHO:

А для інших це непогана наука буде - ніколи не поспішайте нищити маток.:wave:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.08.2019 в 16:26, davolodya сказав:

Сильно не буде. Вулики при об'єднанні ніколи не соваю туди-сюди. Об'єднав і старий вулик зразу забрав зовсім. 2-3 дні  пройде, поки об'єднуються, потім якась частина бджіл деньок покрутиться на старому місці і все, таким чином об'єдную вже не один рік

Ви , Володимире, ніби моїми словами сказали. Точно так я й поступаю. Тут головне - прибрати з старого місця вулик, щоб бджола при поверненні не мала куди сідати.:az::IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...