Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

9 часов назад, SASHA.OK сказал:

А якщо я таке не вживаю :dntknw::ah::umora:

сусіди зайдуть в гості :az::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, targal сказав:

сусіди зайдуть в гості :az::az:

Чай, кава, шотландський віскі, французький коньяк, італійський ром і вино + українське медове вино, тож пригощати є чим :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПРидбав я сьогодні кормові дрожі,двох виробників(Зооветснаб і Харьковський завод кормових дрожей) розкрив уважно подивився і сумніви мене взяли-як вони ті висівки гризтимуть?Добавив до суміші-автори радят а інструкція сповіщае про :протеин40%,каротиноїди,вітаміни групи В,мікроєлементи.Паста получилась-сам би їв і жінці теж сподобалась.Прийшов до думки,що пудру можна не просівати-якщо дрібні грудочки залишаться-дрібниці не варті уваги.Щек одна думка відвідала мене-препарат"Здорова бджілка" мае аромат і смак того ароматичного трав'яного настою що я робив для ароматизації медових вин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, mukola-s сказал:

сьогодні багато пасічників для підгодівлі бджіл використовують канді куплену в  різних виродників.  А чи хтось цікавився що входить в склад купленого канді або з чого вона  зроблена ?   Думаю одиниці   тому і потрібно це обговорити певні виробники  до канді додають ФУМАГИЛІН    і пасічники потім питають- а звідки в моєму меді антибіотики  ?

Приєднуюсь до запитання. Мені би байдуже, бо ніколи не кормив і не планую. Та дуже вже багато галасу у заготівельників меду про атибіотики. Підозри, недовір"я і т. д. Фумагіллін ефективний лікарський засіб для лікування і  профілактики нозематозу. В радянські  часи продавці всіляких паст стверджвали, що  в них містяться  ліки для профілактики нозематозу. Дуже ймовірно, що їх там і не було, але ж реклама.... була!!!

Шановний Борода-1, що можите сказати про себе, про своїх колег виробників? Заздалегідь дякую!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Смесь Гайдака : берем 3 части соевой муки 1 часть пивных дрожжей и 1 часть сухого молока а сколько углеводного  корма  добавлять?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, Винодел сказал:

 

ПРидбав я сьогодні кормові дрожі,двох виробників(Зооветснаб і Харьковський завод кормових дрожей) розкрив уважно подивився і сумніви мене взяли-як вони ті висівки гризтимуть?

 

Надо дрожжи перебить на дробилке:IMHO1:

 

14 часа назад, Винодел сказал:

Харьковський завод кормових дрожей)

Вам высылали или самовывоз?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ved сказал:

Смесь Гайдака : берем 3 части соевой муки 1 часть пивных дрожжей и 1 часть сухого молока а сколько углеводного  корма  добавлять?

Разобрался....должно быть 14-15% протеина......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Петрович 49 сказав:

Приєднуюсь до запитання. Мені би байдуже, бо ніколи не кормив і не планую. Та дуже вже багато галасу у заготівельників меду про атибіотики. Підозри, недовір"я і т. д. Фумагіллін ефективний лікарський засіб для лікування і  профілактики нозематозу. В радянські  часи продавці всіляких паст стверджвали, що  в них містяться  ліки для профілактики нозематозу. Дуже ймовірно, що їх там і не було, але ж реклама.... була!!!

Шановний Борода-1, що можите сказати про себе, про своїх колег виробників? Заздалегідь дякую!:hi:

Зразу ж скажу ,що я противник антибіотиків в бджільництві (навіть мною відкрита тема на форумі...)

При виговленні пасти ,деякі бджолярі хочуть  щоб вона містила з ноземат (що відповідає концетрації еквіваленті 0,25 г окситетрацикліну гідрохлориду в 1 кг канді ) Кожний пакет пает має попереджувальний стікер : "обережно містить антибіотик"

За кордоном масово застосовують тетрациклін -це назиається у них :"контрольованою боротьбою з гнильцевими хворобами":dntknw:

я особисто для збагачення підкормки використовую виключно пилок.

З метою удешелення підкормки деякі виробники замість пилку добавляють замінники білка -кормові дріжджі,соєва мука,сухе молоко та інше...

як на мене це ще додаткове випробування для бджіл та бджолярів так як така паста не тримає консистенцію -кришиться або пливе так як важко уловити спіідношення отимальне співідношення :волога-суха речовина.

Плюс  не завжди можна придбати інгрідієнти  доброї якості ,незавжди відомий відсоток протеїну у сої.

Один час я пробува навіть сою яку використовують у виробництві ковбаси,але це не те....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дріжджі придбав в маг.продажу кормів для тварин 0,8кг.-16гр.Відношення до них двояке:начебто автори рекомендують і вних міститься крім протеину багато чого потрібного для бджіл,але розпакувавши побачив щось схоже на зернові відходи.Просіяв на 2*2мм. решето і добавив в суміш.Особистого досвіду використання подібних паст немаю(даватиму вдруге в житті) щось нового,достовірного,випробовуваного доповісти не можу.Доводи авторів (Малаю,Таранов) в доцільності застосування підгодівлі бажаться мені переконливими.Для привабливості пасти для комах в склад пасти треба вводити пилок чим більше тим кращій результат(кількість вихованого розплоду).Пилок- надорожчий інгрідіент пасти(150гр\кг) щоб зєкономити частину його замінють.Щодо конситсенції поки  що ,на стадії приготування труднощів не побачив.можна зробити будь- яку.в мене получилась проміжна між тістом і пластиліном,"колобок" мае блиск,розкатую до товщини 1,-1,5см. кладу на стреч пливку,накриваю нею,"коржики" в ящик,ящик в температуру 3-10*С.до появи розплоду в сім.Абсолютна більшість знайомих пасичників протеинову пасту  постійно  широко не використовують(як бог дасть с погодою і розвитком) .І ятнеж,в цьому році схотілось "побавитись",порівняти зрозвитком сім.,що пасти не отрумували.Правда це все одно ,що перевіряти єффективність мин. добрив в рослинництві.Якщо так станеться,що з першого обльота кожен день буде льотний і пожива(нектар,пилок) то пасту не братимуть.Малаю вважае(для мене спірне питання) що протеинову підгодівлю треба починати з момента початку виховування розплоду.до весняного обльоту.Втім,що я переказую класиків,читайте першоджерела,якщо,звичайно,бажаете осягнути тему.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене з минулого сезону залишилось багато малопергових рамок. Як і коли правильно було б іх використати, щоб раньше часу не стимулювати матку, підставляти в гніздо, зверху, можливо сиропом заливати? щоб не цвіла, зосені зверху присипав пудрою. в деяких сімях вже є розплід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, савд сказал:

У мене з минулого сезону залишилось багато малопергових рамок. Як і коли правильно було б іх використати, щоб раньше часу не стимулювати матку, підставляти в гніздо, зверху, можливо сиропом заливати? щоб не цвіла, зосені зверху присипав пудрою. в деяких сімях вже є розплід.

 Взагалі то заготовлена перга (і сироп також) рекомендується для стимуляції ранньовесняного розвитку, коли в природі ще відсутні пилконоси. Краще коли перга в вулику поряд з розплодом. Але у Вашому випадку -то пердчасне розширення. Можна і зверху, аби тільки не було охолодження гнізда. Бо шкода від охолодженого гнізда буде більшою, ніж користь від перги. Починайте після обльоту. 

Якщо весняний розвиток у Вас йтиме природнім шляхом, тоді питання вирішиться автоматично. Доки настане час розширювати гніздо, матка вже сіятиме наповну, в природі вже буде достатньо свіжого пилку. Зазвичай бджоли надають перевагу свіжому, а минулорічний викидають. Можливо присипка пудрою (сиропом) дещо загальмує цей процес викидання.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рп 5 обіцяє в четвер+14*С як завжди погода,клімат,суб'ективні обставини,ворог,всіякі негаразди застають зненацька,трохи тішить,що не тільки мене.Не рапдий я потеплінню чому:Звик я до холоду,хай би ще зима справжня побула,комахи що в зимовалі.що в довкіллі зимують добре(на поверхневий погляд),таке потепління вимагае негайного виносу з приміщення,куди і як,снігом закидало не проїдеш,на точку сніг лежить і щось мені підказуе,що не ростане він до четверга-самі ускладнення з виносом.Політають,випорожняться і далі до квітня зимуватимуть,так вони і без обльоту досиділи б до весни,а таквелика ймовірність початку вирощування розплоду,а фуражировки нема свіжого протеінового корму зась ,треба годувати наробленою пастою.

Замісивши власноруч близько 50кг. пасти(коротке ім'я пастоподібної суміши:ц. пудри 5,соевого борошна 1,5 ,пилку 1,5,меду 3-4) я відчув себе добре обізнаним в справі але перед останній заміс вніс сумніви в мою впевненість.Дружина яка продовжила місити більшу частину комка тіста мала більші успіхи ніж ми з сином.що місили менший шмат.ЇЇ тісто виявилося більш твердим,зробив скоростиглий висновом-її рухи руками були більш оптимальними для справи.Витрати робочого часу-весь цикл замішування від початку відмірювання інгридіентів до виносу ящика з "кожиками" в інше приміщення займае не менш 3 годин,причому на останньому етапі-пакування в стреч плівку задіяна вся родина-4чол.Місив я собі мовчки те тісто і за давньою звичкою думав.Надумав частину(совсім малу) спробувати продати,для чого?Давно минули ті часи.коли я,наївний,намагався заробити на пасічниках виробляючи інвентар.Останньою краплею була ситуація коли пасічник за 20км. приїхав до мене щоб обмінати з десяток кривуватих верхніх брусків до рамок-обміняв а кривуваті дивовижним чином вирівнялись і я їх використав.Думаю поставлю такий собі соц. єсперемент перевірю чи справді наші пасічники такі скряги як про них кажуть і думають,наскільки вони готові годувати (правильніш купувати за живі гроші)  своїх комах.Ми настільки звикли,що вони самі себе годують ще й нам достае,що про годівлю необхідними кормами не переймаймось.Треба визначитись з ціною продажі для себе ,покупців.Скільки ціни на подібний товар не знайшов то порахував вартість складових,усе вище перераховане плюс фіто препарат"Здорова Бджілка" вийшло 43гр. \кг. Оприлюднив таку собі таемницю "Полішинеля".Сам полюбляю рахувати чужі витрати і ймовірні прибутки,не вважаю це аморальним вчинком(на відміню від цікавості яким хто способом кохаеться з жінками) тому і виклав свої витрати грошей і часу окрім  транспортних витрат бо на "нп" і на розмол цукру зайджав майже по шляху.Такі пристосування як: відра,решітко,ваги,миска.стреч плівка,стіл,ящик,кружка на рахував,бо вже малось в господарстві.При нагоді відвіз в наш спеціалізований маг,поставив ціну 50гр\кг.Написав склад пасти,виробника,тел.Партія близько 11кг. в ній мед замінений на воду,з медом було б ще дорожче.Хто як думае,розберуть чи ні,можна придумати тоталізатор і якийсь приз.Такі ото розваги в мене зимового часу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Осінню на пасіці було ЧП, пропало багато бджіл, залишилось чимало рамок маломедних, не повністю запечатаних, зимували вони у вуликах на вулиці. Зараз вони стали якісь водяні, при струшуванні ця рідина випадає. На смак солодка, не кисла. Чи можна іх скормлювати бджолам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, савд сказал:

Осінню на пасіці було ЧП, пропало багато бджіл, залишилось чимало рамок маломедних, не повністю запечатаних, зимували вони у вуликах на вулиці. Зараз вони стали якісь водяні, при струшуванні ця рідина випадає. На смак солодка, не кисла. Чи можна іх скормлювати бджолам?

Можна, то мед влагу потянул.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, савд сказал:

Осінню на пасіці було ЧП, пропало багато бджіл, залишилось чимало рамок маломедних, не повністю запечатаних, зимували вони у вуликах на вулиці. Зараз вони стали якісь водяні, при струшуванні ця рідина випадає. На смак солодка, не кисла. Чи можна іх скормлювати бджолам?

Я б не ризикував, краще витрусіть і пустіть на самогонку. Вони Вам той мед за день в літку принесуть. Проблем може бути більше ніж вартість того меду.  :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні дружині додав роботи

IMG_20170223_152730.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Серж 82 сказал:

Сьогодні дружині додав роботи

IMG_20170223_152730.jpg

Ну так Масленница всю неделю 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Серж 82 сказав:

Сьогодні дружині додав роботи

IMG_20170223_152730.jpg

тиран

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, gardener сказал:

тиран

Сама напросилася :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to О корме и кормлении пчел

Завчасно прошу вибачення, але натрапив на цікаву інформацію і не знаючи чи висвітлювалась вона в даному розділі, хочу нею поділитись.

пропорції.doc

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А если пчёл кормить на зиму сиропом, это потом никак не влияет на мёд? Например, в нём не будет сахара?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Алёнка сказал:

А если пчёл кормить на зиму сиропом, это потом никак не влияет на мёд? Например, в нём не будет сахара?

При закормці цей сироп бджоли переробляють і роблять щось подібне до меду тільки без різних неперетравних домішок, що полегшує зимівлю бджіл, в переважній більшості такий мед до активного сезону в травні весь бджоли використовують на розвиток. До речі, при здачі меду на опт він перевіряється на наявність такого продукту і ні у кого не чув, щоб були проблеми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Wladimir_K сказал:

До речі, при здачі меду на опт він перевіряється на наявність такого продукту і ні у кого не чув, щоб були проблеми.

А для больных диабетом тоже нет опасности? То есть, если даже кормили сиропом, то можно с уверенностью говорить, что в мёде сахара точно нет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Алёнка сказал:

А для больных диабетом тоже нет опасности? То есть, если даже кормили сиропом, то можно с уверенностью говорить, что в мёде сахара точно нет?

Хворим на діабет мед те ж в міру потрібно споживати. А мед з цукру це є фальсифікат, але це може визначити тільки лабораторія.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Алёнка сказал:

А для больных диабетом тоже нет опасности? То есть, если даже кормили сиропом, то можно с уверенностью говорить, что в мёде сахара точно нет?

насколько я понимаю , больные на диабет не могут расщепливать сахар ( поджелудочная не вырабатывает инсулин ) . Пчелы же , раскладывают сложные сахара на простые , что в свою очередь дает возможность переработать организму человека данный продукт с наименьшими затратами для себя . А вот , с чего будет мед , вопрос риторический , пчелы расщеплят и сложный сахар -песок . Просто если есть мед , то хочется что бы он был полноценным . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to О корме и кормлении пчёл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...