Перейти к содержанию

Хочу спробувати завести бджіл


vova_2006x

Рекомендуемые сообщения

Доброго вечора, Хотів би спробувати організувати для себе вдома декілька вуликів, але взагалі не знаю з чого почати, читав в інтернеті трохи про бджолярство але не хочу просто починати з інформаціі з інтернету. Тож хотів в першу чергу поросити можливо хтось на форумі з моїх країв і міг би показати як то робится в живу. Якшо таких людей нема то просто порадити шо за чим слід робити а там вже буду вчитися на власних помолках Живу на Закарпатті в м.Свалява так сталося що будинок в самому центі міста. Неподалік школа, дитячий садок,багато-квартирні будинки, ринок, вокзали...так знаю це все погано для бджільництва але все рівно хотів би спробувати. З другого боку на скільки я знаю віликів в городі нівкого немає можливо це можна назвати плюсом для бджіл. Так як вичитав в інтернеті що, розпочинати це все діло найкраще весною а до неї ще ціла зима то часу на підготовку маю вдосталь. 1.) Думаю купити один вулик але не знаю який краще підійде для мого регійону (Лежак, Дадан, можливо ще якісь є варіанти) 2.) Можливо в когось є перевірені часом виробники вуликів та рамок до них ? 3.) З приладдя планую на перший час купити: маску для захисту обличчя, димар,стамеску,вощиуа...далі список відкритий 4.) Який тип пчіл краще для мого регіону і в кого можна буде купити сімю? В принципі все шо хотів запитав. Дякую за увагу. Буду чекати ваших відповідів :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду чекати ваших відповідів :hi:
Я сам занялся пчелами только этой весной. Хочу посоветовать начать с просмотра видео, например здесь. Мне понравились фильмы Осташова Н.Н. Сейчас второй раз пересматриваю Курсы Кашковского В.Г. Конечно живого общения это не заменит, но будет абсолютно не лишним.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду чекати ваших відповідів :hi:
Я сам занялся пчелами только этой весной. Хочу посоветовать начать с просмотра видео, например здесь. Мне понравились фильмы Осташова Н.Н. Сейчас второй раз пересматриваю Курсы Кашковского В.Г. Конечно живого общения это не заменит, но будет абсолютно не лишним.
СПС
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я б порадив спочатку все ж таки почитати літературу, скачати книжку з чим у майбутньому будете мати справу. Наприклад " Карпатські бджоли"авт. Шевчук. По крайній мірі все розписане по порядку. Книжка стара але по суті на початок буде. Порода бджіл судячи з регіону місцева карпатська. Навіть у місті де разом будинки багато людей не буде замітно 2 вулики на задньому дворі і порода миролюбна думаю проблем з нею не повинно бути. Весною кінець квітня в ваших краях продають пакети(міні-сімейки) на схід і в Росію. Потрібно знайти пасічника який продасть вам бджіл. Вулик на початок можна і 20 рамковий лежак або на ваш вибір.Він найзручніший для новачка. Якщо є бажання виготовити самостійно інфи і креслень багато. І ще потрібно для лежака 20 листів вощини і рамок відповідно. І основне від ужалень не втратити бажання працювати з бджолами. Бажаю успіху!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Починати найкраще щоб набратись досвіду з лежака. Тип бджіл - медоносна))) :hi::)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотів би спробувати організувати для себе вдома декілька вуликів, але взагалі не знаю з чого почати, читав в інтернеті трохи про бджолярство але не хочу просто починати з інформаціі з інтернету. Тож хотів в першу чергу поросити можливо хтось на форумі з моїх країв і міг би показати як то робится в живу. Якшо таких людей нема то просто порадити шо за чим слід робити а там вже буду вчитися на власних помолках

На власних помилках ще будете мати нагоду навчитися. В першу чегу послухайте zapivan, почитайте літературу про бджіл, бо без знання біології бджолиної родини займатися бджолами не получиться, або буде дуже боляче для Вас і для бджіл. Ваше питання вже не раз звучало на Форумі, тож раджу прочитати наступні теми: Тоже собрался пчеловодить Биология пчелиной семьи Что надо знать сначала Что надо иметь на пасеке??? Ну і по ходу ще можливо якісь теми для початківців, які попадуться Вам на очі(наприклад теми з шапки, особливо про безпеку і дії при вжалюванні). Окрім того, Ви плануєте утримувати бджіл в жилій зоні, а це справа дуже відповідальна, особливо коли поруч дитячі заклади(іде мова про здоров'я людей, або навіть і життя - без пафосу), то обов'язково прочитайте ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво» - там описано як розміщувати і чим огороджувати пасіку в жилому масиві. Якщо поруч є сусіди, то варто з ними переговорити(звичайно з умовою користі для них), щоб потім не виникало проблем. Бо не зважаючи на виконання Санітарних норм, ще є інші не пасічницькі норми, які дають повне право сусідам не дозволити Вам ставити пасіку поруч з їх помешканням. І на останок скажу певно саме важливе - Вам треба точно знати реакцію свого організму і організму Ваших близьких(в тому числі і сусідів) на бджолину отруту. Це все звичайно ж лише :IMHO: Удачі! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотів би спробувати організувати для себе вдома декілька вуликів, але взагалі не знаю з чого почати, читав в інтернеті трохи про бджолярство але не хочу просто починати з інформаціі з інтернету. Тож хотів в першу чергу поросити можливо хтось на форумі з моїх країв і міг би показати як то робится в живу. Якшо таких людей нема то просто порадити шо за чим слід робити а там вже буду вчитися на власних помолках

На власних помилках ще будете мати нагоду навчитися. В першу чегу послухайте zapivan, почитайте літературу про бджіл, бо без знання біології бджолиної родини займатися бджолами не получиться, або буде дуже боляче для Вас і для бджіл. Ваше питання вже не раз звучало на Форумі, тож раджу прочитати наступні теми: Тоже собрался пчеловодить Биология пчелиной семьи Что надо знать сначала Что надо иметь на пасеке??? Ну і по ходу ще можливо якісь теми для початківців, які попадуться Вам на очі(наприклад теми з шапки, особливо про безпеку і дії при вжалюванні). Окрім того, Ви плануєте утримувати бджіл в жилій зоні, а це справа дуже відповідальна, особливо коли поруч дитячі заклади(іде мова про здоров'я людей, або навіть і життя - без пафосу), то обов'язково прочитайте ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво» - там описано як розміщувати і чим огороджувати пасіку в жилому масиві. Якщо поруч є сусіди, то варто з ними переговорити(звичайно з умовою користі для них), щоб потім не виникало проблем. Бо не зважаючи на виконання Санітарних норм, ще є інші не пасічницькі норми, які дають повне право сусідам не дозволити Вам ставити пасіку поруч з їх помешканням. І на останок скажу певно саме важливе - Вам треба точно знати реакцію свого організму і організму Ваших близьких(в тому числі і сусідів) на бджолину отруту. Це все звичайно ж лише :IMHO: Удачі! :hi:
Дякую за пораду, візьму до уваги!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я розпочав минулого року. З приводу, що треба читати спочатку то правда, але не затягуйте з цим, краще читати вже тоді коли вулики з бджілками вже на задньому дворі гудуть :IMHO:, тож купляйте вулик, бджіл і сміливіше вперед! Перевірити реакцію на укус бажано, ну і лікарства на всякий випадок в аптечці- тавегіл, діазолін Безопасность, Меры предосторожности с пчёлами Ну ще медогонку треба буде на літо. Ну кільна тисяч доведеться потратити на початок..(( Бджіл весною постарайтесь пораніше купити, ну і не забувайте регулярно розширяти гнізда рамками з вощиною, щоб максимум рамок за сезон відбудували... :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

vova_2006x я сам тільки но почав займатися бжільництвом (це мій другий сезон закінчується), але зрозумів (нехай якщо неправий мене поправлять), що для стаціонара краще все таки буде лежак та і для початку теж. Якщо для кочівлі, як у мене, то я б порадив все таки багатокорпусний. Сам у 2010 розпочав з лежаків та потім зрозумів, що треба було зразу розпочинати з багатокорпусних, але ж іще раз кажу в мене пасіка кочова. Аптеку порадив би обов'язково мати на пасиці бо може трапитися всяке. Мене у тому ж 2010 так були за ноги покусали (так і не зрозумів чому саме за ноги), що я ледве живий додому добрався, благо пасіка знаходиться у місті. Не знаю скільки бдол мене вжалило та думаю що дуже багато то ноги пораспухали так, що я і кімнатні тапочки вдіти не міг, та яке там тапочки я і ходити ледве міг бо боляче було ставати на ті ного піднялася доволі висока температура і всю ніч майже не спав чесно кажучи думав вже скору визивати. Та все обійшлося зато тепер на ужалювання не реагую зовсім, та я про те, що аптечку треба мати і передбачити в ній протиантиалергенні препарати, могло все закінчитися і не дуже добре. А взагалі це досить цікаво і я зрозумів що поступово це заняття преростає у щось більше. Чимось ці камахи притягують і я так думаю на все життя. Бажаю успіху у починаннях і не зупиняйтеся. Та всеж краще, якщо поряд буде людина з досвідом бо книжки книжками, а порада і живе спілкування то інше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так як вичитав в інтернеті що, розпочинати це все діло найкраще весною а до неї ще ціла зима то часу на підготовку маю вдосталь. 1.) Думаю купити один вулик але не знаю який краще підійде для мого регійону (Лежак, Дадан, можливо ще якісь є варіанти) 2.) Можливо в когось є перевірені часом виробники вуликів та рамок до них ? 3.) З приладдя планую на перший час купити: маску для захисту обличчя, димар,стамеску,вощиуа...далі список відкритий 4.) Який тип пчіл краще для мого регіону і в кого можна буде купити сімю?

1. краще купуйте пару вуликів , бо захочете зробити відводок а тари не буде , а коли літо то не завжди є час шукати , одним словом пуста тара завжди повинна бути. Необвязково нові вулики можна напитати пару старих але по дешевше підремонутвавши спробувати зайнятись бджолами , вулик повинен бути таким щоб витримував головний стандарт внутрішні розміри , тобто щоб рамки стандартні нормально ставали, якщо це лежак то не менше 24 рамок даданівських , вулики на 20 і менше рамок не практичні без надставки. :IMHO1: 2 нажаль покищо таких не знаю , вулики виготовляю сам зараз замовив у виробника з чернівців 25 корпусів але що прийде і чи прийде сам не знаю :dntknw: 3 добавте пасічний ніж, і треба ящик для рамок (щоб з вулика було куди відставити при огляді рамку , ну і медові можна носити) краще виготовити самому буде дешевше. Медогонку на першу качку можна і позичити (якщо є в кого) 4.Для вас однозначно карпатка , у вас там матководів багато поцікавтесь ... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

....... Мене у тому ж 2010 так були за ноги покусали
А зачем Вы ноги в улей засунули?? :blink::dntknw:;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я розпочав минулого року. З приводу, що треба читати спочатку то правда, але не затягуйте з цим, краще читати вже тоді коли вулики з бджілками вже на задньому дворі гудуть :IMHO:, тож купляйте вулик, бджіл і сміливіше вперед! Перевірити реакцію на укус бажано, ну і лікарства на всякий випадок в аптечці- тавегіл, діазолін Безопасность, Меры предосторожности с пчёлами Ну ще медогонку треба буде на літо. Ну кільна тисяч доведеться потратити на початок..(( Бджіл весною постарайтесь пораніше купити, ну і не забувайте регулярно розширяти гнізда рамками з вощиною, щоб максимум рамок за сезон відбудували... :IMHO:
Стосовно укусів то я папятаю ще в дитинсві кусали і бджоли і оси і нічого не було не думаю що зараз буде проблема але на всяк випадок аптечку в першу чергу буду готувати про всяк випаток. Медогонку думаю буде в кого взяти для користування...Стосовно бджіл то як скоро потрібно купляти ??..Березень місяць чи може квітень??
Bombus? А Вы проницательный человек, ой панда...... opr06K9J.gif opr06K9J.gif opr06K9J.gif opr06K91.gif opr06K93.gif Сказывается опыт посещения всяческих форумов?? opr06K93.gif

Мабуть я не "проницательний" ну нияк не зрозумію до чого тут це ваше повідомлення?
Так як вичитав в інтернеті що, розпочинати це все діло найкраще весною а до неї ще ціла зима то часу на підготовку маю вдосталь. 1.) Думаю купити один вулик але не знаю який краще підійде для мого регійону (Лежак, Дадан, можливо ще якісь є варіанти) 2.) Можливо в когось є перевірені часом виробники вуликів та рамок до них ? 3.) З приладдя планую на перший час купити: маску для захисту обличчя, димар,стамеску,вощиуа...далі список відкритий 4.) Який тип пчіл краще для мого регіону і в кого можна буде купити сімю?

1. краще купуйте пару вуликів , бо захочете зробити відводок а тари не буде , а коли літо то не завжди є час шукати , одним словом пуста тара завжди повинна бути. Необвязково нові вулики можна напитати пару старих але по дешевше підремонутвавши спробувати зайнятись бджолами , вулик повинен бути таким щоб витримував головний стандарт внутрішні розміри , тобто щоб рамки стандартні нормально ставали, якщо це лежак то не менше 24 рамок даданівських , вулики на 20 і менше рамок не практичні без надставки. :IMHO1: 2 нажаль покищо таких не знаю , вулики виготовляю сам зараз замовив у виробника з чернівців 25 корпусів але що прийде і чи прийде сам не знаю :dntknw: 3 добавте пасічний ніж, і треба ящик для рамок (щоб з вулика було куди відставити при огляді рамку , ну і медові можна носити) краще виготовити самому буде дешевше. Медогонку на першу качку можна і позичити (якщо є в кого) 4.Для вас однозначно карпатка , у вас там матководів багато поцікавтесь ... :wave:
1. Я планував купити лише 2 вулики ну і до них 2 сімї але як я зрозумів краще взяти 3 вулика(2 з сімями а третій порожний для відвідка) 2.Сам я не зроблю то 100% а купляти не відомо у кого теж не хочу ..не ясно як взагалі ці вулики зроблять (по розмірах і зазорах)...можливо як прийдуть Ваших 25 то скажете чи варто й мені в тієї людини замовити?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджіл весною постарайтесь пораніше купити,
Пчел надо покупать только тогда, когда зимняя пчела сменится на летнюю. Три года назад на днепропетровщине я купил их в середине апреля. Желательно их покупать вместе с опытным пчеловодом. Также посоветую вам, кроме чтения форума, найти поблизости общество пчеловодов и посещать его. Обычно, пчеловоды собираются раз в месяц в одно из воскресений. Если в вашем населенном пункте такого нет, то, может быть, есть такие общества в рядом расположенных городах. Общение вживую имеет свои плюсы -это шанс купить пчел, шанс попасть в бригаду кочевников (сразу скажу -что не все бригады хороши, но для практического опыта - сгодятся). Еще лучше, если бы у вас получился вариант, что вы найдете себе напарника с 20-летним стажем. Насчет улья - если у вас будет стационар, то подойдет лежак. Для кочевок можно использовать любой улей. Но лежак я не видел, чтобы грузил один человек. А многокорпусный я гружу-разгружаю сам с помощью тележки-подъемника. Если найдете себе бригаду или напарника, то лучше вам вести пчел в таких же ульях -ибо так им легче будет подсказать вам действия на первых порах. В общем, есть разные варианты. Можно самому купить пчел и самому их водить, пользуясь советами пчелофорумов. А может, в вашей местности недостаточно медоносов и вы поставите пчел у родичей в селе. Будете наезжать к ним, так сказать, пчеловодом выходного дня. Удачи. PS Вспоминая, что мне еще советовали, дополню -поначалу в пчеловодство сильно не вкладывайтесь (финансово), вдруг охладеете. А вообще -начало - это самое интересное. Я, помнится, ничего не успевал. О! уже надо расширять!? О! Уже зароились!? О! не хватает суши. (Кстати, если будете покупать сушь, то желательно у знакомого, проверенного пчеловода, чтобы не занести болячку. )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стосовно бджіл то як скоро потрібно купляти ??..Березень місяць чи може квітень??

В марте рано они только начинают силу наращтвать, а вот в апреле самый раз. Мы два года подряд брали с середины апреля но не позднее 20-х чисел чтобы самим успеть наростить силу семей к акации. Да и есче брали не по 4 рамки, а минимум по 6-ть, а то и по 8-мь рамок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджіл весною постарайтесь пораніше купити,
Пчел надо покупать только тогда, когда зимняя пчела сменится на летнюю. Три года назад на днепропетровщине я купил их в середине апреля. Желательно их покупать вместе с опытным пчеловодом. Также посоветую вам, кроме чтения форума, найти поблизости общество пчеловодов и посещать его. Обычно, пчеловоды собираются раз в месяц в одно из воскресений. Если в вашем населенном пункте такого нет, то, может быть, есть такие общества в рядом расположенных городах. Общение вживую имеет свои плюсы -это шанс купить пчел, шанс попасть в бригаду кочевников (сразу скажу -что не все бригады хороши, но для практического опыта - сгодятся). Еще лучше, если бы у вас получился вариант, что вы найдете себе напарника с 20-летним стажем. Насчет улья - если у вас будет стационар, то подойдет лежак. Для кочевок можно использовать любой улей. Но лежак я не видел, чтобы грузил один человек. А многокорпусный я гружу-разгружаю сам с помощью тележки-подъемника. Если найдете себе бригаду или напарника, то лучше вам вести пчел в таких же ульях -ибо так им легче будет подсказать вам действия на первых порах. В общем, есть разные варианты. Можно самому купить пчел и самому их водить, пользуясь советами пчелофорумов. А может, в вашей местности недостаточно медоносов и вы поставите пчел у родичей в селе. Будете наезжать к ним, так сказать, пчеловодом выходного дня. Удачи. PS Вспоминая, что мне еще советовали, дополню -поначалу в пчеловодство сильно не вкладывайтесь (финансово), вдруг охладеете. А вообще -начало - это самое интересное. Я, помнится, ничего не успевал. О! уже надо расширять!? О! Уже зароились!? О! не хватает суши. (Кстати, если будете покупать сушь, то желательно у знакомого, проверенного пчеловода, чтобы не занести болячку. )
А можно суши покупать пряму у того человека что семю продаст? мне кажется идеальный вариант
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А можно суши покупать пряму у того человека что семю продаст? мне кажется идеальный вариант

можно но не вариант что он продаст такое количество которое вам необходимо так что все равно придется искать где купить и тут конеяно лучше
Кстати, если будете покупать сушь, то желательно у знакомого, проверенного пчеловода, чтобы не занести болячку. )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купить сушь вместе с пчелами- да. Я бы прикупил рамок хотя бы по 5 суши на каждую купленную семью.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А можно суши покупать пряму у того человека что семю продаст? мне кажется идеальный вариант

если ви будете покупать семю суш вам не надо хватит и просто вощини. :IMHO1: если пакет то тут да нужно хоть пару рамок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купить семью в середине апреля на 9-10 рамках, плотно обсиженных пчелой. Расплода чтобы было рамки 4-5-6. Вот такой семье на весну не помешает для расширения рамок 5 суши, а остальное постепенно, до 20-30 рамок, добить вощиной. Сушь нужна весной -туда нектар с садов будут нести. С такой семьей и майский мед можно попробовать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго вечора, Хотів би спробувати організувати для себе вдома декілька вуликів, але взагалі не знаю з чого почати, читав в інтернеті трохи про бджолярство але не хочу просто починати з інформаціі з інтернету. Тож хотів в першу чергу поросити можливо хтось на форумі з моїх країв і міг би показати як то робится в живу. Якшо таких людей нема то просто порадити шо за чим слід робити а там вже буду вчитися на власних помолках Живу на Закарпатті в м.Свалява так сталося що будинок в самому центі міста. Неподалік школа, дитячий садок,багато-квартирні будинки, ринок, вокзали...так знаю це все погано для бджільництва але все рівно хотів би спробувати. З другого боку на скільки я знаю віликів в городі нівкого немає можливо це можна назвати плюсом для бджіл. Так як вичитав в інтернеті що, розпочинати це все діло найкраще весною а до неї ще ціла зима то часу на підготовку маю вдосталь. 1.) Думаю купити один вулик але не знаю який краще підійде для мого регійону (Лежак, Дадан, можливо ще якісь є варіанти) 2.) Можливо в когось є перевірені часом виробники вуликів та рамок до них ? 3.) З приладдя планую на перший час купити: маску для захисту обличчя, димар,стамеску,вощиуа...далі список відкритий 4.) Який тип пчіл краще для мого регіону і в кого можна буде купити сімю? В принципі все шо хотів запитав. Дякую за увагу. Буду чекати ваших відповідів :hi:
Вітаю на форумі! Я колись теж починав з лежака і згоден з іншими, що при 0 знань почати краще з нього - там зручніше вивчити поведінку і життя бджолиної сім'ї. Для роботи магазинами й корпусами вже має бути певна база знань, і трохи досвіду, щоб бачити коли і як зробити розширення, перестановку, та й взагалі треба вже вміти працювати акуратно й без поспіху, а то ще магазин на ноги можна зронити :helpme:;) Щодо пасіки в місті - я теж другий рік пасічникую серед міста. В приватному секторі, але поряд теж школа, дві церкви і жилий масив за сотню метрів. І сусідів обов'язково треба попереджати, купити "аптечку швидкої допомоги при укусах", роздрукувати інструкцію по лікуванню і вкласти в аптечку, щоб будь-хто міг надати першу допомогу, якщо вас немає вдома. Я так зробив а сусідам сказав щоб в разі чого бігли до мене за ліками. Пасіку обов'язково обгородити - тоді проблем з сусідами не повинно бути. І слідкуйте щоб поряд не було туалету, вигрібної ями, постійних місць спалення сміття та ін. Бджоли дуже реагуватимуть на запахи й злитимуться. До речі, коли починав теж думав, що буду сам у цьому районі, а зараз тільки в радіусі 500 метрів знаю ще 4-х пасічників :umora: від 4-х до 15 вуликів у кожного. І на сусідніх вулицях теж багато вуликів, так що в радіусі продуктивного льоту з сотню сімей можна набрати легко :) З приладдя все вірно написали, можна ще годівницю якусь невеликого об'єму для підкормок навесні, пару кліточок, ковпачок... Якщо будет пилок збирати - пилковловлювач. Бджоли купити можна будь-де, тільки дивитись треба з досвідченою людиною чи немає хвороб. Якість матки значення не має - все одно варто купити породну й замінити того ж року. Дуже рекомендую цей захід :IMHO: з чистопородними бджолами дійсно значно менше проблем і легше працювати. У мене всі сусіди-пасічники були в шоці після "екскурсії", коли побачили як я працюю в шортах і без маски :ae: І не тільки в меншій злобливості діло. І медоносність інша, й рійливість, і тип складання меду в гнізді, й опір хворобам... Якщо грошей обмаль - замовте на середину-кінець літа - тоді матки дешевші. Вулики купуйте зараз - ціни мінімальні. А от в ройову пору кожен ящик на вагу золота. В перший рік варто буде постаратись відбудувати максимум вощини і замінити всі старі рамки, з хворобами буде менше клопоту. Бджіл я купував в середині квітня, коли сім'я вже займала повних 12 рамок, мала розплід на виході, бджола оновилась, але у вас це може бути й березень - питайте пасічників з Закарпаття. Я того ж року й меду трохи взяв навесні з акації (відро з сім'ї). Але ціна сім'ї в такий час немала - я заплатив минулого року 1100 грн. Якщо грошей обмаль - просіть на червень у когось рій, або ж можна натрусити просто в ящик з вощиною з кілограм бджіл, витримати в погребі добу і дати матку - матимете непоганий відводок що ще розвинеться до осені в сім'ю. У нас цього року 1 кг бджіл в червні продавали по 200 грн.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо грошей обмаль - просіть на червень у когось рій, або ж можна натрусити просто в ящик з вощиною з кілограм бджіл, витримати в погребі добу і дати матку - матимете непоганий відводок що ще розвинеться до осені в сім'ю. У нас цього року 1 кг бджіл в червні продавали по 200 грн.

А ще можно поставити кілька ловушок і спіймати кілька роїв :ay: Почитайте відповідну тему. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотів би спробувати організувати для себе вдома декілька вуликів, але взагалі не знаю з чого почати, читав в інтернеті трохи про бджолярство але не хочу просто починати з інформаціі з інтернету. Живу на Закарпатті в м.Свалява так сталося що будинок в самому центі міста. Неподалік школа, дитячий садок,багато-квартирні будинки, ринок, вокзали...так знаю це все погано для бджільництва але все рівно хотів би спробувати. З другого боку на скільки я знаю віликів в городі нівкого немає можливо це можна назвати плюсом для бджіл.
Вітаю. До всіх порад рекомендую: 1. Спочатку проаналізуйте скільки часу можете приділяти бджолам протягом дня, протягом тижня, протягом місяця весною літом і осінню. 2. Які медоноси і в яких кількостях (приблизно) є у Сваляві і поруч (сади, акація, липа, посівні культури, лугові трави тощо). 3. Купляти потрібно на початку цвітіння садів щоб побачити коли і скільки заносять нектару. 4. Хорошо розвинуте бджільництво у сусідніх Іршавському та Мукачівському районах. 5. Знайдіть бджоломагазин у Сваляві або Мукачеві чи Іршаві.Там можна отримати і багато потрібної інформації. Бажаю успіху.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 years later...

Бджолярство західної України більше орієнтоване на пакети. Тому закуплені місцеві бджоли будуть посилено вирощувати розплід. Бджіл буде багато а меду мало. Для того щоб був мед у вуликах треба щоб був сильний медозбір  3 - 5 кілограмів в день. Без сильної медоносної бази не обійтися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Крук сказав:

Бджолярство західної України більше орієнтоване на пакети. Тому закуплені місцеві бджоли будуть посилено вирощувати розплід. Бджіл буде багато а меду мало. Для того щоб був мед у вуликах треба щоб був сильний медозбір  3 - 5 кілограмів в день. Без сильної медоносної бази не обійтися.

Це сон рябої кобили,,все діло в уміні пасічника направити бджіл в потрібне русло.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Крук сказал:

Бджолярство західної України більше орієнтоване на пакети. Тому закуплені місцеві бджоли будуть посилено вирощувати розплід. Бджіл буде багато а меду мало.

Вывод напрашивается сам собой :hmm:

Покупать пакеты следует с медовых районов :ay:

Слабожанщина например :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...