Перейти к содержанию

Микронуклеусы


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Це на дворі не перезимує :( ,а якщо в приміщені(або на горищі)повина перезимувати :IMHO1: . Тай усю свою невеличку пасіку я планую занусти у приміщення,нехочу ризкувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це на дворі не перезимує :( ,а якщо в приміщені(або на горищі)повина перезимувати :IMHO1: . Тай усю свою невеличку пасіку я планую занусти у приміщення,нехочу ризкувати.
В приміщенні перезимують слабкі відводки. Але майже за єдиної умови - якщо зможете організувати високотемпературну зимівлю за О. Комісаром.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну мінінулеуса я занесу в теплу кімнату,а вулики занесу в преміщення для того щоб не було сквозняків і в уліках в мени не відводки а невеличкі сімї.В 4 обсідають 5 рамок від українського лежана,а в одному 8 і це ще невийшов запечатаний розплод.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так на апимондиии 2009 було багато нуклеусів - дивись фото обубліковане раніше а краще нуклеус універсальний або вулик брата Адама половина рамки дадана по вертикалі не путати з магазинною рамкою вона по горизонталі !!! на 145 а з'еднувати ломберною петлею при розвороті рамки маемо стандартну рамку 435 на 300 ідею *вкрав* у чехів. Пронько та Я зимуємо данні нуклеуси без проблем

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з'еднувати ломберною петлею при розвороті рамки маемо стандартну рамку 435 на 300

Краще б раз побачити... Я так зрозумів, що розмір рамки МН 300х215, чи щось таке? З"єднуєте плечиками докупи?
Пронько та Я зимуємо данні нуклеуси без проблем

Тоді варто подумати... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а з'еднувати ломберною петлею при розвороті рамки маемо стандартну рамку 435 на 300 ідею *вкрав* у чехів. Пронько та Я зимуємо данні нуклеуси без проблем
Я роблю набагато проще 435х300 пополам добавляем 2 бокових потім зверхуп по краям по два скоблі та пропускаю проволку 3мм зедную дві рамки.Тобі треба в нуклеус витягуеш проволку та ставиш, треба стандартну зеднав та ставиш в лежак.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

потім зверхуп по краям по два скоблі та пропускаю проволку 3мм зедную дві рамки.

Дійсно простіше :ay: А як з плечиками в МН? Тож одне тільки лишається після розрізання.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Підскажіть чи є різниця для нуклеуса на теплий чи холодний занос зроблений льоток?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть чи є різниця для нуклеуса на теплий чи холодний занос зроблений льоток?

Никакой разницы не замечал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чтобы снизить вероятность напада леток делает в днище (см нуклеус Егошина ).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чтобы снизить вероятность напада леток делает в днище (см нуклеус Егошина ).

з дном не вийде вже зробив корпус і обшив зосталось льотки зробити . нуклеус на 4 відділення посередені спільна годівниця , видивився у Машики в фото .post-1784-1297966746_thumb.jpg В мене трохи не такий більш корявий зроблю фото викладу І ще таке питання якщо пінопласт не обшивати а просто покрасити чи буде краска триматись ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з дном не вийде вже зробив корпус і обшив зосталось льотки зробити

а цю тему не читали, схоже. http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=1495
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а цю тему не читали, схоже

Читав , але я поганенький столяр а нуклеуси Егошина мені здались складні у виготовлені до тогож розмірів точних немае .Ну крім тих що одномісні , а мені сподобався такий ну і от результат, до тогож зробив на половину дадан. рамки в одному відділені 2 рамочки тобто 1 даданівська.Ось що в мене вийшло post-1784-1297971350_thumb.jpgpost-1784-1297971375_thumb.jpgpost-1784-1297971393_thumb.jpgpost-1784-1297971435_thumb.jpgpost-1784-1297971452_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а мені сподобався такий ну і от результат

Працювати буде, навіть добре.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Працювати буде, навіть добре.

Дай Бог. :) нарізав заготовок на ще один , хочу 8 нуклеусів .Планую після того як уже не буде потрібно маток обєднувати по 4 нуклеуси в один відводок
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я поганенький столяр

Паланочка, Не набріхуйте на себе. Ви нормальний столяр. Більшість людей, приблизно не можуть так зробити. Молодець! :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Паланочка, робота чудова! Щодо Єгошинських мікронуклеусів, то я робив взимку такі. Не скажу що вони складніші від Ваших. Ось так виглядають вони поодинці(кожен для 2-х сімейок) MN_group.jpg і зібрані докупи для зимівлі(в зимівнику) MN_multy.jpg Дно в них перевертається і вхід або через отвір в дні, або спереду напряму до гнізда. Два отвори вгорі - це для підгодівлі крапельним способом... Ще питання в розмірах рамок... Тут все ж таки не докінця розуміння різниці НУКЛЕУСА і МІКРОНУКЛЕУСА, а точніше їх призначення. :IMHO: нуклеус служить для утримування, чи навіть зимівлі резервних маток. Як на мене розмір Ваших рамок для цього все ж таки замалий. Я НУКЛЕУСИ роблю на 4 гніздових рамки. Мікронуклеуса задача забезпечити обліт молодої матки, для цього великої кількості бджіл не потрібно(підсаджується або зрілий, на виході маточник, або неплідна матка), для цього Ваша рамка завелика(Для вищенамальованих я робив 1/6 даданівської) Йдеться про те, що для заселення Ваших потрібно досить багато бджіл. А як тільки матка зачервить, її нема змісту довго тримати в мікронуклеусі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читав , але я поганенький столяр а нуклеуси Егошина мені здались складні у виготовлені до тогож розмірів точних немае .Ну крім тих що одномісні , а мені сподобався такий ну і от результат, до тогож зробив на половину дадан. рамки в одному відділені 2 рамочки тобто 1 даданівська. Ось що в мене вийшло post-1784-1297971350_thumb.jpgpost-1784-1297971375_thumb.jpgpost-1784-1297971393_thumb.jpg post-1784-1297971435_thumb.jpgpost-1784-1297971452_thumb.jpg
У нуклеусах видно білий клей на стінках? Який клей Ви використовуєте? Чи безпечний він для бджіл?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи можливо для виготовлення (мікро)нуклеуса використовувати ДСП (який використовується для мебелі)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нуклеусах видно білий клей на стінках? Який клей Ви використовуєте? Чи безпечний він для бджіл?

то не клей а шпаклевка по дереву . щодо нуклеусів то в них вже 3 дні як червлять молоді матки . Мапет щодо рамок то ви праві тут в мене вийшло не риба ні м'ясо , за 3 дні що матки почервили місця вже не залишилось завтра якщо встигну після служби, збираюсь поміняти старих в сімях на молодих а в нуклеуси маточники . на старих маток хочу зробити відводки не великі. Ще одне, вузьке гніздо,погано тим що важко почистити під рамками сміття. Бджолам це важко робити бо знизу льотка немає а до верхнього тягнути далеко тому сьогодні викидав пару личинок молі з дна одного відділення. взагалі ці нуклеуси свою роль виконують ,але мене вони не задовільнили, планую щось інше пробувати , це мої перші нуклеуси так що для першого разу піде а на далі буде видно :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи можливо для виготовлення (мікро)нуклеуса використовувати ДСП (який використовується для мебелі)?

Взагалі-то якихось застережень нема, але ж воно важке і на дощі розмокне... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Чи знає хто як працює кормушка у такому мікронуклеусі. post-2486-1307267921_thumb.jpg З малюнку здається, що у всіх сімейок вхід до єдиної кормушки/поїлки. Чи не бються вони? Як зробити, щоб поїлка у кожного була своя?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось МОЯ схема мікронуклеуса (можливо з помилками) на 4 мінісімейки та все ж може кому знадобиться. Креслення в програмі PRO100. Все в архіві... post-2486-1307335341_thumb.jpg post-2486-1307335848_thumb.jpg Нуклеус под полурамку разделённую на два. Скачать оригинал чертежа и расчеты материала а екселе nucleus2.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нуклеус под полурамку разделённую на два.

Цікаве рішення, а яка роль відсіку посередині?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаве рішення, а яка роль відсіку посередині?
В центр заливається (через сітку вгорі) сироп. В низу стінки не досягають дна на 5 мм, і сироп поступає в сосідню камеру - індивідуальну кормушку сімейки. Там будуть прорізи в 1см для доступу бджул до кормушки. Зверху в кормушці (коришневим) буде поплавок з отворами із фонери і з нього бджоли будуть пити сироп. post-2486-1307367003_thumb.jpg Ну приблизно так планую зробити. Завтра замовлю матеріали - пізніше будуть деталі. Може ще щось порадите добавити/прибрати... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...