Jump to content
Petrovych61

Конструкции ульев

Recommended Posts

2 часа назад, Zinkevych19 сказал:

Хто брав корпуса від eko vulyk, як якість?

Я брал. Дешево и сердито. Скрутил на шурупах, клеем не мазал, 2 раза покрасил белой пф115, просверлил верхний леток и поселил пчел. Не жалуются. 

З.Ы. брал и донья и крыши и магазины. И один подкрышник, но он лишний на мою думку. Крыши не очень, покрыты осб с двух кусков. Накрыл оцинковкой, а снизу наклеил еппс 20 мм. По бокам расширил вентотверстия и закрыл сеткой. Донья вроде и ничего, но дороговато.  

У корпусов и магазинов встречаются сучки. Один сучек был скраю и по дороге отвалился, но доску заменили. 

Имею мысль по поводу крыш и доньев, но об этом весной по результатам зимовки. 

• Like 2

Порадьте. Дістався майже рулон пробкової підкладки 2мм та ще трохи знятої, бу.

Думаю утеплити нею деревяні вулики.

Чи будуть її гризти бджоли коли поклеїти всередині?

Чи може поклеїти зовні - буде вроді справжнього дерева, з корою? :umora: Вологи корок вроді як не боїться, маслом ще помащу.

Що думаєте?

• Like 7
  • Haha 1
  • Confused 1
1 час назад, tolik2362 сказал:

Черговий пасічник, котрий не зміг працювати зі стандартним вуликом?

• Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1
15 годин тому, Север сказав:

Тут виключно  про погоду! :dntknw:

16 годин тому, tolik2362 сказав:

Пане Анатолію, це відео вже показували. І не в розділі 'Погода' йому місце.  Отож я  переніс його сюди, де йому й місце.

• Like 2
16 годин тому, tolik2362 сказав:

Моя особиста думка - це чергове 'винайдення' велосипеда. А що така конструкція крім складнощів виготовлення та незручності в догляді і перевезенні може дати? Хіба що - чергова невдала  спроба засвітити своє ім'я в історії українського бджільництва. :IMHO:

• Like 1
18 часов назад, Север сказал:

в мене інше питання, навіщо такий вулик, як є більш зручні вулики...

• Thanks 1
1 година тому, Вадим Попов сказав:

в мене інше питання, навіщо такий вулик,

а хто би тоді шось взнав за нього? (за винахідника)

• Haha 1
9 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Ого! То у мене було пару таких 'довгофокусних'. А у вас , бачу, чимало їх....

У нас +4С,хмарно. Наобіцяли дощу. Але пока немає його.:dntknw:

Робив спочатку одинарні, з ними мороки, і більше матеріалу іде, +більше займає місця на пасіці, більше собі робити не планую, хіба син загориться бджолами тоді можна доробити виїздну шухляду на платформу, і треба буде дороблювати 13 вуликів для неї. 

P_20200424_190420_1_p.jpg

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1
14 хвилин тому, Ворон сказав:

Робив спочатку одинарні, з ними мороки, і більше матеріалу іде, +більше займає місця на пасіці, більше собі робити не планую, хіба син загориться бджолами тоді можна доробити виїздну шухляду на платформу, і треба буде дороблювати 13 вуликів для неї. 

Я б сказавби - антизлодій! Попробуй такий украсти!:IMHO::ay:

• Like 5
1 година тому, ДобровоЛ сказав:

Я б сказавби - антизлодій! Попробуй такий украсти!:IMHO::ay:

Вкрасти незнаю, ми вдвох з сином ставили на скати, щоб можна було забити колики, важкувато, але зняли і поставили назад. :hi:

• Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
1 годину тому, Ворон сказав:

P_20200424_190420_1_p.jpg

Треба радити всім початківцям..якщо з бджолами не піде - можна ритуальне бюро відкривати..)) "Антикочівний" класичний.

• Haha 7
6 годин тому, Ворон сказав:

Вкрасти незнаю, ми вдвох з сином ставили на скати, щоб можна було забити колики, важкувато, але зняли і поставили назад. :hi:

Так тож ще, видно, було без бджіл з рамками...:dntknw:

• Confused 1
6 годин тому, Іван Затуливітер сказав:

пустий? чи з медом і з бжолами?

Вулики з бджолами на сьогодні, як склав осіню, так і є зараз. :hi:

• Like 1

Роблю вулики, готуюсь до розширення. Дійшло діло до льотків. Завжди робив прорізні прямокутні, але думаю може повирізати круглі та і все? Маю на увазі нижній основний. Так щоб хватило, см 6-7, що думаєте? Вільно залітатимуть..

19 хвилин тому, sitava сказав:

Роблю вулики, готуюсь до розширення. Дійшло діло до льотків. Завжди робив прорізні прямокутні, але думаю може повирізати круглі та і все? Маю на увазі нижній основний. Так щоб хватило, см 6-7, що думаєте? Вільно залітатимуть..

В мене обидва льотки щілинні, не люблю черг коло льотків, і так зручніше при встановлені пилковловлювачів. :hi:

• Like 2
7 минут назад, Ворон сказал:

В мене обидва льотки щілинні, не люблю черг коло льотків, і так зручніше при встановлені пилковловлювачів. :hi:

Ну пилкозбірник можна куди хочеш прикрутити :). А черга думаєте буде при діаметрі льотка 7 см? Це досить багато.

49 хвилин тому, sitava сказав:

Ну пилкозбірник можна куди хочеш прикрутити :). А черга думаєте буде при діаметрі льотка 7 см? Це досить багато.

В 7 сантиметровий круглий льоток, черг не буде, в такий і горобець залетить. :umora:

• Haha 2

:IMHO: льоток потрібен влітку бджолам ще і для вентиляції...

По моїх спостереженнях завжди "вентилятори" тільки з одного краю щілини, тобто у льотку "двополосний" рух повітря. 

Чи буде так у круглому....:hmm:

4 часа назад, sitava сказал:

Что там мелочиться - вырежьте переднюю стенку до половины, точно никакой очереди не будет.

• Haha 2

Раз за эковулык. Хотел весной донья почистить но тяжеленные. 12 рамочные, доска 35. Магазины тоже тяжеленные , примерно 6 кг, а если с медом, то ващще. 

Смотрю, у них есть  в шип 25 мм и 20мм. Но только максимально на 10 рамок. Очень нравятся по весу, а вот хватит ли гнезда на 10? Дальше хочу решетку и магазин. Медовая база слабая и сдвинута к осени. 

Может кто имеет опыт, поделитесь!

В 21.04.2021 в 11:09, Макарыч57 сказал:

Раз за эковулык. Хотел весной донья почистить но тяжеленные. 12 рамочные, доска 35. Магазины тоже тяжеленные , примерно 6 кг, а если с медом, то ващще. 

Смотрю, у них есть  в шип 25 мм и 20мм. Но только максимально на 10 рамок. Очень нравятся по весу, а вот хватит ли гнезда на 10? Дальше хочу решетку и магазин. Медовая база слабая и сдвинута к осени. 

Может кто имеет опыт, поделитесь!

Взяв цю біду на свою голову, 10р в шип 25ка, круте ними, як живі. Шипи деякі не заходять, при скручуванні проклеював, але всеодно відриває верхній і нижній шип. 300 більш менш, но 145 на наступний рік підуть,як підставка. Краще брати без шипів, звичайні.

• Thanks 1
10 минут назад, Zinkevych19 сказал:

Взяв цю біду на свою голову, 10р в шип 25ка, круте ними, як живі. Шипи деякі не заходять, при скручуванні проклеював, але всеодно відриває верхній і нижній шип. 300 більш менш, но 145 на наступний рік підуть,як підставка. Краще брати без шипів, звичайні.

Видать они свой косяк поняли и сейчас таких в продаже нет, а вот старые на 35см стали лучше. Раньше вертикальные доски в 300том корпусе в четверть соединялись, а сейчас фигурный вырез, доски соединяю - не рассоединяются. Получу, сделаю фото.

А я хотел безфальцевые взять , которые в шип, а оно вон как. Спасибо, буду знать. :az: