Перейти к содержанию

Что надо иметь на пасеке?


slavik

Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, ромео сказал:

А тут рік прийшов 2020 і всі  плани переписав по своєму...;)

Мне повезло, я не знал, что было в пчеловодстве до 2020. ;-)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Макарыч57 сказал:

Пчеловодство хорошо тем, что зимой можно теорию изучать, а летом на практике применять.

Як раз наоборот:umora: , це така отрасль с/х , де ніякі плани не діють , це в курятноку температуру виставив корма збалансірував і дивися в якої породи яйця більші , чи росте бистріше 

Скільки я тих планів даже записував , а приходе весна з своєю погодою ( температура в курятнику ) і з своїм кормом( збалансірованим ) , ну в нормальний рік ще куди нейшло , но

12 минут назад, ромео сказал:

А тут рік прийшов 2020 і всі  плани переписав по своєму...;)

В бджільництві головне реакція і інтуіція , основана на опиті , ніякі плани недіють 

Можна зимою визначить тільки стратегію ,  а так тільки тактика на ходу 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если следовать названию темы, то на пасеке надо иметь интуицию и тренировать реакцию. :) Остальное приложится.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Sanich сказал:

Легко! Я - живой пример пчеловода, который прошел подготовку по книгам и интернету. Причем, большинство теории - по книгам. В интернете ты познаешь просто всякие детали в подходах, которые в книгах, обычно не описуют. У меня никогда на пасеке небыло никакого наставника и я никогда ни у кого не практиковался. Сделал ящики под семьи весной, отдал человеку, с которым познакомился на ОПФ, он мне привез в Винницу пчел - 3 семьи по 7 рамок, я их перевез электричкой на пасеку и пересадил в улья. Сам, зная только теорию. Шишек, конечно, набил в первый сезон, но следующей весной у меня уже были 5 перезимовавших семей. 

Могу проконсультировать такого же начинающего  теоретика, на что обратить внимание. :) 

Аналогично... Пчеловодов в семье никогда не было.... Наставника тоже никогда... Но сколько шишек по пути....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Макарыч57 сказал:

Пчеловодство хорошо тем, что зимой можно теорию изучать, а летом на практике применять.

Главное не забыть до весны. :umora: А то с зимы напланирую и то я сделаю и это попробую... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Александр К. сказал:

Главное не забыть до весны. :umora: А то с зимы напланирую и то я сделаю и это попробую... :umora:

Я даже в зошиток занотовую, не помогает. Вернее, выполняется только малая часть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я також вчився  пасічникувати  по книгах.Тому бачу основні помилки пасічників.Особливо бізнесменів від бджіл,які начитались про 100 кг   взятку від сімї і відео про Мовчана про 180кг на стаціонарі і таке чудять,що диву даєшся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 23.10.2020 в 11:37, wwlo сказал:

 180кг на стаціонарі 

Хотів би я глянути на того хто в 2020 не те, що на стаціонарі навіть з кочівлею взяв 180 на зимувалу. Тут на силу запасів медових рам 2019 вистачило аби не годувати в першу половину сезону( за умови, що в планах ці рамки були для  заміни окації та для відводків і залишав із запасом) Хочеш насмішити ... розкажи йому про свої плани.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Годували в районі, області багато хто ,майже всі. Тому викликае подив інф. від колеги,що за 20км. від тебе що не годував цього року. Залишиного хватило,чи місцевість нектарувала-треба самому дивитись і робити щоб мати скільки-небудь правильну іфн. Сам годував від весни і до початку цвітіння з перервами , різними способами- пришов до думки, що був в цьому сенс, без годівлі меду було б ще менше. Це в порівнянні з колегами що не годували.В ідеалі підтримуючий взяток з диких медоносів подалі від с\г вировництва. Для цього треба везти за 200-300км. створюючи конкуренцію і незадоволення місцевих пасічників. Давний спогад. Знайшли поле квітуючої гречки 100г.-домовляемося з головою(колгоспу) про постановку 90вул. -"Ні ,не дозволяю, там мої та кумові стоятимуть,  в кількості 10-20 вул." Аргументи про можливе збільшення врожайності і постановку на протилежний бік поля- не діють. А гречка та все одно не виділяла. Стояли на соняшнику який добре виділяв і дома, даром вивезли, за 30км. на полтавщину. Цей випадок надовго відбив бажання вивозити на відстані більше 20-км. від хати.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
В 21.10.2020 в 09:25, AVA сказал:

Як раз наоборот:umora: , це така отрасль с/х , де ніякі плани не діють , це в курятноку температуру виставив корма збалансірував і дивися в якої породи яйця більші , чи росте бистріше 

Скільки я тих планів даже записував , а приходе весна з своєю погодою ( температура в курятнику ) і з своїм кормом( збалансірованим ) , ну в нормальний рік ще куди нейшло , но

В бджільництві головне реакція і інтуіція , основана на опиті , ніякі плани недіють 

Можна зимою визначить тільки стратегію ,  а так тільки тактика на ходу 

Такова  жизнь 

І тільки мед спасе бджіл і пасічників 

Мед це основа всього пасічника , пакетчика , і .т. д .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...