Перейти к содержанию

"Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня


Петрович 49

Рекомендуемые сообщения

Уверен, чем больше пасека - тем меньше гуманизма.

Та ні, тут не в гуманності справа. Все залежить від пасічника, хоче - морочить голову, не хоче - ... Я з захворюваннями не зтикався(тьфу тричі), а от з сімейкою яка виводила собі мамку з шостого місяця і в решті решт зтрутневіла зіткнувся. Грався з ними і давав шанс до останнього, а потім витрусив за пасікою без докору сумління. Хоча не зовсім, мучить думка, що я все ж щось не так робив при виводі матки...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мучить думка, що я все ж щось не так робив при виводі матки...

Пропоную можливу причину невдачі. В якості припущення. На фото не раз зустрічав вулики-лежаки з двома горизонтально розташованими льотками не передній стінці (для утримання двох сімей). І ніде не зустрічав застережень що до такого розміщення. На зорі самостійного пасічникування власноруч виготовив кілька таких вуликів. Так от... Одного сонячного дня в розпал сезону звернув увагу на пожвавлення навколо вулика де був відводок з молодою ще необльотаною маткою і через діафрагму сильна материнська сім"я. Підійшов, спостерігаю і що бачу!!! На прильотну дошку, де розташована сильна сім"я, куди більший потік бджіл, сідає матка і безперешкодно заходить до вулика. Охорони ніби не існує. Далі прогноз невтішний: молода вбиває стару і починає господарювати. Відводок без мамки і виводити нема з чого. Ще гірший результат, коли молодуха вилетить повторно і попаде до дзьоба щурки. Свищеві маточники в основній сім"ї, а у відводку трутівка. І таке було... Після цього льотки відводка повернув на 90*, тепер вони в боковій стінці. З південного боку, що теж має значення. PS: поправляйте, запитуйте, критикуйте - готовий поки живий та йде дощ.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На фото не раз зустрічав вулики-лежаки з двома горизонтально розташованими льотками не передній стінці (для утримання двох сімей).

У тих вуликах, по дві сім`ї, живуть тільки зимою. Та навіть коли б прийшлось робити через перегородку відводок, то там з торців вулика зроблені нижні льотки. На мою думку, помилку я допустив у іншому. Коли бджоли відтягували матошникі, я подальший процес не контролював. Все ж таки потрібно було обривати запечатані на четвертий день, і обмежувати кількість залишених до 2-3шт.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Это соседская зараза прилетела...

Малоймовірно, щоб хвора сім'я відпустила рій.
Уверен, чем больше пасека - тем меньше гуманизма. Конвеерная добыча меда... opr06K9M.gif

Напевно не зовсім так. Погоджуюсь з Ракєтіним. Чим більша пасіка, чи менше часу на її обслуговування, тим більше раціональності. Мордувати без потреби відводки, даючи їм шанс на самостійний розвиток, як на мене менш гуманно, ніж об'єднати їх в одну повноцінну сім'ю, даючи їм шанс на нормальне існування, а собі зменшити трудозатрати. Вивільнений час краще спрямувати на кращий догляд інших сімей. А часу в пасічника вихідного дня ой як бракує... :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Малоймовірно, щоб хвора сім'я відпустила рій.

Можливо це взагалі не рій в класичному розумінні. Зверніть увагу: 15 вересня. Як варіант припускаю, :IMHO1: , що це приклад осіннього зльоту сім"ї, враженої кліщем. Жаль, перевірити ніякої можливості :dntknw: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Малоймовірно, щоб хвора сім'я відпустила рій.

Можливо це взагалі не рій в класичному розумінні. Зверніть увагу: 15 вересня. Як варіант припускаю, :IMHO1: , що це приклад осіннього зльоту сім"ї, враженої кліщем. Жаль, перевірити ніякої можливості :dntknw: .
Цитата(Петрович 49 @ 2.11.2012, 12:30) ] Залишив в якості експерименту, додав меду і розплоду, лікував від кліща... Детальніш в темі "пасечникам выходного дня..." Предлагаю тотализатор Перезимует или нет залётный Я ставлю на не перезимует 50 гривасов Результат зимовки на совести Петровича он не обманет
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після цього льотки відводка повернув на 90*, тепер вони в боковій стінці. З південного боку, що теж має значення.

Потрібні чіткі біляльоткові орієнтири і роздільні буртики як в нуклеусах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Потрібні чіткі біляльоткові орієнтири і роздільні буртики як в нуклеусах.

Правильно! Це ж і є застереження при експлуатації вуликів з двома льотками не передній стінці коли там дві сім"ї різної сили. Ще додав би: слабша сім"я хай користується верхнім льотком (бажано круглим), а сильниша - нижнім, звичайним. Бджоли геометрію знають... :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Навідаєшся в день святковий і потрапляєш в казку. Та без лопати ніяк! Довелося грішити. post-2867-1357596214_thumb.jpg Один вулик відсутній. Вкрали ще до снігопаду. Найвжчий вибрали. Вулик дідівський, там жили такі "агресори", що не дали толком відібрати мед. Думаю, що вони помстяться крадіям. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Когда спешим в летнюю пору, поможет: post-2867-1358020310_thumb.jpg post-2867-1358020343_thumb.jpg Дно быстро снимается, можно для посадки роя, хоть через крышку, хоть через дно :ay: (Туфель остается на ноге. :umora: )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Предлагаю тотализатор Перезимует или нет залётный Я ставлю на не перезимует 50 гривасов Результат зимовки на совести Петровича он не обманет

Результат зимовки "залетного" скромный. Фотоаргумент на обозрение "судьям": post-2867-1365703136_thumb.jpg Пчелы совсем мало. Расплода пятак. Обогреть не смогут, хоть и через перегородку сидят. Можно было подсилить пчелой от сильных соседей, но обнаружилась крупная "сиротина", т. е. безматочная. Объединил, не мешкая. Так кто кому? и сколько :az: ??? Что скажут судьи на линии?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Предлагаю тотализатор Перезимует или нет залётный Я ставлю на не перезимует 50 гривасов Результат зимовки на совести Петровича он не обманет

Результат зимовки "залетного" скромный. Фотоаргумент на обозрение "судьям": post-2867-1365703136_thumb.jpg Пчелы совсем мало. Расплода пятак. Обогреть не смогут, хоть и через перегородку сидят. Можно было подсилить пчелой от сильных соседей, но обнаружилась крупная "сиротина", т. е. безматочная. Объединил, не мешкая. Так кто кому? и сколько :az: ??? Что скажут судьи на линии?
Всё таки думаю залётный перезимовал Я продул 50 гривнов Но его нет в наличии, пошел на испровление "сиротина"Так что думаю и не продул 50 гривасов Но он спас семью хорошую А если бы его не было Опять мои 50 гривасов вроде проиграны Может кто рассудит ? Должен я 50 гривен или нет ???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(Мико @ 3.11.2012, 9:54) Предлагаю тотализатор Перезимует или нет залётный Я ставлю на не перезимует 50 гривасов Результат зимовки на совести Петровича он не обманет *

Может кто рассудит ? Должен я 50 гривен или нет

Вы проиграли , разговор был только о том что перезимует или нет , а не о том что дальше будет с ним . Так что Мико 50 гр Петровичь 49 заслужил в споре :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может кто рассудит ? Должен я 50 гривен или нет ???

Таки наверное должен. рой-то презимовал!!! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після цього льотки відводка повернув на 90*, тепер вони в боковій стінці. З південного боку, що теж має значення.

Потрібні чіткі біляльоткові орієнтири і роздільні буртики як в нуклеусах.
Я когда нету времени, просто цепляю ветку над нужным летком. Работает даже в павильенах с стоящими впритык корпусными.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы проиграли , разговор был только о том что перезимует или нет , а не о том что дальше будет с ним . Так что Мико 50 гр Петровичь 49 заслужил в споре :IMHO1:
Вот в чём загвоздка, спора то не было,я предлагал тотализатор Никто не поддержал А с Петрович 49 я думаю несколько полтинников прогудеть Благо мы в одном ройоне стоим ,правда в противоположных направлениях, но думаю что для бешенной собаки 100 вёрст не крюк Так что Пепрович жди в гости Медовуха облепиховая удалась на славу Мангал надеюсь есть ,а то могу и свой привезти :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот в чём загвоздка, спора то не было,я предлагал тотализатор Никто не поддержал А с Петрович 49 я думаю несколько полтинников прогудеть Благо мы в одном ройоне стоим ,правда в противоположных направлениях, но думаю что для бешенной собаки 100 вёрст не крюк Так что Пепрович жди в гости Медовуха облепиховая удалась на славу Мангал надеюсь есть ,а то могу и свой привезти

По чарочки это одно . а должок другое , а то буду ехать в Харьков , а Купянский р-н ну не как не проедиш мимо и спросить можно у Петровича49 как должок от Мико :umora: шутка
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот в чём загвоздка, спора то не было,я предлагал тотализатор Никто не поддержал А с Петрович 49 я думаю несколько полтинников прогудеть Благо мы в одном ройоне стоим ,правда в противоположных направлениях, но думаю что для бешенной собаки 100 вёрст не крюк Так что Пепрович жди в гости Медовуха облепиховая удалась на славу Мангал надеюсь есть ,а то могу и свой привезти

Третьим возьмете??? :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот в чём загвоздка, спора то не было,я предлагал тотализатор Никто не поддержал А с Петрович 49 я думаю несколько полтинников прогудеть Благо мы в одном ройоне стоим ,правда в противоположных направлениях, но думаю что для бешенной собаки 100 вёрст не крюк Так что Пепрович жди в гости Медовуха облепиховая удалась на славу Мангал надеюсь есть ,а то могу и свой привезти

Третьим возьмете??? :az:
На 9 мая наверное, пока планируется продажа пчёл И купцы что то все норовят 1 -5 мая приехать А хорошего человека всегда рады принять в компанию
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Третьим возьмете???

Конечно! Вижу мужики уже стол накрыли, виртуальный :az: ... Спасибо!
Пепрович жди в гости Медовуха облепиховая удалась на славу

Милости просим! Но с учётом того, что надо заранее созваниваться, т.к. "пасечник выходного дня". Больше перспективы, на мой взгляд, у следующего варианта. Помнится, Мико учстник летних медових ярмарок в Харькове. Так вот: там мы его и "раскулачим"! Кликнем в подмогу пасечников с округи и попробуем медовуху облепиховую. :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Милости просим! Но с учётом того, что надо заранее созваниваться, т.к. "пасечник выходного дня". Больше перспективы, на мой взгляд, у следующего варианта. Помнится, Мико учстник летних медових ярмарок в Харькове. Так вот: там мы его и "раскулачим"! Кликнем в подмогу пасечников с округи и попробуем медовуху облепиховую.

А я летом в Харькове не торговал, был осенью на Слобожанской ярмарке, и как оказывается стоял спиной к спине с Мико!!! Так что свидимся!!! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купянский р-н ну не как не проедиш мимо

Наверняка проезжали и не раз. Между Сватово и Купянском, ориентир "Кислівка", от трассы 4 км. Без шуток, заезжайте, звоните т. 066-27-27-290, абы на пасеке был! Сие относится ко всем путникам.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підсумок посадки та зимівлі "зальотного" рою. В моєму бачинні, звичайно, нікому нічого не нав"язуючи, хай рухається думка... 1.Ловити, чи виганяти - то справа кожного. В моєму випадку саме "виганяти", бо сидів же на вулику і тікати не збирався. 2.Про хвороби. Незалежно від того, був це кліщ в ройовій занедбаній сім"ї, чи стався осінній зльот сім"ї, враженої кліщем та "вірусом відчаю", загроза щось підхопити існує. Але, як на мій погляд, вона часто заходить зненацька і не з того боку, де її чекають. В наведеному прикладі бджоли рою впрошувались в вулик, на якому сиділи, і їх пропускали. Я це бачив. Можна зробити припущення, що якби знесилений рій сів на дереві, то бджоли впрошувались би в декілька навколишніх вуликів. Пасічник міг цьго просто не помітити, вже не кажучи про "пасічників вихідного дня". 3. Зимівля. Як очікувалось, та описано в літературі - три рамки для успішної зимівлі мало, хоч і сиділи через діафрагму і зима була м"яка. Кращий результат міг бути, через діафрагму з засіткованим віконцем, або в капітальному зимівнику. 4. Бухгалтерський облік. Витрати: півтори рамки спожитого меду, рамка осіннього розплоду, 2-3 години затраченого часу + ампула біпіну. Здобутки: запасна матка ранньою весною і... :umora: ... і віртуальна колективна п"янка :az: !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підсумок посадки та зимівлі "зальотного" рою.. і віртуальна колективна п"янка :az: !
Больше всего понравился последний пункт бухгалтерского отчёта -наименее затратный :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Настав час пасічникам вихідного дня згадати про виведення маток. На жаль, часто тут у аматорів домінує стихія. Тобто: зароїлась сім"я - зробив відводок, працює сім"я - відкачав мед. Результат в кінці сезону: дві сім"ї поганої спадковості і одна працьовита. А мало би бути навпаки. Звичайно, маток можна купити у професіоналів матководів. Сучасний ринок ними достатньо насичений. Але потрібні кошти (а їх чомусь завжди не вистачає, особливо до відкачки меду) і потрібна суттєва корекція власних дій (відвідини пасіки, час постачання та підсадки маток). Крім цього, я наполегливо стверджую, що корисні спадкові риси передаються не тільки маткою, а і її оточенням - сім"єю бджіл. Тобто поділена продуктивна сім"я з матками власного виховування наступного року дає кращий результат, ніж малопродуктивні сім"ї з матками підсаженими від тієї самої продуктивної сім"ї. Можливо, з точки зору матководів, я написав пасічницьку "крамолу", ні підтвердження, ні спростування такого висновку в літературі не зустрічав. При умові відвідин пасіки раз на два тижні (через 12 днів), довгий час прблема виводу власних маток знаходилась у глухому куті, адже "букварі" пишуть: рій на 8-9й день після відкладання яйця, або на 2й день після запечатування маточника, що одне й те ж. Надію подали Поліщук з Гайдаром, написавши, що у карпаток рій виходить за 1-3 дні до виходу матки. Радіонов з Шабаршовим згадали, що у жовтої степової породи рій виходить на 4-5й день після запечатування маточника. Облишу вираз "жовта степова" для спеціалістів, підкреслю лиш, що бджоли з жовтими сегментами на черевці, в наших краях водяться. Вище згадане відкрило можливість "швидкоруч" виводити власні матки, втискаючи процес в оті 12 днів між приїздами на пасіку. Коротко про технічні моменти. Весною "затискаємо" продуктивну сім"ю, не розширюємо, тобто нічого не робимо. (Цей момент мені особливо до вподоби.) Тут маю на увазі зимівлю не на стиснутих гніздах. Сім"я на 12-16 рамках. Тим, хто зимує на стиснутих, мабуть треба трохи розширитись. Бо "...в тесном гнезде хороших маток не получишь." - це думка Волоховича. Ройовий стан найчастіше після цвіту акації. Кожного разу, приїхавши на пасіку, першочергово і ретельно оглядаємо таку сім"ю. Можливі варіанти: 1. Найкращий - бачимо запечатані маточники, або личинки старші триденного віку. (В триденному віці личинка сильно зігнута, кінці тіла майже стикаються.) Це запорука того, що першою вийде саме ройова матка і повбиває свищових. Сім"ю ділимо на 3-5 відводків. Стара матка з основним масивом відкритого розплоду (його буде небагато) на розширених сотах. Відводкам вже не до роїння. 2.Маємо яйця в маточниках. Якщо є можливість відвідати пасіку через тиждень, то залишаємо все як є , далі діємо як в п. 1. Коли такої можливості немає, тоді: а) Коли яєць декілька, посіяні якби ненароком, можна спробувати їх видалити, підставити рамку суші, це затримає розвиток подій на кілька днів і до наступного огляду дуже ймовірна ситуація п.1. б) Яєць безліч, вже є личинки, звисають бездіяльні бджоли. Рій через 9-12 днів, а візит, в кращому випадку, через 12 днів. Щоб "рекордистка" не втекла, її треба відшукати і підрізати крила. До наступного разу "вінігрєт" забезпечений, але всі будуть дома. Звичайно ж, підрізати крила можна і в п. а), якщо матка попадеться на очі. Ось такий примітивний спосіб, спрямований на покращення продуктивності. Втрати на медозборі діленої сім"ї будуть компенсовані наступного року. Краще так, ніж ніяк!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to "Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...