Jump to content
logos

Сіра гірська кавказька бджола

Recommended Posts

В 17.11.2020 в 01:10, koste сказал:

Не ограничиваю . После того как перешол на Карнику  в Кавказских пропал смысл . Они не использывали взяток с садов как Карника . На взятке матку зажимают . По этому решотки не использую . Да и другие тонкости есть ...:hi:

Вам нужна сгк с ранним стартом. Если кочуете на поля с монокультурой то южанки вроде бакфаста.

В 22.11.2020 в 18:20, Рудаков Юрий сказал:

По этому интервью есть небольшие комментарии .

1 я бывал в Абхазии

2 общался и с Абхазскими и с Сочинскими пчеловодами 

Максимальный взяток на сгк там 50 55 кг . Хороший боььше 25 кг .

Эвкалипта там немного ,и товарного с него оч мало...если он вообще дает товарный .

Сказачников среди абхазов много.....

У сгк ограничен рост и развитие длительной обработкой нектара. Но качество мёда лучше. Если хотите больше мёда, и притом качественного то увеличьте количество семей сгк, ну например 2-маточное содержание и объединение перед ГВ.

26 минут назад, Fredd сказал:

Вам нужна сгк с ранним стартом. Если кочуете на поля с монокультурой то южанки вроде бакфаста.

Нет мне не нужно . Карника лучше .:hi:

4 часа назад, Fredd сказал:

У сгк ограничен рост и развитие длительной обработкой нектара. Но качество мёда лучше. Если хотите больше мёда, и притом качественного то увеличьте количество семей сгк, ну например 2-маточное содержание и объединение перед ГВ.

Ну да ,я давно то понял 

Просто в улье 2е матки 

Тут только может помешать воздействие не сгк пород на увеличение ройливости эфок сгк .

Просто разрезал семью разделительной доской и опп 

Через 24 25 дней засев в безматочнойполовине    ...

Проверять проще через 30 дней 

Edited by Рудаков Юрий

Друзья вопрос был роится ли моя  пасека , я ответил нет .  В мае два корпуса пчелы . И вот как сеют матки 

Когда в подсветка 18 роев в день ,  Вы меня извините . Мой отец говорил пока имел кавказянку проблем не было а сейчас каждый год на дереве рои снимаю это он решил попробовать остальные . Сейчас переводим его пасеку на кавказянку . Он 50 лет с ними , потом попробовал УС карпатку  . Сейчас я за эти годы дал ему карника бакфаст . Он говорит назад к кавказянке . 

• Like 1
2 часа назад, Andri714 сказал:

Когда в подсветка 18 роев в день 

Подсветка это что ?

4 часа назад, Andri714 сказал:

Друзья вопрос был роится ли моя  пасека , я ответил нет .  В мае два корпуса пчелы . И вот как сеют матки 

І це по вашому нормально для кавказянки? Так сіє матка бакфаста, який тоді сенс в кавказянці якщо матку не обмежують на медозборах?

• Like 1
2 часа назад, daring сказал:

який тоді сенс в кавказянці якщо матку не обмежують на медозборах?

а як ви по відео дізналися чи дана сімя схильна до обмеження матки чи ні?

9 минут назад, arki сказал:

а як ви по відео дізналися чи дана сімя схильна до обмеження матки чи ні?

так ніби ж по загальноприйнятих х-ках повинні обмежувати

8 часов назад, Andri714 сказал:

назад к кавказянке

Вы отправили пчелок для морфометрии?

11 минут назад, arki сказал:

Як ви відрізните по крилах і хоботках кавказянку чисту від помісі з СР? 

31 хвилину тому, arki сказав:

так, вони вже в дорозі. 

• Like 1
5 хвилин тому, Пахомич сказав:

Як ви відрізните по крилах і хоботках кавказянку чисту від помісі з СР? 

По Руттнеру, та + програма Тофільського. :hi:

8 часов назад, Andri714 сказал:

Не потрібно ходити до ворожки щоб говорити , шо там навіть і не пахне кавказянкою. Іде взяток , а де зверху медовий вінець? 

3 минуты назад, Mihail-ves сказал:

По Руттнеру, та + програма Тофільського. :hi:

Як ви будете визначатись по Рутнеру, коли в чистих  кубітальні індекси ідуть ніс в ніс і дисоїдальне відємне. 

10 часов назад, Andri714 сказал:

переводим его пасеку на кавказянку

Андрей, вы не пробовали линии карники такие как Пернер и Прима? говорят заливают гнездо почти как кавказянка на слабом взятке

8 часов назад, Пахомич сказал:

Не потрібно ходити до ворожки щоб говорити , шо там навіть і не пахне кавказянкою. Іде взяток , а де зверху медовий вінець? 

Подметили 

8 годин тому, Пахомич сказав:

Як ви будете визначатись по Рутнеру, коли в чистих  кубітальні індекси ідуть ніс в ніс і дисоїдальне відємне. 

Я навіть більше скажу, кубітальні індекси у всіх породах (нам відомих) йдуть  "ніс в ніс", але є ще й інші індекси. А особливо чітко видно відмінність в програмі Тофільського, там досить велика відстань між мелліферою та СГК. Тому, звісно якщо чиста СГК попадеться, її буде видно. Але якщо помісь ...

9 часов назад, arki сказал:

Андрей, вы не пробовали линии карники такие как Пернер и Прима? говорят заливают гнездо почти как кавказянка на слабом взятке

Я примой начинал карнику , больше всего из карники понравилась возможно потому что это польская линия с кавказянкой . Роится немного . И болезненно воспринимает отводки

• Like 1
28.11.2020 в 21:03, arki сказав:

Готовий повний звіт по отриманим крилам. В більші мірі я буду описувати своє бачення тієї сімї що мірялась. 

Міряв за стандартною програмою МорфоХЛ, за програмою Тофільського ІдентиФлу, та крила поміряв всім відомий форумчанин @Маркіян

f7b7292d906c2a31b1455417b495a9b6.jpg

Як видно МорфоХЛ каже що тут все таки є СГК і досить не погана кількість. А саме 35 крил, або 68,6% у дослідженій пробі. Хоча прогноз для всієї колонії дуже малий вона прогнозує.

1b27021ab73c90827a4bf5e01512242c.jpg

На другому малюнку я виділив крила, які на мою думку (чуйку) відносяться до моєї УС чи Гайдаревої карпатки (карпатки тут 3-4 шт:umora:) Як видно то праву зелену вертикальну лінію саме для цієї сім'ї можна легко здвинути в ліво на двох нижніх графіках. Але пан @Kumpel (Ігор Довгуник) за такі дії зараз мені всипе добре;) Саме така кількість крил,  19 крил випало в полі УС і в програмі Тофільського. Тому я можу зробити висновок, що Графіки МорфоХЛ цілком показують правдиву інформації по цій сімї.  

А тепер глянемо де розміщена групова крапка в програмі IdentiFly за різними класифікаторами які доступні мені на цей час.

537967f8ca65a3e8e4b53f96991de820.jpg

26e34741c67557e404827a57ee76ba25.jpg

e24dd187006510aea01c84f612327702.jpg

Досить позитивно до цієї сім'ї віднеслись проміри @Маркіян, Його проміри кажуть що 40 крил СГК, і тільки одинадцять відноситься до інших порід.

ab43cc9e4215e346063aa1e0dd86e0bc.jpg

Мій висновок. 37.25% тут "чужі" породи, все інше це СГК. Спочатку треба переміряти всі сім'ї цієї пасіки по робочих бджілках, і весною переміряти трутнів. Таким чином можна зупинитись на сім'ї в якої вихід потрібних маток СГК буде великим, а потім всіх молодих маток запліднити трутнями які будуть також максимально відноситись до породи СГК. Роботи дуже багато, і якщо власник сам не почне робити проміри, то ніякого результату не буде.

P.S. Сильно великий період в мене був без морфометрії, тому зараз в голові багато "метеликів", написав тільки ті які прийшли на кінчики пальців, та перетворились в той текст, який Ви прочитали. Тепер Можете закидувати тапками, я в "будиночку". :umora::hi:

• Like 5
  • Haha 1
11 минут назад, Mihail-ves сказал:

Роботи дуже багато, і якщо власник сам не почне робити проміри, то ніякого результату не буде.

Моя думка, це доволі непогані результати. Тож Андрію Івановичу треба купувати юсб мікроскоп, ставити проги для морфометрії і вперед

• Thanks 1

Дякую . А мікроскоп МБС 1 піде ?

• Like 1
19 хвилин тому, Andri714 сказав:

Дякую . А мікроскоп МБС 1 піде ?

Бажано дешевий ЮСБ китайський, ним отримуєте чіткі картинки зразу на комп'ютері. Час ще є Тому рекомендую прочитати мою торішню методичку, яку зараз скину на вайбер. 

Хто хоче пригадати як треба міряти ось читай та працюйте https://drive.google.com/file/d/1rP7Wwj_nQtRuXDKMV5wOOLMOkfN3gN-b/view?usp=sharing

Edited by Mihail-ves
  • Like 1

Очікуємо також матеріал для морфометрії від Надіра пасічника з Абхазії, має абхазську та мігрельську популяції, доречі стосовно останньої то стверджує що нещодавно знайшли її в Грузії в чистоті. Вчора з ним спілкувався, сказав що скоро пришле скани крил.  Пасічника Юрія з Росії, Краснодарський край, селекціонує краснополянку. Вчора говорив з Мурзенком з м. Борзни(займається кавказянкою років 40), теж погодився прислати бджіл для морфометрії, десь під кінець цього місяця. 

Пропонував не раз надати крила Андрію, котрий працює в господарстві Кавказянка, Росія, Сочі, продає так званий тип Аибга і Краснополянський, нажаль відмовився, мотивуючі це тим що він не довіряє сучасним програмам лише мікроскопу та методу Алпатова.

Проігнорував також мою пропозицію прислати крила Петро Сакара, Молдова.

Сподіваюсь ті що пообіцяли-  пришлють і матимемо реальну уяву стосовно породності СГК бджоли.

Edited by arki
  • Like 3
  • Thanks 1