Перейти к содержанию

Дно для "рогатого" улья


Артем

Рекомендуемые сообщения

Помогите с конструкцией дна, та что в чертежах не подходит, глубокое тоже, кто еще какие решения придумал???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вот!

post-653-1329331680_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вот!
Это вроде только зиму, а на остальное время... меня интиресует как удобно прикрепить пыльцеулавливатель и летковой заградитель к дну?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вот!

а почему леток не во всю ширину корпуса?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

почему леток не во всю ширину корпуса?

Кто их разберёт, буржуев? Зимой у меня маленькие - надо меньше сетки от мышей .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это вроде только зиму, а на остальное время... меня интиресует как удобно прикрепить пыльцеулавливатель и летковой заградитель к дну?
http://www.radikal.ru/GALLERY/PageF4G.aspx...3d911dd87dc557c пилкозбирач хмельницький ідеально підходить на цей вулик ,ставиться прямо на відкритий льотковий загороджувач тим самим закривається (візуально)вхід в вулик через дно,і бджоли змушенені йти через отвір в першому півкорпусі.Якщо є необхідність завтра можу сфоткати :az: ось ще універсальне дно-дашок http://www.radikal.ru/USERS/boroda-1/paliv...raf-novan-?pg=1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это вроде только зиму, а на остальное время... меня интиресует как удобно прикрепить пыльцеулавливатель и летковой заградитель к дну?
http://www.radikal.ru/GALLERY/PageF4G.aspx...3d911dd87dc557c пилкозбирач хмельницький ідеально підходить на цей вулик ,ставиться прямо на відкритий льотковий загороджувач тим самим закривається (візуально)вхід в вулик через дно,і бджоли змушенені йти через отвір в першому півкорпусі.Якщо є необхідність завтра можу сфоткати :az: ось ще універсальне дно-дашок http://www.radikal.ru/USERS/boroda-1/paliv...raf-novan-?pg=1
Ульи 8-рамочные? дно-крыша интиресно продумано :smile:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня дна на рогатых сделаны из разобранных европодонов толщиной 17-20 мм.Снизу степлером пристеган пеноизол.На дне объвязка из реек 25*22(подрамочное 22 мм) и снизу две рейки с торцов дна.Леток на ширену корпуса минус рожки в углах.Курский пильцеуловитель влазит плотно(размер рожков подбирается....)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ульи 8-рамочные? дно-крыша интиресно продумано :smile:
дно-дашок ідея Пронька Олександра Івановича.Ось його майстер- клас пилкозбірник на рогатому :az:
Свіжак, тільки сьогодні зафільмував ,видалась нагода.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Варіант СВОГО дна для "рогатого" викладав в ТЕМІ. Наразі такою конструкцією задоволений. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Хто може пояснити про сітку на дні . Для чого і як використовуєте? Під сіткою що?, земля?? Одним словом хто може коротко і толково пояснити, бо ніяк не можу розібратись. Чи не робити взагалі ніяких сіток?? :helpme::helpme::helpme: Дійшла черга робити днища на рогаті, а незнаю які. Треба просте і практичне. Чи є десь креслення днищ типу таких . Але тут вроді немає змінних вставок, щоб чистити дно не знімаючи корпус...

Варіант СВОГО дна для "рогатого" викладав Наразі такою конструкцією задоволений.
Можна дізнатись детальніше про це дно, розміри...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про сітку не поясню, а ось просте і практичне дно у мене таке, як на кресленні, тільки у мене не змінна вставка, а щиток з дощок 20 мм і без непрактичного прилітного виступу. Якщо робити змінну вставку- не знаю з чого по-перше - то вже таке дно не поставиш на що-небудь. Висота дна 60 мм, підрамковий простір 30 мм. Льоток на всю ширину, висота 10 мм між щитком дна і передньою планкою. Зараз льотки відкриті повністю, при потребі закриваю їх планками або поролоном.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дно з сітки по перше меньша вага, по друге додаткова вентеляция влитку. Цікавить інформація про вентеляцію в зимку? Десь читав що на сасітковане дно ставиться пустий корпус в нього приблизно до половини насипаеться сухі голки з сосни відкривається верхнній льоток для обльоту якщо вуликі зимують на дворі, якщо в ошманнику не відкриваеться, і ставиться корпус з бджолами. Хто має досвід такої зимівлі, будьласка виправте мене якщо щось не так. В цьому році в перше використовую сітчате дно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Дно з сітки по перше меньша вага, по друге додаткова вентеляция влитку. Цікавить інформація про вентеляцію в зимку? Десь читав що на сасітковане дно ставиться пустий корпус в нього приблизно до половини насипаеться сухі голки з сосни відкривається верхнній льоток для обльоту якщо вуликі зимують на дворі, якщо в ошманнику не відкриваеться, і ставиться корпус з бджолами. Хто має досвід такої зимівлі, будьласка виправте мене якщо щось не так. В цьому році в перше використовую сітчате дно.

Про це вже писали в інших темах, вперше чую про засипку порожнього корпусу глицею, та і льотків в корпусах в мене нема... Я вже дві зими зимував в "рогатих" з сітчастим дном - під двома корпусами з бджолами просто порожній корпус для створення буферної зони обміну повітрям і ніяких заповнювачів. Врахуйте характер минулої зими - абсолютно ніякої різниці з зимівлею в утеплених лежаках не спостерігав. Звичайно що зимівля в стебнику вигідно відрізняється на рахунок споживання кормів(відповідно і зношеності бджіл звичайно). Чотири вулики в мене зимувало також в напівзбудованому підвалі. Різниця температури з вулицею була 4 гр. Тож говорити про якусь різницю в зимівлі, окрім вищої вологості навесні, не виходить. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Интересный вариант с универсальным дном/крышей... Но всё-таки, как быть с летком? Если леток большой, то мышам, осам и шершням устраивается настоящий праздник... Если леток высотой 8 мм, чтобы никакая зараза туда не пролезла, то возникают сомнения: а достаточно ли будет вентиляции? Или таки делать летки в верхних корпусах? Сетчатое дно - вообще непонятно. Очень часто пишут об утеплении, сохранении микроклимата в гнезде и т.п., а тут - сетка на дно и лучшая вентиляция - гуляй, ветер... Очень прошу опытных товарищей объяснить эти моменты, если не затруднит. Заранее спасибо!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Доброго дня. Моє дно.post-6383-1364142626_thumb.jpg Березень.бджоли, ще не літали. post-6383-1364143017_thumb.jpg Задня сторона дна відкривається.post-6383-1364143701_thumb.jpg Вигляд с переду при прикритому льотку.post-6383-1364143928_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Хто як відноситься до використання фанери при виготовленні дна. Маю на увазі фанеру на всю площу дна в обв"язці. В чому тут свої +/-?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто як відноситься до використання фанери при виготовленні дна. Маю на увазі фанеру на всю площу дна в обв"язці. В чому тут свої +/-?
расслаивается она от сырости со временем
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто як відноситься до використання фанери при виготовленні дна. Маю на увазі фанеру на всю площу дна в обв"язці. В чому тут свої +/-?
расслаивается она от сырости со временем
Тонкую еще и покоробит наверняка. Будет в одном месте дырка вместо летка, в другом наоборот, проход пчелам закроет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фанера в вулику не практична, а особливо дно. Все що було на пасіці з фанери розслоїлося і покоробилось. Правда писав хтось, що використовує успішно водотривку... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фанера в вулику не практична, а особливо дно. Все що було на пасіці з фанери розслоїлося і покоробилось. Правда писав хтось, що використовує успішно водотривку... :dntknw:
От я й думав про 18+ мм водотривку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це Ваша справа, звичайно, проте подумайте якими засобами це досягається, явно не простим парафіном. А з того вулика будете качати мед. Крім того, для чого Вам дно з фанери? В запланованих Вами вуликах добре себе зарекомендувало сітчасте дно, яке на весняний період можна перекрити простим куском пінопласту знизу - це тепліше і дешевше. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це Ваша справа, звичайно, проте подумайте якими засобами це досягається, явно не простим парафіном. А з того вулика будете качати мед. Крім того, для чого Вам дно з фанери? В запланованих Вами вуликах добре себе зарекомендувало сітчасте дно, яке на весняний період можна перекрити простим куском пінопласту знизу - це тепліше і дешевше. :IMHO:
Чомусь воно не викликає в мене довіри (((. Думаю воскові крихти та інше сміття будуть в місцях, які бджілки не зможуть дістати і можуть стати розсадниками для молі. Взагалі хотілося-б побачити фотографії... заздалегідь дуже вдячний.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чомусь воно не викликає в мене довіри (((.

Ну це нормально для того хто не пробував. Я це вже пережив.
Думаю воскові крихти та інше сміття будуть в місцях, які бджілки не зможуть дістати і можуть стати розсадниками для молі.

Дно перекриваю від першого обльоту і до сталого тепла в травні, тож міль там не встигає завестися, а від травня і до березня через сіту з вулика висипається не лише дрібне сміття, але і частково кліщі, які не втрималися на бджілках і при глухому дні успішно вертаються знову на них.
Взагалі хотілося-б побачити фотографії...

Фотографій наглядних нема? але при нагоді спробую зробити. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...