Jump to content

Вибір типу вулика для Прикарпаття

Recommended Posts

Я минулий сезон попробував наступні комбінації: -2 корп на 300 1корпус на 145, а частина -1 корпус 300 3 корпуси 145. Перший варіант краще дозволяє зробити відводок або протиройовий прийом "наліт на матку" на одному днищі а обєм коли починають закладати ройові маточники 300+145 зразу тільки вони зявились новий корпус 300 на дно туди ж матку. Глуха перегородка і зверху сімю але льоток в іншу сторону. Льотна і ройова бджола повертається на старе місце до матки відбудовуючи нове гніздо а на верх маточник або молоду матку. Потім обєднання і 2 корпуси на 300 з розплодом :ay: Всі корпуса на 145 рамку а по 2 корпуса входить на 300. і так дальше пасіку розширятиму тільки корпусами під 145 рамку а користуватимусь рамкою на 300. А варіант коли всі рамки на 145 за 2 роки проби чомусь мені не сподобались тому що рамок багато, з весни чомусь повільніше розвиток, матку для відводка знайти важко, маточника ройового можна не замітити, відкачка меду довше бо більшу кількість рамок обмітати від бджіл. Така система для малорійливих бджіл але все ж краща від лежака. Для мене рамка на 300 краще сподобалась у двох 10 рамкових корпусах і 1 корпус на 145( перший на розширення і завжди самий верхній.)

...А варіант коли всі рамки на 145 за 2 роки проби чомусь мені не сподобались тому що рамок багато, з весни чомусь повільніше розвиток, матку для відводка знайти важко, маточника ройового можна не замітити, відкачка меду довше бо більшу кількість рамок обмітати від бджіл. Така система для малорійливих бджіл але все ж краща від лежака. Для мене рамка на 300 краще сподобалась у двох 10 рамкових корпусах і 1 корпус на 145( перший на розширення і завжди самий верхній.)
Не согласен ни с одним пунктом против.. У меня осталось еще три лежака и их весной пересажу в 145-й корпус!! :hi::az:

А варіант коли всі рамки на 145 за 2 роки проби чомусь мені не сподобались тому що

Теж з Вами не згідний ні по одному пункту. Рамки на 300 тільки ускладнюють роботу з такими вуликами, рамки на 145 практично повністю печатні на відкачку і на них практично нема бджіл, якщо правильно розширяти. А як може бути важче матку знайти на рамці в два рази меншій. Крім того, якщо користуватися роздільними решітками, то відводок можна зробити взагалі не шукаючи матку. Далі - ройові маточники завжди знизу і навіть рамки не треба витягати, а лише звернути наперед корпус, щоб побачити чи є ройові. Та і взагалі рояться в лежаках частіше, особливо, якщо в корпусних сітка на все одно і вчасно розширяти при медозборі. Є певні мінуси, чи скоріше нюанси при загодівлі в зиму, проте тут лише питання навиків в роботі з рамкою на 145.

ройові маточники завжди знизу і навіть рамки не треба витягати, а лише звернути наперед корпус, щоб побачити чи є ройові.
Як показала практика - ройові маточники не тільки знизу рамки. Якщо для виявлення ройового стану дійсно вистачає підняти корпус і подивитись на низ корпуса, то для виявлення ВСІХ маточників доводиться перебирати по рамці.

А як може бути важче матку знайти на рамці в два рази меншій

Якщо шукаю матку то спочатку відшукую сот з "стоячими яєчками" а на ньому матку. А в період коли сім ї вже от от запечатають ройові маточники то матка може бути будь де на 20 145 рамках, а відводки роблю зразу на всій пасіці так як через 2 тижні може полетіти половина сімей. А якщо треба знайти 25 маток за день то вже після 10 сімей очі змучуються а треба зробити.
Не согласен ни с одним пунктом против..

Я такий що спочатку шукаю мінуси. Згідний що рамкою 145 працювати легше і при відкачці рамки печатані. Може такі висновки зробив тому що не особливі медові роки були і це позначилось на сімях що були на 145 рамках. І бджоли були місцеві не бачивши ніколи багатокорпусного вулика і погано освоюють корпус зверху.Тепер 95 % сімей карпатки що добре показали цього року. Зараз зимує 5 сімей і дану систему я не списую повністю і рамок більше 300 шт наклепав буду надалі пробувати.

Якщо шукаю матку то спочатку відшукую сот з "стоячими яєчками" а на ньому матку.

Чув таку легенду на початку пасічникування :) ... МОЯ практика це не підтвердила(знаходилася матка навіть на медових),. :dntknw: Тому не шукаю розплід, коли шукаю матку - це зайві "рухи"(а ще з моїм зором :) ). МІЧЕНУ матку на рамці 145 ДУЖЕ легко побачити... Тут, як і в багатьох дебатах - кожному своє. :hi::az:

Чув таку легенду на початку пасічникування ... МОЯ практика це не підтвердила(знаходилася матка навіть на медових),.

Так треба ж без диму шукати. :umora: Після диму матка може бути де завгодно

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...