Перейти к содержанию

Дуже цікаво для початківця


staslife7

Рекомендуемые сообщения

Підігрівом я не займався. Кажуть, це негативно впливає на імунітет бджіл, вони виходять ніби незагартовані. А що скажуть досвідчені?

Це коли взимку підігрівати, а після обльоту це тільки допомога бджолам. :IMHO: Ну без фанатизму звичайно(не перегріти щоб). В вказаній Фомичем темі є більше інформації...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При об`єднанні двох сімей,

Вибачте, але в Вашому плані Ви спочатку ставите наставку, а потім формуєте медовик, тобто об"єднуєте.
Яку?

Не дай Боже! Це щиро. Та раз запитали: у мене був аскоффероз і мішкуватий розплод.
Якщо так, то взяток з оз. ріпаку не реальний? Я знаю, що де хто з форумчан навіть з клена бере.

Та беруть взяток з клена (якщо погода не підведе) із ріпаку беруть. Тільки вяток - то ще не товарний мед. В цей час сім"ї багато споживають для власного розвитку. Вам вирішувати, що краще: "мед чи м"ясо". Порад Вам вже надавали досить багато. Успіхів! :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если хочешь и расширить и меда взять, то надо делать сборные отводки, тогда семьи не просядут. Советую внимательно прислушаться к Брониславовичу - 2 семьи один отводок ( хотя я в прошлом году делал даже меньше -3 семьи один отводок). А по поводу лежаков - рекомендовал бы максимально сжимать семьи в зиму и весной метод Блинова. Пробовал для сравнения 2 лежака примерно одинаковые семьи были - так в одном оставил после зимы как есть (и не особо сжимал их осенью) а другую семью ужимал и применял весной метод Блинова. Так вот первая семья вышла опоносившейся и слабой, а вторая участвовала в сборке 3 отводков за сезон отдала 5 рамок с печатным, и 2 раза качал с нее - акацию (7л) и золотарник(~4л) стационар.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

name='Pasha_max' date='17.11.2011, 12:12' post='86072'] А по поводу лежаков - рекомендовал бы максимально сжимать семьи в зиму
уже почти зима, поэтому зимую не сжатыми.
и весной метод Блинова.
Что это?Дайте ссылку пожалуйста. В теме ( уход за пчёлами) ---не делайте ошибок в цититровани
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сама ідея з підігрівом, має право на життя?

А здесь читали? http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=2206
Почитал. Хотелось бы услышать тех что в 2011году прибегли к подогреву впервые. Люди! Вернитесь в тему! Напишите отзывы! Пожалуйста. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

уже почти зима, поэтому зимую не сжатыми.

Не вижу проблемы убрать лишние рамки. Во всяком случае те, которые не обсижены пчелами ну очень желательно убрать. Я наступал на эти грабли, так вот обьясню чем чревато, при потеплении пчелы могут разползтись по этим рамкам лишним и уже не вернуться обратно в клуб при похолодании и попросту осыпятся. А на счет подогрева - поищите на ютубе, там если память не изменяет было несколько видеоматериалов по применению подогрева. Попробуйте добавить весной при подкормке кобальта хлористого - очень неплохой стимулятор червления.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

уже почти зима, поэтому зимую не сжатыми.

Не вижу проблемы убрать лишние рамки. Во всяком случае те, которые не обсижены пчелами ну очень желательно убрать. Я наступал на эти грабли, так вот обьясню чем чревато, при потеплении пчелы могут разползтись по этим рамкам лишним и уже не вернуться обратно в клуб при похолодании и попросту осыпятся. А на счет подогрева - поищите на ютубе, там если память не изменяет было несколько видеоматериалов по применению подогрева. Попробуйте добавить весной при подкормке кобальта хлористого - очень неплохой стимулятор червления.
Ну, не знаю... Надо подумать... А что это за кобальт такой? Где его взять и как использовать? И главное, что по этому поводу скажет уважаемое общество форума?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А что это за кобальт такой?

"Поиск" - Кобальт хлористый
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому прошу поважних та досвдчених пасічників, розглянути та висловити свої міркування стосовно наступного: - маю у зиму в одному вулику(лежак на 20р.), через глуху перегородку, сімю та відводок від неї. ...
в мене досвіду 7 місяців, так от, одною з проблем для швидкого розмноження сімей - є малі запаси суши (сот). Хоча бджоли і будуть поступово відбудовувати вощину, але суши буде недостатньо для формування 2-3 відводків з 1 сім"ї. Як початківець початківцю, раджу не гнатись за кількістю, весняні і літні огляди покажуть реальну ситуацію у сім"ях. А там вже орієнтуватися по ситуації.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене досвіду 7 місяців, так от, одною з проблем для швидкого розмноження сімей - є малі запаси суши (сот). Хоча бджоли і будуть поступово відбудовувати вощину, але суши буде недостатньо для формування 2-3 відводків з 1 сім"ї. Як початківець початківцю, раджу не гнатись за кількістю, весняні і літні огляди покажуть реальну ситуацію у сім"ях. А там вже орієнтуватися по ситуації.

Дуже правильні висновки з 7-ми місяців пасічникування, як на мою думку. Мені б такі висновки в перший рік - менше б дров наламав. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене досвіду 7 місяців, так от, одною з проблем для швидкого розмноження сімей - є малі запаси суши (сот). Хоча бджоли і будуть поступово відбудовувати вощину, але суши буде недостатньо для формування 2-3 відводків з 1 сім"ї. Як початківець початківцю, раджу не гнатись за кількістю, весняні і літні огляди покажуть реальну ситуацію у сім"ях. А там вже орієнтуватися по ситуації.
Я років 15 тому тримав декілька сімей. Потім, за браком часу, та за певних обставин, був змушений віддати їх своєму дядьку. А в цьому році я відновлюю своє пасічкування. Тому суші можу взяти у дядька, так як і сімю з відводком брав у нього, то занести якусь заразу не ризикую. Правда, матку у відводок, купив у іншому селі. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому суші можу взяти у дядька,

Раніш запитайте. Бо влітку майже у всих пасічників брак суші. Якщо й лишається, то чорна та пошкоджена. Далі порада-жарт: а чи не "підігріти" Вам вашого дядька в ройову пору кількома пляшками горілки? Далі вступає в дію закон "сполучених судин", рої кочують до Вашої пасіки і всі проблеми зникають. :umora: Вибачаюсь, з надією, що почуття гумору в пасічників присутнє. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому суші можу взяти у дядька,

Раніш запитайте. Бо влітку майже у всих пасічників брак суші. Якщо й лишається, то чорна та пошкоджена. Далі порада-жарт: а чи не "підігріти" Вам вашого дядька в ройову пору кількома пляшками горілки? Далі вступає в дію закон "сполучених судин", рої кочують до Вашої пасіки і всі проблеми зникають. :umora: Вибачаюсь, з надією, що почуття гумору в пасічників присутнє. :hi:
Так, дійсно трішки чорніша ніж хотілось, але інколи і рак - риба. ;) Що до "підігріти", то де гарантія, що під час підігріву я не перегріюсь швидше за дядька :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому суші можу взяти у дядька,

Раніш запитайте. Бо влітку майже у всих пасічників брак суші. Якщо й лишається, то чорна та пошкоджена. Далі порада-жарт: а чи не "підігріти" Вам вашого дядька в ройову пору кількома пляшками горілки? Далі вступає в дію закон "сполучених судин", рої кочують до Вашої пасіки і всі проблеми зникають. :umora: Вибачаюсь, з надією, що почуття гумору в пасічників присутнє. :hi:
А идея хороша :hmm: ,только вот дядьки мои живут далеко :umora: ....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що до "підігріти", то де гарантія, що під час підігріву я не перегріюсь швидше за дядька :umora:
Це означатиме тільки одне: вам, значить, суші не дуже й треба :umora: А дядько ваш - справжній пасічник, якшо його так важко перегріти :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що до "підігріти", то де гарантія, що під час підігріву я не перегріюсь швидше за дядька :umora:
Це означатиме тільки одне: вам, значить, суші не дуже й треба :umora: А дядько ваш - справжній пасічник, якшо його так важко перегріти :ay:
На цей сезон(2012) вже не потрібна, бо мою схему розкритикували в пух і прах. :ak: Та наступного сезону(2013р), з деякими поправками, я все ж постараюсь втілити її в життя :ah: Я впевнений у доцільності такого варіанту. Всерівно той ріпак щороку блукає навколо мене в радіусі 2км., та й на іншому полі його буде навіть білше. :wave: А дядько пасічник так собі, а от як зав. клубом та організатор усіляких гулянок...!!! :veselo: профі :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На цей сезон(2012) вже не потрібна, бо мою схему розкритикували в пух і прах.

Не те щоб хтось її розбивав, просто люди висловили свої думки(власне що Ви і просили).
Та наступного сезону(2013р), з деякими поправками, я все ж постараюсь втілити її в життя ah.gif Я впевнений у доцільності такого варіанту.

Якщо впевнені, то не відкладайте на рік, а робіть що задумали вже цього року. Проте перед кожним наступним кроком тверезо оцінюйте результат від попереднього. А внести певні корективи відповідно до зауважень ще не пізно. Скажемо не 4-ри сім"ї до взятку, а 3... Це як приклад. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На цей сезон(2012) вже не потрібна, бо мою схему розкритикували в пух і прах.

Не те щоб хтось її розбивав, просто люди висловили свої думки(власне що Ви і просили).
Та наступного сезону(2013р), з деякими поправками, я все ж постараюсь втілити її в життя ah.gif Я впевнений у доцільності такого варіанту.

Якщо впевнені, то не відкладайте на рік, а робіть що задумали вже цього року. Проте перед кожним наступним кроком тверезо оцінюйте результат від попереднього. А внести певні корективи відповідно до зауважень ще не пізно. Скажемо не 4-ри сім"ї до взятку, а 3... Це як приклад. :hi:
Ні, ні. Петро, я і мав на увазі те, що добре коли є така можливість, отримати відгуки, поради або ж просто думки інших людей стосовно задуманого тобою. Тепер на базі всього того буду вносити корективи і :Search: до попошуку істини. :IMHO1: То ж маю надію, що тема ще не вмерла і будуть люди надавати пропозиції та поради... А відкладаю на наступний рік бо вже зроблені висновки спонукають до цього... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажемо не 4-ри сім"ї до взятку, а 3... Це як приклад.
Не зрозумів. :dntknw: Поясніть ще раз будьласка
- орієнтовно 3-5го травня(починається взяток із оз.ріпаку) формую медовик, забравши одну матку+2р. печатного на виході + ввесь відкритий розплод. Другу матку +2р. печатного +2медові. Через три дні перевіряю на наявність матошників та даю підрізану рамку з одноденним засівом. - після закінчення взятку з оз. ріпаку ділю медовик на пів льоту роздавши по одному матошнику(сподіваюсь якраз вже на виході). Та формую дві сімї помічниці поділивши решту маточників. - нарощую 4 сімї до головного взятку. - в зиму помічниць як відводки через глуху перегородку з основними сім`ями. Тобто в зиму йтиме 4 сімї і 2 відводки.
Мабуть Ви маєте на увазі, при поділу "медовика"(якщо його так можно називати) в одну частину повертаєм матку, а в іншу купєм нову і залишаєм один відводок який можно буде підсилити за рахунок основних сімей? Тоді не буде маток помічниць, які я сподіваюсь допомоглиб нароститись до головного взятку. Хоча помічниць також мона купити як пакети... Але це ж вже зовсім інша схема розвитку подій. Чи не так? ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть Ви маєте на увазі

Я нічого не мав на увазі, просто написав, як приклад, не вдаючись в деталі. Щоб дати якусь конкретну пораду щодо "схеми розвитку", треба приблизно знати стан Ваших сімей після обльоту і принаймні рік провести в ваших кліматичних умовах. І то всі ті схеми написані наперед можуть рухнути від одного дощичка, чи похолодання на тиждень, чи від пташки, яка схрумала матку... :dntknw: Тому і написав про загальне правило - поспішайте поволі... :hi: Конкретну оцінку Вашої схеми дали Петрович49 і Броніславович - люди з досвідом і до Ваших умов поближче.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

відкладаю на наступний рік бо вже зроблені висновки спонукають до цього...

Не треба відкладати на 2013 рік те, що можна зробити в 2012 році. Плюс до цього учасникам теми буде цікаво знати про Вашу роботу саме в наступному сезоні.
тема ще не вмерла

Саме так! Ви ж відкривали її не тільки ради одного Вашого плану. На мою думку, форум чекає багатьох учасників зі своїми планами. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дійсно, чомусь ніхто не ділиться своїми "авантюрними" планами? :dntknw: Мабуть в усіх уже все налагоджено і проходитиме по стандарту ;)

Не треба відкладати на 2013 рік те, що можна зробити в 2012 році. Плюс до цього учасникам теми буде цікаво знати про Вашу роботу саме в наступному сезоні.
Петрович, Ви мешкаєте не далеко, тому раптом щось піде не так, :helpme: по допомогу знатиму до ткого звертатись :ah::az:;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну почему же не делится. Писали ведь - 2 семьи\один отводок (или даже 3) Возьмете меда и расширитесь. Просто так не бывает, что все и сразу - приходится чем то жертвовать. А г-н Марет очень правильно Вам сказал - торопитесь потихоньку. И все таки не откладывайте на 2013 год то что можно сделать в ближайшее время - и к 2013году я уверен у Вас все будет и получится. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну почему же не делится. Писали ведь - 2 семьи\один отводок (или даже 3) Возьмете меда и расширитесь. Просто так не бывает, что все и сразу - приходится чем то жертвовать. А г-н Марет очень правильно Вам сказал - торопитесь потихоньку. И все таки не откладывайте на 2013 год то что можно сделать в ближайшее время - и к 2013году я уверен у Вас все будет и получится. :az:
Паша, та це ж Ви прокоментували мої плани на наступний сезон. А які у Вас? Можливо щось цікаве є? :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну в планах есть переоборудование прицепа моего автомобильного, вернее построение платформы на него для постановки 7 медовиков по 3 корпуса на 10рам дадана +2 надставки на 145, под это дело уже купил дополнительные корпуса и сделал отводки, которыми буду в следующем сезоне подсиливать основные семьи для медовиков из рассчета 1 отводок зимовавший на одну семью. Все действо планируется на липу, тоесть отводки развиваются на акации и садах, далее (в идеале) отдают рамок по 5 крытых и пчелы побольше и превращаются опять в отводки, которые планирую развить до золотарника и попробую взять что то с них, медовики после взятка с липы подсядут и думаю будут обычные семьи на подсолнух. Вот такая идея - посмотрим в следующем сезоне :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Дуже цікаво для початківця

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...