Jump to content
Petrovych61

Украинский улей

Recommended Posts

2 минуты назад, Ю.М. сказал:

Що стосується товстої вощини, непереконливо! Середостіння в язиках меншої товщини ніж вощина, а вони міцніші!

Пчёлы сгрызают вощину и начинают воском сгрызеным строить ячейку 

Рахматулин показывал опыты с цветной вощиной ,до половины отстроены сгрызенным воском 

• Like 2
27 минут назад, Мико сказал:

Пчёлы сгрызают вощину и начинают воском сгрызеным строить ячейку 

Рахматулин показывал опыты с цветной вощиной ,до половины отстроены сгрызенным воском 

Из личного общения с Д.Рахматулиным:

он: Почему украинские пасечники часто мне возражают?

я: Потому что у них зачастую опыта больше!

• Like 8
  • Haha 2

Дякую колеги за змістовне обговорення проблеми. На скільки зрозумів проблема з обривом не лише у мене....

Стосовно вентиляції і затінку:  не дуже допомагає, в минулому сезоні стояв на соняху в середині лісосмуги частина вуликів на сітчастому дні, там теж були обриви. На рахунок всього іншого Ви маєте рацію. Жара стояла і привіси гарні, а якість вощини навпаки погіршилась...

Зі: ІМХО видно вихід виключити світлі стільники на головному взятку.

Планую все ж поексприментувати з нижнім бруском щоб стільник до низу відбудовували, є сенс все ж прояснити як себе поведе якісна вощина (але воску стільки поки що не маю щоб з нього десь можна було відкати тому як вихід спробувати відлити на "вафельниці", або прокатати через матрицю при цьому зробити листи трохи грубшими). Ще варіант спробувати додатково натягнути  1-2 ряди проволоки горизонтально. ІМХО має допомогти але  досить не технологічно....

11 часов назад, Lefty сказал:

як у кого справи з обривами і як цю проблему вирішили

Років десять тому навіть не знав, що таке обриви стільника. Зараз все частіше трапляються такі ситуації, а в минулому сезоні просто біда(вощина теж "Аналогів, якій немає у світі").

6 часов назад, artemishe сказал:

в основному пливуть білі крайні рамки на якие не було розплоду

Мій товариш в минулому сезоні мало дивився до бджіл і вони зосталися без підставленої вощини на взятку із соняшника. Але бджоли не розгубилися і відтягли язики і залили медом. Жоден язик не обірвався, а деякі рамки попливли. "Совпадение, не думаю".

P.S. Недавно купив вальці, буду пробувать виправить ситуаціюю

• Like 2
1 минуту назад, Ivan Ivanovich сказал:

Років десять тому навіть не знав, що таке обриви стільника. Зараз все частіше трапляються такі ситуації, а в минулому сезоні просто біда(вощина теж "Аналогів, якій немає у світі").

До речі після того як 4 роки тому став катати зі свого воску я про цю проблему якось забув

може дійсно справа в поганій вощині?

• Like 2
  • Thanks 1
9 часов назад, Lefty сказал:

Ще варіант спробувати додатково натягнути  1-2 ряди проволоки горизонтально. ІМХО має допомогти але  досить не технологічно....

Ще варiант додаткову горизонтальну  тоненьку планочку i роздiлити стiльник навпiл 

• Like 1
2 години тому, Мико сказав:

Ще варiант додаткову горизонтальну  тоненьку планочку i роздiлити стiльник навпiл 

Теж так думав навіть купив 30 см бамбукові шпажки, спробував як воно буде....одним словом ІМХО ліпше дріт......

• Like 2
11 часов назад, Мико сказал:

А якщо вертикально планочку по середині? І без дроту взагалі? Якраз піврамка, а її вроді ж не виламує.

• Like 1
1 час назад, sitava сказал:

А якщо вертикально планочку по середині? І без дроту взагалі? Якраз піврамка, а її вроді ж не виламує.

Так речь шла не о выламывании ,

а о сползании суши с мёдом по вертикали 

• Like 1
21 годину тому, artemishe сказав:

До речі після того як 4 роки тому став катати зі свого воску я про цю проблему якось забув

може дійсно справа в поганій вощині?

І у вощині - теж!:IMHO:

28 минут назад, Мико сказал:

Так речь шла не о выламывании ,

а о сползании суши с мёдом по вертикали 

Всмислі сота буде досить вузька 13,5 см і вже такою може і не сповзати. Нагрузку буде на себе брати вертикальна планка і по всій висоті рамки.

В 11.03.2021 в 21:30, sitava сказал:

Забрав 3 сімї в рутових корпусах(по 1 корпусу). Як думаєте як їх пересадити в український вулик?

Може набити збоку планки і повісити подібно дадану?

Чи може краще поставити як надставку над укр. рамками(або під)?

Чи може якось іще? Розплід вже є, шкода просто пересипать.

Я как и планировал, слепил 4 украинских из 8 рутовских 6-ти рамочников. Пока с рамкой ничего не мудрил, просто набил планки под стандартную. 2 шестирамочника = 1 двенадцатирамочник. 

0-02-05-1408016d8f6d50ebc609a666731acde846812d54fcda73e424a8550f3be53493_4b8d40b21c0fa23d.jpg

2 часа назад, AfRo сказал:

Я как и планировал, слепил 4 украинских из 8 рутовских 6-ти рамочников. Пока с рамкой ничего не мудрил, просто набил планки под стандартную. 2 шестирамочника = 1 двенадцатирамочник. 

0-02-05-1408016d8f6d50ebc609a666731acde846812d54fcda73e424a8550f3be53493_4b8d40b21c0fa23d.jpg

Когда 2 года назад начинал переводить с 145 на украинскую то просто между украинскими боком ставил по две 145 - прямо плечиками на дно. Думаю и 230 вместо двух 145 не намного хуже будет. Всё получится, удачи !

• Like 1
В 03.06.2021 в 20:20, siverit сказал:

Думаю и 230 вместо двух 145 не намного хуже будет. Всё получится, удачи !

Спасибо. Рутовская по сути такая же, как и у Левицкого. Так что по размеру рамки у меня вообще сомнений нет. Другое дело, что может сама система мне не подойти, а еще один нестандартный улей на точке прибавился... А с этими, без проблем - десяток саморезов выкрутил, верхние корпуса снял, в нижние переставил рамки горизонтально и работай с обычными шестирамочниками на своей рамке дальше

Шановне панство. Доповідаю.

Сделал я отводки в свои на украинско-рутовскую рамку. Первую партию заселил отводками на маточник с парой РР. Они сейчас полностью отстроились в гнезде на 12 рам и залили по рутовскому магазину. Сейчас добивают магазины на 145.

Вторую партию делал на прошлогодних матках + 4РР. На днях к ним заглянул - залили два магазина (по 6 рутовских рамок) и полностю гнезда. Поставил им третий магазин и освободил гнездовой под засев. 

0-02-05-6a5ef005d72eb11e542979a32c8d38baf1e4c9279fb2a68a02762e4666cceed2_c620e77d218f2888.jpg

• Like 2