Перейти к содержанию

Дно для "рогатого" улья


Артем

Рекомендуемые сообщения

ось ще універсальне дно-дашок http://www.radikal.ru/USERS/boroda-1/paliv...raf-novan-?pg=1

Если позволите, поспрошаю - уж больно система понравилась... Вопрос касается над- и подрамочного пространства: какое оно, в миллиметрах? Навскидку вижу порядка миллиметров 50? Не много? Если не затруднит, можно если не чертежи, то хотя бы словестное описание, впечатления, отмеченные достоинства и недостатки такой системы? Заранее спасибо!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Я уже подошёл к сборке аналогичных крыш/днищ. Но есть вопрос: четверти выбирать на планках, закрывающих дно, или можно встык? Чем лучше покрывать? Если оцинковка и т.п., то для крыши хорошо, но не будет ли это лишним, когда крыша будет перевёрнута и станет днищем? Для зашивки днища приготовил доску от европоддонов, 20х98 мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не розумію, навіщо робити днища-кришки. Яка може бути потреба, щоб кришку використовувати як дно і навпаки? Є певний комплект: кришка, корпуси, дно, все в певній кількості. Більше нічого не треба видумувати. Для утеплення, економії дерева і ваги, кришки я підбив пінопластом, а покрив оцинковкою. Звісно, покривати оцинковкою дно - надто жирно. І ще кришку добре зробити з виступами, щоб дощова вода не стікала по копусу і не затікала між корпусами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не розумію, навіщо робити днища-кришки.

До того ж технологія роботи з "рогатими" передбачає сітчасте дно... Проте, якщо комусь так краще, то чому б ні? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже багато інформації зібрав щодо "рогатих", отже, бачу глибоке дно - тобто це фактично корпус з невід'ємним дном, також є сітчасте дно (100 мм заввишки), а ще від'ємне низьке дно (50 мм). Мені стало інтересно погратися з варіантом, який я побачив на фото у Бороди-1 - ідеєю Олександра Пронька. Поперше, мені подобається ідея однієї універсальної деталі - це простіше у виробництві (у мене зараз доктрина - своє спорядження для кожної операції, так простіше, та й усі деталі точно однакові, адже кондуктор на те й кондуктор), при зберіганні та в роботі. Ще нюанс - прошарок повітря над плівкою теоретично краще захищає від спеки на сонці. Отже мені це подобається, мені цього хочеться, а "ХОЧЕТСЯ - ещё хуже, чем БОЛИТ" :dntknw: Цілком може бути, що практика щось змінить у моєму відношенні до цієї ідеї, але зараз конструкція виглядає досить доречною та інтересною... Інші варіанти теж обов'язково тестуватиму. Зараз трошки не до зборки - мої дружина з сином у лікарні, отже роботи зупинилися поки на стадії кондуктора та заготовок під днища та корпуси - готового поки замало, трошки встиг зібрати раніше. 78aae3056c91e3a175931eba400a0897.jpeg Завіз сухої деревини - товариш презентував півкуба дошки від поддонів - ідеально для дашків. Готуюся до наступного сезону :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже багато інформації зібрав щодо "рогатих", отже, бачу глибоке дно - тобто це фактично корпус з невід'ємним дном, також є сітчасте дно (100 мм заввишки), а ще від'ємне низьке дно (50 мм).

Це все зайвим не буде і знайде своє застосування, тому, якщо хочеться, що аж болить і є на то час і бажання, тоді варто робити. Хоча корпус з невід'ємним дном?... Може простіше два різних дна - як на мене так буде технологічніше. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хоча корпус з невід'ємним дном?... Може простіше два різних дна - як на мене так буде технологічніше. :IMHO:
Сам був дуже здивованим: коли дно можна зняти - простіше обслуговувати, навіть навесні просто переставив на нове чисте дно, та й годі... Та у Паливоди є те саме глибоке дно. Щось мені цей варіант не дуже до вподоби - планую зробити два варіанти від'ємного дна: сітчасте та глухе. Але досі дещо бракує досвіду щодо правильного та своєчасного застосування сітчастого дна... Попереду декілька місяців на теоретичну підготовку :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

планую зробити два варіанти від'ємного дна: сітчасте та глухе. Але досі дещо бракує досвіду щодо правильного та своєчасного застосування сітчастого дна... Попереду декілька місяців на теоретичну підготовку

Я робив одне з можливістю міняти вставки, проте так з сітками і залишилося. Коли треба глухе, підставляю під дно пінопласт. ;) Застосування сітчастого дна в темі описане, а однією фразою - круглий рік, окрім періоду весняного розвитку(на весну і підставляю пінопласт), глухий верх, один нижній льоток на всю ширину. На зиму під гніздо порожній корпус. От і вся теорія застосування сітчастого дна. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я робив одне з можливістю міняти вставки, проте так з сітками і залишилося. Коли треба глухе, підставляю під дно пінопласт. ;) Застосування сітчастого дна в темі описане, а однією фразою - круглий рік, окрім періоду весняного розвитку(на весну і підставляю пінопласт), глухий верх, один нижній льоток на всю ширину. На зиму під гніздо порожній корпус. От і вся теорія застосування сітчастого дна. :hi:
Дякую! Я сітка металева, 3х3 мм? Конструкція такого дна канонічна, як на кресленні? ;) Доречі, у Паливоди на кресленнях роги виступають на 17 мм, а проміжок між ними 5 мм, а не 10, як на тому сайті, з якого я брав креслення. 04.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я сітка металева, 3х3 мм? Конструкція такого дна канонічна, як на кресленні?

Сітка 3х3 металева чорна. Канонічного дна вже не пам'ятаю, в мене таке: %D0%94%D0%BD%D0%BE_%D0%BE%D0%B1%D0%B2%D1%8F%D0%B7%D0%BA%D0%B0.jpg і вставка до нього %D0%94%D0%BD%D0%BE_%D1%81%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0.jpg вона ж і прилітка. Таке в зборі %D0%94%D0%BD%D0%BE.jpg За пару років переконався, що роги часом тільки заважають. Маю намір всі роги ліквідувати, а зайве від корпусів відрізати, стінки корпусів(нових) з'єднувати в чверть, тоді легше буде з виготовленням дашка. Але тут про дно... Конструкцію дна особливо міняти не буду, хіба сіта буде не як вставка, а на постійно. При утепленні на весняний розвиток, утеплення підставлятиму знизу(як зараз і роблю).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ага, зрозуміло, дуже дякую!!! :az: Як зроблю своє - теж покажу, що вийшло :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как пчел загонять при кочевках? По моему, Эта задвижка, что на фото выше, будет немного давить пчел. Кто-нибудь загонял пчел "росинкой" внутрь улья с такой задвижкой, как на фото в предыдущем сообщении?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как пчел загонять при кочевках? По моему, Эта задвижка, что на фото выше, будет немного давить пчел.
Идея не моя, я её честно утащил у Палыводы, только там глубокое дно, то есть по сути корпус с неотъёмным дном. Основная мысль - гвоздь, так что задвижка не потеряется совсем никак ;) PDD на обвязке ганеманки переносит ось на край задвижки, а не посредине, как у меня. Как лучше - пока не знаю...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как пчел загонять при кочевках? По моему, Эта задвижка, что на фото выше, будет немного давить пчел. Кто-нибудь загонял пчел "росинкой" внутрь улья с такой задвижкой, как на фото в предыдущем сообщении?
Робин-Гут ,в чім проблема? Все геніальне в простоті :) Ця засувка на порядок функціональніша чим льотковий вкладиш по перше вона вмунтована в дно ,загубити важко ,по друге не треба за собою тягати мішок з додатковими вкладишами .Ще раз наголошую лишні елементи у вулику паливоди тільки заважають :IMHO1::hi:https://plus.google.com/u/0/photos/11353871...710207502879457
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как пчел загонять при кочевках? По моему, Эта задвижка, что на фото выше, будет немного давить пчел. Кто-нибудь загонял пчел "росинкой" внутрь улья с такой задвижкой, как на фото в предыдущем сообщении?
Робин-Гут ,в чім проблема? Все геніальне в простоті :) Ця засувка на порядок функціональніша чим льотковий вкладиш по перше вона вмунтована в дно ,загубити важко ,по друге не треба за собою тягати мішок з додатковими вкладишами .Ще раз наголошую лишні елементи у вулику паливоди тільки заважають :IMHO1::hi:https://plus.google.com/u/0/photos/11353871...710207502879457
лінк не працює :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как пчел загонять при кочевках? По моему, Эта задвижка, что на фото выше, будет немного давить пчел. Кто-нибудь загонял пчел "росинкой" внутрь улья с такой задвижкой, как на фото в предыдущем сообщении?
Робин-Гут ,в чім проблема? Все геніальне в простоті :) Ця засувка на порядок функціональніша чим льотковий вкладиш по перше вона вмунтована в дно ,загубити важко ,по друге не треба за собою тягати мішок з додатковими вкладишами .Ще раз наголошую лишні елементи у вулику паливоди тільки заважають :IMHO1::hi:https://plus.google.com/u/0/photos/11353871...710207502879457
лінк не працює :(
В мене працює( лінк) post-2653-1381726257_thumb.jpg Дуже креативно виглядають льоткові вкладиші в корпусах :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене працює( лінк)

То мабуть у мене з планшета не працює.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О! Спіймав! ;) Який розмір під рамками? Дно на фото 50 мм плюс 10 мм від нижньої планки рамки до нижнього краю корпуса? Так? Не забагато?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ця засувка на порядок функціональніша чим льотковий вкладиш по перше вона вмунтована в дно ,загубити важко ,по друге не треба за собою тягати мішок з додатковими вкладишами
А мыши зимой пролазят?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ця засувка на порядок функціональніша чим льотковий вкладиш по перше вона вмунтована в дно ,загубити важко ,по друге не треба за собою тягати мішок з додатковими вкладишами
А мыши зимой пролазят?
Не пролазять,бо на зиму нижній льоток закриваю. залищаю віднритий льоток в порожньому корпусі під гніздом .Вудлики зимую на металевих підставках. Написав відповідь тому,що вулики брав у Бороди-1 і виготовлені вони по аналогічному кресленні .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ця засувка на порядок функціональніша чим льотковий вкладиш по перше вона вмунтована в дно ,загубити важко ,по друге не треба за собою тягати мішок з додатковими вкладишами
А мыши зимой пролазят?
Буває пролазять , а що існують ідельні льоткові загороджувачі :hi::) ?Система даного вулика дозволяє створити умови існування( зимівлі) які Ви задумали.Наприклад глибоке дно з одночасним прикриттям нижнього отвору льотковим загороджувачем для проходуоднієї бджоли.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Благодарю всех за ответы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О! Спіймав! ;) Який розмір під рамками? Дно на фото 50 мм плюс 10 мм від нижньої планки рамки до нижнього краю корпуса? Так? Не забагато?
Бджоли та бджоляр відчувають себе комфортно :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...