Jump to content
Petrovych61

Многокорпусный на рамку 145

Recommended Posts

Порадьте - невже дійсно так крутить корпуси в акриловій фарбі? Плюнути на фарбу, купувати парафін? :dntknw:
Липа досить стійка до деформації. Перед акрилом бажано грунт ГФ. Або дійсно перейти на парафін.
Тільки но закінчив вивчати тему на ОПФ про рогаті вулики. Нф двох передостанніх сторінках (41 і 42 :ah: ) Багато людей жаліються, що вулики дуже крутить ( саморізи вириває, доски репають, щілини між корпусами 5 мм)після фарбування їх акриловими фарбами :blink: А я якраз вирішив пару сотень свжіозроблених корпусів пофарбувати фасадним Дюфо... :ak: зараз прям черви в .. одному місці- що робити? Я виготовляв корпуси з липової дошки 155 мм, сохла з червня по теперішній час, по розмірам "поменшала" на 5-10 мм. Порадьте - невже дійсно так крутить корпуси в акриловій фарбі? Плюнути на фарбу, купувати парафін? :dntknw:
Прошлой зимой сделал рогатые с вербы(сохла год) и покрасил Пф 115 так вот до сегодня никаких изменений нет

а я ось літом зробив кілька рогатих з липи (дошка біля 10 років сохла), 1 вулик погрунтував, покрасив акриловою фарбую,заселив. Під кінець літа після тижня дощів корпуса и дно дещо покрутило, місцями щілини були до 5 мм, правда потім все стло в норму, але можна зробити висновки що липа для безфельцевіх БК не підходить (доречі на томуж ОПФ хтось про це вже писав), хіба що одразу після виготовлення виварити в парафні. :IMHO1:

Липа досить стійка до деформації.
я б сказавби навпаки (з особистого досвіду), ліпше всетаки сосна. :IMHO1:
можна зробити висновки що липа для безфельцевіх БК не підходить хіба що одразу після виготовлення виварити в парафні.

k.an, дякую! ВИ ткнули мене носом в очевидне... :az: Завтра почну займатися напрацюванням технології "парафінування" Мені дуже не сподобалось, як повело липу після пів року сушки... Я порівнюю її з минулорічною сосною і...
Порадьте - невже дійсно так крутить корпуси в акриловій фарбі? Плюнути на фарбу, купувати парафін?

У меня здорово покрутило, до сих пор плююсь. :at: А перекрасить теперь проблемно, надо старую краску как-то ободрать, та что ещё сама не обсыпалась. А это не один десяток корпусов. :ak::hi:
А что если сделать в верхнем корпусе зарешеченный леток диаметром 30мм. Не слишком ли много будет вентиляции - сетка в дне+ нижний леток 15см+верхний леток? (Зимовка на улице)

Сделайте, но не стоит зарешечевавать. :IMHO1: У меня летки 20-25мм открываю обязательно, иначе очень сыро. Или должна быть вентиляция через верх гнезда. :hi:
) Багато людей жаліються, що вулики дуже крутить ( саморізи вириває, доски репають, щілини між корпусами 5 мм)після фарбування їх акриловими фарбами

Треба робити з клеєної дошки тоді не буде вести. Перевірено. І
Перед акрилом бажано грунт ГФ.

обов"язково.
Треба робити з клеєної дошки тоді не буде вести. Перевірено.
в мому випадку корпуса під 230 рамку з клееної дошки.... пишуть на форумах що і з суцільної не крутить, еле деревена зовсім інша.... einar всетаки раджу виварюваті в парафіні. Я ті два вулики що залишились буду пробувати виварювати, хочу подивитись як вони себе поведуть , а потім вже вирішу чи перепускати ту липу що заготовив на корпуса чи залишити на рамки.
Треба робити з клеєної дошки тоді не буде вести. Перевірено. І
Стовідсотково.Є максимально допустиме співвідношення ширина-товщина дошки для суцільного масиву
вирішу чи перепускати ту липу що заготовив на корпуса чи залишити на рамки.
В прошлом году сделал партию рамок из липы. Зимой в ульях они так почернели от сырости, что весной страшно в руки было брать.
Зимой в ульях они так почернели от сырости, что весной страшно в руки было брать.

Це не через матеріал, це через вентиляцію :IMHO: Рамки з липи використовую років 10- нічого подібного не спостерігалось.. :dntknw:

Сырость конечно была. Ту зиму они у меня на 18 рамках на 230 зимовали. Выводы я конечно сделал, но на сосновых рамках катастрофы не было.

Це не через матеріал, це через вентиляцію

Липа в сирості дуже швидко пліснявіє.Липовіі рамки для меду влітку,а не для зими :IMHO1:

На территории Украины произрастает более десяти сортов липы, каждый сорт имеет свои особенности. Из личного опыта сообщаю,что для корпусов лучше всего сосна не смолистая,а липа с кремовым оттенком древесины.

Липу круте це точно, навіть після двох років сушки.Надаю перевагу смерека,ялинка, сосна, верба.Хочу ще попробувати осику, але ні як не знайду.

Осина для корпусов подходит.Есть корпуса которым более тридцати лет.

Хочу ще попробувати осику, але ні як не знайду

З часом твердішає.
З часом твердішає.

Чув про таке.
Деталі дашка

Я дійшов до виготовленя дашка і.. завис :ak: Ніяк не придумаю, що робити з цим моментом: post-329-1352963038_thumb.jpg Завис на стиковці кришки та верхнього корпуса... Якщо робити так як на малюнку, то закривається просвіт корпуса, а роги та виступаючи частини корпусів лишаються надворі... Бентежить думка- чи по фен-шую буде такий варіант? :dntknw: Чи може ще є якісь варіанти? Буду вдячним за любу підказку :az:
Деталі дашка

Я дійшов до виготовленя дашка і.. завис :ak: Ніяк не придумаю, що робити з цим моментом: post-329-1352963038_thumb.jpg Завис на стиковці кришки та верхнього корпуса... Якщо робити так як на малюнку, то закривається просвіт корпуса, а роги та виступаючи частини корпусів лишаються надворі... Бентежить думка- чи по фен-шую буде такий варіант? :dntknw: Чи може ще є якісь варіанти? Буду вдячним за любу підказку :az:
Можно так post-2386-1352963568_thumb.jpg

Fabioan, спасибо :az: Эта конструкция мне кажется лучше предыдущей, буду испытывать на практике обе :) И буду в качестве утеплителя пробовать пенопласт и ...вроде как "изофол" :)

Ніяк не придумаю, що робити з цим моментом:

Такий малюнок мав би роз'яснити Proof.jpg Пінопласт вставляється в середину, бляха прикриває "роги" Замість нижньої дикти даю просто піноізол. Зверху лише бляха. Практика показує, що краще таки дашки робити в нахлобучку. Але я ще не сконструював такого для себе. Хочу відмовитися взагалі від рогів, тоді все буде простіше. :hi:
Зверху лише бляха

Бентежить один момент: При перевозці вулики будуть ставитися один на одного. Бляха- це оцинковка тонка. Як вона себе поведе? під нею лише пінопласт або пінозол... ВИтримає чи погнеться?

Я перевожу улики, поставленные в один этаж. Тем не менее -на всякий случай, крыша расчитана на то, что на нее можно поставить улей весом килограмм 50-60. А именно -обвязка крыши из рейки 25мм на 50мм. Внутри пенопласт 50мм. Внутри есть две перегородки. С двух сторон на деревянную обвязку наклеена и прибита фанера 4мм. И сверху фанеры, со стороны дождя еще стоит оцинковка тонкая 0,4 или 0,45 мм. Крыша сделана "заподлицо". А есть крыши "внахлобучку". До сих пор не определился -как лучше -"заподлицо" или "внахлобучку". Когда смотришь на дождливую погоду, думаешь: "Эхх, а "внахлобучку" то лучше было бы". А когда пихаешь ульи в прицеп, то лучше, когда они вообще без выступающих частей.

Зверху лише бляха

Бентежить один момент: При перевозці вулики будуть ставитися один на одного. Бляха- це оцинковка тонка. Як вона себе поведе? під нею лише пінопласт або пінозол... ВИтримає чи погнеться?
Обязательно погнется :IMHO1: Нужно делать или с досточек или с фанеры :IMHO1:
Когда смотришь на дождливую погоду, думаешь: "Эхх, а "внахлобучку" то лучше было бы". А когда пихаешь ульи в прицеп, то лучше, когда они вообще без выступающих частей.
Конечно без выступающих частей. Под крышу - пленку с небльшим напуском, а от боковых дождей, нахлобучка не спасает.