Jump to content
Sanich

Породы пчёл: общее обсуждение

Recommended Posts

59 минут назад, Mihail-ves сказал:

Хто мій собі уявити що якась купка людей ДК (біля 50 чол. по всі Україні і я в тому числі)

• зможе зробити зміни в ЗУ Про дорожній рух (передача документів)
  • Ліквідує техогляд
  • ліквідує спецпідрозділ "Кобра"
  •  і на решті ліквідує ДАЇ, яке мало набагато більше грошей ніж НААН та 16 чоловік із атестованого списку.

Тому нічого такого неможливо в Україні не існує, якщо є бажання та є однодумці.

На цену на газ в сторону ее уменьшения   часом  не Вы повлияли :umora: . Не могу понять  чего Вы вперлись в эту карпатку  Чем она Вам мешает ?

• Haha 3
25 хвилин тому, цыганок сказав:

Не могу понять  чего Вы вперлись в эту карпатку  Чем она Вам мешает ?

Та вона мені побарабану.:umora: 

Я просто показав, що не треба називати інших бджіл "снідом, заразою, якимись помісями чи гібридами". Всі бджоли гарні і потрібні людям, але є деякі діячі які постійно про це забувають.

Також показав тим селекціонерам карпатки, які пропонують в ЗУ "Про породне районування" внести кримінальну відповідальність пасічників, які будуть тримати не те що припишуть такі діячі, що земля кругла. І те що вони вважають вже фактом, може виявитись мильної бульбашкою.

Тому перш ніж когось звинувачувати, "що в нього в оці скалка, вийми спочатку поліно із свого ока". Ось що треба постійно пам'ятати. 

Edited by Mihail-ves
  • Like 8
20 минут назад, Mihail-ves сказал:

Я просто показав, що не треба називати інших бджіл "снідом, заразою, якимись помісями чи гібридами". Всі бджоли гарні і потрібні людям, але є деякі діячі які постійно про це забувають.

Також показав тим селекціонерам карпатки, які пропонують в ЗУ "Про породне районування" внести кримінальну відповідальність пасічників, які будуть тримати не те що припишуть такі діячі, що земля кругла. І те що вони вважають вже фактом, може виявитись мильної бульбашкою.

Тому перш ніж когось звинувачувати, "що в нього в оці скалка, вийми спочатку поліно із свого ока". Ось що треба постійно пам'ятати. 

Ну это еще раз подтверждает мое мнение о том что есть две породы пчел   :

1 - пчела которая носит мед в моих условиях

2- пчела которая не носит мед в моих условиях

Называется она карпатка , укр. степная или как то по другому  мне, как думаю что и многим другим , фиолетово 

• Like 2
  • Thanks 1
2 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Ну от бакфаста есть реальные проблемы, их не видит и не ощущает:umora: только тот, кто периодически меняет своих маток (бакфаст).

У меня карпатка. Маток вывожу сам, 30% приходится отбраковывать, злые (те что получаются с желтыми тригидами), так как в селе есть пресловутый бакфаст и это факт!

Так что "ЗУ "Про породне районування" і внести кримінальну відповідальність пасічників, які будуть тримати не те що можна", чем быстрее тем лучше.

Что касается карпатки, то что плохого в том, что это даже и отдельная популяция карники. Она ведь приспособлена к данной территории.

Особой разницы между ними не вижу, карпатка в чем то даже лучше. Думаю, что к нам попадает не самый лучший материал, это касается и бакфаста.

А что такое бакфаст - межпородный гибрид!

• Haha 6
  • Confused 1
1 час назад, цыганок сказал:

Ну это еще раз подтверждает мое мнение о том что есть две породы пчел   :

1 - пчела которая носит мед в моих условиях

2- пчела которая не носит мед в моих условиях

Где вы видели пчел которые не носят мед:umora:

Может проблема в условиях и пчеловоде;)

Edited by Артем Сергеев
40 хвилин тому, Артем Сергеев сказав:

Так что "ЗУ "Про породне районування" і внести кримінальну відповідальність пасічників, які будуть тримати не те що можна", чем быстрее тем лучше.

Щоб карпатку не розводили в зоні природного районування УС. :ay:

P.S. Нагадаю на всяк випадок, що Харківська обл. - зона розведення УС, але ніяк не карпатки.

• Like 12
  • Thanks 1
21 минуту назад, Sanich сказал:

Щоб карпатку не розводили в зоні природного районування УС. :ay:

И бакфаст тоже:wave: Будем патриотами:ay:

22 минуты назад, Sanich сказал:

P.S. Нагадаю на всяк випадок, що Харківська обл. - зона розведення УС, але ніяк не карпатки.

Я в курсе:)

• Haha 1
Тільки що, Артем Сергеев сказав:

Я в курсе:)

Якщо ви в курсі, то чому порушуєте Закон, а самі бідкаєтеся, що інші порушують? 

• Like 11
  • Thanks 1
1 минуту назад, Sanich сказал:

Якщо ви в курсі, то чому порушуєте Закон, а самі бідкаєтеся, що інші порушують? 

Ну во первых, я не "бідкаюся", что другие нарушают, его все нарушают и даже вы. Закон не работает.

Тільки що, Артем Сергеев сказав:

Ну во первых, я не "бідкаюся", что другие нарушают, его все нарушают и даже вы. Закон не работает.

Ви на "А ви" не з"їзжайте. Я не бідкаюся і не прошу ввести кримінаьну відповідальність за порушення природного районування. Дивно про це чути від людини, яка сама його не притримується.

• Like 4
17 хвилин тому, Артем Сергеев сказав:

И бакфаст тоже:wave: Будем патриотами:ay:

Коли в Україні ще ніхто не чув такого слова як бакфаст у мене вже були бджоли до яких ближче 20 метрів з БУДЬ-ЯКОГО боку вулика було краще не підходити. І кого мені потрібно було в тому звинувачувати? Я спеціально виводив собі маток F3, щоб перевірити теорію про особливу злобливість бакфасту. В мене вона не підтвердилася. Тому вважаю не потрібно всіх собак вішати на бакфаст. :IMHO:Зауважте я маток не продаю, тому звинувачувати мене в рекламі не варто. Більш толерантних бджіл в мене ще не було. А відносно районування, то ніхто його не контролював раніше, а тепер і поготів не буде:IMHO:.  

Edited by Шульц
  • Like 3
4 минуты назад, Шульц сказал:

Я спеціально виводив собі маток F3

І як F3 себе показала в загальному ?

19 минут назад, Артем Сергеев сказал:

. Закон не работает.

Это вы план породного районирования ,

в ранг закона превознесли ?

Это за невыполнение плана в кутузку 

• Like 3
16 хвилин тому, Женя Циба сказав:

В мерсі не доцільно жати педаль газу "до полу" це не запорожець:umora:

Якщо Ви взяли пчолу яка утримувалась по іншим принципам селекції, то їх і дотримуйтесь тоді і ф5 буде не гірша чим ф1, .......а ф7 може стати ф0

Розшифровую..... при обльоті маток на умовно контрольованому труті  змін поведінки(агресії) не помічено до ф6

Edited by Николай S
  • Like 5
Тільки що, Женя Циба сказав:

По продуктивності практично не відрізнялися, але я мав лише 8 таких сімей, а от по злобливості таки відрізнялися в гіршу сторону.  Але вони не були супер-агресивними, просто трішки потребували диму при роботі.  Тут слід зауважити, що в минулому році в мене одна з F1 також почала проявляти агресивність (в порівнянні з іншими). Однозначно можу сказати тих страшилок які дехто приписує бакфасту я не спостерігав.

• Like 1
  • Haha 1

Ф3 = місцеві неконтрольовані бджоли.   І це стосується любої породи.  

• Like 1
  • Haha 1
8 годин тому, Артем Сергеев сказав:

Я правильно Вас зрозумів?

Мені все таки треба через прокуратуру заборонити використовувати неіснуючу породу бджіл на всій території України! Тоді всі навіть автор таких змін (Папп) можуть отримати кримінальну відповідальність. Цікаво як він дивится тепер на це. 

Згідно ЗУ на теперішній час в Україні є законна тільки одна порода бджіл, а саме Українська Степова Бджола. А те щоб план породного районування виконувався, треба всього на всього зробити спам розсилку в правоохоронні органи та інші державні органи , особливо ті що видають дотації чи роблять аналізи для видачі паспортів пасік. Зобов'язати останніх робити морфометрію і по її результатах повідомляти породну приналежність пасічнику та  поліцію одночасно. Останні люблять накладати різні штрафи, оскільки за це отримують премії. 

Тому нагадаю панам Гайдар, Папп, Доскоч, Рудаков та інших, хто ображає інші породи бджіл - Ви ходите по "острию ножа". Все може змінитись в один момент, і не на вашу користь. 

Edited by Mihail-ves
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
8 годин тому, Артем Сергеев сказав:

Что касается карпатки, то что плохого в том, что это даже и отдельная популяция карники

Ніяка карпатка не окрема популяція, вона така сама лінії карніки як Тройзек, Пернер, Пешець та інші. Але деякі діячі вирішили лінію зробити окремою породою. Добре що не всі науковці їх підтримали. Залишилось європейцям це показати, хоча вони і самі це добре зрозуміли, але щоб дитя не плакало дали йому трішки погратись у їхній пісочниці. :IMHO:

• Like 1
  • Haha 2

В Германії  за те що тримаєш бджіл '' місцевих'' тобто невідомі помісі , можна отримати гарний штраф.    Якщо хочеш тримати бджіл, то треба іти в місцеву спілку бджолярів , де людині  пояснять ,  що таке порода ,що таке Ф1 , і те що не бажано тримати ф2, ітд .  Якщо людині 'дойде' ця інформація  то їй дозволять тримати бджоли ,  Якщо людина не адекват , яка зловила десь роя агресивного , і тримає його дома і всім розказує що він зберігає '' месну' породу,і недай Бог сусіди пожаліються на те що їх покусали , то це дуже швидко закінчується штрафом та виселенням бджіл за населені пункти.  

• Like 1
  • Haha 1
21 минуту назад, Valik740 сказал:

В Германії  за те що тримаєш бджіл '' місцевих'' тобто невідомі помісі , можна отримати гарний штраф.    Якщо хочеш тримати бджіл, то треба іти в місцеву спілку бджолярів , де людині  пояснять ,  що таке порода ,що таке Ф1 , і те що не бажано тримати ф2, ітд .  Якщо людині 'дойде' ця інформація  то їй дозволять тримати бджоли ,  Якщо людина не адекват , яка зловила десь роя агресивного , і тримає його дома і всім розказує що він зберігає '' месну' породу,і недай Бог сусіди пожаліються на те що їх покусали , то це дуже швидко закінчується штрафом та виселенням бджіл за населені пункти.  

І тут в Україні тупікова ситуація . Карпатка порода , якої не було і її написали , а УС і поліська були, але розчинились в інших породах. Стандарту немає , зразок ніхто не бачив  і де тут вихід?    

• Like 1
1 час назад, Valik740 сказал:

Все пожелания известных пчеловодов ЕС сводятся к тому чтобы мы в разводили местную пчелу.

2 минуты назад, Сіверянин сказал:

Все пожелания известных пчеловодов ЕС сводятся к тому чтобы мы в разводили местную пчелу.

Выкачивали в разы меньше мёда и не мешали им продавать свой по высокой цене:ole_ole:.

• Like 6
  • Thanks 1

Є '' карпастські бджоли'' , не порода - карпатка , а саме ''карпатські бджоли''  , 

Є '' Українські степові бджоли' і теж не порода -У.С.  а саме '' Українські степові бджоли ''

Та сама історія і з "Поллісянками''

Треба іти шляхом цивілізованих розвинених країн.  Стандарти промірів то пусте.  Бджоли мають бути спокійні , менш рійливі , та носили мед.  Не допускати росповсюдженню агресивних бджіл.  Чистопородних бджіл не має . Пан Михайло правий, тому не можна зробити якісь стандарти , і тим паче неможливо щоб всі вулики мали бджіл по стандарту.  В Германіі до прикладу , Офіційно тримають карніку , бакфаст, італійку , Люди там мають острови , штучне запліднення . Тобто ведуть роботу з бджільми , щоб не було агресії , щоб не роїлися , щоб мед носили. Звичайні пасічники мають дотримуватись тих же правил , далі Ф1 не заходити . Все.

Для чого видумувати  ровера ???

• Like 3
  • Haha 1
1 минуту назад, Гурович сказал:

Выкачивали в разы меньше мёда и не мешали им продавать свой по высокой цене:ole_ole:.

Они обосновывают сохранением генофонда. 

5 минут назад, Сіверянин сказал:

Дайте опредиление , что такое ''месная'' пчела .  Раскажите какая у Вас должна быть месная пчела , каких стандартов придерживатся ?? Чтобы недай Бог Вы  случайно её не потеряли.  И напишите мне пожалуйста какая у меня должна быть месная пчела?? Как её мне вчислить??  Спасибо.