Перейти к содержанию

Вибір типу вулика для Прикарпаття


yura

Рекомендуемые сообщения

Ви пишете, що в зиму піде три корпуси. Їх легко обгорнути рубероїдом, або фольгоізолом. Тоді до вітру небуде діла чи фальцеві чи ні. У нас на рівнині також бувають вітри та то тільки рідкими моментами, з вітрами в горах не до порівняння, де 30 м/сек звичайне діло а про пориви вже не кажу. Свої корпусні планую обгорнути грубим поліетиленом. Спочатку здавалось що порве, та сусід продемонстрував як він це робить і жодного разу не порвало.
Я пишу на двох. І теж обгортаю вулики,та не впевнений,що й в майбутньому так буду робити :) .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Я попробував цього року 12 рамковий з надставками. Заселив 2 сім'ї. Цього року липа дала мягко сказано не дуже. Лиш з неї і качав. У лежаках мед весь розмазаний по 20 рамках. Там розплід, там перга, там мало. Відсили 4-5 рамок з вулика. А у 12 рамковому зверху магазин залитий :ay: Любо брати мед. Бджолу струснув за два заходи у трьохрамочну медогонку магазин викрутив на попереднє місце поставив закрив і пішов дальше. Була проблема з освоєнням магазина бо небуло відбудованих рамок.Тому спочатку лежакам роздав магазинні рамки 145 на відбудову поміж звичайні а через тиждень роздав у надставки. В деяких був розплід це лиш пришвидшувало освоєння магазина. На 12 трохи забагато думаю на 10 рамок мало бути саме те що треба + 2-3 надставки. Важив наповнішу магазинну рамку до відкачки 1.5кг. після 0.25 кг. =1.25кг мед. Ну навіть якщо не всі повні під завязку рамочки з магазина 6-7 літрів получається. Середній показник для нашого регіону з вулика за один раз. Наступне літо продовжу освоєння таких вуликів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Важив наповнішу магазинну рамку до відкачки 1.5кг. після 0.25 кг. =1.25кг мед.

Я рамки під мед ставив по 7 у 8-рамковий корпус - вага одної становила 1,8-2 кг. обрізати - одне задоволення :ay: Це не зовсім в тему, але так - корисна інформація
На 12 трохи забагато думаю на 10 рамок мало бути саме те що треба + 2-3 надставки

тут уже один крок до повного переходу на магазинну рамку і в гнізді :) Не те щоб агітую, але коли всі рамки стандартні - зручніше в рази.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У лежаках мед весь розмазаний по 20 рамках. Там розплід, там перга, там мало. Відсили 4-5 рамок з вулика.

У мене аналогічно.
На 12 трохи забагато думаю на 10 рамок мало бути саме те що треба + 2-3 надставки

Саме такі два я і зробив, та цього літа випробував.
А у 12 рамковому зверху магазин залитий Любо брати мед.

Та це стосується тільки вулика, де була решітка. А от в другому при постановці других корпусів решітка видно зсунулась на кілька мм і матка перейшла у верхні корпуса. В результаті мав маленький облом. У верхньому третьому корпусі майже всі рамки від бруска до бруска запечатані розплодом. Хоч у другому половина повномедних була. Що порадите з таким корпусом робити. Під низ його, чи залишити зверху над гніздовим?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб не було розплоду збільшувати простір між рамками витягнути одну рамку. Навіть якщо появився розсунув рамки бджола вийшла матку більше не пустять хіба що трутневі комірки. Розплід за 2 тижні весь вийде. Основу для зимівлі зформувати а корпус розплоду зверху лиш щоб матка знову не начервила після виходу забрати. Потім загодувати на зиму. Час ще є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

корпус розплоду зверху лиш щоб матка знову не начервила після виходу забрати.

Виходити будуть поступово а не одразу. Занесуть золотарником. Може все ж краще під низ. А заносять нехай гніздовий. Там наполовину медово-пергові і матці червити ніде.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

На Прикарпатті найбільш популярний лежак. Це звязано з невеликими взятками і концервативністю старих пасічників так би мовити мій тато так робив і я так роблю. Попробував цього року нову для себе систему вулика 12 рамковий корпус з магазинами. Перша проблема нема магазинних рамок на 145. На вощину бджоли не піднімаються! Тому рамки відбудовував у лежаках. Друга проблема як поставивши потолочини на корпус 300 поставити магазин щоб влазилась банка з сиропом на зиму. Щоб не було контакту з бджолами при годівлі. Зато відкачка зручна, тільки магазинка все залито і запечатано. Зробив 3 безфальцевих вулика. Ще фото І кормушка

post-3347-1347812941_thumb.jpg

post-3347-1347813217_thumb.jpg

post-3347-1347813351_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Друга проблема як поставивши потолочини на корпус 300 поставити магазин щоб влазилась банка з сиропом на зиму. Щоб не було контакту з бджолами при годівлі

Нормальний вулик. Для чого Вам ті стелини та банка? Зайвий клопіт. Після відкачки на гніздовий ставимо поліетиленову плівку. Нагору два корпуси. В плівці робимо маленький надріз 2х10 мм. Плівку відгинаємо. Приклеюєм скочем, щоби тримало і даємо на осушку рамки після відкачки. А тепер рамки заберіть, та ставте зрізані поліетиленові 6-и літрові бутлики з соломою. Я таким чином на раз даю 6 л сиропу у двох посудинах. А може влізти і чотири!!! Після підгодівлі отвір закриваю та кладу прямо на плівку утеплення. В гніздо дивлюсь тільки перед загодівлею. Для того щоб знати стан справ. Рекомендують також поставити під низ гніздового надставку. Та я не ризикнув турбувати бджіл перестановкою. Та й гніздовий тепер такий важкущий що сам не підійму. Однак слід відмітити негативні моменти. Ось цього року медозбір був добрий і довгий. То в деяких сильних сім"ях замість осушки занесли та запечатали по 6 рамок. Ну теж непогано. Вийшов кормовий запас на весну.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені помагає загодовувати на зиму мамина сестра в якої тримаю бджіл. Це все для неї, отвір під банку, дашок на завісах. По телефону звіт. Мені тільки треба підібрати пропорцію води і цукру. На 12 сімей по 1.5 л сиропу йде 10,5 л. води 16л. цукру отримую 18л сиропу. Приїжаю раз в два тижні на пасіку. Робота не позволяє частіше. А точків два. Різниця в 100 км. На другому лиш 12 рамкові вулики годую годівницями по 4 л за раз. Перший рік дані вулики показали себе відмінно. Для мене лежак йде в минуле. Тільки за зимівлю трохи переживаю перший раз все таки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Також думаю про вибір типу вулика для Прикарпаття. Схиляюсь до українського на 20 рамок на теплий занос. Пасіка 30 км. від міста, є десять гектрів землі під сад, думаю засіяти медоносами. Взяток буде, планую за 5 років вийти на 50 сімей. Чи дам собі раду з стандартими українцями? На пакети працювати не планую. Як ведуть себе бджоли в "Українцях", якщо є добрий взяток?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

планую за 5 років вийти на 50 сімей. Чи дам собі раду з стандартими українцями? На пакети працювати не планую.

Я працював і з сотнею українців, але зараз переходжу на корпусні - багато мороки з відкачуванням меду. Все залежить від підходу до роботи - якщо по півгодини колупаться в кожному вулику то нічого не вийде.
Як ведуть себе бджоли в "Українцях", якщо є добрий взяток?

як і в будь-якому лежаку - часто не вистачає місця для нектару. В 2009 році заморився на акації рамки з медом із сильних сімей переставлять. Тому якщо точно надумали робити український лежак, то краще робити на 24 рамки, плюс профрезерувать у бічних стінках і дні канавку для фанерної перегородки, щоб можна було на зиму біля основної сімї формувать відводок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Також думаю про вибір типу вулика для Прикарпаття. Схиляюсь до українського на 20 рамок на теплий занос. Пасіка 30 км. від міста, є десять гектрів землі під сад, думаю засіяти медоносами. Взяток буде, планую за 5 років вийти на 50 сімей. Чи дам собі раду з стандартими українцями? На пакети працювати не планую. Як ведуть себе бджоли в "Українцях", якщо є добрий взяток?

Я тоже з Тлумацького р-ну :az: с. Ісаків , маю кілька лежаків, але в основному "рогаті", якщо б зараз робив вибір, то однозначно багатокорпусні!!! Який саме - це деталі. Я розумію що закладений стеоретип на користь лежака (український оде і теж), але треба ломати стереотипи. Мені в свій час помогли зламати і я дуже радий тому випадку. Можете, при бажанні, заїхати в гості і наглядно подивитись на різницю між ними. Заодно можем поспілкуватись про сад, так як займаюсь садівництвом (вирощую саджанці) :hi: тел. 0509145577, 0976296013
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тоже з Тлумацького р-ну :az: с. Ісаків , маю кілька лежаків, але в основному "рогаті", якщо б зараз робив вибір, то однозначно багатокорпусні!!! Який саме - це деталі. Я розумію що закладений стеоретип на користь лежака (український оде і теж), але треба ломати стереотипи. Мені в свій час помогли зламати і я дуже радий тому випадку. Можете, при бажанні, заїхати в гості і наглядно подивитись на різницю між ними. Заодно можем поспілкуватись про сад, так як займаюсь садівництвом (вирощую саджанці) :hi: тел. 0509145577, 0976296013
Чи можете написати коротко про те як утримуєте бджіл в рогатих? Починаючи з весни і до зимівлі. Коли і який взяток? і т.д. На скільки рамок і яка товщина стінок корпусів? дякую
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да и я подумываю в дальнейшем переходить на145 рогатики, только остаётся открытым вопрос: делать на 12 рамок, или на 10 ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рамку 145 заповнюють на 100 % медом а от в любому лежаку чи то українцю будуть рамки тільки крайні з медом решту наполовину розплід. Попробую рогаті весною а от з рамок 145 поки що нема відбудованих тому буде перхідна форма 300 на 145. Є в мене на 12 рамок дадан весною погано йдуть в надставку 145 тому рогаті будуть на 10 рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також думаю про вибір типу вулика для Прикарпаття. Схиляюсь до українського на 20 рамок на теплий занос.

Чому саме на теплий занос?
є десять гектрів землі під сад, думаю засіяти медоносами. Взяток буде, планую за 5 років вийти на 50 сімей.

10 га це не так і погано, проте 20 ар на одну сім'ю, з врахуванням що не Ви одні тримаєте бджіл, то назвати добрим взятком важко.
Чи дам собі раду з стандартими українцями?

Це Ви зрозумієте, коли будете мати 50 сімей. Якщо мова іде про пасіку на вихідні(раз на тиждень), то малоймовірно, якщо по місцю проживання, то все залежить від навиків і не являється проблемою.
Як ведуть себе бджоли в "Українцях", якщо є добрий взяток?

Ivan Ivanovich написав, я лиш добавлю, що з теплим заносом влітку ще більше проблем... "Добрих" взятків в Прикарпатті нема, але і для "кращих від середнього" корпусні вигідніші, тим більше при 50 сім'ях і освоєнні корпусної(непорамкової) технології. Окрім того мати 50 сімей медового спрямування і не кочувати не получиться, а для перевезення знову ж таки корпусні вигідніші. В нас хто має великі пасіки і не кочує, той займається або пакетами, або матками/маточним молочком, а мед як придаток... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи можете написати коротко про те як утримуєте бджіл в рогатих? Починаючи з весни і до зимівлі. Коли і який взяток? і т.д. На скільки рамок і яка товщина стінок корпусів? дякую

Я часто експерементую, тому важко сказати що я зупинився на якійсь конкретній технології. Хоча як правило роблю так (в двох словах): Десь до перших чисел травня стежу за розвитком, розширення обережне (магазинами). Коли сім"я досягне кртитичного стану, то забираю матку з невеликим відводком, а в сім"ю даю маточник на виході, (матки виводжу штучно). Як тільки матка зачервить, то її опускаю в нижній корпус під решітку. А відводок зі старою маткою розвивається і до пізніх взятків набирає силу. Відводки стоять попарно і якщо через ті чи інші обставини погано розвинуться до взятку - то об"єднюю, (в принципі з сім"ями так само). Осінню магазини знімаю, лишаю один порожній в який ставлю кормушки і загодовую сиропом. Ну це так вийшло "в двох словах" :umora: На рахунок корпусів, то вони в мене на 8 рамок 145мм. Товщина стінок є двох варіантів 30мм і 20мм, надалі буду робити на 20мм, так як відчувається різниця в вазі, а в зимівлі не побачив ніякої різниці :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Добрих" взятків в Прикарпатті нема, але і для "кращих від середнього" корпусні вигідніші, тим більше при 50 сім'ях і освоєнні корпусної(непорамкової) технології.

Ну окрім старої доброї знайомої гречки :ah: , сіють багато ріпака, а останнім часом ще і соняшником почали балувати :umora: Так що я б не був такий категоричний на рахунок взятків, дякувати Богу і за те що є! А на рахунок багатокорпусників, то вони вигідніші як при хороших взятках (що само по собі зрозуміле), так і при не дуже гарних, так (як казав Міша Паливода) завжди знайдеться кілька рамок в верхньому корпусі чисто медових, на відміну від лежака де весь мед "акуратно" ромащений по всіх рамках :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я б вибирав корпусні безфальцеві такі як в А. Сумчанина . Починав свою пасіку з українців причом збірна ,,ссср,, один на 15 рам. другий 20рма. утеплені з грубими тонкими стінками , причом рамки в них теж розмірами відрізняються. Потім поробив надставки рамка 230мм. значно краще стало мед відкачувати,стають вони в мене поперек до рамок з українця.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потім поробив надставки рамка 230мм. значно краще стало мед відкачувати,стають вони в мене поперек до рамок з українця.

Вірно зробив. Я минулого року спробував, то цього вже три нових підготував. Дуже сподобалось.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я б вибирав корпусні безфальцеві такі як в А. Сумчанина . Починав свою пасіку з українців причом збірна ,,ссср,, один на 15 рам. другий 20рма. утеплені з грубими тонкими стінками , причом рамки в них теж розмірами відрізняються. Потім поробив надставки рамка 230мм. значно краще стало мед відкачувати,стають вони в мене поперек до рамок з українця.
А який розмір надставок, якщо у Вас основа (укр. вулик) різна? Може використовувати знизу український вулик на 10 рамок на теплий занос, а зверху корпус 230.?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А який розмір надставок, якщо у Вас основа (укр. вулик) різна? Може використовувати знизу український вулик на 10 рамок на теплий занос, а зверху корпус 230.?
Точний розмір непамятаю. Це фактично бузфальцевий корпус 8 рамок на230 який стає поперек українських просто зверху на рамки. Так як в мене вулики трохи різношерстні то 5-10мм ширина відрізняєця.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може використовувати знизу український вулик на 10 рамок на теплий занос, а зверху корпус 230

Вибачте, але чого Ви зациклились з теплим заносом, таке велике бажання за роями побігати :dntknw: В любому випадку різні рамки на пасіці це такий "геморой", про який Ви ще навіть не догадуєтесь. На пасіці повинні бути рамки одного типу :IMHO1: Моя Вам порада, робіть корпуси на 8 або 10 рамок, на 145мм (при потребі продати пакет 2 рамки до купи і маєм 300мм), з холодним заносом :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я на майбутнє буду робити на 10 рамок. Тепер на 12 рамок забагато. Це той самий лежак ну хіба дещо покращений. Перевага що мед у надставках, корпус розплід. А з недоліків те що погано йдуть в надставку. Це буде вулик на 10 рамок рогатий тільки нижній корпус буде на 300. Доки не відбудують суш на 145 для повного переходу. Для початку будуть 4 корпуси висотою 153 мм товщиною 22мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

висотою 153 мм

треба 155,обо навіть156мм
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...