Перейти к содержанию

Киевская область 2012


Рекомендуемые сообщения

5 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А де це ви , діду Миколо, цибулю угледіли?  :hi:

А в відрі шо?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, gardener сказав:

А в відрі шо?

 :rofl:  Так то ж відро-поїлка, де молода осока з мого ставочка, посаджена в пінопластик , покритий мохом, щоб дезинфікувати воду. А мох заодно є й класним 'аеродромним' покриттям для бджілок. :ay: Рекомендую. :please:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, asaltan сказав:

А чиє це копито на передньому плані?:umora:

:rofl: Якщо то копито, то воно - камінне. Тоді, можливо, якогось допотопного чи й ще древнішого створіння. :umora::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 :rofl:  Так то ж відро-поїлка, 

Старе, сліпе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, gardener сказав:

Старе, сліпе.

Хто, я чи відро ? :rofl:  Мабуть,  обоє. :umora::ay::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Хто,  я чи відро ? 

Я

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересно кто-то планирует кочевки в лес ?:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25.07.2021 в 16:03, koste сказав:

Интересно кто-то планирует кочевки в лес ?:)

Так у ліс весною ж ліпше, чи влітку. А під осінь вряд чи що там бджіл зацікавить. Лісові рослини майже вже всі повідцвіталися. :IMHO:

Хто підкаже , де є пізній сонях поближче до Броварів чи Києва - Козельця ?.. Можу в компанію вступити - вільний за часом, тож і почергувати зміг би... :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Так у ліс весною ж ліпше, чи влітку. А під осінь вряд чи що там бджіл зацікавить. Лісові рослини майже вже всі повідцвіталися. :IMHO:

Хто підкаже , де є пізній сонях поближче до Броварів чи Києва - Козельця ?.. Можу в компанію вступити - вільний за часом, тож і почергувати зміг би... :ah:

А предыдущий уже всё ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене на більш ніж 50 відсотків - то лісові угіддя. Там я насадив чимало  акації, росте там й лісова малина,  теж солідні площі, чимало верб, в т.ч. й  козячої по руслу річечки,  трохи глоду, аморфи. Ну, є й різні листяні , в т.ч. вільха, береза, дуб, в'яз і т.п.  Але зараз вже все відцвіло... :dntknw:

То ж шукаю пізній сонях. Може хто підкаже десь не так далеко? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов під Борисполем. Домовився за місце й сторожування - ставлю у приватному секторі, прямо біля соняшникового поля. Сонях не зовсім молодий, але ще з тиждень цвістиме, тож собі щось бджілки, думаю,  принесуть. Завтра спробую перекочувати своїм знаменитим  бджолиним причепом. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Знайшов під Борисполем. Домовився за місце й сторожування - ставлю у приватному секторі, прямо біля соняшникового поля. Сонях не зовсім молодий, але ще з тиждень цвістиме, тож собі щось бджілки, думаю,  принесуть. Завтра спробую перекочувати своїм знаменитим  бджолиним причепом. :wave:

Так он быстро отцветет ,если уже начял .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, koste сказав:

Так он быстро отцветет ,если уже начял .:hi:

Нічого, мої бджілки справляться. Запасатимуть же для себе на зиму. А відсотків сімдесят там бджола від  Сахарики Бранда. Тож мають встигнути.

А ще там чимале поле соняху  через дорогу, думаю,  навіть пізнішого посіву.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Нічого, мої бджілки справляться. Запасатимуть же для себе на зиму. А відсотків сімдесят там бджола від  Сахарики Бранда. Тож мають встигнути.

А ще там чимале поле соняху  через дорогу, думаю,  навіть пізнішого посіву.:IMHO:

Так на подсолнухе зимовка не важная ,что тогда ...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, koste сказав:

Так на подсолнухе зимовка не важная ,что тогда ...:hi:

Три роки на ньому зимую. Перший рік трохи підгодовував сиропом при нарощуванні бджоли на зиму. А два роки так на чистому соняху й зимують. Цього року всі кочові вийшли у відмінному стані, навіть враховуючи отаку затяжну й холодну весну. :dntknw: Так що на соняху баки зимують добре. :IMHO:

Головне - вчасно скоротити гніздо й залишити повномедні рамки та наростити достатню силу бджіл. Чекаю останніх бджілок - і гей на нову плантацію соняху. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переїхав, відходжу фізично і душевно. Лікую спину. Переїжджав сам без помічників - модель причепа  розроблено мною саме для пересування без помічників. :ay:

Переїзд викликав цікаве запитання. До 20.00 бджоли вже сиділи на прилітках, а хвилин через 10 - почалося... Злітали десятки у вирій вже після заходу сонця. Може хто в курсі, що то мало бути ? Стояв я на соняху. Злітали не лише мої, а й частина на сусідській пасіці.  Куди й за чим вони могли поспішати, вже коли сонце зайшло?... Такого раніше не спостерігав. Може хто в курсі ?... :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...
03.08.2021 в 16:47, ДобровоЛ сказав:

Переїхав, відходжу фізично і душевно. Лікую спину. Переїжджав сам без помічників - модель причепа  розроблено мною саме для пересування без помічників. :ay:

Переїзд викликав цікаве запитання. До 20.00 бджоли вже сиділи на прилітках, а хвилин через 10 - почалося... Злітали десятки у вирій вже після заходу сонця. Може хто в курсі, що то мало бути ? Стояв я на соняху. Злітали не лише мої, а й частина на сусідській пасіці.  Куди й за чим вони могли поспішати, вже коли сонце зайшло?... Такого раніше не спостерігав. Може хто в курсі ?... :ah:

Може на енотеру летіли, вона як раз вечером розкривається, а коли ще після паркого дня - дуже багато виділяє.

***

Скажіть, а як у лісі ставите вулики? Домовляєтесь з кимось?

Рядом теж ліс є, мисливське господарство, хотів би там і собі поставити на пробу вуликів 5. По струмку цвіте і малина і ожини багато і квіточки всякі різні, акація, взяток має бути. Але не знаю, може покрадуть ті вулики, чи може і не покрадуть.. У лісі ж вроді розміщувати пасіку можна вільно, думаю поговорити лиш з лісником.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, sitava сказав:

Може на енотеру летіли, вона як раз вечером розкривається, а коли ще після паркого дня - дуже багато виділяє.

***

Скажіть, а як у лісі ставите вулики? Домовляєтесь з кимось?

Рядом теж ліс є, мисливське господарство, хотів би там і собі поставити на пробу вуликів 5. По струмку цвіте і малина і ожини багато і квіточки всякі різні, акація, взяток має бути. Але не знаю, може покрадуть ті вулики, чи може і не покрадуть.. У лісі ж вроді розміщувати пасіку можна вільно, думаю поговорити лиш з лісником.

Дозвіл на розміщення має дати лісгосп. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Ворон сказал:

Дозвіл на розміщення має дати лісгосп. :hi:

А якщо в лiсосмузi   то ОТГ  ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ved сказав:

А якщо в лiсосмузi   то ОТГ к ?

Чия лісосмуга, якщо належить ОТГ, вони дають дозвіл, тобіш кому вона належить. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ved сказал:

А якщо в лiсосмузi   то ОТГ  ?

На мою думку краще домовляться з орендарем землі, бо ОТГ може не попередити орендарів і у випадку обробки полів можливі неприємності:IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

05.02.2022 в 22:10, sitava сказав:

Може на енотеру летіли, вона як раз вечером розкривається, а коли ще після паркого дня - дуже багато виділяє.

***

Скажіть, а як у лісі ставите вулики? Домовляєтесь з кимось?

Рядом теж ліс є, мисливське господарство, хотів би там і собі поставити на пробу вуликів 5. По струмку цвіте і малина і ожини багато і квіточки всякі різні, акація, взяток має бути. Але не знаю, може покрадуть ті вулики, чи може і не покрадуть.. У лісі ж вроді розміщувати пасіку можна вільно, думаю поговорити лиш з лісником.

Та на розміщення п'яти вуликів вряд чи що й потрібно запитувати. А от по охороні - то вже інша справа - без лісника тут не обійтися. Можна й десь біля них і причипитися, якщо бджола не зла. :IMHO:

А щодо енотери і у мене була така думка, тим більш, що й піщаний грунт для неї там був  підхожий. Але ж почали літати вже по заходу сонця. А вона починає розкриватися пізно увечері, проте,здається, ще до заходу сонця, і рано-вранці. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Та на розміщення п'яти вуликів вряд чи що й потрібно запитувати. А от по охороні - то вже інша справа - без лісника тут не обійтися. Можна й десь біля них і причипитися, якщо бджола не зла. :IMHO:

А щодо енотери і у мене була така думка, тим більш, що й піщаний грунт для неї там був  підхожий. Але ж почали літати вже по заходу сонця. А вона починає розкриватися пізно увечері, проте,здається, ще до заходу сонця, і рано-вранці. :dntknw:

5 вуликів то на початок. Далі якщо буде все добре буду окуповувати місцевість :).

Закинуті поля поряд багаті Енотерою, вона в похмурі дні іноді до 11 не закривається, а розкрившись вечером стоїть всю ніч. Друге діло, що бджола, якщо є якийсь інший взяток, її не сильно то і бере(може не сильно цукриста?). Але вже коли все поперецвітає, у серпні, якраз таки на неї літає добре.

Мед з доброю приміссю енотери сідає за 2 тижні в тверду глину, ложкою важко сколупнуть, але попечатаний чомусь ні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, sitava сказал:

Мед з доброю приміссю енотери

Мед з енотери... :blink:

Це щось реальне? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Мед з енотери... :blink:

Це щось реальне? :dntknw:

Звичайно ні :). Але добавка буває чимала.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...