Перейти к содержанию

За и против улья из ПЕНОПЛАСТА


FENT

Рекомендуемые сообщения

последее время только и слышно о достатках ульев с пенопласта , один недостаток цена , кто может еще плохое сказать об етом улье

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

последее время только и слышно о достатках ульев с пенопласта , один недостаток цена , кто может еще плохое сказать об етом улье

Вулики з пінопласту то однозначно прогрес в бджільництві. До недоліків можна віднести малу механічну міцність та екологічну складову. Обидва ці фактори поліпшуються і з часом будемо мати цілком пристойні параметри. От бачу вже продаються пластини з міцністю на порядок вищою ніж звичайні. Ціна в Бартніка мене влаштовує. Спиняє тільки міцність полімеру. Почекаю коли будуть робити з поліуретану або щось подібного.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кто может еще плохое сказать об етом улье

Якщо вулики стоять на платформі круглий рік то це практично ідеальні вулики. А от якщо намічається погрузка розгрузка то за пару років доведеться парк вуликів майже повністю оновляти. Та й миші можуть запросто прогризти дані вулики.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кто может еще плохое сказать об етом улье
Вижу только один "плохой" фактор: агрессивные недоброжелатели. Не нравятся - не приобретайте. Люди сами разберутся, что им лучше. Если будете навязывать свое мнение - закрою тему.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А от якщо намічається погрузка розгрузка то за пару років доведеться парк вуликів майже повністю оновляти. Та й миші можуть запросто прогризти дані вулики.

Ivan Ivanovich, похоже у вас нет пеноульев, зачем утверждать то чего наверняка не знаете. Конечно с пено ульями прийдется обращаться поокуратней чем с деревянными. Но за семь лет выбросил один корпус , который уронили с полномедными рамками. При этом каждый год кочую , хоть и не активно. Мыши если и грызут , то только из нутри если залезут . Были случаи , что мыши разширяли в дне не плотно прикрытый леток, но что бы просто через глухую стену никогда.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та й миші можуть запросто прогризти дані вулики.

При зимівлі на волі може бути ще одна біда - птахи. І якщо синиці сильно не пошкоджують, то дятел в моменті зробить діру з кулак розміром. У мене була колись думка робти самому з екструдованого пінополістиролу, армуючи зовні склосіткою, але, порахувавши вартість і трудомісткість виготовлення, визнав, що ціна готового фірмового корпусу не така й велика, щоб морочитись з самостійним виготовленням. Зараз вартість вулика з ППС і дерева практично одна й та ж, різниця тільки в тому, що з дерева можна самому зробити, як багато хто й чинить. В майбутньому планую при розширенні завести кілька пінополістирольних вуликів - для порівняння. Шкода тільки, що вибір модифікацій не такий вже й великий :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

три года откочевали с пеноульями (бесфальцевыми) и еще как минимум столько же откочуем, кроме поверхностных повреждений при погрузке, как то неглубокие вмятины и немного расхлябаных мест контакта с металлом (вент сетки и трубки летков), ничего серьезного и это при том что мы порой достаточно небрежны, особо над инвентарем не трясемся единственное о чем я уже писал, конкретно в эту аномально теплую в середине зиму у нас пчелы запарились и погнали расплод, но это скорее не достаток этих ульев, а просто ошибки с нашей стороны при организации зимовки при которой мы не учли специфику этих ульев

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І якщо синиці сильно не пошкоджують, то дятел в моменті зробить діру з кулак розміром.

Вот у меня с точностью до наоборот. Зимуют на воле. Дятлы не беспокоят, а вот синицы или какие другие птицы (сам не видел) расклевывают летки в корпусах если они оставлены открыты на зиму.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кто может еще плохое сказать об етом улье
Вижу только один "плохой" фактор: агрессивные недоброжелатели. Не нравятся - не приобретайте. Люди сами разберутся, что им лучше. Если будете навязывать свое мнение - закрою тему.
лично мне нравятся ети ульи , и я собираюсь их себе делать , услышав недостатки можно при постройке их устранить ,и почемуто мне кажется потройка такого улья будет дешевле чем деревяного
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пять лет имею пенопластовые ульи,фирмы Лисонь,Польша.И никогда небыло с ними проблем. rad-запарить пчел можно и в деревьяном улье.Вы что то зделали не так.В эту зиму,у меня в январскую оттепель,в нескольких лежаках молодые матки зачервили,а в пенопластовых сидели тихо.А вот на сегодняшний день,у них уже будет росплод.Как минимум на полторы две недели раньше,чем в деревьяных .А чтобы не беспокоили синички,розвесте кормушки.За 5 лет,ни в одном улье небыло мышей.Тфу,тфу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

rad-запарить пчел можно и в деревьяном улье.Вы что то зделали не так.
можно и в деревянном, но в пене таки намного легче ;) а то что сделали не так, с этим никто не спорит, пеноулья требуют более внимательного отношения к вентиляции это факт, а мы их пускали в зиму по сути так как будто это деревянные, и если прошлая зимовка прошла на отлично, то эта с теплм январем, нас немнгого наказала я это к недоствткам не отношу, просто надо понимать что влаго-температурный режим пеноульев немного другой, только и всего
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

роблю сам вулики з екструдованого пінопласту, зимівля нормально , весняний розвиток БОМБА, якщо пінопласт має невелику плотність прогризуть! вже 2 роки задоволений, з вулика пахне як і з дерев'яного.post-6694-1413486983_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з вулика пахне як і з дерев'яного.

Andriy_Garmatiy, А в мене з натурального дерев'яного без усіляких зусиль так деревом і тхне! :dntknw::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можно и в деревянном, но в пене таки намного легче

rad, Земляче, а Ви не наривались ще на "китайський" пінопласт? От, коли будуть дійсно проблеми із бджолами та і з медом теж.. :ah::angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

весняний розвиток БОМБА, якщо пінопласт має невелику плотність прогризуть

ну і який пінопласт взагалі не гризуть? Я поки такого не знайшов на локальному ринку. :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

весняний розвиток БОМБА

Andriy_Garmatiy, А в традиційних з дерева та ж картина? ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

весняний розвиток БОМБА

Andriy_Garmatiy, А в традиційних з дерева та ж картина? ;)
ні в мене зимували 4 сім'ї у пінопласті 5 см і 15 в дерево2см пінопласт 2см дерево2 см. так ці 4 сім'ї розвивалися набагато швидше, підмору було менше хоч у всіх вуликах 3,5см дно дерев'яне. Скоріше вони набрали сили, скоріше зробив з них відводки. короче інколи я за ними не встигав. такого самого розвитку мали в мене лише 2 сім'ї в дерев'яному які жили через глуху перегородку з фанери 8 мм . може бачили які у Вітушинського кочові платформи я на подобі таке саме повторив, але покищо не наколесах(простий вулик на 24рамки посередині перегородка і прибитий нагрухо корпус . виходить таке як корито) плечики 2 корпуса знімаються . пінопластом довольний но ! кури подьобали мені 1 вулика і так серйозно думав не перезимують http://cs540106.vk.me/c618318/v618318160/1...Pc03sUZd5w0.jpg . але перезимували.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

трошки фото не завадить відкрив для всіх, є декілька фото як я робив вулики з пінопласту. http://vk.com/album24937160_202671593

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

трошки фото не завадить відкрив для всіх, є декілька фото як я робив вулики з пінопласту.

Спасибо за фото :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене пінопласт як на фото гризуть. Менше ніж інший, але все ж гризуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене пінопласт як на фото гризуть. Менше ніж інший, але все ж гризуть.

Sanich, Я для проби виготовив два днища до 230 корпусників і обробив їх ПВА. Бджоли не так гризли. А от міль та її личинки зробили за сезон із днищ просто полосу перешкод. З тих пір я більше не експерементую. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене пінопласт як на фото гризуть. Менше ніж інший, але все ж гризуть.

Sanich, Я для проби виготовив два днища до 230 корпусників і обробив їх ПВА. Бджоли не так гризли. А от міль та її личинки зробили за сезон із днищ просто полосу перешкод. З тих пір я більше не експерементую. :dntknw:
Ну ви придумали. :) я на дно якраз тільки дерево чи двп в'користовую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

двп

Тс-с-с, не кажіть нікому про ДВП :al::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в неділю зроблю відео про мої вулики з пінопласту і покажу який гризуть який ні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тс-с-с, не кажіть нікому про ДВП

не такий страшний чорт як його малюють. Тим більше ДВП в дні. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to За и против улья из ПЕНОПЛАСТА

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...