Перейти к содержанию

Ідеальна стаціонарна пасіка на 100+ сімей


RichDad

Рекомендуемые сообщения

я новенький в бджільництві, тому виникають такі наївні питання. припустимо, що Ви хочете спроектувати ідеальну пасіку (на 100+ сімей) для свого сина (доньки),зятя ,а може, й для себе. Якби Ви відповіли на наступні питання? Отже: 1) географія - тобто горбиста місцевість, яри чи ліси,.... 2) ідеальний клімат для такої пасіки 3) екологічна чистота 4) які медоноси повинні рости навколо пасіки з 50-100-150 сімей? 5) інші характеристики -------------------------------------------------- я відповім для прикладу: 1) місцевість з ярами, десь неподалік тече річечка, ... біля рай- чи обл-центра для легшої реалізації продукції; 2) хочеться теплого клімату, як на Закарпатті 3) щоб не було радіації, великих транспортних потоків, звалок, великих товаровиробників, поля оброблялися безпечними для бджіл (і людей) речовинами 4) вздовж річки верби, ліщина, по боках ліси акації, липи, інших листових порід, з інших 2 боків фермерські поля (гречка, соняшник, ...), пасіка біля села (сади, інший підтримуючий взяток)... 5) використання продуктів бджільництва і бджіл для лікування і реабілітації хворих. Тобто недалечко має бути лікарня або реабілітаційний центр. Або самим побудувати котеджики, займатись зеленим туризмом пов'язаним з бджолами, апітоксинотерапія і т.д. ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где угодно, но что бы поближе к медоносам. И поэтому, пасека такой величины должна быть обязательно кочевой :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Або самим побудувати котеджики, займатись зеленим туризмом пов'язаним з бджолами, апітоксинотерапія і т.д. ...

... Треба буде ще створити банк ( наприклад "Апі-Банк" ), щоб легше було управляти фінансовими потоками... :):baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где угодно, но что бы поближе к медоносам. И поэтому, пасека такой величины должна быть обязательно кочевой :hi:
Но для этого надо быть готовым и к издержкам далеко не таким, как на стационаре.... хотя и отдача конечно больше. Но если в ней нет большой нужды, можно и постационарничать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я згоден з Шарудою - 100 сімей це тільки кочова пасіка, бо то ще треба пошукати таку місцевість, де є для них достатньо медоносів, щоб мати взяток весь сезон і не було конкуренції з іншими пасіками. :IMHO: Тут найкращими будуть луки з різнотрав'ям і широколисті ліси з липою. У мого діда був стацонарний точок посеред ландшафтного природоохоронного парку - іншим пасічникам не дозволяли ставати, а у діда місце з вагончиком було обладнане ще до створення парку, тож йому й дозволили вивозити сюди бджіл. Стояло там до 40 сімей - за рік з різнотрав'я степу було 1-2 качки (коли засуха - то менше, а в дощове літо - більше). В середньому по 25 л з сім'ї брав. Коли ж кочував до масивів гречки, акації, соняшника, то брав і по 50. Різниця відчутна. В дідової сестри на стаціонарі скраю села стояло 10 сімей - не більше й не менше. Взяток з плавень Дніпра та сільських городів. Щороку мала мінімум 10-15 битонів меду по 50л - все продавала тут же біля двору - живе край трасси Кременчук-Дніпропетровськ - ставить банку на табуретку біля воріт і чекає проїзжих покупців. От і весь бізнес. Рентабельність на високому рівні :umora: Але ж це 10 вуликів :dntknw: А на 100? Навряд чи в наші часи можна знайти такий стаціонар - хіба 5х20 в різних точках

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на 100? Навряд чи в наші часи можна знайти такий стаціонар

Легко, просто не все "колются"... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на 100? Навряд чи в наші часи можна знайти такий стаціонар

Легко, просто не все "колются"... :dntknw:
І щоб з року в рік бути з медом? Навряд. То засуха і "майського" меду як кіт наплакав, то акація вимерзла, липа не дала... Кочовик переїде на пізню гречку й соняшник - хоч так з медом буде, а стаціонар? Останнім часом правда в деяких регіонах гарний тривалий взяток може бути на покинутих полях -як поряд зі стаціонаром - пощастило. Мед з осоту і буркуну можна отримати
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Иногда люди с толком занимаются земледелием. Вот и подсолнух может дать весомый вклад! 50кг. на круг, в пересчёте на зимовалую матку. Думаю, очень неплохо. для стационара! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Я знаю одного человека, так он держит колхоз(короче есть все-рабочие, земли, деньги и конечно желания работать), так вот, он еще чуть болеет пчелами. Пасека стоит в лесополосе с акации, вниз-яр с большим ставком, в яру-разнотравья, вокруг пасеки поля, которые засеиваются-гречка, эспарцет, подсолнух,люцерна, есть даже малина и смородина(немного), за 500м посажен специально фруктовый сад. Ульи все новые, выкрашенные. На воде стоит банька, на пасеке деревянный домик для отдыха, в ставочку рыбка. Я когда бываю там то меня переполняю эмоции. Эх ... были бы деньги... P.s Когда буду там с фотиком обязательно сфоткаю и скину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...