Jump to content

Необычная подкормка для пчёл

Recommended Posts

6 хвилин тому, dust сказав:

А дійсно, Чому ?

Бо ніхто це не практикував і не описував у літературі!  Зварити ще борщу,..

Ну ви даєте! То ж для них десерт, а не перша страва. Були випадки, коли бджоли й меляс таскали у вулики. І нічого - переробили. А тут малинка багата на вітаміни, та ще й, очевидно, перетерта з неабиякою любов"ю до чоловіка...

• Like 2

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Стовідсотково підтримую! Зараз бджолам мікроелементів не вистачає . Не дарма ж вони і при +10 С солону воду обсідають. А в такій малині саме те, що їм і потрібно є, зокрема і вітаміни.:ay:

Лиш обов'язково треба прокип'ятити, щоб не забродило.

А взагалі то над кожними діями треба тверезо думати. Пригадую десь читав що зварили сироп на березовім соці,  і на ранок вся бджола обліпила берези, а погода була не ахті і купа бджоли так і лишилась на березах на вічно.

• Like 2

Є якісь традиції і рекомендації їх треба дотримуватись - не буде ні проносу ні всяких інших болячок

підкормка.doc

це перше що було під рукою

• Like 1

8 минут назад, dust сказал:

Зварити ще борщу,.

Пригадую як один пасічник з сусіднього села хотів на паях микати цукрові буряки і варити бджолам сироп на зиму, сам особисто мені казав . ото справді був би борщ на весну..

Степанович хай чоловік попробує, потім нам відпише. Буде перша практика. 

1 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Пригадую як один пасічник з сусіднього села хотів на паях микати цукрові буряки і варити бджолам сироп на зиму, сам особисто мені казав . ото справді був би борщ на весну..

Іванович !!! хай чоловік попробує, потім нам відпише. Буде перша практика. 

Не можна радити початківцям такі речі - цим хай науковці займаються, а треба радити по науці !!!

• Like 2

попробувати???????????але чи буде добре щось боязко

Я пораджу використати  малину на самогон - це серйозно. і читайте брошурку

• Like 4

7 минут назад, ДМИТРО МАРУСИК сказал:

попробувати???????????але чи буде добре щось боязко

Діма, зроби самогонку, я на зелену неділю приїду, нам точно не зашкодить. :az:

7 минут назад, dust сказал:

Я пораджу використати  малину на самогон - це серйозно. і читайте брошурку

Я запізнився, Ви мене випередили.

• Like 3

це теж непогано але щось самогону не хочеться

• Like 1

7 хвилин тому, dust сказав:

Є якісь традиції і рекомендації їх треба дотримуватись - не буде ні проносу ні всяких інших болячок

підкормка.doc

це перше що було під рукою

Традиції? Та ви сильно перебільшуєте. Весною засахарене варення розведене кип"ятком чи навіть прокип"ячене - саме те що треба. Тільки даванки треба робити невеликі, розраховуючи й на погоду. А вона на неділю-понеділок у нас показує на +20С. Тобто - саме те. Тож послухайте мене, Дмитре!

А яка наука? У мене, до прикладу,  52 роки з власними бджолами бік-о-бік. І давав їм також весною й варення , розбавлене кип"ятком  і не раз. Тільки не потрібно  даванки робити більше , ніж 500 грамів, бо може скиснути. А заберуть - ще дайте.

А до чого тут та дута "наука"?

Ваші бджоли - робіть як знаєте , а мене вчили так не робити . Що самі не змогли спожити, то бджолі давати? Краще викинути !!!

• Like 1

5 хвилин тому, dust сказав:

Ваші бджоли - робіть як знаєте , а мене вчили так не робити . Що самі не змогли спожити, то бджолі давати? Краще викинути !!!

А ви вчитайтеся у те що вам Ті "науковці" рекомендують. Спочатку заперечують весняну підгодівлю сиропом, яка послаблює сім"ї (це трохи правда, але вона одночасно й прискорює розвиток сімей), а далі рекомендують звичайний сухий цукор!?!:crazy: Тобто підганяють усе під свою кандидатську, а чи й докторську... Ну, і як це- весеннее пополнение кормов одним сахарным - відобразиться на бджілках?

"Однако весеннее пополнение кормов одним сахарным сиропом следует рассматривать как аварийное мероприя­тие и поэтому проводить его надо только в случае крайней нужды. Это связано с тем, что при переработке сахарного сиропа при отсутствии пыльцы в природе и без того сла­бые зимние пчелы изнашиваются, и семья будет резко те­рять в силе. Чтобы избежать этих негативных последствий, в сахарный сироп надо добавлять мед (до половины объе­ма) или белковые вещества (молоко, дрожжи и др.).( А пилок чи пергу?)

Чрезвычайно простой в выполнении способ весенней подкормки пчел предлагают В.И. Лебедев и Н.Г. Билаш (1994). Это подкормка сухим сахаром. Очень мелко раз­молотый сахар (пудру) дают в коробочке на верхние брус­ки рамок. Первую порцию сахарного корма надо сбрызнуть"

А ви знаєте скільки сили і життя тих бджілок доведеться викласти, щоб отой сухий цукор переробити? А ви - "наука..." От вам парадокси науки як в дзеркалі.:dntknw:

• Like 1

За сухий цукор  перевірено - бджоли майже не беруть, а  якщо беруть, то можуть й виносити як сміття. Мй тесть пробував. 

• Like 1

2 години тому, dust сказав:

Що самі не змогли спожити, то бджолі давати?

В цьому щось є....

Недоїли зі столу - свині - щоб не пропало...

Тобто якщо воно дійсно корисне для бджоли - то одна справа, а згодОвувавти бджолі "щоб не пропало" - якось це.......

13 часа назад, dust сказал:

Малина перетертая с сахаром намного лучше и качественней чем падь.Когда пчелы собирают падь  никто ведь панику не разводит ,а просто говорят ,что в зиму не годиться.Вот точно так и  малина перетертая с сахаром никакого вреда пчелам не принесет,

• Like 1

В 01.04.2017 в 12:54, Иван Иваныч сказал:

малина перетертая с сахаром никакого вреда пчелам не принесет,

використать як начинку в пироги чи в вареники :ay:потім погладить живіт і забуть що була така проблема:IMHO:

• Like 2

1 час назад, лінивий пасічник сказал:

використать як начинку в пироги чи в вареники :ay:потім погладить живіт і забуть що була така проблема:IMHO:

Вопрос был можно или нельзя использовать как подкормку.Изначально то ведь малину с сахаром для других целей перетирали и почему не использовали по назначению это уже другой вопрос.А скормить пчелам можно без вреда для их здоровья и ни чего плохого от такой подкормки не будет

22 часа назад, Иван Иваныч сказал:

Вопрос был можно или нельзя использовать как подкормку.Изначально то ведь малину с сахаром для других целей перетирали и почему не использовали по назначению это уже другой вопрос.А скормить пчелам можно без вреда для их здоровья и ни чего плохого от такой подкормки не будет

згоден:hi:

А чи можна ось так приготувати підкормку: довести воду до кипіння, і у киплячу воду опустити мед в сотах і усе це щоб покипіло 5 хв? Підкажіть хто таке робив, чи хотяби теоретично знає.:helpme:

26 минут назад, henri сказал:

А чи можна ось так приготувати підкормку: довести воду до кипіння, і у киплячу воду опустити мед в сотах і усе це щоб покипіло 5 хв? Підкажіть хто таке робив, чи хотяби теоретично знає.:helpme:

Якщо у Вас мед в стільниках, то так його і дайте бджілкам. Хіба що Ви не для бджіл хочете таким чином "приготувати" підкормку...:)

22 часа назад, Kumpel сказал:

Якщо у Вас мед в стільниках, то так його і дайте бджілкам. Хіба що Ви не для бджіл хочете таким чином "приготувати" підкормку...:)

У мене були рамки сильно опоношені і я з них повирізав мед, але на ньому є сліди поносу, і для того щоб дезинфікувати, я і хочу проварити 5 хв( так як спори ноземи гинуть при 100 градусах через 5 хв ). Чув що мед гріти неможна, а от чи сироп можна незнаю.

1 час назад, henri сказал:

для того щоб дезинфікувати, я і хочу проварити 5 хв

Але ж у Вас ці стільники за 5 хвилин кипіння поплавляться і якщо вони були гніздові, то у "підкормку" перейде ще й кал, котрий в комірках залишали всі покоління личинок перед плетінням своїх коконів. Не думаю, що така "підкормка" буде особливо корисна для бджіл, не кажучи вже про пагубний вплив високої температури на прості цукри (глюкоза, фруктоза), в котрі бджілки значною мірою перетворили Ваш цукор. Я би акуратно позривав кришечки вилкою, чи відповідним ножем, і віддав бджілкам в такому вигляді.

• Like 1

Вот сижу и размышляю, стоит ли давать пчелкам стимулирующую подкормку:hmm:? Весной никогда не чем не кормил, разве что вскрывал прошлогодний мед за заставной. Сейчас конечно погодка не балует, но через недельку передают стабильное тепло, как раз зацветет слива, вишня, черешня с алычей уже распускается, стоит ли прыгать с бубном вокруг улья:hmm:? Семейки правда в этом году вышли слабенькие, может витаминчиками какими подкормить, кто что посоветует?

А я действую,последний "бзик" подкормка с добавлением цельного кипяченого молока.Как  пишет ув. тов .Таранов в своей книге("шкафная книга пчеловода")"Корма и кормление"- должно быть лучше чем чистый сироп.Кстати,протеиновую пасту даную 8.03 "жуют " до сего дня,а сиропчик- ничего,куда-то девается.На весах стабильно отвес.Сироп(1:1) в пакетиках по 0,3-0,5 кг. через день.А мысли они впереди-об добавлении препаратов с кобальтом.Если пчелы останутся живы.принесут меда и я его сдам оптом-буду слегка удивлен.

• Like 1

• Алёнка changed the title to Необычная подкормка для пчёл