Перейти к содержанию

Как привлечь бродячий рой


Рекомендуемые сообщения

В 11.05.2019 в 08:57, Евгений_ сказал:

Некрашеная двп 7лет прослужила, поймано более 10 роев, и сейчас поставить можно, но пока она у меня на скамейке запасных, выпустил молодой состав на поле:umora:, а если покрасить :IMHO1:прослужит белее 10 лет, главное сбить ее качественно. 

Эта Старая ловушка сегодня сработала прям  в мастерской, хранил в ней 2 суши, так в полях пока 1 рой прилетел в 22 ловушки, а ветеранша дома приманила со скамейки запасных)))) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Евгений_ сказал:

Эта Старая ловушка сегодня сработала прям  в мастерской, хранил в ней 2 суши, так в полях пока 1 рой прилетел в 22 ловушки, а ветеранша дома приманила со скамейки запасных)))) 

Значить фартова .:ay: Терміново в поля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

1 час назад, Иваныч сказал:

Значить фартова .:ay: Терміново в поля.

Сегодня вечером пересажу улов, а завтра подшаманю ее и вывезу. Получается поздно я ее списал)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В суботу качав мед,  десь близько 17 години прибігає тесть і каже пішли бо рій виходить будем ловити. Прихожу і наблюдаю картину в пустий вулик з 5 рамками чорноі суші заходить рояка. Після перегляду підставив ще 4 рамки вощини, бо до ранку на потолочинах потягли язики.Рій на 8 гарних рамок.:ay::ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здравствуйте Уважаемые пчеловоды, роеловы! С большим интересом и удовольствием прочитал данную тему. В этом деле, в ловле роев, я новичок, полный "0". 11 мая расставил ловушки и до сих пор пока ничего. Немного расскажу о местности, установке ловушек, и конечно же прошу помощи "зала", советов. Итак. Живу в п.Саврань, Одесская обл. Это север Одесской обл. У нас протекает три речки: Яланец, Савранка и Южный Буг. До трассы Одесса-Киев 18 км. Есть два вида леса, хвойный и лиственный. Поселок расположен в низкие, вдоль берега Южного Буга. Речка протекает в северной части. В низине также располагается хвойный лес. Лиственный лес расположен в южной части, в двух, трёх километрах, на горе.

Ловушки расставил недалеко от лиственного леса, южнее поселка, на горе.  Пару ловушек повесил в лесопосадке, летками на юг и юго-запад. Между лесопосадкой и лесом поле с рапсом. Рапс конечно же отцветает уже. Одна ловушка на опушке леса, летком на северо-запад. Как не крути, а расположить летки на краю леса можно либо на северо-запад, север и северо-восток. В южное направление никак. Ну и пару ловушек в лесопосадках, возле сенокосов, пасбищ, лугов. Тоже выше поселка, на горе. В северной части поселка, вдоль речки Южный Буг, в лесопосадках ловушки не ставил. Речка за метров 200-300. Люди, рыбаки постоянно шастают, к тому же огороды упираются в берега.

И вот у меня назревает вопрос, куда чаще всего направляются рои? Теоретически на север, к речке, через неё, в лесопосадки. Или всё таки на юг, в гору, к лиственному лесу? Хвойный лес как бы в низине, прерывистый, на окраинах поселка. Есть немного внутри, на там живут люди.

В это воскресенье ездил проверять. Так хоть порадовало, что пчела ползала по холстику, затем зашла в ловушку. Эта ловушка на краю леса. Видел ещё чью то ловушку, тоже пусто. Хотя пчел на краю леса много летало, много было возле луж. Под лесом посеяно штук пять полей рапсом. Или с лесопосадок снять и переместиться к лесу? В лесу скоро будет цвести липа, а в посадках ничего уже цветущего. Что скажите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Байдуже куди направлені льотки. Ви не описали головне - якого об'єму ловушки? Зараз період роїв-перваків, в малу  ловушку не зайдуть, треба 50 літрів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Shveik сказал:

якого об'єму ловушки?

На пять рамок Дадан. Межрамочное пространство сантиметров 5.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

 

На пять рамок Дадан. Межрамочное пространство сантиметров 5.

 

В мене теж ловушки на 5 рамок, але підрамочний простір 20 см, + констоуктивно так вийшло, що по боках від рамок є ще по 2.5см вільного простору. Загальний об'єм ~46л.

 

У Вашому випадку об'єм пастки є близьким до 30л, що є замало для перваків. Хоча я бачив як перваки заходити в ящики від пакетів. Так що чекайте. Будуть і у Вас рої.

 

П.С. У моїх батьків теж протікає річка Савранка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зранку зняв п'ятого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Вадим Попов сказал:

У моїх батьків теж протікає річка Савранка.

А точніше, де проживають Ваші батьки? Ви теж з Савранщини, земляки?

Прошлий рік знайшов побиту дятлами ловушку, ось і по ній наклкпав уже свої такі ж самі. А цього року знайомий пасічник підсказав про цей форум. І тут я уже зрозумів, що ловушки замалі, але і ці сім штук якось жалко. Буду вже робити більші, але зараз немає часу на це. В Інеті бачив здоровенні ящики, ще й думаю, для чого такі великі? Ну да ладно, будемо розширювати пасіку своїми силами. Десь в першій декаді червня мають прийти три маточки Карніки, але одне другому не мішає. Мене більше цікавить напрямок ходу роїв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Сергей211 сказав:

 Мене більше цікавить напрямок ходу роїв.

То не важливо, рій навряд випадково знайде вашу пастку. Пастку спочатку знаходять бджоли-розвідники, якщо сім'я в ройовому стані, то вони виставлять в пастці охорону - 50-100 бджіл. Але були випадки, що хазяї вчасно робили протиройові прийоми:) При огляді звертаєте увагу чи приносять бджоли пилок на лапках, якщо немає пилку, то плідної матки там ще немає.

Отож ставте пастки на краях лісу, де є цілина з різнотрав'ям, на одиноких деревах. Перший рік покаже "рибні місця".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Shveik сказал:

То не важливо, рій навряд випадково знайде вашу пастку. Пастку спочатку знаходять бджоли-розвідники, якщо сім'я в ройовому стані, то вони виставлять в пастці охорону - 50-100 бджіл. Але були випадки, що хазяї вчасно робили протиройові прийоми:) При огляді звертаєте увагу чи приносять бджоли пилок на лапках, якщо немає пилку, то плідної матки там ще немає.

Отож ставте пастки на краях лісу, де є цілина з різнотрав'ям, на одиноких деревах. Перший рік покаже "рибні місця".

Все це теоретично начебто знаю, а вибрати місцевість і почіпити пастку, то якось не виходить. Одну пастку повісив на дубі, у вершині яру. З одної сторони під горою запущений старий садок, з іншої сторони, з південно-західної - сінокос з різнотрав'ям. По периметру ще йде лісопосадка, ну якби пастка в середині. Знайомий пасічник каже, що там толку не буде. Треба наверно перенести під ліс. Але попід ліс одні поля з рапсом, який відцвив і з ячменем. Фермерюги позасівили навіть дороги вздовж лісу. Там де раніше можна було проїхати, то зараз навіть мопедом не пробратися. З лісосмуг теж наверно треба забрати пастки. Ладно, йду доварювати їжаки для прополки картоплі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А точніше, де проживають Ваші батьки? Ви теж з Савранщини, земляки?
Прошлий рік знайшов побиту дятлами ловушку, ось і по ній наклкпав уже свої такі ж самі. А цього року знайомий пасічник підсказав про цей форум. І тут я уже зрозумів, що ловушки замалі, але і ці сім штук якось жалко. Буду вже робити більші, але зараз немає часу на це. В Інеті бачив здоровенні ящики, ще й думаю, для чого такі великі? Ну да ладно, будемо розширювати пасіку своїми силами. Десь в першій декаді червня мають прийти три маточки Карніки, але одне другому не мішає. Мене більше цікавить напрямок ходу роїв.
Батьки з Чечельницького району Вінничини.

У мене в двох з двох ловушок: в одній розвідка, в іншій охорона. Так що не все ще втрачено.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты



Все це теоретично начебто знаю, а вибрати місцевість і почіпити пастку, то якось не виходить. Одну пастку повісив на дубі, у вершині яру. З одної сторони під горою запущений старий садок, з іншої сторони, з південно-західної - сінокос з різнотрав'ям. По периметру ще йде лісопосадка, ну якби пастка в середині. Знайомий пасічник каже, що там толку не буде. Треба наверно перенести під ліс. Але попід ліс одні поля з рапсом, який відцвив і з ячменем. Фермерюги позасівили навіть дороги вздовж лісу. Там де раніше можна було проїхати, то зараз навіть мопедом не пробратися. З лісосмуг теж наверно треба забрати пастки. Ладно, йду доварювати їжаки для прополки картоплі.


Залиште всі ловушки і нічого не чіпайте. Нехай стоять. Побачите результат і у Вас з'являться свої рибні місця.
Ловля роїв - як рибалка - кожен ловить на різну снасть і різну приманку, прм чому в різних місцях.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня с товарищем расставляли ловушки. Половину новых мест. Не знаю как будет с роями. а с грибами всё ок. грибов уже насобирал..))

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання. Вперше з таким стикаюсь - рій сидить 2 день в ловушці. Ловушка за 800 м від точка. Як правильно вчинити з бджолами, щоб не було зльоту на старе місце?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Вадим Попов сказав:

Питання. Вперше з таким стикаюсь - рій сидить 2 день в ловушці. Ловушка за 800 м від точка. Як правильно вчинити з бджолами, щоб не було зльоту на старе місце?

Я в такій ситуації, знімаю ловушку в 20:30 приблизно та ставлю на два дні в погріб, потім увечері виставляю на інший день пересаджую до вулика. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Вадим Попов сказав:

Питання. Вперше з таким стикаюсь - рій сидить 2 день в ловушці. Ловушка за 800 м від точка. Як правильно вчинити з бджолами, щоб не було зльоту на старе місце?

Вішати за 3-5 км від точка:umora: Треба вивезти на другий точок або просто на дерево, потримати там, потім можна на базу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вішати за 3-5 км від точка:umora: Треба вивезти на другий точок або просто на дерево, потримати там, потім можна на базу.
Без перевезень ніяк?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Просто Саша сказал:

Я в такій ситуації, знімаю ловушку в 20:30 приблизно та ставлю на два дні в погріб, потім увечері виставляю на інший день пересаджую до вулика. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут треба знати скільки часу рій знаходиться в роївні. Там цілком вже може бути розплід і тримання в льоху тільки зашкодить:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо в рої плідна матка, то починає сіяти вже за кілька годин після заходу в ловушку.

Я ніколи не заморочувався з льохом і іншими методами, привіз вечером ловушка на пасіку і пересадив в вулик, відсоток зльоту мізерний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Сергій-апі сказал:

привіз вечером ловушка на пасіку і пересадив в вулик,

Вечером і пересаджуєте, чи вранці наступного дня?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Сергей211 сказав:

Вечером і пересаджуєте, чи вранці наступного дня?

По різному, як позволяє час. Насправді немає жодної різниці, зранку чи вечором.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всі доброго дня! Вчора їздив в село, попутно провірив пастки. Мої пусті, в чужій працює розвідка. І тут виникає питання, чи не занадто на відкритих місцях  повісив пастка? Наче ВсЬо і гілля прикриває пастки, прямі сонячні промені не попадають. Чужа пастка розміщена на стовбурі старої черешні, метрів 2,5 від землі, і якби в середині, за кущем шипшини. Ось зробив декілька фото, мабуть треба ставити ближче до стовбура, в середину крони дерева, глибше в ліс.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...