Перейти к содержанию

Сіра гірська кавказька бджола


logos

Рекомендуемые сообщения

Была кавказянка давно. На сиропе зимовали нормально, на меду плохо. За запах гнильца на пасеке это конечно слишком. Да рецидивы были, но наравне с той же карпаткой. Уже непомню, но и в третьем поколении особой злобливости не припомню. Отказался когда перевел пасеку на зимовку на меде полностью. В принципе, семей двадцать держал бы и сейчас, в том году пытался взять маток но не получилось. Лучше работали за мою "карпатку" на разнотравье :ay: , тогда как мои вовсю гнали расплод. Вороватость...да есть такое дело, но это только дисциплинировало, а чтобы там разбивать прямо то такого не было. Карпатка даже больше "бомбит" если уже начала. Отакэ :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Больше я с Вами разговаривать не хочу

IVAN1970CHUPRINA, Взаємно. Але згадаєте якось ранньою весною мої застороги після першого обльоту. Та не хотілося б , щоб це сталось, повірте . А в Кисловодську тим часом чомусь карпаток розводять... Успіхів Вам і великих медозборів. :umora::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

lddo, Люди читающие эту тему уже давно сделали свои выводы, и разобрались в том,кто из нас кто. Ваши оправдания уже некому не нужны,тем более предостережения :ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

lddo, Люди читающие эту тему уже давно сделали свои выводы, и разобрались в том,кто из нас кто. Ваши оправдания уже некому не нужны,тем более предостережения

IVAN1970CHUPRINA, Та де ж Ви побачили у моїх словах ОПРАВДАННЯ?! ЗАСТЕРЕЖЕННЯ і СТВЕРДЖЕННЯ - так! І не звикайте бачити у будь-чому те, чого немає й близько, уподібнюючись до наших нинішніх державних босів, виходців із Ваших земель, чи колишніх комунопропагандистів(а Ви часом, - не один з них?). А моя думка стосується не особисто Вас, чи Ваших переконань, Бог з ними! То Ваше право. Я говорю про цю "породу"бджіл. Бо це не лише моя думка, виплекана роками гіркої праці та розчарувань. ЇЇ підтримумують відсотків 80 тих, хто мав , легко мовлячи, незручності у зв'язку з кавказянками. І я її буду захищати , подобається це Вам, чи ні. А щодо Ваших випадів як "професіонала"- пасічника - то мій практичний досвід у бджільництві - без маленького хвостика - 50 років. І рідко коли у мене було менше 15- 20 сімей. Додайте сюди ще й братових три десятки. Бо так чи інакше доводилось і йому допомагати. А це ось, прошу, не полінуйтесь, почитайте, що про це ж питання стосовно кавказянок говорять наші наукові метри. Опубліковано тут, на точку Вашим земляком Bombus. Відомий професор В. П. Поліщук пише: «Масове завезення бджіл з Кавказу в минулі часи та безсистемне схрещування з українськими степовими призвело майже до повної втрати чистопородного матеріалу аборигенної породи. На багатьох пасіках тепер залишились помісі невідомих поколінь із зниженою продуктивністю та зимостійкістю». ... Щодо інформації про існування «тихих крадіжок» серед бджіл...де утримувались кавказькі бджоли і їх помісі поряд з іншими бджолами... варто було б проїхатись на пасіку Й. Жавка, В. Молостова й інших пасічників (особливо старшого віку), які з жахом згадують часи, коли на пасіках з кавказькими бджолами лютували гнильці і нозематоз, а злодійкуваті бджоли розносили ці хвороби по інших пасіках. Злодій-куватість кавказьких бджіл загальновідома у світі. Так, всесвітньо відомий німецький вчений Ф. Руттнер про кавка-зянок пише: «Бджоли схильні до блукання по вуликах і бджолиних крадіжок, їх необхідно тримати в стороні від інших сімей. З причини останніх властивостей кавказьких бджіл значно пізніше від завершення конкурсного випробування різних порід бджіл в Радянському Союзі, було визнано помилкою порівнювати продуктивність цих бджіл на одній пасіці з іншими породами. ... ми по-доброму заздримо Вам, що Ви не бачили страхіть, які в Україну в свій час принесли кавказькі бджоли, коли ще за межами пасіки стояв сморід гнилого м'яса або ж столярного клею (запахи європейського і американського гнильців), коли в окремих господарствах вже роками не було пасік, але в обласні контори бджільництва регулярно надходили акти весняних і осінніх ревізій пасік. Чому? А тому, що деякі господарства на бджілок списували десятки тонн буряку з метою зниження собівартості основних видів тваринницької продукці
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

IVAN1970CHUPRINA, Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Andri714 Специально для Вас!post-3442-1390764062_thumb.jpgpost-3442-1390764344_thumb.jpg А может ещё кому-нибудь пригодится!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
У нас несколько дней прохладно и легкий дождь но самое главное когда в єти дни карпатки и украинка у меня даже носа не показы вала кавказянка постояннолетает.Настроение как погода но выйдеш на пасеку посмотриш на кавказянку и жить хорошо.
Я конечно спорить до хрипоты не буду :ah: ну когда пишут вот эти сидят, а эти летают по холоду и дождю :blink: А почему они летают может им что то надо , какие то проблемы у них :dntknw: Мне честно хочется завыть , ещё напишите что пыльцу и нектар несут :( У меня тоже вылетали , тут снег идёт и ветер , а некоторые вылетают . Ваши по снегу не летают ? Я пчёл закрываю , а они вылетают ;) Оказывается гнездо защищают :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

маточка сеет не больные

Да я смотрю Вы биолог профессиональный ;) определяете на глаз :blink:
живут как в раю.Что еще.??? :ae:

Во Во, только и тогочто :ae::ae::ae: языком . И много принесли ля-ля :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Andri714 добрий вечір. Якщо не секрет як домовлялись за маток і яка ціна. Я теж хочу собі взяти кілька маток кавказянок. Останній раз мені кавказьких маток привозили ще в 2003(чи 2002?) році із Красної Поляни. Дуже подобається їх працелюбність і нерійливість.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечир всім хоть дощ іде вжей не знаю скільки .А я сьогодні домовився що через 3 неділі будуть матки з кавказу чистинькі.Якщо на границі проблем не буде то мають приіхати.

і в яку ціну обійдуться кавказянки ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і в яку ціну обійдуться кавказянки ?

Артем, а как твои там перезимовали? Что сейчас показывают?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Артем, а как твои там перезимовали? Что сейчас показывают?

ти про СГК питаеш ? якщо про СГК то зимувала матка в сімї з українських бджіл , червить нормально , засів рівний . особливо там дивитись поки що немає на що . там бджоли ще степові.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Сообщения не по теме удалил. Для личных вопросов и обмена номерами телефонов есть личные сообщения. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу сказати декілька слів в підтримку кавказької бджоли! Років 15 підряд тримав кавказянок і проблем з ними не мав. Потім не було змоги придбати кавказьких маток і вони виродились. Правдою є те, що кавказькі бджоли мало рійливі, не кусливі, у них мокра печатка меду, і при любих погодних умовах і навіть в місцевості де мало медоносів (збідненій медокормовій базі) щороку дають товарний мед. До позитиву можна також віднести і те, що ці бджоли формують гніздо на зиму, а в період сильного медозбору обмежують яйцекладку матки, схильні до тихої заміни матки. Знаю пасічників, які працювали з великою кількістю бджолосімей (більше 100) і стаж у них навіть не 20-30 років, а 40-60 років пасічникування і у них найкращі враження про цю бджолу. Безперечно, коли погано доглядати за бджолами, то появляться хвороби не тільки у кавказьких, а і в інших порід. Я із задоволемнням придбав би пару маток чистих кавказянок, тому хто знає де їх купити в Україні прошу зателефонувати по номеру: 0964641995 http://tochok.info/forum/style_images/tochok_gre/folder_post_icons/icon1.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

В дождь летают... А не по чужой ли мёд эти ворюги летают ? У меня сосед помеси кавказянок держит, так очень часто нуклеусы разворовываются, задолбали уже эти джигиты! :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вставлю свої 5 копійок. Бджолами займаюсь не так давно, 4 роки, але вже вийшов на 50 сімей, особисто спробував 3 породи: кавказьку, карпатку і степову. Про карпатку навіть чути не хочу, м'ясна бджола, все в розплід жене, отримати товарну продукцію на стаціонарі неможливо. Степова на даний момент домінує, і з медом, та й не ройлива вона як на мене,(брав і повиводив від Єгошина Л.Р), та кращих бджіл чим кавказянка я не бачив, досвід переймаю від діда, в якого стаж 55 років, на пасіці всі до одної сім'ї з мокрою печаткою та характерною для кавказянки застройкою восковими мостами між рамками. Останній раз завозились років 10 тому, тому про як таку породу може говорити і не правильно, але повторюсь: виключно мокра печатка, воскові помости особливо на осінь, сильне прополісування гнізда, дуже компактне гніздо, в піці розвитку сидить на 20 рамках дадана(2 корпуса по 10), але саме головне це мед, на даний момент в нас закінчує виділять липа, з 20 рам у вулику 18 рам залиті медом від бруска до бруска, мед не закритий ще тільки, матку в буквальному значенні зігнали на одну рамку, яка і то не повністю з росплодом а лише п'ятаки. Я особисто подарував діду декілька маток від Єгошина, але жодна з них і приблизно не конкурує з цими бджолами, вони завжди з медом. Піддавшись емоціям домовився про доставку 3 маток на пробу з красної поляни, жінчина сестра проживає в Москві, уже замовила на свою адресу, а мені передасть через провідника залізницею. Хто що може порадити, говорити провідниці про контрабандну перевізку по - суті чи хай заховає кліточки в якусь коробку з під взуття скажімо з вентиляційними отворами? Як краще передати маточок? Дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вставлю свої 5 копійок. Бджолами займаюсь не так давно, 4 роки, але вже вийшов на 50 сімей, особисто спробував 3 породи: кавказьку, карпатку і степову. Про карпатку навіть чути не хочу, м'ясна бджола, все в розплід жене, отримати товарну продукцію на стаціонарі неможливо. Степова на даний момент домінує, і з медом, та й не ройлива вона як на мене,(брав і повиводив від Єгошина Л.Р), та кращих бджіл чим кавказянка я не бачив, досвід переймаю від діда, в якого стаж 55 років, на пасіці всі до одної сім'ї з мокрою печаткою та характерною для кавказянки застройкою восковими мостами між рамками. Останній раз завозились років 10 тому, тому про як таку породу може говорити і не правильно, але повторюсь: виключно мокра печатка, воскові помости особливо на осінь, сильне прополісування гнізда, дуже компактне гніздо, в піці розвитку сидить на 20 рамках дадана(2 корпуса по 10), але саме головне це мед, на даний момент в нас закінчує виділять липа, з 20 рам у вулику 18 рам залиті медом від бруска до бруска, мед не закритий ще тільки, матку в буквальному значенні зігнали на одну рамку, яка і то не повністю з росплодом а лише п'ятаки. Я особисто подарував діду декілька маток від Єгошина, але жодна з них і приблизно не конкурує з цими бджолами, вони завжди з медом. Піддавшись емоціям домовився про доставку 3 маток на пробу з красної поляни, жінчина сестра проживає в Москві, уже замовила на свою адресу, а мені передасть через провідника залізницею. Хто що може порадити, говорити провідниці про контрабандну перевізку по - суті чи хай заховає кліточки в якусь коробку з під взуття скажімо з вентиляційними отворами? Як краще передати маточок? Дякую
Це скоріше помісі кавказянки, а на якому кормі вони в нього зимують , і зимовка на дворі чи в приміщені. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а на якому кормі вони в нього зимують

В основному на медові, але після медового спасу при формуванні гнізда попереднього, кормить буквально по 3-4 літри сиропу на сім'ю.
зимовка на дворі чи в приміщені

Напів підземний зимівник
Це скоріше помісі кавказянки

Згоден, та що заважає нам отримати такі помісі, виводячи ф1 і максимум ф2 від краснополянських наприклад. Воно того варте
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як краще передати маточок? Дякую

Я контрабанду передавал в большом количестве, в Казахстан. Проводники сами знают куда сложить матки. Все будет нормально. Какая цена одной матки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какая цена одной матки?

http://kosp-plem.ru/index.php?option=com_c...4&Itemid=52 цена одной матки 500 рос рублей + 200р пересылка
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Опечатка, 500р матка + 700р доставка с Сочи в Москву, ну и проводнику само-собой забашлять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня кавказянка в прошлом году пока пришло время кормить уже сама запас на зиму сделала и сиропа ни грама не взяла .На зиму хватило 30% запаса.

Со слов деда и в этих меда полно, кормить в качестве пополнения кормов - ненадо. Только чуть чуть для розбавления возможной пади, этот же сироп они зимой израсходуют в первую очередь. Еще одно примущество кавказянки:это пожалуй единственная порода которая сама готовит гнездо в зиму, все работы сводятся до сьемки второго корпуса и все, конечно надо пересмотреть гнездо но как правило там уже все сделано за нас
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня кавказянка в прошлом году

Со слов деда и в этих меда полно

Ребята, не боитесь, что пойдёте на вокзал посылку и красной поляны забирать, а там проводник убитый, вагон растерзан, но украдена только коробочка из под старой обуви с дырочками?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ребята, не боитесь, что пойдёте на вокзал посылку и красной поляны забирать,
А как Ваши поживают маточки подсаженые в октяре, те которые прикуплены на апимондии? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...