Jump to content

Журнал "Український пасічник"


Recommended Posts

Шановні відвідувачі Форуму! Запрошуємо вас висловити свої думки, побажання та зауваження щодо змісту журналу. Напишіть, яка тематика статей була б для вас ЦІКАВОЮ. Редакція "УП"

Link to comment
Share on other sites

Так у Вашій особі можна звертатися до всієї редакції? Ви будете тут висловлювати Вашу особисту думку чи офіційну від редакції?

Link to comment
Share on other sites

Приєднуюся до питань шановного Бортника. Це дуже важливо - чи дійдуть наші думки, побажання й зауваження до редакція, чи буде на них відповідна реакція, або тільки прийнята до відома? А ще, чи можна задавати питання в надії, що будуть отримані неоднозначні відповіді? У всякому разі хочеться спробувати. Для початку кілька питань не стільки по змісту, скільки по формату поважного видання. 1. Наскільки мені відомо в редакції новий головний редактор. Із чим це зв'язано? З віком Осташевського, з підсумками передплати на 2008 рік, або якими іншими причинами? 2. Членом редколегії журналу "УП" є Президент України Ющенко. Він бере участь у роботі редакції (якщо так, те яке?) або це "весільний генерал"? Якщо останнє, то чи не здається Вам це зайвим формалізмом у роботі редакції? 3. Із чим редакція зв'язує падіння тиражу "УП" за останні два роки, якщо не помиляюся на 1500 екземплярів, що приблизно становить 20%? 4. Цікава думка редакції - наскільки болісно буде для видання вихід у світ потужного конкурента - журналу "Бджолиний круг"? Адже справа не тільки в появі конкурента, а ще й у тому, що наскільки я розумію, редакція "УП" втрачає одного провідного й авторитетного дописувача - Комісара. А також авторів Горнича й Соломки. 5. Доводилося чути багато скарг, що редакція "УП" не платить гонорарів авторам. А якщо й платить, то краще б воно цього не робила - занадто незначні ці гроші. Чи це так і з чим це пов’язано? Чи не вважає редакція таке становище проявом неповаги до своїх авторів? Буду рад якщо одержу відповіді на свої питання. Спасибі. :hi:

Link to comment
Share on other sites

5. Доводилося чути багато скарг, що редакція "УП" не платить гонорарів авторам.

А Ви хіба не бачили таких підписів під статтями " гонорар на розвиток журналу". Я був в редакції журналу. Та їм ордени за мужність треба давати, що працюють в таких умовах, а не гонорари вимагати. :IMHO1:
Link to comment
Share on other sites

А Ви хіба не бачили таких підписів під статтями " гонорар на розвиток журналу".

Я бачив такі надписи, але далеко не під всіма статями. А гонорари може хто і вимагає, але я питав зовсім про інше. Я не був в редакції, тому дуже цікаво знати, які самі ці «такі умови»?
Link to comment
Share on other sites

Я не був в редакції, тому дуже цікаво знати, які самі ці «такі умови»?

Я, напевно, відповім вам особисто, бо не маю дозволу від редакції на оприлюднення подробиць, пов"язаних з їх роботою.
Link to comment
Share on other sites

Я, напевно, відповім вам особисто,

Дуже гарно. У відповідь я Вам розповім історію одного мого знайомого пасічника який написав статтю в «УП» і що з цього вийшло. Сподіваюсь Ви мені щось нове викриєте про це шановане видання, а мої слова, можливо, змусять Вас замислитись над деякими моментами їхньої роботи.
Link to comment
Share on other sites

Я, напевно, відповім вам особисто, бо не маю дозволу від редакції на оприлюднення подробиць

Дуже гарно. У відповідь я Вам розповім історію одного мого знайомого пасічника який написав статтю в «УП» і що з цього вийшло.

А от цього, шановні колеги, я вас закликаю не робити. Бо якщо є людина, яка від імені редакції звернулася з проханням обмінюватися думками тут, то нехай це так і буде. А то громаді якось незрозумілим буде розвиток подій. Особисто я свої запитання викладу тут, нехай тільки шановний ukr_beekeeper скаже, в якій якості він буде присутнім на форумі.
Link to comment
Share on other sites

А от цього, шановні колеги, я вас закликаю не робити.

Згідний. Слухи і перекази можна було б розповсюджувати, якби не було звязку з редакцією. Але коли вже такий звязок, чи принаймі намір відбувся, то варто все ж таки почути відповіді з "перших вуст". :hi:
Link to comment
Share on other sites

А от цього, шановні колеги, я вас закликаю не робити.

Я думаю, що бувають випадки, коли окремі моменти не підлягають широкому обговоренню. По різних причинах. У моєму випадку - по етичним міркуванням.
Link to comment
Share on other sites

коли окремі моменти не підлягають широкому обговоренню.

Звичайно. Але, даруйте, тоді навіщо про них згадувати публічно? :hi: Я думаю що спершу варто дочекатися відповіді на поставленні вже запитання. А тоді будемо робити висновки надалі...
Link to comment
Share on other sites

Запрошуємо вас висловити свої думки, побажання та зауваження щодо змісту журналу.

Дуже добре, що з"явився прямий зв"язок з редакцією. Обидві сторони зацікавлені в тому, щоб журнал став ще цікавішим. Думаю конструктивна критика і наші пропозиції допоможуть редакції в подальшій роботі.
- наскільки болісно буде для видання вихід у світ потужного конкурента - журналу "Бджолиний круг"?

Конкуренція завжди йде на користь, хай кожен шукає нові підходи в роботі для завоювання симпатій читачів. І у виході редакції "УП" на Форум я вбачаю ці нові підходи. Разом з тим приємно, що редакція вбачає в нашому форумі ту здорову силу, з допомогою якої надіється покращити свою роботу. Судячи з першого номеру "БК" він суттєво відрізняється від "УП" і я не буду вибирати між цими журналами який з них кращий, просто виписав обидва і "Пасіку" також, хоча вона мені все менше подобається. :IMHO1:
Link to comment
Share on other sites

Я пам'ятаю ті часи, коли всі знайомі мені пасічники збирали хто 10, хто 20, хто міг 100 крб. ,для того щоб журнал, взагалі, не припинив свого існування. Тому пишучи статті в журнал, хоча й не багато їх, можна порахувати на пальцях однієї руки, я не думав про ніякий гонорар, хоть і не писав:"горорар на розвиток журналу" Він же мені свій, там є моя цеглина. А статті, вони не для журналу, вони для колег-пасічників, які з допомогою журналу можуть скористатися здобутим мною, чи ще кимось досвідом. :ah:

Link to comment
Share on other sites

Так, у моїй особі Ви спілкуєтеся з редакцією «УП». Якщо висловлюється особиста думка працівника редакції, то буде вказано його прізвище, а в іншому випадку – це думка цілої редакції. Осташевський М. Д.: «Я завчасно за власним бажанням написав заяву про відставку з посади головного редактора з таких причин: здоров’я, вік, моральний стан. За час мого керування редакцією у важкі дев’яності роки передплата була значна меншою ніж тепер.» Осташевський М. Д.: «Членом редколегії журналу «УП» В. Ющенко став з 2003 року, коли ще не був Президентом України. А про те, хто і як з членів редколегії бере участь у роботі редакції, читачі «УП» бачать по їхніх надрукованих статтях. У деякій мірі редколегія є звичайною формальністю, але це було започатковано у 1991 році з метою підвищення іміджу журналу». Падіння тиражу «УП», на нашу думку, пов’язане як зі збільшенням кількості фахових видань, так і зі зниженням ціни на продукцію бджільництва порівняно з іншими продовольчими товарами. Окрім того, малі та середні пасіки, які були додатковим джерелом доходів для своїх господарів, а не просто хобі, зникають, бо не можуть кількістю своєї продукції покрити затрати на утримання пасіки. А власники цих пасік і були, і є основними передплатниками «УП». Щодо конкурента – журналу «Бджолярський круг», то час – найкращий суддя. Цей журнал створили відомі дописувачі «УП» та інших видань, які публікували їхні статті, створюючи тим самим їм високий професійній імідж. Щодо розміру гонорару, то він однаковий як для редакційних працівників, так і для інших дописувачів. А розмір його залежить від фінансового стану редакції, а ні в якому разі не є свідченням неповаги до своїх дописувачів. Щодо умов роботи працівників «УП», то їх краще видно зі сторони. Ми не заперечуємо, якщо ті, хто побував у редакції і вважає за потрібне, розповість про свої враження на форумі. До речі, за час існування редакції з 1991 року в нас уже четверте приміщення, а в народі кажуть: «Два рази переїхати, що раз погоріти». Дякуємо всім за спілкування.

Link to comment
Share on other sites

Браво ukr_beekeeper! Відмінний пост! Особисто я не очікував таких відвертих відповідей. Хотілося б дещо прокоментувати. "А про ті, хто і як з членів редколегії бере доля в роботі редакції, читачі "УП" бачать по їхніх надрукованих статтях" Дійсно можна побачити. Одного не можу зрозуміти - як може людина залишатися в редколегії журналу коли політика журналу явно не збігається з його поглядами й професійною діяльністю. Бондарчука маю на увазі. Діставалося йому не мало зі сторінок видання. Він не раз привселюдно заявляв про необ'єктивність і упередженість "УП" відносно структур їм очолюваних. Як після цього можна залишатися в редколегії!? Втім, це питання скоріше не до редакції, а до Леоніда Івановичеві. Але навряд чи ми почуємо його на форумі. "У деякій мірі редколегія є звичайною формальністю, Алі це було започатковано в 1991 році з метою підвищення іміджу журналу". Дуже чесно й відверто. Спасибі Осташевському, що обійшовся без небилиць! «Пов’язано зі зниженням ціни на продукцію бджільництва…» Із цим я б не погодився... 62 гривень річна передплата на "УП". Трьох літрова банка меду. Перефразовуючи відомий анекдот, можу сказати - не приведи Господь так зубожіти. Декількох слушних порад у рік на сторінках "УП", можуть заощадити або дати можливість заробити значно більше. Все ж таки, не тільки в ціні і конкуренція треба шукати причини падіння тиражу. Трошки самокритики не завадило би… "Цей журнал створили відомі дописувачі "УП" та інших видань, які публікували їхні статті, створюючи цім самим їм високий професійній імідж". По-моєму в цих словах є невелика образа. Моя думка - це зайве: ці люди зобов'язані "УП" рівно стільки, стільки, "УП" їм. "А розмір його залежить від фінансового стану редакції, а ні в якому разі не є свідченням неповаги до своїх дописувачів". Виплата гонорарів авторам повинне бути пріоритетом будь-якої редакції. Це й додатковий стимул для дописувачів і підкреслює необхідність і важливість їхньої роботи. Якщо на це немає коштів, журнал (особливо в умовах великої конкуренції) приречений на падіння якості, тиражу й веде до ще більших фінансових проблеми. Можливо, у тому що редакцію залишила частина провідних авторів, як раз і зв’язано з відсутністю гідних гонорарів.

Link to comment
Share on other sites

Як на мене,журнал склався,має своє обличчя і свою політику.Таким йому і бути!Мені б не хотілося,щоб із зміною редактора я читав інший журнал.Так,його можна поліпшувати,може,змфінювати формат.Але пам"ятайте,що ви сильні традиціями і за них тримайтеся завжди!

Link to comment
Share on other sites

"Український пасічник" для мене завжди був не лише журналом - це осередок навколо якого гуртується вся пасічнича спільнота по меншій мірі всіх західних земель України. І це не просто слова. Авторитет Осташевського, його роль в становленні і згуртуванні бджолярських організацій тут незаперечна. Хоча ця робота напряму і не пов"язана з обов"язками головного редактора.

Link to comment
Share on other sites

До редакції "УП" В першому номері подано інформаційне повідомлення про семінар "Питні меди (рецепти і технології) - 2008", який має відбутися ...2 лютого 2008 року. Це, напевне, помилка, тим більше що масляна, начебто почнеться в березні. Уточніть, будь ласка, строки проведення цього заходу :hi:

Link to comment
Share on other sites

До редакції "УП" В першому номері подано інформаційне повідомлення про семінар "Питні меди (рецепти і технології) - 2008", який має відбутися ...2 лютого 2008 року. Це, напевне, помилка, тим більше що масляна, начебто почнеться в березні. Уточніть, будь ласка, строки проведення цього заходу :hi:
Ваші працівники пошти працюють краще. Луцьк журналу ще не отримав. Як з цим боротися? Ця обставина негативно впливає на іімідж журналу, хоча редакція тут не винна. http://www.tochok.info/index.php?option=co...9&Itemid=46
Link to comment
Share on other sites

Шановний колего Struk 07, опублікована на сайті інформація надана особисто В.О. Соломкою. І в мене питання не до адміністрації сайту, а до редакції журналу; бо це саме в журналі, як на мене, інформація дещо некоректна щодо термінів. От я і інформую редакцію про це. :hi:

Link to comment
Share on other sites

Про реєстрацію пасік. В тому ж першому номері "УП" в інтерв"ю з Л.І.Боднарчуком порушено питання про ветеринарну службу, котра (цитую) "...приділяє увагу організаційним справам, таким як реєстрація пасік або проведення діагностики пасік...". Так от, питання реєстрації пасік дуже цікавить пасічників, навіть не стільки для отримання грошової допомоги, а для того, наприклад, щоб уберегти власних бджіл від отруєння при обробці полей отрутохімікатами. Тому чи не можна б було журналу разом з Інститутом бджільництва дослідити це питання та надати пасічникам методологічну допомогу, виклавши на сторінках часопису, а можливо і тут, на форумі, перелік документів (а можливо й привести їх форму) та детальний порядок дій, які треба виконати при реєстрації пасіки? Це дуже важливе питання, бо велика кількість бджолярів утримують пасіки в сільський місцевості, а мешкають в містах, що викликає певні труднощі при спілкуванні з місцевими органами влади.

Link to comment
Share on other sites

Приєднуюсь до Бортника, це питання і для мене дуже актуальне. І ще, після прочитаного УП за 34-й рік мене дуже цікавить історія журналу з самого початку. Хочаб коротко.

Link to comment
Share on other sites

"Український пасічник" для мене завжди був не лише журналом - це осередок навколо якого гуртується вся пасічнича спільнота по меншій мірі всіх західних земель України.

Авторитет і значимість журналу УП незаперечні. Єдинне що може зіпсувати всю справу на мою думку - це надмірний пафос. Можна говорити багато високопарних слів, але нарікання тих, що є
власники цих пасік і були, і є основними передплатниками «УП».

на те що журнал став менш практичним для них - це факт. Я правда не згоджуюсь з редакцією на рахунок того, що
малі та середні пасіки, які були додатковим джерелом доходів для своїх господарів, а не просто хобі, зникають, бо не можуть кількістю своєї продукції покрити затрати на утримання пасіки.

Це відбувається тільки тоді, коли пасічникові закружила голову кількість його років на пасіці і він, як говорив один знайомий, продовжує "шаманити", не звертаючи увагу на нові технології, пристрої і таке інше. До речі в переважної більшості форумчан пасіки малі і середні і існують як хобі, втім ніхто не жаліється на неможливість покрити свої витрати. Я думаю що це все завдяки оперативне спілкування (не тільки на нашому форумі звичайно) і готовності допомогти будь-кому, хто цього потребує. І що важливо - це довіра до цих порад... Ще хочу сказати, що після річної перерви, я вирішив в будь-якому випадку передплачувати УП, бо друковане слово не можна нічим замінити, як би технології не розвивалися. Але хотілося б щоб в журналі переважали статті практичного плану перед розширеним описом громадського життя(хоча це звичайно теж цікавит). :hi: А може я забагато хочу?... :dntknw:
Link to comment
Share on other sites

Щодо оголошення в "УП" №1 за 2008 р. про семінар медоварів, то воно було надруковано згідно з оригіналом, який надіслав В. Соломка. На жаль, в ньому була помилка. Семінар відбудеться цьогоріч 2 березня. На інші питання відповімо згодом. Дякуємо!

Link to comment
Share on other sites

, бо друковане слово не можна нічим замінити,

А живе спілкування тим більше. І користі в практичній роботі воно приносить набагато більше, думаю доводити це немає потреби. Так от я вважаю, що публікації в журналі про роботу громадських організацій сприяють залученню до цих організацій нових членів з числа тих,хто
продовжує "шаманити",

Крім того ці публікації заохочують до створення нових пасічничих об"єднань на місцях, породжують здорову конкуренцію між існуючими організаціями, згуртовують іх, єднають для впровадження загально національних програм. Я не хочу повторюватися. Про це я вже говорив на форумі. Так, практичні поради, але закликаю - вийміть голову з вулика, озирніться і ви зрозумієте про що я вам хотів сказати. Для початку запрошую до Луцька. Читайте оголошення в темі "Беседы на точке, Объявления".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...