Jump to content

Конструкції вуликів

Petrovych61
 Share

Recommended Posts

1 годину тому, ДобровоЛ сказав:

На привеликий жаль, я зараз в Нідерландах. То не в курсі.:dntknw:

А от що до цієї теми, - то щойно повернувся з місцевої адміністрації. Там при вході побачив цікавий об'єкт - вулик з екраном, на якому демонструвалася робота пасічника. Це якраз щодо інформативності, пане @Ворон Класно придумано !

IMG_20220517_101410.jpg

Я нетакий невіглас, щоб дивитись на бджіл через дисплей, моя пасіка дома, тому проблем, щоб подивитись на роботу бджіл, немає, я мав на увазі знаня, ане прогрес "бідних" людей, яким це вдиковинку, в мене це перед очима кожен день. :hi:

• Like 1
  • Haha 1

1 годину тому, Ворон сказав:

Я нетакий невіглас, щоб дивитись на бджіл через дисплей, моя пасіка дома, тому проблем, щоб подивитись на роботу бджіл, немає, я мав на увазі знаня, ане прогрес "бідних" людей, яким це вдиковинку, в мене це перед очима кожен день. :hi:

Та навіть і у нас "На ТочкУ" дехто за бджолами спостерігає теж вже через комп'ютери...

Та я прибічник тих же реалій, що й ви. :ay:

• Haha 1

• 9 months later...
  • 3 months later...
14 годин тому, Анатолий Сергеевич сказав:

Я с фанеры наделал улья на 8 и 10 рамок, заношу на зимовку в помещение, зимуют прекрасно. Было бы желание, под лежачий камень, сами знаете

У мене теж таких кілька  збереглося. Але фанера на сонці починає з часом коробитися й розслоюватися навіть найліпша й добре оброблена... Та якщо врахувати ціни на матеріали, то це теж може бути одним з  варіантів. :ay::IMHO:

29.06.2023 в 11:00, ДобровоЛ сказав:

У мене теж таких кілька  збереглося. Але фанера на сонці починає з часом коробитися й розслоюватися навіть найліпша й добре оброблена... Та якщо врахувати ціни на матеріали, то це теж може бути одним з  варіантів. :ay::IMHO:

Доречі. Про вулики.

У 2019 вирішив проексперементувати, зробив вулики із екструдованого полістиролу, 8 рамочні. Робив для себе, обов'язка із дерева, армування із середини фольгою, зовнішнє армування.

До сих пір служать вірою і правдою і ще років із 10 , я думаю, прослужать.

У мене таких кілька  збереглося. Але фанера на сонці починає з часом коробитися й розслоюватися навіть найліпша й добре оброблена... Та якщо врахувати ціни на матеріали, то це теж може бути одним з  варіантів. :ay::IMHO:

У мене теж таких кілька  збереглося. Але фанера на сонці починає з часом коробитися й розслоюватися навіть найліпша й добре оброблена... Та якщо врахувати ціни на матеріали, то це теж може бути одним

• Like 1

30.06.2023 в 20:24, tyupik сказав:

Доречі. Про вулики.

У 2019 вирішив проексперементувати, зробив вулики із екструдованого полістиролу, 8 рамочні. Робив для себе, обов'язка із дерева, армування із середини фольгою, зовнішнє армування.

До сих пір служать вірою і правдою і ще років із 10 , я думаю, прослужать.

У мене є кілька таких корпусів. Вони збудовані були на хорошій дерев"яній основі.

Тож думаю після повернення  в  Україну теж спробувати відновити їх з полістеролу.:IMHO:

Ось теж планую розжитися лежаками на 16 рамок.

Думаю по-експерементувати:

зробити з 12мм вагонки, однослойні, утеплити 10-12мм звукоізоляційною деревяною плитою, типу steico(теплопровідість 0,04). Вона жорстка, витримає вагу рамок. Боки не утепляти. Мають вийти досить легкими. Глибоке дно нахилене до бічного придонного льотка (можна на зиму залишати лише бічний льоток, на теплий занос. і холод менше заходитиме вгору через нахил).

І спробувати зробити вертикальний льоток, вузький на 8-9мм, але на майже всю висоту рамки(української).

В дослідженні, десь читав, щоб вияснити де розміщувати льоток бджолам робили вертикальний льоток і закривали папером. Вони по мірі необхідності його розгризали або заштукатурювали в тих місцях де їм було зручно і його місцеположення змінювалось на протязі сезону.

Що думаєте?

В 04.07.2023 в 14:36, sitava сказал:

Що думаєте?

По почату теж експериментував і з вуликами й льотками, і системами та методами. І прийшов до висновку, що чим простіше і дешевше, тим економічно вигідніше.

Не винаходьте велосипед. Все вже давно відоме і випробуване. Товщина стінки вулика не має ніякого значення, в мене 22 мм, вулики Паливоди. Льоток теж можна один при дні. Якщо корпусні, то можна для зручності в кожному корпусі, але відкритий тільки в нижніх розплідних корпусах. На осінь та зиму, взагалі, краще один нижній при дні. Вже декілька років підряд тільки сітчасте дно і нічим розвиток не відрізняється, чим глухе дно. Декілька сімей цілий рік в яких бічні стінки з ДВП вже років з 10, були як тимчасові ще й досі використовуються. Найкращим з усіх які тільки були: лежак на даданівську рамку, лежак на українську рамку,  двокорпусний  12 рамковий, Роже-Делона та альпійський і найбільш зручним для мене виявився вулик Паливоди.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

1 час назад, _kos_ сказал:

Найкращим з усіх які тільки були: лежак на даданівську рамку, лежак на українську рамку,  двокорпусний  12 рамковий, Роже-Делона та альпійський і найбільш зручним для мене виявився вулик Паливоди.

В попередньому дописі закінчення невдало написав. Малося на увазі те, що з усіх випробуваних зупинився на вуликах Паливоди, або в народі рогаті на 145 рамку. Ще є альпійці, корпуси яких використовую як нуклеуси.

11 годин тому, _kos_ сказав:

По почату теж експериментував і з вуликами й льотками, і системами та методами. І прийшов до висновку, що чим простіше і дешевше, тим економічно вигідніше.

Не винаходьте велосипед. Все вже давно відоме і випробуване. Товщина стінки вулика не має ніякого значення, в мене 22 мм, вулики Паливоди. Льоток теж можна один при дні. Якщо корпусні, то можна для зручності в кожному корпусі, але відкритий тільки в нижніх розплідних корпусах. На осінь та зиму, взагалі, краще один нижній при дні. Вже декілька років підряд тільки сітчасте дно і нічим розвиток не відрізняється, чим глухе дно. Декілька сімей цілий рік в яких бічні стінки з ДВП вже років з 10, були як тимчасові ще й досі використовуються. Найкращим з усіх які тільки були: лежак на даданівську рамку, лежак на українську рамку,  двокорпусний  12 рамковий, Роже-Делона та альпійський і найбільш зручним для мене виявився вулик Паливоди.

Дякую за коментар.

З вагонки у мене виходить найдоступніше і найпростіше, б/у вагонка або короткі обрізки коштують дешево і мають хорошу геометрію(не маю якогось професійного інструменту). Прикрутивши плиту 12мм для ізоляції отримую плечико для рамок, без фрезера. Менше не вийде, так як доведеться чимось робити виборку, не поміщатиметься рамка. Таку коробчину можна зробити маючи лише пилку, будівельний косинець та викрутку. І все рівне.

З фанери чи осб ще простіше, але вони розслоюються на торцях та і мені і бджолам щось не подобається такий матеріал.

З ДВП мав ловушки, фарбовані гумовою фарбою прослужили по 5-6 років поки не розібрав і не перестав займатись ловінням роїв. На літо - нормально, в зиму там ніхто не жив крім ос.

• Like 1

• 5 months later...

Шановні колеги, хто підкаже де можна у Київській області купити суху соснову дошку 30ку по адекватній ціні?

• ромео changed the title to Конструкції вуликів
  • 1 month later...

https://bizagro.com.ua/fermer-iz-sumshhyny-stvoryv-bezramkovyj-vulyk-dlya-bdzhil/

Як думаєте - можна з нього викачати якось той мед ?

Чи то тільки для того,  щоб повернутись на міліон років назад ?

• 1 month later...

Так вроде это аналог японского. Синички и дятлы уже приготовилсь.