Jump to content
Шалычев Сергей

Как привлечь бродячий рой

Recommended Posts

3 часа назад, kostantin501 сказал:

решил не покупать полоски Санроя и результат был нуль

Мое скромное мнение, если ловушка поставлена "правильно", то рой залетит и без приманки. В прошлом сезоне без приманок и даже холстиков из 14 ловушек, 12 роев.:hi:

• Like 9
6 часов назад, elesey71 сказал:

Мое скромное мнение, если ловушка поставлена "правильно", то рой залетит и без приманки. В прошлом сезоне без приманок и даже холстиков из 14 ловушек, 12 роев.:hi:

такая мысль тоже частенько  подленько закрадывается в мою голову,

• Like 1
4 минуты назад, Борис К. сказал:

такая мысль тоже частенько  подленько закрадывается в мою голову,

Вы попробуйте повесить равные ловушки на одном дереве. Все сделайте одинаково .Но в одних используйте смеси а в других нет. Ответ Вас поразит. Что приманки действуют с большей натяжкой.Ответа на вопрос чем руководствуется рой когда равные ловушки нет.

• Like 3
2 часа назад, elesey71 сказал:

Согласен!Если дерево с роевней видное,то пчелы его прошерстят и без приманок.А в остальных случаях Апирой в помощь:IMHO:.

• Like 2

В минулому році ставив 7 ловушок, із них зняв 11 роїв. Комплектував 2 чорні суші та 5 вощини. При першій постановці в 4 із 7 ловушок були полоски Санрою та кусочки прополюсованого холстика, в інших тільки холстик. Різниці ніякої не замітив, що з полосками, що без них, в роївниці залітали рої. Далі ловушки ставив без полосок, тільки холстик. Також схиляюся до думки, що всі ті Санрої, Апірої та інші препарати то просто марна трата грошей.

• Like 8

Запитував раніше але відповіді так і не отримав. В сосіда через чотири дачі в тому році поселився рій він перезимував . Чи будуть вони роітися.

2 години тому, Иваныч сказав:

Запитував раніше але відповіді так і не отримав. В сосіда через чотири дачі в тому році поселився рій він перезимував . Чи будуть вони роітися.

На роїння впливає об'єм вулика ,вік матки , стан стільників,де він знаходиться на сонці чи в затінку,є породи які менш схильні до роїння інші рояться частіше ,точно вам ніхто не спрогнозує будуть чи ні вони роїтися, але те що без противароатозної обробки вони довго не протянуть я впевнений:IMHO:

• Like 2

Повністю підтримую вище сказане, були зловлені рої які майже не роїлися і завжди якась пара були лідерами в приносах медку. А було за весь час два роки, в тому та позатому роках, як кажуть таке незабувається. Боровся з роїнням аж надоїло, поділився сім'ю, ну все думаю, а ні через деякий час знову і знову, поки не розбив на малі відводки і не підсаджував молодих маток. Так що є різні, як попаде, краще замінити матку в спійманому рою. 

• Like 3
Только что, СЄРЖ сказал:

краще замінити матку в спійманому рою. 

Іноді попадаються такі матки що й змінювати сенсу немає . Навпаки , від них виводив маток для пасіки і не прогадав.:) 

• Like 2
1 час назад, СЄРЖ сказал:

Повністю підтримую вище сказане, були зловлені рої які майже не роїлися і завжди якась пара були лідерами в приносах медку. А було за весь час два роки, в тому та позатому роках, як кажуть таке незабувається. Боровся з роїнням аж надоїло, поділився сім'ю, ну все думаю, а ні через деякий час знову і знову, поки не розбив на малі відводки і не підсаджував молодих маток. Так що є різні, як попаде, краще замінити матку в спійманому рою. 

Если матке три и более лет, то семья с такой маткой и на трех рамках будут роится. Если есть возможность заменить матку на молодую, то это надо сделать.

Если прилетел рой то матка уже как минимум прошлого года или молодая неплодка(роевая) На следующий год точно будет роится

• Like 1
7 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

На следующий год точно будет роится

Ну на щет того что точно, я бы поспорил, в прошлом сезоне из 7 позапрошлогдних роев не роился ни один:dntknw:

• Like 1
7 часов назад, venchyk сказал:

На роїння впливає об'єм вулика ,вік матки , стан стільників,де він знаходиться на сонці чи в затінку,є породи які менш схильні до роїння інші рояться частіше ,точно вам ніхто не спрогнозує будуть чи ні вони роїтися, але те що без противароатозної обробки вони довго не протянуть я впевнений:IMHO:

Рій поселився в стіні будинку

41 хвилину тому, Иваныч сказав:

Рій поселився в стіні будинку

Зрозуміло.Я лише назвав основні фактори що призводять  до роїння.:IMHO:

Edited by venchyk
  • Like 1
17 годин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Если прилетел рой то матка уже как минимум прошлого года или молодая неплодка(роевая) На следующий год точно будет роится

ну якщо не проконтролювати то рої виходять первак і тд., а як на рахунок того що я писав:

17 годин тому, СЄРЖ сказав:

Боровся з роїнням аж надоїло, поділився сім'ю, ну все думаю, а ні через деякий час знову і знову, поки не розбив на малі відводки 

17 годин тому, vovchik v сказав:

Іноді попадаються такі матки що й змінювати сенсу немає . Навпаки , від них виводив маток для пасіки і не прогадав.:) 

все вірно, але ж коли зловив то це як лоторея на наступний рік. з тих що попадалися мені то лише пару штук візуально (матки) виглядали не свіжими. 

• Like 2
В 21.04.2017 в 21:03, elesey71 сказав:

То десь поблизу велика та малодоглянута  пасіка була...

Друзья, спор зашел у меня с коллегой. На какое расстояние могут летать самое дальше рои?

В 15.05.2017 в 06:35, kostantin501 сказал:

Друзья, спор зашел у меня с коллегой. На какое расстояние могут летать самое дальше рои?

Если мне не изменяет память, рекорд что-то около 90км, источник не помню:dntknw:, подтвердить не могу:ah:

:IMHO:на 90  - горючего не хватит... разве что если с дозаправкой в пути. Зобика мёда  хватает на 25 км - таким сложилось моё мнение из прочитаных разных источников. На такое же расстояние устанавливается  карантинная зона изолированных облётников.

• Like 1
1 час назад, Любомир сказал:

:IMHO:на 90  - горючего не хватит... разве что если с дозаправкой в пути. Зобика мёда  хватает на 25 км - таким сложилось моё мнение из прочитаных разных источников. На такое же расстояние устанавливается  карантинная зона изолированных облётников.

Вполне возможно, где-то услышал, но не проверял:), свои ловушки ставлю максимум на 5 км от населенного пункта

7 годин тому, elesey71 сказав:

Вполне возможно, где-то услышал, но не проверял:), свои ловушки ставлю максимум на 5 км от населенного пункта

В зоне ближе 1 км от населённого пункта не поймал ни одного, хотя видеоматериалы Ютюба показывают как в населённом пункте в улей заходят.

Ставлю в основному на узліссі без драбини на висоту зросту людини та обов'язково з "вікном" вильоту поміж гілок дерев. Тепер спробую кілька поставити на землю.

Вчера проверял ловушки, одну украли хоть и имя и телефон на ловушке написан. Ну ничего, пусть им бог помогает:baby:.. Лёта пчёл, не наблюдалось, цветёт боярышник но пчелы на нём мало. 

1 година тому, Любомир сказав:

В зоне ближе 1 км от населённого пункта не поймал ни одного, хотя видеоматериалы Ютюба показывают как в населённом пункте в улей заходят.

Ловлю всі рої прямо біля своєї хати або навколо неї,  в радіусі до 200 метрів, ось вчора піймав первака.

• Like 4

то ви свій рій піймали, який з вашого вулика  чи бродячий-чужий?

8 годин тому, Любомир сказав:

то ви свій рій піймали, який з вашого вулика  чи бродячий-чужий?

В мене не виходять, ловлю чужі. Як пишуть в книжках щоб піймати свій треба приманки відвозити на більше чим 2 км.

• Like 1
12 часа назад, Любомир сказал:

Тепер спробую кілька поставити на землю.

В позапрошлом году поехал ставить ловушку на велосипеде и пробил камеру. По близости подходящих деревьев не оказалось, всунул ловушка под куст терновника и уехал, вернее ушел:). Первый раз проверил, пусто, потом как-то я про нее забыл, вспомнил аж в конце августа, думаю надо съездить хоть ловушку забрать, а там рой сидит, не большой правда, на 4 рамки, зато уже мой:ole_ole:. Так что на земле ловятся  не хуже чем на деревьях:ay:

• Like 7