Jump to content
Петрович

Воскотопки и воскопрессы

Recommended Posts

Хотелось узнать ваше мнение о такой воскотопке. Полностью из черного металла.
https://www.olx.ua/obyavlenie/ramochnaya-voskotopka-na-10-ramok-IDnb7TQ.html4cdfc5f0c33ccd800ce677f3e1feeaa4.jpg977b6d41d5f47696a348c3605f713dad.jpg657aafa370110ed9467015425520951b.jpg

Раніше користувався паровою воскотопкою , зробленої з оцинковки, то віск постійно був сірий. Чорний метал, так як і оцинковка, для перетопки воску негодяться:IMHO:

• Like 3
  • Thanks 1

Такой воск не принимают или просто внешний вид не очень?

55 хвилин тому, Goodman сказав:

Хотелось узнать ваше мнение о такой воскотопке. Полностью из черного металл

Не рекомендую. Будет ржаветь и постоянно будете получать воск плохого качества. У меня только сетка в паровой рамочной воскотопке была из чермета - воск было стыдно на здачу нести. 

• Like 4
  • Thanks 1

Зовнішній вид неважний, віск приймали,  але постійно докоряли, що я віск псую, було досить неприємно вислуховувати.

Та й зрештою вихід з парової бажає бути кращим, багато воску лишається в мерві, краще відразу прес:IMHO:

чорний метал. нержавейка. оцинковка дерево ,мідь,вода дощова ставкова зкриниці з джерела.  .на перетопку і отділення воску від мерви невліяе ,повірте мому 35річному опиту . все залежить як правильно зварив  це вислів зварив правильно буде розтопив і відділив від мерви  придержуючись всіх технологій.віск варять перепускаюють через прес відділяючи від мерви ,віск варять паровими пресами воскотопками відділяючи від мерви ,віс топлять в сонячні воскотопці капанець . Всі ці способи для відділення воску від мерви. дальше процедура проста ,береться посуда вливаеться туди звичайна вода від 5до 7літрів кидаеться віск і вареться .тобто  щоб весь розстав помішуеться паличкою.і невідходячи від воску бо віск збігае як молоко.Коли в вас віск розтав-розтопився ви берете зарання приготовлене сито металічне і зарання приготовленну посуду конусну у мене це казан емалірований ,конусну для того щоб хорошо відьеднувався віск після остивання з посуди  ,Іпроціджуете віск у посуду  .,зібравши деревяною щепкою піну накриваете кришкую і гарно вкутуете в старі фуфайки ,одіяла тощо,і це все добро мае в вас остивати 2-3 дні а всі примесі перга мусор який туди попав розтопленим повільно буде осідати на дно воску і казана .після повного остивання переверніт казан достаньте віск почистіть дно і несіть міняйте на возчину .....якщо витак зробите ви самі собі неповірете який у вас получився гарний жовтенький віск :az: віск   

• Like 3
  • Haha 1
8 годин тому, davolodya сказав:

Чорний метал, так як і оцинковка, для перетопки воску негодяться

7 годин тому, Sanich сказав:

У меня только сетка в паровой рамочной воскотопке была из чермета - воск было стыдно на здачу нести. 

Виявляється, друзі, ми з Вами та й не тільки ми йдемо "не в ногу".

Один Дід Василь крокує "в ногу"

За свої 37 років пасічництва твердо засвоїв правило: все що стосується переробки воскосировини повинно бути або з дерева або з наржавійки чи алюмінію, ще згодиться емальована чи пластикова посуда. Користувався я раніше і латунною посудиною і решетом з оцинковки, яка за кілька сезонів почорніла і іншим причандаллям.  Всього було, не було лише гарного воску. А от зробивши собі воскопрес з дерева (по типу С. Щаблінського) маю вдосталь воску хорошої якості.  Колись Д.І. Менделєєв говорив стосовно використання нафти: "Топить можно и ассигнациями". Слідуючи тезі Діда Василя переробляти воскосировину можна і в твердій воді і в залізному казані і в мідному тазику. Можна?!  Так, можна. І віск ми одержимо, і можливо його навіть приймуть в обмін на вощину. Справа лише в тому який він буде і скільки ми його матимемо.                                   

Тому при всій повазі до колеги не можу погодитися з таким його твердженням.

• Like 8
19 годин тому, Немолодий сказав:

Виявляється, друзі, ми з Вами та й не тільки ми йдемо "не в ногу".

Один Дід Василь крокує "в ногу"

За свої 37 років пасічництва твердо засвоїв правило: все що стосується переробки воскосировини повинно бути або з дерева або з наржавійки чи алюмінію, ще згодиться емальована чи пластикова посуда. Користувався я раніше і латунною посудиною і решетом з оцинковки, яка за кілька сезонів почорніла і іншим причандаллям.  Всього було, не було лише гарного воску. А от зробивши собі воскопрес з дерева (по типу С. Щаблінського) маю вдосталь воску хорошої якості.  Колись Д.І. Менделєєв говорив стосовно використання нафти: "Топить можно и ассигнациями". Слідуючи тезі Діда Василя переробляти воскосировину можна і в твердій воді і в залізному казані і в мідному тазику. Можна?!  Так, можна. І віск ми одержимо, і можливо його навіть приймуть в обмін на вощину. Справа лише в тому який він буде і скільки ми його матимемо.                                   

Тому при всій повазі до колеги не можу погодитися з таким йогможетео твердженням.

Чи не могли б Ви викласти фото свого воскопресу ,планую робити теж щось типу С. Щаблінського .Дякую.

34 хвилини тому, venchyk сказав:

Чи не могли б Ви викласти фото свого воскопресу ,планую робити теж щось типу С. Щаблінського .Дякую.

Все знайшов у темі ,дякую!

В 03.03.2018 в 15:23, Немолодий сказал:

який він буде і скільки ми його матимемо.   

якщо розтопити в звичайні металічні  200л бочці і перепустити через прес як я роблю я небачу креміналу головне що получиться на виході якщо я зараз перетоплюю велику кількість сушні що на виході в кружках 80-100кг воску, але якщо поінтересуватись по пасічниках то кожен це робить по своїму е виганяють паром стоїть котел паровий від него труби у вулик на 50рамок знизу у вулику металічний піддон і при високій температурі остаються тільки рамки і і мерва на ситі -сетці а віск витікае ,хтось сонячною воскотопкою корисуеться хтось варе в паровій магазинній воскотопці хтось через прес  перепускае і пресів е дуже багато конструкцій але щоб   зтопити в кружок всі роблять одну і туж роботу варят фільтрують на сито в емкость  і гарно утеплюють щоб повільно остивав в мени це емалірований казан в других це інша посуда .так от технологія в кождого своя і вона е правильною  якщо хороший виход воску (120гр з рамки ) 

12 минут назад, Дід Василь сказал:

якщо розтопити в звичайні металічні  200л бочці і перепустити через прес як я роблю я небачу креміналу головне що получиться на виході якщо я зараз перетоплюю велику кількість сушні що на виході в кружках 80-100кг воску, але якщо поінтересуватись по пасічниках то кожен це робить по своїму е виганяють паром стоїть котел паровий від него труби у вулик на 50рамок знизу у вулику металічний піддон і при високій температурі остаються тільки рамки і і мерва на ситі -сетці а віск витікае ,хтось сонячною воскотопкою корисуеться хтось варе в паровій магазинній воскотопці хтось через прес  перепускае і пресів е дуже багато конструкцій але щоб   зтопити в кружок всі роблять одну і туж роботу варят фільтрують на сито в емкость  і гарно утеплюють щоб повільно остивав в мени це емалірований казан в других це інша посуда .так от технологія в кождого своя і вона е правильною  якщо хороший виход воску (120гр з рамки ) 

150 грам з рамки.,ніяких чорних металів,нержавійка,і пласмасові відра,як відстійники.

P_20171213_121218_1_p.jpg

P_20171123_111922_1_p.jpg

• Like 6

якщо я роблю як писав з81 року і на колкгоспні пасіці як праював20років і зараз тоже так перетоплюю і міняти нічого небуду тому що щитаю що віск первокласний получаеться із забрусу  будівелек  світлій з чарних рамок темніший 

• Like 1
25 минут назад, Дід Василь сказал:

якщо я роблю як писав з81 року і на колкгоспні пасіці як праював20років і зараз тоже так перетоплюю і міняти нічого небуду тому що щитаю що віск первокласний получаеться із забрусу  будівелек  світлій з чарних рамок темніший 

На обох фото,віск з чорних рамок,колись орали деревяними плугами,все задовільняло,тепер є техніка і технології.:hmm:

• Like 4

5ac094878808e_-0203.thumb.jpg.8678730d51bb566dc07ccc6d68d6204d.jpg

В 04.03.2018 в 12:19, venchyk сказав:

Доробив воскопрес ,залишилось пофарбувати ,і можна випробувати.5ac0933a37ebf_-0210.thumb.jpg.c61510a36b06a8701d047c45a6ac4e21.jpg5ac0937c98017_-0198.thumb.jpg.6f5bc0dfabb2bb9e6b132c0700593e0b.jpg

• Like 8
  • Thanks 2

А можно больше фото

Отправлено с моего ONEPLUS A5010 через Tapatalk

7 годин тому, ORION сказав:

А можно больше фото

Дно цікавить

9 годин тому, ORION сказав:

А можно больше фото

5ac1b28fc0fcc_-0201.thumb.jpg.28977d27fc173c7a4d75de73e441a955.jpg

• Like 4
1 час назад, venchyk сказал:

Реечки на стенки и на низ добавьте - без них воск стекать будет плохо

• Like 4
1 хвилину тому, siverit сказав:

Реечки на стенки и на низ добавьте - без них воск стекать будет плохо

Відмінний прес і відмінна робота! Поскільки дно, як видно з фото, пригвинчене то реєчки не потрібні. Вони потрібні лише для центрації текстолітового дна, щоб між ним та боковими стінками був зазор.

• Like 1
  • Thanks 1
9 годин тому, venchyk сказав:

А з чого зроблені стінки преса? Фанера?

А як ви дивитеся на такий варіант воскопреса, щоб дно було без дірок. Ви стискаєте мішок з "узваром", вичавлюється віск, який спливає на повехню води. Вода тим часом буде підтримувати температуру і віск повністю вспливатиме. Після цього просто злити все через верх. Недостаток - незручність зливання, але температурний режим буде довше підтримуватися і, на мій погляд кращий вихід воску....Чи може я не прав?

14 хвилини тому, ЯроБа сказав:

А як ви дивитеся на такий варіант воскопреса, щоб дно було без дірок. Ви стискаєте мішок з "узваром", вичавлюється віск, який спливає на повехню води. Вода тим часом буде підтримувати температуру і віск повністю вспливатиме. Після цього просто злити все через верх. Недостаток - незручність зливання, але температурний режим буде довше підтримуватися і, на мій погляд кращий вихід воску....Чи може я не прав?

Так і працює воскопрес Кулакова.

• Like 2
1 час назад, ЯроБа сказал:

Как по мне то один этот недостаток перекрывает все его достоинства. Я не заморачиваюсь с водой - разварил сырьё, вылил в мешок, надавил домкратом и всё в ёлочку. А температуры там вполне достаточно чтобы воск отжать по полной:ole_ole:

• Like 4
3 години тому, ЮМос сказав:

А з чого зроблені стінки преса? Фанера?

Липова дошка ,спочатку зробив дубовий ящик ,але  він занадто важкий,соснових  такої ширини в наявності не було тому зробив з липи.

• Like 2

А чі дозволить шановне панство і мені свого носика сюди всунути.:baby: Було три дні відпочінку, але не сидиться на місці і от вирішив щось склепати нашвидкоручь. Той що меньший сірника підпалює секунд за п"ять, пар сухий, а той що вищий парує як чайник сухого пару з нього не вийде.

DSC04442.JPG

DSC04441.JPG

• Like 2