Перейти к содержанию

Сіра гірська кавказька бджола


logos

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, rudakov сказал:

Зверніться до Комісара , мабуть більшого фаната СГК в Україні немає

в минулому році я телефонував до нього, він вже ледь балакав, за нього більше говорила його дружина. одним словом за віком і за станом здоровя видно що він вже свій пасічницький шлях пройшов...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, arki сказав:

і знову ж таки!!! Ви робили морфометрію! Покажіть!!! Я хочу бачити її,!!! Поки не надасте морфометрію в підтвердження Ваших слів, все що Ви кажете надалі вважатиму пустозвоном!

Робив морфометрію протягом кількох років повністю по 4-ом пасікам. За ці роки зробив висновок, що із трьох н.п., де стоять наші точки "забрудненості" СГК і карпаткою немає тільки в одному! Саме там і буду облітувати дочок своїх передовиць, бо двох інших, хоч як не бракуй - все одно "вилазять" екземпляри з морфометричними параметрами не гірше, а той й краще за Вашу "аібгу". Якщо я не помиляюся, до цих пір, зразок чистопородної СГК до цих пір так ніхто й не закинув. Хоча наша спільнота цього давно чекає

до речі, за союзних часів наш район був районований під СГК, як і багато інших. Так що треба добре подумати, чи є зміст лізти високо в гори чи їхати по безвізу в Польщу - щоб відшукати цю еталонну. Чи може просто взяти ту стару радянську мапу, та "поїздити по полям на наловити бджілок" (с)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Олександр Коваль сказав:

Якщо я не помиляюся, до цих пір, зразок чистопородної СГК до цих пір так ніхто й не закинув. Хоча наша спільнота цього давно чекає

Помиляєтесь. ще в 20 році я показував 100% СГК, тому повторюю https://drive.google.com/file/d/1S-3vxuBy9HRTHLYQs06SGgb9MGNB3DCx/view?usp=sharing

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

"забрудненості" СГК і карпаткою немає тільки в одному!

в нас такого немає.

2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

Так що треба добре подумати, чи є зміст лізти високо в гори чи їхати по безвізу в Польщу - щоб відшукати цю еталонну. Чи може просто взяти ту стару радянську мапу, та "поїздити по полям на наловити бджілок"

я про це вже думав і не тільки, радився навіть з хлопцями, ентузіастами морфометрії. були такі екземпляри, навіть десь на відсотків 70 сгк, навіть домовився її купити,прислали -нежива. тут "палка" в двох кінцях, одні радили "очистити" шляхом відбору по морфометрії та гко, інші запевняли що нічого путнього з неї не вийде, не вдасся її "очистити" адже вона десятиліттями мішається і колотиться в собі що в майбутньому всерівно вилазитиме не те що треба.

врешті-решт купив з десяток неплідок в одного відомого особливо на ютубі матковода, материнка у нього як він каже ф2 СГК, хоча на морфометрію надати бджіл він не погодився. так от, взяв з надією видібрати за допомогою промірів кращих, але коли половину мені переміряли а почав переміряти з тих які по візуальних ознаках найбільш були схожі з сгк, то виявилося сама краща сімя то приблизно 50/50 СГК/УС. одним словом повернувся туди з чого починав, хоча ще крім то були й розмови і домовляння з грузинами, але то вже інша історія..

2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

за Вашу "аібгу"

вона не моя а російська :hi:хоча мене і там вистачало :umora:. немає там нічого цікавого теж, лише яскрава реклама

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, arki сказав:

...коли половину мені переміряли а почав переміряти з тих які по візуальних ознаках найбільш були схожі з сгк, то виявилося сама краща сімя то приблизно 50/50 СГК/УС. одним словом повернувся туди з чого починав, хоча ще крім то були й розмови і домовляння з грузинами, але то вже інша історія..

ну їх в баню цих грузинів, вони морфометрію не визнають і ніколи не визнають, бо це - переступити черех власну гордість і як мінімум 5 років сидіти тихо і не відсаічувати

найду щось цікаве, Вам відправлю. 100% чистоти не гарантую, буде добре якщо 70-80%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Олександр Коваль сказал:

буде добре якщо 70-80%

звичайно. буду дуже вдячний :az:

а що бачили в себе з таким відсотком сгк? навесні знаходили з непоганим відсотком, деякі ніби то і обіцяли прислати ціх маток але на тому і закінчувалося, лише один прислав неживу матку :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, arki сказав:

звичайно. буду дуже вдячний :az:

а що бачили в себе з таким відсотком сгк? навесні знаходили з непоганим відсотком, деякі ніби то і обіцяли прислати ціх маток але на тому і закінчувалося, лише один прислав неживу матку :(

бачив, і сюди морфометрію викладав

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.11.2021 в 15:21, Міхал-69 сказал:

Много злобливых пчел...

что то не похоже....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мои приокские или близкие к ним 

имели показатели как СГК так и СР  примерно 2- е части сгк на одну СР в среднем 

не были они злыми 

 

а вот с Степнячкой дальневосточного разлива облетанной на трутнях близких к СГК   в адлерском районе 

в первом же поколении вылезла злоба 

терпимая но всё же --

 

теперь после вымирания и распродаж у меня тех и тех потомком мало в живх осталось -клещь побил лучших и много середняков с них

и до этого нозема их тоже била в падевых зимовках 

как бы мне не нравились они по работе - но по ревизии может еще найду пару и все мокропечатных 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Рудаков Юрий сказал:

не были они злыми 

СР подмешенная наверно не злая была. как у меня полесская, по промерам 100% чистая а по арессии как карника

40 минут назад, Рудаков Юрий сказал:

мало в живх осталось

ничего, закажете и опять будут, благо есть еще у кого заказать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Друзья здравствуйте .Год назад Михаил делал морфометрию у моей кавказянки . 68.6 % кавказянка .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Урывок с рассказа о СГК работника Краснополянской опытной станции.

 

Screenshot_1.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29.11.2021 в 09:41, arki сказав:

є дані що Гайдар і в очі не бачив чистої кавказянки бо мав справу тоді з помісями невідомого походження... все решта просто реклама його породи

а я наприклад не хочу більше і даремно маток від Гайдара, на початку 2000х брав кілька сезонів під ряд-нічого хорошого

то вже ви спізнились, гарні були коли ще небуло буму. А коли на одній вулиці стало 3 матковода, то .... Та і сгк на ус  спочатку було добре, а потім ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Лавр сказал:

то вже ви спізнились, гарні були коли ще небуло буму. А коли на одній вулиці стало 3 матковода, то ....

що ви цім хочете сказати я не розумію? на кожен товар є свій купець. чи конкуренція? так в Україні гарної СГК я не бачив-все помісі

2 часа назад, Лавр сказал:

Та і сгк на ус  спочатку було добре, а потім ...

а потім що, хочте сказати злобливі? ну а якже ж тоді промисловик Сакара зі злобливими помісями працює?

ось наприклад... 

де злоба? чи то я щось не розумію? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

по промірах ця сімейка СГК+УС приблизно пополам. бджола сіренька, миролюбна, влітку дали меду по 2 надставки як і карніка але по аромату мед смачніший. по рійливості, не було ройки у всіх однаково відбирав росплід для відводків то у карніки були мисочкі, правда порожні а в ціх навіть мисочок не бачив. по кількості корму в гнізді то СГК+УС "переплюнула" карніку і вийшла в лідери. іде в зиму на 10 щільно обсиджуваних рамках. Не вдалося мені протестувати і цього літа чисту кавказянку тому не скажу нічого про неї але в помісі з УС просто бомба.

Ось такі всі рамки в гнізді... 

Фото1729.jpg

Фото1730.jpg

Фото1731.jpg

Фото1732.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
30.11.2021 в 15:55, Олександр Коваль сказав:

ну їх в баню цих грузинів, вони морфометрію не визнають і ніколи не визнають

Деякі в вже і в нас не визнають а за то генетику різко почали визнавати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, rudakov сказав:

Деякі в вже і в нас не визнають а за то генетику різко почали визнавати. 

Ви не в тренді просто

Зараз морформетрія по 19-ти точкам рулить, генетика, та що нам доступна, показує тільки походження мами. Щоб повністю розкрити геном мами і тата, підібрати матеріал відповідним чином - там сильно кучеряво все вийде. Так що якщо виведуть ноземокліщестійких, вони будуть носити по 3 корпуси і при цьому не будуть жалити та злітати при першому шухері, то це будуть не ми, а десь там де в кіпах ходять :(

Так що готуйте пачку вічнозелених :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Грузії останнім часом тривають пошуки чистої сірої гірської кавказької бджоли. Про це мені повідомив один грузинський пасічник, котрий теж є учасником пошуків. Справа в тому що американці готові платити великі гроші за чистопородну кавказянку і наразі зацікавлені в цьому науковці відповідних профільних міністарств Грузії. Зараз ведуться пошуки чистої бджоли в різних регіонах, проводиться морфометрія, створюються облітники в горах. Вже незабаром матимуть результати але поки що з того що знайдено породність в кращому випадку приблизно в межах 80%.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, arki сказав:

В Грузії останнім часом тривають пошуки чистої сірої гірської кавказької бджоли. Про це мені повідомив один грузинський пасічник, котрий теж є учасником пошуків. Справа в тому що американці готові платити великі гроші за чистопородну кавказянку і наразі зацікавлені в цьому науковці відповідних профільних міністарств Грузії. Зараз ведуться пошуки чистої бджоли в різних регіонах, проводиться морфометрія, створюються облітники в горах. Вже незабаром матимуть результати але поки що з того що знайдено породність в кращому випадку приблизно в межах 80%.

Карташовською прогою певно користуються, треба їм про "ідентифлу" розказати...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Олександр Коваль сказал:

треба їм про "ідентифлу" розказати...

не треба їм нічого росказувати, американці всерівно самі відберуть краще

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, Олександр Коваль сказав:

Зараз морформетрія по 19-ти точкам рулить

Я думав уже давно на 26-ти почали використовувати. 

 

13 годин тому, Олександр Коваль сказав:

генетика, та що нам доступна, показує

Нічого вона не показує поки що, потрібно напрацювати базу даних для початку. 

13 годин тому, Олександр Коваль сказав:

Так що готуйте пачку вічнозелених

Тільки вітчизняний матеріал;) і тільки за гривні, вічнозелені не вже не в моді

 

13 годин тому, Олександр Коваль сказав:

Карташовською прогою певно користуються, треба їм про "ідентифлу" розказати...

Може не треба ? А то зрозуміють що вних не все добре з "чистотою породи":crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

колеги, я звісно вибачаюсь але тут про породу сгк а тема про морфометричні програми в іншому розділі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13.10.2022 в 20:54, arki сказав:

В Грузії останнім часом тривають пошуки чистої сірої гірської кавказької бджоли. Про це мені повідомив один грузинський пасічник, котрий теж є учасником пошуків. Справа в тому що американці готові платити великі гроші за чистопородну кавказянку і наразі зацікавлені в цьому науковці відповідних профільних міністарств Грузії. Зараз ведуться пошуки чистої бджоли в різних регіонах, проводиться морфометрія, створюються облітники в горах. Вже незабаром матимуть результати але поки що з того що знайдено породність в кращому випадку приблизно в межах 80%.

Наскільки мені відомо, подібну роботу проводить Спілка пасічників Грузії. Наразі є лише морфометричні дослідження понад сотні потенційно цікавих проб, але пошуки продовжуються. Далі (тобто вже завтра, так домовились :)) ці наявні результати надішлють мені і я допоможу хлопцям збудувати популяційні криві для ряду морфометричних індексів, що надалі дозволить краще ідентифікувати кавказянку. Ну і потім рутинна селекційна робота на місцях. Сподіваюсь, що у них все вийде.

Щоправда, про зацікавлених американців і профільні міністерства Грузії хлопці нічого не розповідали. Цілком можливо, що це інша, паралельна робота :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Щоправда, про зацікавлених американців і профільні міністерства Грузії хлопці нічого не розповідали.

як там насправді хз... але так росповів мені грузин котрий має відношення до пошуків та організації облітників в горах. стосовно зацікавлених американців та европейців в сгк тут теж не виникає сумніву як і на мій погляд те що не могли самі по собі грузини просто так взятися за збереження своєї СГК. якийсь стимул всетаки є, або просто я погано знаю менталітет грузинів....:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Наскільки мені відомо, подібну роботу проводить Спілка пасічників Грузії. Наразі є лише морфометричні дослідження понад сотні потенційно цікавих проб, але пошуки продовжуються. Далі (тобто вже завтра, так домовились :)) ці наявні результати надішлють мені і я допоможу хлопцям збудувати популяційні криві для ряду морфометричних індексів, що надалі дозволить краще ідентифікувати кавказянку. Ну і потім рутинна селекційна робота на місцях. Сподіваюсь, що у них все вийде.

Щоправда, про зацікавлених американців і профільні міністерства Грузії хлопці нічого не розповідали. Цілком можливо, що це інша, паралельна робота :).

Чем  и интересные эти пробы ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...