Перейти к содержанию

Конструкції вуликів


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Любі друзі!Прочитав багацько інформації на нашому форумі і хочу поділитись деякими думками з приводу конструкцій в.Звичайно бджіл успішно можна тримати в різних системах, але світ не стоїть на місці і на псіці часто різні вулики,рамки,методи і ... проблеми .Я так би мовити, на самому початку бджолярського шляху(в мене всього 4 вулики) і для мене це дуже актуально.Отже найперше-стандартизація хочаб на своїй пасіці.Звичайно перспективним є багатокорпусні методи(якщо не так нехай переконають" махрові" пасічники).Але в наших краях ніхто не тримає б/к та й Карпати не Крим.Та все ж не збираюсь здаватись.Після сезону тягання корпусів(стінка 35мм) настирливо точить думка про касетний вулик.Переваги очевидні:ніяких фальців,рогів та й стінку утеплюй хоч в 2 цегли, вага касети незмінна.Дальше уявив сейсмічну нестійкість такого "хмарочоса" і прийшла думку про доцільність багатоквартирного вулика(на 4 сімї).Після сезону дощів, які пройшли в цьому році(практично два місяця :ak: ) взагалі призадумало про дах над головою(тобто крилами ;) ).Так плавно дійшов я до думки про невеликий стац. павільйончик,такий собі модуль сімей так на 16.Тут тобі і зимівля,і ранньовесняний розвиток,і огляд сімей в любу погоду й час ночі,коротше переваги на лице.Та й в перспективі кочівлі можна перевозити легковим прицепом. Але бентежить те що попри всі переваги в Україні, на відміну від Росії, мало власників касетних вуликів.Значить є й недолікі які для мене,поки що,не очевидні.Розрадьте мене або ж пітдвердіть мої думки шановні пасічники. Планую такий павільйончик десь на слідуючу зиму робити.Поки що набираюсь практичного досвіду,але підгрунття вже зондую,запас рамок,суші бажано вже закладати.Багато на форумі обговорюється багатокорпусні на напіврамку.Ніяк не вирішу яку рамку застосовувати,спочатку думав Рутівську,потім Дадана,потім-гніздо на 300 надставки 145, тепер всі на 145.Голова пішла обертом...Поділіться думками з цього приводу!
На мою думку.Пасика повина бути на одну рамку.Це 230 або 145.Для вашого краю я б вибрав 145,з обовязковим використаням роздільною рішоткою.300 нижній корпус та наставки 145 теж добре але це не багатокорпусна система. На рахунок касетного павільона на мій погляд для нас з вами це ще зарано.Не маємо ще досвіду по багатокорпусній системі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прочитав статю про вулик Паливоди...... Крім того як боротися з мишами коли замість даха плівка. Чи може на креслені не все видно?
Уважніше прочитав статтю про вулик Паливоди,дійсно не побачив в ній деталізованого опису дашку.Ось викладаю наглядну фотку вуликів ,правда товщина стінок в них 30мм. В середині дашка 20мм пінопласт. http://www.radikal.ru/users/boroda-1/vulik-palivodi
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як зимують бджоли у Ваших вуликах? В скількох корпусах? Як облаштована вентиляція? Із знімка видно, що в кожному корпусі є льоток, а в Поліводи він тільки один- нижній. Чому так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мою думку.Пасика повина бути на одну рамку.Це 230 або 145.Для вашого краю я б вибрав 145,з обовязковим використаням роздільною рішоткою.300 нижній корпус та наставки 145 теж добре але це не багатокорпусна система. На рахунок касетного павільона на мій погляд для нас з вами це ще зарано.Не маємо ще досвіду по багатокорпусній системі.
Можливо ви й праві.А з іншого боку як набратись досвіду, якщо ними не займатись?Цікаво як справи у Володимира Олексіїва з касетними вуликами?Шкода фото так і не виклав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А з іншого боку як набратись досвіду, якщо ними не займатись?Цікаво як справи у Володимира Олексіїва з касетними вуликами?Шкода фото так і не виклав.

небачу ніяких переваг в такій конструкції як на мене одні недоліки . все повинно бути попроще і одного стандарту.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

все повинно бути попроще

Був час коли не мав своєї столярки і хотілось як ви кажете зробити вулик по проще,так,щоб не бігати часто до столяра.Тоді,років із 7 тому почав робити вулики на основі брусків .Простіше за це може бути хіба,що корпус із суцільної дошки.Суть полягає в тому,що спочатку збивається каркас з брусків,а з обох сторін оббивається дошкою.В середину утеплення яке забажаєте.Товщина корпуса близько 5 см.Велика перевага в малому розході деревини... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прочитав статю про вулик Паливоди, незрозуміло, як відбуваеться вентиляція коли тільки нижній льоток. Волога зберається під плівкою і тому не може бути успішна зимівля. Крім того як боротися з мишами коли замість даха плівка. Чи може на креслені не все видно?

Не тільки нижній, а ще й сітчасте дно. Зимував в рогатому, правда тоді ще дно було глухе і льотки в корпусах, перезимували нормально. Тепер поміняв конструкцію - дно сітчасте і на всю ширину нижній льоток, корпуса без льотків і зверху утеплена стеля прямо по рамках, під стелею поліетилен. На зиму внизу 3-й порожній корпус. Матки в них червили найдовше. Тут може і не в конструкції справа, а в матках, проте такий факт на лице. Щодо вологості, то була стаття в УП здається. При відкритому низі і глухому верху ніякої вологості в вулику нема, бо все вологе повітря виходить через низ. Два вулики запустив в зиму, навесні відпишуся про результат зимівлі...
Цікаво як справи у Володимира Олексіїва з касетними вуликами?Шкода фото так і не виклав.

Є фото і все решта(ТУТ) - відмовився він від них. :hi: А павільйон то справа хороша, почитайте на ОПФ Берендея - він ас цієї справи на терена СНД
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже ціуаво.В мене вулики Українські із зімкненою рамкою, якщо непоставлю по краях вентиляційні трубки і невідкрию верхній льоток, утеплення мокре. під час зимівлі сильно шумлять, чути вентилювання гнізда. При майже закритому нижньому, ві.дкритому верхньому (в залежності від сили сімї) льотках, зимівля проходить більш успішніше, утеплення сухе бджоли краще розвиваються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний Владекв укрвїнському пасічнику №3 за 2002рік у статі Коцюмбаса сказано: "Пасіка зимувала і на Кіровоградщені. Велику кількість вуликів ставели в блоки, також впритул один до одного, але льотками в протележні боки, і накривали брезентом, щоб захистити від дощу і снігу, вітру і птахів" Тобто слід важати, що вулики Паливоди призначеніі для зимівлі на дворі.
п.Анатолій я писав про давніші часи, коли Паливода тільки починав, і на його "ящики" всі дивились з пересторогою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... Після сезону тягання корпусів(стінка 35мм) настирливо точить думка про касетний вулик.Переваги очевидні:ніяких фальців,рогів та й стінку утеплюй хоч в 2 цегли, вага касети незмінна.Дальше уявив сейсмічну нестійкість такого "хмарочоса" і прийшла думку про доцільність багатоквартирного вулика(на 4 сімї).Після сезону дощів, які пройшли в цьому році(практично два місяця ak.gif ) взагалі призадумало про дах над головою(тобто крилами wink.gif ).Так плавно дійшов я до думки про невеликий стац. павільйончик,такий собі модуль сімей так на 16.Тут тобі і зимівля,і ранньовесняний розвиток,і огляд сімей в любу погоду й час ночі,коротше переваги на лице.Та й в перспективі кочівлі можна перевозити легковим прицепом. Але бентежить те що попри всі переваги в Україні, на відміну від Росії, мало власників касетних вуликів.Значить є й недолікі які для мене,поки що,не очевидні.Розрадьте мене або ж пітдвердіть мої думки шановні пасічники.

А з іншого боку як набратись досвіду, якщо ними не займатись?Цікаво як справи у Володимира Олексіїва з касетними вуликами?Шкода фото так і не виклав.

Хех, прям как мои мысли и слова :af:. Но вот теперь я могу уже Вам подсказать, если вы смотрите в сторону павильона, осознавая его мобильность и понимая наличие минусов - смело идите этой стезей. Если вы видите спасенье в кассетных ульях, как системе облегчающей МК содержание - это ошибка. Почитайте мой отзыв о кассетниках моих, там есть и фото и описание. Что-то отдельно интересует, запросто расскажу и подскажу, там есть и "+" и "-", но если ваша цель 300+ ульев, то это не та дорога... Фамилию конечно безбожно перековеркали, на украинский переводится как "Володимир Алексєєв" и никак иначе, ну да ладно, это вопрос грамматики. Два кассетных у меня идут во вторую зимовку, использовать я их не перестал. По технологии это классический МУ на рамку 145. Остальные 2 - отличные хранилища для сот :).
... Багато на форумі обговорюється багатокорпусні на напіврамку.Ніяк не вирішу яку рамку застосовувати,спочатку думав Рутівську,потім Дадана,потім-гніздо на 300 надставки 145, тепер всі на 145.Голова пішла обертом...Поділіться думками з цього приводу!

Опять же, не поленитесь заняться поиском по цифре 145 и прочитать все что написано на форуме. И обратите свое внимание особенно на фразы, что все выбирается под конкретные условия (погода, взяток, порода, возможность автоматизации и пр.) Далеко не в высоте рамки дело. И опять же, поставленные цели. Но как на меня основ три а) МК содержание; б) 230 или 145; в) кочевка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний Владекв укрвїнському пасічнику №3 за 2002рік у статі Коцюмбаса сказано: "Пасіка зимувала і на Кіровоградщені. Велику кількість вуликів ставели в блоки, також впритул один до одного, але льотками в протележні боки, і накривали брезентом, щоб захистити від дощу і снігу, вітру і птахів" Тобто слід важати, що вулики Паливоди призначеніі для зимівлі на дворі.
п.Анатолій я писав про давніші часи, коли Паливода тільки починав, і на його "ящики" всі дивились з пересторогою.
Зрозуміло. А Ви бачили його теперішню пасіку ? Може маєте фотознімки? Цікаво , як відбувається у ньго вентиляція і як він на теперішній час пасічникує?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мою думку.Пасика повина бути на одну рамку.Це 230 або 145.Для вашого краю я б вибрав 145,з обовязковим використаням роздільною рішоткою.300 нижній корпус та наставки 145 теж добре але це не багатокорпусна система. На рахунок касетного павільона на мій погляд для нас з вами це ще зарано.Не маємо ще досвіду по багатокорпусній системі.
Можливо ви й праві.А з іншого боку як набратись досвіду, якщо ними не займатись?Цікаво як справи у Володимира Олексіїва з касетними вуликами?Шкода фото так і не виклав.
Я мав на увазі роботу з багатокорпусними.Пару років попрацював я з ними то трохи зрозумів що є багато нюансів які в касетному вулику тим паче павільоні буде тяжко зробити. Але сама ідея павільон без колес на домкратах не дає мені спокою,дуже гарна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розмір корпуса в середині 32 на 32
Сява, Вы обещали фото. Если можна или "если есть" то и чертеж непомешал бы.. :hi::hmm: Думаю, не сложен улей в исполнении.
post-1609-1288292168_thumb.jpgpost-1609-1288292196_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну спасибо! :hi: Всетаки дождался я фоток! Теперь вот вопрос: рамка от Вашого улья- это половинка рамки от улья Украинского(300+435),правильно я понял?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теперь вот вопрос: рамка от Вашого улья- это половинка рамки от улья Украинского(300+435),правильно я понял?

Саме так. Вже років сім експерементую з українською системою,недоліки відкидаються а переваги залишаю коли виготовляю нові.Може колись і дійду до чогось досконалого :dntknw::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хех, прям как мои мысли и слова :af:. Но вот теперь я могу уже Вам подсказать, если вы смотрите в сторону павильона, осознавая его мобильность и понимая наличие минусов - смело идите этой стезей. Если вы видите спасенье в кассетных ульях, как системе облегчающей МК содержание - это ошибка. Почитайте мой отзыв о кассетниках моих, там есть и фото и описание. Что-то отдельно интересует, запросто расскажу и подскажу, там есть и "+" и "-", но если ваша цель 300+ ульев, то это не та дорога... Фамилию конечно безбожно перековеркали, на украинский переводится как "Володимир Алексєєв" и никак иначе, ну да ладно, это вопрос грамматики. Два кассетных у меня идут во вторую зимовку, использовать я их не перестал. По технологии это классический МУ на рамку 145. Остальные 2 - отличные хранилища для сот :).
Перепрошую за "гуцульський" переклад фамілії :ah: .Само собою окремий касетний вулик не ефективний-тримати високий ящик напівпоржнім кілька місяців :dntknw: .Інша справа павільйон,всеодно висота в ріст(не на колінах же лазити).Про недолікі касетних хотілось би докладніше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А павільйон то справа хороша, почитайте на ОПФ Берендея - він ас цієї справи на терена СНД
Про Берендеєвські павідьйони багато читав,скоро снитися будуть.Надто вже гарно рекламує, а про недоліки ні гу-гу(бізнес понад усе) :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бізнес понад усе

Давно не читав детально ОПФ. А він ними торгує?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бізнес понад усе

Давно не читав детально ОПФ. А він ними торгує?
Ще й як торгує:http://ekotoria.ru/?page_id=387 Саме головне коли він лиш починав то ОПФ й допомогав(поради і т.д.)створити перший павільйон,тепер на форумі його не видно.Зате послідовників появилось багато.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зрозуміло. А Ви бачили його теперішню пасіку ? Може маєте фотознімки? Цікаво , як відбувається у ньго вентиляція і як він на теперішній час пасічникує?

Ні. Нічого про нього на сьогодні не знаю. Бо це інша область і далеко до Львова. А в ті часи зимою у Львівському зооветеринарному інституті регулярно працювали курси-семінари на яких я його і зустрічав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про касетний нічого сказати не можу. А от про БК так. Тут залежить якої сили сім"ї у ваших високогір"ях можна досягти. Якщо матка може заповнити розплодом даданівський корпус на 10 рамок, то схиляюсь до корпусів на 145. Але те, що я побачив цьогоріч на високогір"ї: сім"ї середньої потужності то в цьому випадку необхідно використовувати альпійський (делонівський) вулик. Він навіть у мене на рівнині для слабких сімей дає порядно меду. :hi:
Посіяли Владек сумніви в мою душу.Розмовляв з місцевим пасічником і він казав , що цього року дали меду укр. вулики на вузьковисоку рамку на фоні решту( він тримає лежаки,б/к і навіть озерівців).А як у вас зимують альпійці?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посіяли Владек сумніви в мою душу.Розмовляв з місцевим пасічником і він казав , що цього року дали меду укр. вулики на вузьковисоку рамку на фоні решту( він тримає лежаки,б/к і навіть озерівців).А як у вас зимують альпійці?

Зимують добре. Цьогоріч пішло в зиму пя"ть альпійців. А так, як по меду вони завжди, та й цьогоріч, на висоті, то взявся доробляти додаткові корпуси. Нових не буду ставити, а от наростити треба до п"яти корпусів. Корпуса з товщиною стінки 40-45 мм. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...а от наростити треба до п"яти корпусів.

Який розмір рамки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимують добре. Цьогоріч пішло в зиму пя"ть альпійців. А так, як по меду вони завжди, та й цьогоріч, на висоті, то взявся доробляти додаткові корпуси. Нових не буду ставити, а от наростити треба до п"яти корпусів. Корпуса з товщиною стінки 40-45 мм. :hi:
Де саме ваша пасіка?На зиму утеплюєте?Я чому запитую у нас Дід мороз і 30 не шкодує,а головнве вітри дмуть ... хоть вітрогенератори клади.Утеплювати корпуси задовбався,що ж буде в 50 вуликів.Тому й схиляюсь до думки утеплений касетний пав.
Який розмір рамки?
Половину стандартної рамки у поперек .Размір півлиста вощини +товщина планок(як правило 10мм)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Конструкції вуликів

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...