Jump to content

Изготовление ульев

Бджоляр
 Share

Recommended Posts

Двойные стенки в период когда на лежак ставится магазин ИМХО ни к чему.

Согласен полностью. Надставки нужно делать без лишних сложностей. :IMHO1:

Я хочу зробити так, щоб без знятя надставки(знявши тільки рамки на 145мм) можна було виймати основні рамки
Так напевне не вийде, бо основний розмір і в надставці і в корпусі повинен бути 450 мм. і надставку прийдеться знімати, а придумувати щось інше ( ширші рамки в надставці ) навряд чи доцільно.

Можно такое реализовать если магазин будет на петлях откидыватся как сундуящик. Трудозатраты при изготовлении в принципе того стоят.

Можна зробити надставку відкидну - на завісах. Я такі вулики робив, правда на "українську" рамку, але різниці нема. Завтра буду в майстерні - сфотографую і викладу в темі.

Потрібно зробити надставку передбачаючи в ній касету з надставковими рамками. Оскільки гніздовий корпус у Вас з подвійними стінками (утеплений), надставку потрібно робити з тонших дошок. Розміри рамок не міняються, як вам відомо вони виготовляються по стандарту. Успіхів. Будуть проблеми, звертайтесь.

Можна зробити надставку відкидну - на завісах.

post-218-1268258025_thumb.jpgpost-218-1268258069_thumb.jpg
  • Like 1

Потрібно зробити надставку передбачаючи в ній касету з надставковими рамками. Оскільки гніздовий корпус у Вас з подвійними стінками (утеплений), надставку потрібно робити з тонших дошок. Розміри рамок не міняються, як вам відомо вони виготовляються по стандарту

post-218-1268258223_thumb.jpgpost-218-1268258245_thumb.jpg - правда, Leo?

• 4 weeks later...
Можна зробити надставку відкидну - на завісах.

А як фіксуються рамки надставки при огляді корпусу?

А як фіксуються рамки надставки при огляді корпусу?

Прополісом :)

Прополісом

Ні, шановний, тут прополіс, як на мене не допоможе. На фото видно, що рамки надставки при відкинутій надставці знаходяться у вертикальному положенні. При цьому очевидно, що вони перебуватимуть у нестабільному, стосовно зміщення, стані :hi:

Так можна більший нахил залишати.

прополіс, як на мене не допоможе

Якщо не робити різких рухів, то рамки тримаються купи. В гніздо, зазвичай, дивляться тоді, коли ще надставкових рамок нема, або після відбирання повних рамок з надставки.

Якщо не робити різких рухів, то рамки тримаються купи. В гніздо, зазвичай, дивляться тоді, коли ще надставкових рамок нема, або після відбирання повних рамок з надставки.

Можливо, але як на мене, то краще знімна надставка :IMHO1:

Можливо, але як на мене, то краще знімна надставка

В представлених на фото вуликах надставка кріпиться до вулика на завісах. Якщо ставити два лівих, вбо два правих , тоді "легким движением руки брюки превращаются ..." Так як дах прикріплений -дивіться фото в повідомлені 132. А можна завіси зняти зовсім. :IMHO1:

• 6 months later...

А чертежи?У кого есть чертежи ульев? Интересует многокорпусный улей. И чертеж нужен понятный столяру, который ульи видел только по телевизору. У меня есть хороший чертеж, но там нет криши, дна и т.д...

post-2486-1288250110_thumb.jpg

чертеж нужен понятный столяру, который ульи видел только по телевизору.

Столяру лучше всего дать образец. А уж он сам разберется как его сделать.

Столяру лучше всего дать образец. А уж он сам разберется как его сделать.
Так в том и проблема, что все ульи которые у меня есть - с пчелами, а пустых нет. А покупать неохота, так как столяр обещает сделать дешевле...

У меня есть хороший чертеж, но там нет криши, дна и т.д...

спочатку треба оприділитись яку конструкцію дна ,криші хочете .

А чертежи?У кого есть чертежи ульев? Интересует многокорпусный улей. И чертеж нужен понятный столяру, который ульи видел только по телевизору. У меня есть хороший чертеж, но там нет криши, дна и т.д...
Попробуйте глянуть на сайте http://www.anatoly70.narod.ru/

• 1 month later...
вот есть чертеж улья
Качество чертежа хорошее, но вот размер рамки 180мм. Размер не совсем приемлимый, особенно при откачке меда. Я бы не стал рекомендовать делать такой размер рамки. Здесь надо уменьшить размер рамки до 145мм, или увеличить до 230мм.

вот есть чертеж улья

m_grigore мені це цікаво. Можливо знаєте хто автор рамки на такий розмір. Цікаво тому, що я сам без усякої ззовні підсказки зробив рамки саме на 180 мм висоти.

Размер не совсем приемлимый, особенно при откачке меда.

Це справедливе зауваження.

вот есть чертеж улья

m_grigore мені це цікаво. Можливо знаєте хто автор рамки на такий розмір. Цікаво тому, що я сам без усякої ззовні підсказки зробив рамки саме на 180 мм висоти.
К сожалению не знаю. чертежи откопал в инете ) Сам хочу сделать двухкорпусные, но есть вопрос... Из доски 40мм как-то тяжеловато получается. У кого такие ульи ? сколько весит корпус? Вот еще один чертежик

post-2658-1291788199_thumb.jpg

Сам хочу сделать двухкорпусные, но есть вопрос... Из доски 40мм как-то тяжеловато получается

У нас роблять з 35-и. Зауважте, що корпуса на кресленнях безфальцеві. Це означає, Ви повинні мати відповідну оснастку для точності при виготовленні окремих деталей. Інакше будете мати "сікось-накось". І ще один ньюанс. Даданівські корпуси, хоч з якої дошки їх не роби, а будуть важкими, а з медом, то взагалі непідйомними. Тому тепер багато пасічників переходять на корпуса висотою 150 мм. І я також схиляюсь до того, що це правильний шлях.