Перейти к содержанию

Конструкції вуликів


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Даремно так зробив.Утепляти треба в лютому.

Можливо. Та подивився як роблять канадці. Запакувли в чохли і до весни гут-бай.
Я утепляю по максимуму после первого облета.

Це що вважати утепленням. Я ж з боків нічого не ставив а тільки згори. То й навряд це можна вважати повноцінним утепленням. А весною скорочу та поставлю пінопластові заставні. Ото вже й буде утеплення.
а почему сейчас нельзя поставить пенопластовое утепление?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

утепление поставить никогда не поздно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а почему сейчас нельзя поставить пенопластовое утепление?

А действительно, почему?
утепление поставить никогда не поздно

Более того, оно почти всегда оказывается своевременным, пока пчелы живы еще. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а почему сейчас нельзя поставить пенопластовое утепление?

А действительно, почему?
утепление поставить никогда не поздно

Более того, оно почти всегда оказывается своевременным, пока пчелы живы еще. :ay:
У нас просто считают что пенопласт греет ,а на самом деле утепление(неважно какое) является теплоизолятором которое не допускает конденсироваться на потолочине влаге,а летом (тот же комплект утеплителя) не допускает перегрева через крышу.А самое главное сохраняется тот микроклимат который создали пчёлы в гнезде.Но главное всё-же вентиляция ,и вентиляция в РАЗНЫХ СИСТЕМАХ РАЗНАЯ... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас просто считают что пенопласт греет ,а на самом деле утепление(неважно какое) является теплоизолятором которое не допускает конденсироваться на потолочине влаге,а летом (тот же комплект утеплителя) не допускает перегрева через крышу.А самое главное сохраняется тот микроклимат который создали пчёлы в гнезде.

Остается добавить, что теплоизоляция экономит достаточное количество корма во время зимовки, что снижает каловую нагрузку и улучшает результаты зимовки вцелом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А действительно, почему?

Тому,що: 1. коли нема стійких холодів,а утеплення вже є, то цьогорічна матка не зупиняє яйцекладку довго і кількість зимового корму зменшується суттєво . 2.бджоли зношуються,а ті ,що вийшли з розплоду не облітаються і обсипаються. 3.бджоли не покидають пізній розплід і при різкому похолоданні сім"я гине,хоча корм є зверху або збоку. 4.Якщо навіть нема пізнього розплоду(стара матка),то коли добре утеплено зверху ,клуб сідає вверху рамок(там тепло) і при похолоданні може загинути від нестачі кормів,хоча вони є внизу рамки.Клуб на морозі вниз не йде. Колись давно, я також утепляв зверху сильно починаючи з пізньої осені,але відказався від цього з вищевказаних причин
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а почему сейчас нельзя поставить пенопластовое утепление?

утепление поставить никогда не поздно

Тепер досить тепла погода і клуб достатньо рихлий. Лазити у вулик, витягати крайні то значить потурбувати бджіл, що спричинить підвищення їх активності. А воно це утеплення в даний момент не потрібне. Тому краще відкласти цю процедуру до середини лютого, якщо зима буде й надалі такою комфортною для бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4.Якщо навіть нема пізнього розплоду(стара матка),то коли добре утеплено зверху ,клуб сідає вверху рамок(там тепло) і при похолоданні може загинути від нестачі кормів,хоча вони є внизу рамки.Клуб на морозі вниз не йде. Колись давно, я також утепляв зверху сильно починаючи з пізньої осені,але відказався від цього з вищевказаних причин

Теоретично я з Вами згідний. Та ось майже всі пасічники що тримають в лежаках-даданах і я також тримають добряче утеплення постійно. А бджоли сідають в зиму переважно внизу. Хоча є і навпаки. Але то рідше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колись давно, я також утепляв зверху сильно починаючи з пізньої осені,але відказався від цього з вищевказаних причин
Я вів розмову не про осінь, а про тепер. Та й мав на увазі бокове утеплення. Але згоден що в кожного свої природні умови і жодна з рекомендацій не може бути догмою...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Многокорпусные ульи (см. рис.) пригодны как для стационарных, так и для кочевых пасек.
Выставляю свои ульи :hi:
якою фарбою малювали вулики?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якою фарбою малювали вулики?

"Покраска..."
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відгукніться, будь-ласка, хто має детальне креслення двохстінного (утепленого) вулика-лежака на 24 даданівських рамки. В літературі та інтернеті є лише загальні плани, без деталіровки. Просто людина, яка буде виготовляти вулик ніколи раніше з цим справи не мала.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відгукніться, будь-ласка, хто має детальне креслення двохстінного (утепленого) вулика-лежака на 24 даданівських рамки. В літературі та інтернеті є лише загальні плани, без деталіровки. Просто людина, яка буде виготовляти вулик ніколи раніше з цим справи не мала.
Думаю,що краще Вам знайти майстра який має досвід виготовлення вуликів,оскільки займаюсь продажею вуликів,то маю досвід співпраці з різними столярами.Я вже в одному з постів писав, що не кожен столяр може виготовити вулик оскільки існують технологічні нюанси.Вам вирішувати, проте це моє бачення цього ситуації. http://www.radikal.ru/users/boroda-1/ukrainsij-ulej http://www.radikal.ru/users/boroda-1/vulik-palivodi http://www.radikal.ru/users/boroda-1/glamurn--vuliki http://www.radikal.ru/users/boroda-1/paliv...ka-paraf-novan-
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановне панство, зацініть, щойно з під молота та накувальні post-3846-1326878219_thumb.jpg post-3846-1326878324_thumb.jpgpost-3846-1326880265_thumb.jpgpost-3846-1326880416_thumb.jpgpost-3846-1326880541_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановне панство, зацініть, щойно з під молота та накувальні

Красота! :ay: А що ж адставки такі плиткі? Там нема 145, чи то просторова ілюзія?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановне панство, зацініть, щойно з під молота та накувальні

Красота! :ay: А що ж адставки такі плиткі? Там нема 145, чи то просторова ілюзія?
Одна надставка на 145мм на 22рамки, а друга на 80мм на 10рамочок для стільникового меду, або ж просто хрищеникам чи іншим дітям на гостинець давати таку рамку, гадаю їм буде це дуже цікаво та ще й смачно! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а друга на 80мм на 10рамочок для стільникового меду

Тоді вже краще під брусковий робити надставки, висотою до 60 мм. Тоді можна для дітей в хороший рік і вербового меду відібрати з сильної сім"ї.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоді вже краще під брусковий робити надставки, висотою до 60 мм. Тоді можна для дітей в хороший рік і вербового меду відібрати з сильної сім"ї.
А колиб Ваша ласка, то детальніше. та ще й з фото. Дякую :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна надставка на 145мм на 22рамки, а друга на 80мм на 10рамочок для стільникового меду

Товщину верхнього бруска рамок можна робити 10 мм
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановне панство, зацініть, щойно з під молота та накувальні

Це на дві сім"ї чи на одну? А скільки рамок? Дошка клеєна, обробка на рейсмусі?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановне панство, зацініть, щойно з під молота та накувальні

Це на дві сім"ї чи на одну? А скільки рамок? Дошка клеєна, обробка на рейсмусі?
Вуликі на 22р, через перегородку у мене у подібному зимують дві сім`ї, дошка клеєна, обробка не рейсмусна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна надставка на 145мм на 22рамки, а друга на 80мм на 10рамочок для стільникового меду, або ж просто хрищеникам чи іншим дітям на гостинець давати таку рамку, гадаю їм буде це дуже цікаво та ще й смачно! :IMHO1:
На 145мм це добре а на 80мм не дуже чому; по 1) малый обем, 2) разные размеры магазинов и рамок или Вы расчитываете на один взяток ставить один магазин, а на следуший второй большой то это не практично и невыгодно. И еше я бы посоветывал Вам в место одного большого 22р магазина зделать 2 магазина по 10р. и ставить их по мере роста семьи это позволит Вам не снимая магазина иметь доступ к гнезду. А рамки на 80мм ставить в магазин 145 вперемешку пчелы зальют медом. Так делаю я, и это подходит к нашим пчелам, нашим медозборам и нашим условиям и возможностям. :hi: Делать выводы и принимать решения это то-ко Вам. :IMHO1::hi::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На 145мм це добре а на 80мм не дуже

Дивлчись для якого медозбору призначено. Бачив такі повністю запечатані з верби. Більші розміри тут не проходять. От тільки надствка на повну також тут не грає. Сім"я ще слабенька ранньою весною.
я бы посоветывал Вам в место одного большого 22р магазина зделать 2 магазина по 10р.

Тут я підтримую.
2) разные размеры магазинов и рамок или Вы расчитываете на один взяток ставить один магазин, а на следуший второй большой то это не практично и невыгодно

Та шкурка вичинки вартує. Мед з верби смачний. Пробував.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна надставка на 145мм на 22рамки, а друга на 80мм на 10рамочок для стільникового меду, або ж просто хрищеникам чи іншим дітям на гостинець давати таку рамку, гадаю їм буде це дуже цікаво та ще й смачно! :IMHO1:
На 145мм це добре а на 80мм не дуже чому; по 1) малый обем, 2) разные размеры магазинов и рамок или Вы расчитываете на один взяток ставить один магазин, а на следуший второй большой то это не практично и невыгодно. И еше я бы посоветывал Вам в место одного большого 22р магазина зделать 2 магазина по 10р. и ставить их по мере роста семьи это позволит Вам не снимая магазина иметь доступ к гнезду. А рамки на 80мм ставить в магазин 145 вперемешку пчелы зальют медом. Так делаю я, и это подходит к нашим пчелам, нашим медозборам и нашим условиям и возможностям. :hi: Делать выводы и принимать решения это то-ко Вам. :IMHO1::hi::az:
У мене
Одна надставка на 145мм на 22рамки, а друга на 80мм на 10рамочок для стільникового меду
маленька надставка і маленькі рамочкі, а на 145 то вже на головний взяток для сильної, або двоматкової сім`ї.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не мав справу з двокорпусними, тому питання: - у безфальцевих корпусах при дощі з вітром не проходить вода між корпусами? - як осушувати рамки після відкачки? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Конструкції вуликів

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...